02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آشنایی با انواع قهوه و تفاوت آنها

ژینو صداقت 1 /تیر/ 1401
آشنایی با انواع قهوه و تفاوت آنها

آشنایی با انواع قهوه و تفاوت بین آن ها 

قهوه نوعی نوشیدنی محبوبی است که از عصاره گیاه قهوه به دست می اید.اولین بار در قرن 9میلادی توسط یک چوپان به نام خالد قهوه کشف شد. خالد متوجه شد بزهای او وقتی دانه های یکی از درختان را می خورند جنب و جوش زیادی پیدا می کنند و کل شب را نمی خوابند ، خالد برای کشف این موضوع دانه های گیاه را نزد دانایان برد وآنها هم ایده ی خشک کردن دانه های قهوه را دادند و استفاده از این دانه ها را برای شب های عبادت مطرح کردند و اینطور بود که قهوه پا به حرصه زمین گذاشت .
در این مقاله شما با انواع مختلف قهوه آشنا می شوید و همچنین در ادامه در مورد خواص این نوشیدنی توضیحات لازم را ارائه داده ایم  . اکثرا در شب های قبل از امتحان یا وقتی که خسته ایم و یا وقتهایی که طولانی مدت رانندگی می کنیم قهوه مصرف می کنیم اما مصرف و نوشیدن قهوه فقط به این موارد ختم نمی شود.


قهوه کاپوچینو (Cappuccino) :کاپوچینو به معنای کلاه کوچک است.
کاپوچینو از یک شات اسپرسو ، یک بخش شیر جوشیده شده و یک بخش هم کف شیر درست می شود . اما باید درست و دقیق دم شود طوری که هر جرعه ای که می نوشید باید به اندازه مساوی مساوی قهوه و کف و شیر در آن وجود داشته باشد.در آمریکا در بیشتر کافی شاپ هایش کاپوچینو را در فنجان های 8 اونسی ( 226) گرمی سرو می کنند .اما در اصل کاپوچینو در فنجان های 5اونسی (140) گرمی سرو میشود در ایتالیا یک قانون جالب وجود دارد  که هرگز بعد از  شام یا نهار یا صبحانه  و همچنین بعد از 11 صبح ، کاپوچینو سرو نمی شود.

قهوه اسپرسو :(Esperso)
اسپرسو کلمه ای است به معنای روش خاصی از دم کردن قهوه. نوعی قهوه است که در دستگاه اسپرسوساز درست می شود دانه های قهوه قبل از دم کردن به خوبی اسیاب میشوند ،  و سپس فشار زیاد و اب گرم دریافت می کنند این ترکیب فشار زیاد و اب مقداری از قهوه را متراکم و غنی می سازد . یک جرعه اسپرسو تقریبا 7تا9 گرم قهوه ی اسیاب شده را مصرف می کند که تقریبا 2اونس یعنی 56گرم قهوه ی اسپرسو تولید می کند.


قهوه موکا : (Mocha)
موکا نوعی قهوه ی محبوب است با دسری از شکلات .اکثرا ان را با یک جرعه از اسپرسو و پودر کاکائویی که باشیر مخلوط شده است را درست می کنند شیر جوشیده شده را با هنر لاته تزئین می کنند. بیچرین یک نوع از موکا است که نوشیدنی مخصوص کشور ایتالیا در شهر تورین است
موکا ترکیبی از خامه شکلاتی با طعم های مختلف مانند فندق و خامه غلیظ و قهوه است.

 

قهوه فلت وایت (Flat white):
قهوه فلت وابت درواقع یک اسپرسوی استرالیایی است که در کشور آمریکا و انگلستان به محبوبیت خاصی رسیده است فلت وایت فرق زیادی با کاپوچینو و لاته ندارد که در لیوان های6 اونسی یعنی 1700گرمی سرو و مصرف می شود . سایز ان تقریبا مانند سایزکاپوچینو است اما شیر آن مانند لاته کاملا جوشیده می شود.

قهوه  فراپوچینو :(Frappocino)
این نوع قهوه  در کشور امریکا بسیار مشهور است با وجود اینکه تعداد زیادی از مردم فکر می کنند این قهوه مانند بستنی اولین بار در استار باکس درست شد  اما در اصل ریشه ی ان در جای دیگری بوده است فراپوچینو زاده ی ذهن  جرج هاول است که در دهه نود استارباکس را خریده است. 
نام فراپوچینو در اصل ترکیبی نیو انگلندی است ، فراپ برای بستنی و کلمهکاپوچینو است. اما سوال این است که فراپوچینو از چه چیزهایی تهیه می شود ؟ استارباکس طرز تهیه این قهوه را مانند یک راز نگه داشته است وطرز تهیه اش را در وبسایتش نگذاشته است.  

قهوه ماکیاتو :(Macchiato)
استار باکس ماکیاتو را مشهور کرد ولی در اصل ماکیاتوی استارباکس شباهت خیلی کمی به ماکیاتوی واقعی دارد . 
ماکیاتوی سنتی بخش کوچکی از شیر کف دار بالای آن و یک جرعه اسپرسو به همراه دارد . این نوشیدنی مقدار خیلی کمی دارد اما خیلی قوی است چونکه غلیظ ترین طعم اسپرسو را دارد.ماکیاتو به معنای طرحدار است و به طرح هایی که بر روی کف شیر قرارداده می شود اطلاق می شود.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha