02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

انتخاب یک سشوار منحصر برای موهای خود

ادیبه کریم پور 28 /آبان/ 1402
انتخاب یک سشوار منحصر برای موهای خود

انتخاب یک سشوار برای موهای خود


وقتی نوبت به خرید سشوار می رسد، سرمایه گذاری روی مدلی با کیفیت بالا که مناسب نوع موی شما باشد، می تواند سلامت موهای شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. سشوار مناسب شانس شما را برای ایجاد موهای شکننده و وز شده کاهش می دهد. موارد کلیدی که هنگام خرید سشوار باید روی آن تمرکز کنید، موادی است که از آن ساخته شده است، وات آن، وزن آن، و ویژگی‌ های خاصی که ممکن است سشوار کردن موهای شما را آسان‌ تر کند.


سشوار چیست و چگونه کار می کند؟


کاربرد اصلی سشوار، خشک کردن موها می باشد که بسیاری از افراد برای کارهای دیگر مانند برداشتن برچسب ماشین، پاک کردن مداد شمعی و مداد رنگی روی دیوار، خشک کردن لاک و کارهای رزین و... استفاده می کنند. سشوارها از باد گرم برای خشک کردن موها استفاده می کنند که باعث می شود بسیار سریع تر این کار انجام شود. سشوار دارای ویژگی های متنوعی است که با توجه به موی خود می تواند بهترین آن ها را انتخاب کنید. سشوارها علاوه بر خشک کردن مو برای حالت دادن آن و یا موج دار کردن آن نیز قابل استفاده می باشد که با سری های مخصوصی که همراه آن ها عرضه می شود می تواند این کارها را به راحتی انجام دهید. برای مثال کسانی که موهای فرفری دارند می تواند با سری پهن فرفری موها را بهتر و بدون وز شدن حالت دهند. 


انتخاب ماده دمنده سشوار 


مرحله 1: به دنبال سشوار یونی یا تورمالین برای موهای ضخیم و وز باشید.

سشوارهای یونی یا تورمالین یون های منفی تولید می کنند که به شکستن قطرات آب روی موهای شما کمک می کند تا سریعتر خشک شوند. در نتیجه، پس از خشک کردن موهای شما کمتر وز می شود. اگر موهای ضخیم و مستعد وز دارید، برای بهترین نتیجه، سشوارهایی را خریداری کنید که دارای داخلی یونی یا تورمالین باشد. تورمالین یک فلز نیمه قیمتی است که شدیدترین اثر یونی را ارائه می دهد. یک سشوار تورمالین احتمالاً گران تر از یک سشوار یونی معمولی است. با این حال، اگر موهای بسیار ضخیم یا وز دارید، ممکن است سرمایه گذاری خوبی باشد. یک سشوار یونی یا تورمالین نیز برای هر نوع مویی که خشک شدن آن سخت است خوب است. اگر موهای نازک یا نازکی دارید، از سشوارهای یونی خودداری کنید. آن ها به اندازه سایر انواع سشوار در حجم ساختمان موثر نیستند.


مرحله 2: اگر موهای ریز یا خشکی دارید، یک سشوار سرامیکی یا چینی در نظر بگیرید.

سشوارهایی که دارای محفظه پلاستیکی یا فلزی هستند که با پوشش سرامیکی یا چینی پوشانده شده اند، گرمای کمتری را ارائه می دهند که خشن تر و سازگارتر است، بنابراین برای موهای ظریف یا خشکی که به راحتی آب می شوند، انتخاب خوبی هستند. اگر مطمئن نیستید که چه نوع سشوار بخرید، مدل سرامیکی یا چینی در واقع برای انواع مو مناسب است. سشوارهای سرامیکی یا چینی نیز از یون های منفی برای جلوگیری از موخوره استفاده می کنند و به شما امکان می دهند موهای خود را سریعتر سشوارید. برخی از سشوارهای سرامیکی یا چینی دارای فناوری مادون قرمز هستند. این بدان معناست که آن ها از امواج انرژی طولانی تری استفاده می کنند که به مو نفوذ می کند بنابراین از داخل به بیرون خشک می شود.


مرحله 3: اگر موهایتان زیاد است، سشوار تیتانیومی را انتخاب کنید.


اگر موهایتان حجم زیادی دارد، انتخاب یک سشوار تیتانیومی گزینه ی عالی است. یک سشوار تیتانیومی گرما را در دمای ثابت و یکنواخت فراهم می کند. گرچه خیلی گرم می شود، بنابراین انتخاب خوبی برای موهای نازک یا آسیب دیده نیست. با این حال، اگر موهای بسیار ضخیم یا موهای زیادی دارید، سشوار تیتانیومی می تواند به کاهش زمان خشک شدن شما کمک زیادی کند. وزن تیتانیوم کمتر از سرامیک یا چینی است، بنابراین سشوار معمولا سبک وزن است. این باعث می شود وقتی موهای زیادی برای خشک کردن دارید، در دست گرفتن آن راحت تر باشد.


افزایش اندازه قدرت و وزن


مرحله 1: یک سشوار با 1500 وات یا بیشتر انتخاب کنید.


 سشواری با قدرت 1500 وات یا بیشتر را تهیه کنید. وات سشوار میزان سختی و سرعت عملکرد موتور آن را اندازه گیری می کند. هر چه وات آن بیشتر باشد، سریعتر می توانید موهای خود را سشوارید. سشوارهایی با وات پایین معمولاً ارزان‌ تر هستند، اما باید آن ها را بیشتر از سشوارهایی با وات بالاتر تعویض کنید. برای استفاده در خانه، به دنبال سشواری باشید که توان آن حداقل 1500 وات باشد. اگر موهای بسیار ضخیم و سختی دارید، سشوار با وات بین 1800 تا 2000 را انتخاب کنید. اینها شبیه به آنچه یک آرایشگر در یک سالن استفاده می کند است، بنابراین می توانید در خانه به نتایجی با کیفیت سالن برسید.


مرحله 2: یک سشوار سبک انتخاب کنید تا بازوهایتان خسته نشوند.


یک سشوار سبک وزن تهیه کنید تا دست و بازوهایتان خسته نشوند. ممکن است جزییات جزئی به نظر برسد، اما مهم است که وزن سشوار را در نظر بگیرید. شما یک مدل سبک وزن می خواهید که هنگام خشک کردن موهایتان راحت تر در دست بگیرید. این باعث می شود که فوران شما راحت تر شود. برای راحت ترین تجربه خشک کردن، به دنبال یک سشوار با وزن تقریباً 1 پوند (0.45 کیلوگرم) باشید.


مرحله 3: یک دستگاه سشوار با چندین تنظیمات حرارتی پیدا کنید.


سشوار با چندین تنظیمات حرارتی گزینه بسیار مناسبی است. در حالی که به داشتن یک سشوار با مواد مناسب و توان مناسب کمک می کند، شما همچنین مدلی می خواهید که به شما امکان تنظیم سطح گرما را بدهد. سشواري را جستجو كنيد كه تنظيمات حرارتي كم، متوسط و زياد را فراهم كند تا بتوانيد از مقدار دقيق حرارتي كه موهايتان نياز دارند استفاده كنيد. برای موهای نازک، نازک یا خشک، تنظیم حرارت کم به خوبی کار خواهد کرد. برای موهای معمولی، حالت متوسط ایده آل است. برای موهای درشت و ضخیم، از تنظیم حرارت بالا استفاده کنید.


پیدا کردن موارد اضافی مناسب


مرحله 1: برای کاهش موخوره، سشوار با حالت باد خنک انتخاب کنید.


برای کاهش وزی و موخوره، سشواری با داشتن فناوری باد خنک تهیه کنید. اگر موهای براق و درخشان می‌خواهید، سشواری را انتخاب کنید که حالت باد خنک داشته باشد. این به شما این امکان را می دهد که وقتی تقریباً خشک کردن موهای خود را به پایان رساندید، موهای خود را با هوای خنک تثبیت دهید تا کوتیکول را برای موهای صاف و براق ببندید. هنگامی که موهای شما تقریباً 80 درصد خشک شده است، از حالت گرما به حالت خنک تغییر دهید. با گرم کردن بیش از حد موهای شما خشک شدن آن را تمام می کند.


مرحله 2: اگر موهای مجعد و فرفری دارید یک سشوار با دیفیوزر خریداری کنید.


 موهای فر خود را با یک سشوار به همراه دیفیوزر خریداری کنید. دیفیوزر سری است که هوای گرم را در یک ناحیه بزرگ‌ تر پخش می‌کند بدون اینکه موهای شما را در همه جا باد کند. به خصوص اگر موهای مجعد یا موج دار دارید مفید است زیرا به حفظ بافت دست نخورده و در عین حال افزایش حجم کمک می کند. یک دیفیوزر معمولاً به انتهای سشوار وصل می شود. قابل جابجایی است بنابراین فقط در مواقعی که بخواهید می توانید از آن استفاده کنید.


مرحله 3: برای صاف کردن موهای خود یک سشوار با سری متمرکز کننده انتخاب کنید.


برای صاف کردن موهای خود یک سشوار با سری باریک یا متمرکز کننده انتخاب کنید. مانند یک دیفیوزر، یک نازل متمرکز کننده به انتهای یک سشوار وصل می شود. با این حال، هوا را در جریانی متمرکز ساطع می کند، بنابراین اگر به طور منظم موهای خود را با سشوار صاف کنید، ابزار مفیدی است. همچنین می تواند به کاهش موخوره کمک کند. هنگامی که از سری متمرکز کننده استفاده می کنید، همیشه آن را به سمت پایین نگه دارید و هرگز اجازه ندهید که با موهای شما تماس پیدا کند. در حالی که موهای خود را خشک می کنید، یک برس را روی موهای خود بکشید و مسیر برس را با سری متمرکز کننده برای موهای فوق العاده صاف و براق دنبال کنید.


مرحله 4: بافت موهای خود را با سشواری مناسب حفظ کنید.


برای حفظ بافت موهای خود، یک سشوار با اتصال شانه یا پیک انتخاب کنید. یک شانه یا سرب پیک به انتهای سشوار می‌ چسبد، مانند یک سری پخش‌ کننده یا متمرکز. اگر موهای ضخیم یا مجعد و فرفری دارید، یک شانه یا سری پیک می تواند به کشیده شدن الگوی فر طبیعی در هنگام خشک کردن موهایتان کمک کند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha