02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت کاپوچینو و کافه لاته چیست

سیران قامیشه 30 /خرداد/ 1401
تفاوت کاپوچینو و کافه لاته چیست

شاید برای شما هم پیش آماده است هنگامی که به کافی شاپ می روید نمیدانید که در میان این همه نوشیدنی گرم کدام را انتخاب نمایید و یا حتی تفاوت میان آن ها را نمیدانید!
یکی از دو نوشیدنی خانواده ی قهوه که بسیار تفاوت دارند و افراد کمی متوجه تفاوت آن ها هستند کاپوچینو و لاته است!
در ابتدا شاید فکر کنید که شاید پاسخ این سوال تخصصی است اما باید بگوییم که نه اینگونه نیست در ادامه ی مطلب ما به خوبی تفاوت میان این دو نوشیدنی جذاب را برای شما شرح خواهیم داد ، پس اگر می خواهید متوجه این تفاوت شود تا انتهای مطلب ما را دنبال نمایید.

کاپوچینو چیست؟

یکی از محبوب ترین نوشیدنی های موجود در کافی شاپ ها کاپوچینو است، کاپوچینو یکی از قهوه‌های تخصصی باریستاهای ایتالیایی است و اولین بار در ایتالیا ابداع شد.مواد اولیه ی کاپوچینو اسپرسو،شیر و کف شیر است،تا اینجا متوجه شدید که کاپوچینو یکی از نوشیدنی های خانواده ی قهوه است،کاپوچینو سنتی ایتالیایی به طور کلی شامل تک شات اسپرسو (یا برخی اوقات دوبل) است که بر روی آن مقدار مشابهی از شیر بخارپز و فوم شیر قرار داده شده است (در نسبت 1:1:1). بسیاری از آمریکایی ها این دستورالعمل را مورد استفاده قرار می دهند و از شیر بخارپز و کفی بیشتری استفاده می کنند تا طعم اسپرسو ملایم تر و مزه غنی تری را داشته باشند.
مراحل درست کردن کاپوچینو 
1 ابتدا یک شات اسپرسو ی از قبل آماده شده را در یک فنجان مناسب عصاره گیری نمایید.
2 سپس شیر را بخار دهید.

3 شیر بخار داده‌شده را نیز اضافه کنید. 
4 به اندازه ی یک سانتی متر به فنجانی که ترکیب در آن وجود دارد فوم شیر اضافه کنید.

5 در آخر بر سطح نوشیدنی پودر شکلات بریزید یا با یک آرت جذاب آن را سرو کنید.


کاپوچینو چه مزه ای دارد؟

کاپو چینو یکی از نوشیدنی هایی است که از لحاظ بافت و طعم بسیار قوی است،کاپوچینو طعم قهوه و شیر و کمی قند طبیعی است. اگر شما به نوشیدنی های شیرین علاقه مند هستید می توانید به آن شکر یا شیره های متفاوت اضافه نمایید.
کافه لاته چیست؟
کافه لاته نیز یکی از نوشیدنی های گرم محبوب  خانواده قهوه است با پایه ی شیر و قهوه می باشد،کافه لاته در لغت به معنای قهوه (کافه) و شیر داغ (لاته) می‌باشد و برای تهیه آن قهوه اسپرسو را با شیر داغ یا جوشیده ترکیب کرده و روی آن را با کف شیر می‌پوشانند. کافه لاته را معمولا در فنجان یا لیوان شیشه‌ای بلندباید سرو کنید.


مراحل تهیه ی لاته 

1 شیر را بجوشانید و تا قبل از اینکه سر برود خاموش کنید.
2 سپس شیر داغ را در ظرفی جدا گانه بریزید و با هم زن برقی آن را هم بزنید تا جایی که حجم آن به یک‌ونیم برابر حجم اولیه شیر برسد.(دقت کنید که عمل هم زدن را زیاد لفت ندهید که شیر سرد شود.)
3 شیرا را تا سه چهارم لیوان مورد نظر بریزید.

4 کف شیر و شیر باقیمانده را نیز درون لیوان‌ها تقسیم نمایید.( بهتر است برای انتقال کف شیر از قاشق استفاده نکنید زیرا قاشق کف شیر را می خواباند. پس مستقیم کف شیر را در لیوان بریزید.)

5 بهتر است دو قاشق از کف شیر را نگه دارید.
6 نسکافه و یا اسپرسو را در مقدار کمی آب جوش حل نمایید.

7 حالا زمان اضافه‌کردن نسکافه یا اسپرسو به شیر است. پس یک قاشق چای‌خوری یا یک نی بزرگ برداشته و آن را از روی کف‌های شیر عبور دهید تا با سطح شیر برخورد کند.(با این روش بدون اینکه کف شیر روی لیوان خراب بشود، نسکافه یا اسپرسو یا قهوه در شیر ته‌نشین می‌شود.)

 تفاوت میان کاپوچینو و لاته

در بالا به صورت تخصصی هر کدام از دو نوشیدنی را شرح دادیم حال وقت این که به صورت کلی به پاسخ تفاوت میان کافه لاته و کاپوچینو پاسخ دهیم.
تفاوت کاپوچینو و لاته در میزان کف شیر یا فوم آن ها است در کاپوچینو حجم بیشتری از فوم در بالای لیوان قرار می گیرید سپس مقداری شیر بخار داده شده سپس یک لایه اسپرسو.اما در کافه لاته اینگونه نیست!کافه لاته معمولا در لیوان های بلند سرو می شود، در کافه لاته ابتدا مقدار کمی کف شیر یا فوم سپس یک لایه ی نسبتا زیاد شیر داغ و سپس در لایه ی زیرین اسپرسو و یا نسکافه قرار دارد.
نحوه ی تزئین فنجان های کاپوچینو با کافه لاته بسیار متفاوت است و از روی طرح های آن ها به راحتی می توان حدس زد که کدام یک لاته است و کدام یک کاپوچینو.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha