02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آشنایی با انواع جاروبرقی

ادیبه کریم پور 8 /تیر/ 1401
آشنایی با انواع جاروبرقی

آشنایی با انواع جاروبرقی


امروزه در کل جهان استفاده از دستگاه ها و تجهیزات نظافت برای جمع آوری گرد و غبار و آلودگی ها بسیار لازم است. دستگاه و تجهیزات نظافت متنوعی در جهان وجود دارد که از شرکت های مختلف تولید می شوند. جاروبرقی یکی از این نوع وسیله هایی است که با آن نظافت را انجام می دهیم. جارو برقی مدل های متنوعی دارد و هر کدام از برند های مختلف هستند. جارو برقی ها به دسته های زیادی تقسیم می شوند از جمله جاروبرقی خانگی، جاروبرقی هتل، جارو برقی تجاری، جاروبرقی صنعتی، جارو برقی مرکزی و غیره هستند. که در ادامه مطلب در اولان کالا به بررسی بیشتر آن ها می پردازیم. نکته ‌ای که برای خرید و استفاده از جارو برقی مهم است که باید توجه داشته باشید به کارایی و مکانی که در آن زندگی و فعالیت می کنید یعنی میزان کیسه زباله و مکش و قدرت آن چقدر باشد. 


جارو برقی خانگی


جاروبرقی های خانگی برای استفاده نظافت های روزمره مناسب است. این جاروبرقی ها دارای یک موتور-پمپ کوپل می باشند که وظیفه مکش را بر عهده دارد. قدرت جاروبرقی ها متفاوت است و بسته به میزان استفاده ی خود می توان آن را انتخاب کرد. برخی از جاروبرقی های خانگی دارای فیلتراسیون و فیلتر ضد حساسیت هستند که آسیب کمتری به شما وارد می کند. کیسه زباله این نوع جاروبرقی ها متفاوت است که کیسه زباله یکبار مصرف و دائم روی این نوع محصول کار گذاشته شده است. جاروبرقی خانگی دارای دسته های معمولی هستند و کارایی با آن ها ساده و راحت است.


جارو برقی هتل


جاروبرقی هایی که برای هتل و مهمان سرا ها استفاده می شود همانند جارو برقی های خانگی ابعاد کوچکی دارند اما از نظر موتورهای مکش و فیلتر ها تقویت شده اند که کارایی بهتری را ارائه دهند. این نوع جاروبرقی ها برای استفاده طولانی مدت مناسب هستند. این نوع جاروبرقی هتل از فیلتراسیون بهره می برد و گرد و غبار را جمع آوری می کنند و بازگشت گرد وغبار به فضای اتاق جلوگیری می کند. اکثر جاروبرقی های هتل برای افزایش سرعت نظافت و کیفیت آن استفاده می شود که می توان انواع آلودگی های آب و خاک را به طور همزمان جمع آوری کرد.


جارو برقی تجاری


این نوع جاروبرقی ها به طور وسیع تری طراحی شده اند و کمی بزرگتر از مدل های خانگی هستند. جاروبرقی های تجاری دارای چند موتور مکنده هستند که می توان به طور جداگانه هر کدام از آن ها را خاموش یا روشن کرد. با روشن نمودن موتور های مکنده می توان قدرت مکش را نیز افزایش داد. این جاروبرقی ها معمولاً دارای بدنه فلزی هستند و مخزن زباله بالایی را دارند تا بتوان فضای وسیع تری را تمیز کنند. مدت زمان استفاده از این نوع جاروبرقی بسیار زیاد است. این جاروبرقی ها دارای باتری هستند تا وقتی به پریز برق دسترسی ندارید بتوان از آن استفاده کرد. 


جاروبرقی نیمه صنعتی و صنعتی


اگر در جاهایی کار می کنید که آلودگی صنعتی بسیار زیاد هستند می توان از جاروبرقی های نیمه صنعتی بهره ببرید. این نوع جاروبرقی ها مجهز به موتور پمپ های ساتریفیوژال هستند که آنها را تقویت کرده اند تا قدرت و سرعت مکش بالایی داشته باشند. این جارو برقی های نیمه صنعتی برای شرایط سخت در محیط کاری بسیار مناسب است زیرا قدرت کارکرد آن ها بالا می باشد. سیستم فیلتراسیون در این جاروبرقی ها وجود دارد و بخشی جدا از مخزن نگهدارنده آلودگی است. و اما جاروبرقی های صنعتی برای استفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه در محیط کارخانجات و کارگاه ها بسیار مناسب است. این جاروبرقی ها دارای تجهیزات و قابلیت های پیشرفته هستند که با قدرت بسیار بالا تمامی آلودگی ها و آلاینده ها را جمع آوری می کند. این نوع جاروبرقی های صنعتی دارای موتور توربینی هستند به همین دلیل قدرت بسیار زیادی دارد. قسمت های تقویت شده در جاروبرقی های صنعتی، سیستم فیلتراسیون، بدنه محکم و غیره می باشند.


جاروبرقی مرکزی


جاروبرقی های مرکزی برای استفاده های خانگی و ... می باشد که دارای موتور مکنده الکتریکی یا دیزل هستند. این نوع جاروبرقی ها از قدرت و سرعت مکش بسیار بالایی برخوردار هستند. برای استفاده از جاروبرقی های مرکزی باید سیستم لوله کشی در محیط خانه را اجرا کرد و با استفاده از لوله های خرطومی از آن بهره برد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha