02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

هنگام خرید سشوار به چه نکاتی باید توجه شود؟

ادیبه کریم پور 28 /آبان/ 1402
هنگام خرید سشوار به چه نکاتی باید توجه شود؟

هنگام خرید سشوار به چه نکاتی باید توجه شود؟


تهیه یک سشوار جدید می تواند کار بسیار دشواری باشد. همچنین، به نظر می رسد تمایز بین اصطلاحات بازاریابی و فناوری واقعی زمانی که هزاران برند و مدل موجود وجود دارد، بسیار چالش برانگیز است. برای روشن کردن آنچه که مصرف کنندگان باید به طور خاص قبل از سرمایه گذاری در یک سشوار جدید به دنبال آن باشند، ما به آنچه مو در نظر می گیرند توجه زیادی کردیم. در نتیجه، شما به یک سشوار نیاز دارید که بتواند بدون اینکه به هیچ وجه روی موهای شما تأثیر بگذارد، استایل مناسبی را ارائه دهد. پیدا کردن یک سشوار که به طور موثر کار می کند اما همچنان به اندازه کافی ملایم باشد تا از آسیب گرما جلوگیری کند، می تواند کمی دشوار باشد. با گزینه‌ های مختلف موجود در بازار، به راحتی می‌ توان یک نسخه بی کیفیت و با کیفیت را خرید که نمی‌تواند کار را آنطور که می‌ خواهید انجام دهد. اگر از خرید و دور انداختن سشوارهای بد خسته شده اید، خوش شانس هستید. در اینجا راهنمای کاملی در مورد نحوه انتخاب بهترین سشوار برای خود آورده شده است.


سشوار چیست؟


سشوار یکی از محصولاتی است که بسیاری از افراد از آن در زندگی روزمره ی خود استفاده می کنند. سشوار برای خشک کردن موهای خیس به کار برده می شود که می تواند این روند را بسیار سریع تر از حالت طبیعی انجام دهد. همچنین بسیاری از افراد و آرایشگرها از آن برای حالت دادن مو و صاف کردن و یا موج دار کردن ان استفده می کنند. سشوار از باد گرم برای خشک کردن موهای خیس استفاده می کند. این باد گرم تمامی قطرات خیس را با باد گرم بخار می کند که در نتیجه موهای شما به راحتی بعد از مدتی کوتاه، خشک می شوند. سشوارها به دلیل ابعاد کوچکی که دارند، کار کردن با ان ها بسیار راحت است و شما می تواند در مکان های مختلف از آن استفاده کنید و یا آن را به مسافرت و سفرهای کاری خود حمل کنید. بسیاری از سشوارهای امروزی از فناوری های بی نظیری بهره می برند که به کاربر امکان می دهد موهای خود را به سالمی سشوار کند و به آن آسیب نرساند. سری هایی که همراه سشوارها عرضه می شود، می تواند بافت و مدل موهای شما را به خوبی حفظ کند و از وز شدن و شکستن آن ها جلوگیری می کند. برای مثال سری تخت و باریک آن برای صاف کردن و حالت دهی مو استفده می شود و سری پهن برای موهای فر و موج دار عالی است زیرا آن را بهتر نمایش می دهد. سرعت های آن در حالت دادن و خشک کردن مو تاثیر زیادی دارد که باید با توجه ی به موهای خود آن را تنظیم کرد. 


یک وات خوب برای سشوار چقدر است؟


بهترین وات سشوار برای شما بستگی به نوع، طول و بافت موی خاص شما دارد. هرچه وات سشوار بالاتر باشد، حداکثر تنظیم آن گرمتر خواهد بود و در مجموع قدرتمندتر خواهد بود. سشوارهای با وات واقعاً بالا عالی هستند زیرا موهای شما را خیلی سریع خشک می کنند، اما نقطه ضعف آن این است که می توانند آسیب حرارتی قابل توجهی ایجاد کنند، به خصوص اگر از آن ها خیلی زیاد، برای مدت طولانی یا بدون نوعی اسپری محافظ حرارت استفاده کنید. اگر موهای شما صاف، موج دار یا دارای ضخامت و درشتی متوسط است، یک وات سشوار بین 1300 وات تا 1800 وات برای شما کافی است. اگر موهای شما بسیار نازک، ریز، شکننده یا در اثر حرارت یا مواد شیمیایی آسیب دیده است، احتمالاً باید به دنبال یک سشوار با وات کم باشید. حتی در این صورت، بهترین کار این است که هر زمان که موهای خود را خشک می کنید از کمترین درجه حرارت استفاده کنید. اگر موهای شما بسیار بلند، ضخیم یا مجعد و فرفری است، بهتر است به دنبال یک سشوار با وات بالاتر، بین 1800 وات تا 2000 وات باشید. این سشوارها به اندازه کافی قدرتمند خواهند بود که در برابر موهای شما ایستاده و سریع و آسان آن ها را خشک کنند. 


چگونه یک سشوار را انتخاب کنیم؟


مهم ترین مواردی که هنگام انتخاب سشوار باید به آن توجه کنید، انواع فناوری، وات، تعداد تنظیمات و پیوست ها است. اگر موهای شما خیلی ضخیم یا مجعد و فرفری است، به دنبال سشوار با تکنولوژی سرامیک، تورمالین یا یونی باشید. این نوع سشوارها در خشک کردن سریع و در عین حال به آرامی موهای شما بسیار موثر هستند. مجدداً، اگر موهای شما خیلی ضخیم یا مجعد است، باید به دنبال یک سشوار با وات بالا بین 1800 وات تا 2000 وات باشید. شما همچنین می خواهید به دنبال یک سشوار با حداقل 3 تنظیم گرما و تنظیمات 2 سرعت، و همچنین یک دکمه شات خنک باشید. به این ترتیب، شما تطبیق پذیری کافی برای ایجاد انواع مدل های مختلف مو با سشوار یکسان خواهید داشت. در نهایت، اگر یک سشوار همراه با سری هایی مانند سری های متمرکز کننده و سری های پخش کننده باشد، عالی است. این اتصالات تطبیق پذیری سشوار را حتی بیشتر می کند.


نکاتی که قبل از خرید باید به آن توجه کنید


1. قدرت را بررسی کنید: اولین و مهمترین عاملی که قبل از خرید سشوار باید در نظر بگیرید قدرت آن است. انتخاب یک سشوار با حداقل 1000 وات قدرت شروع خوبی است. خشک شدن سریعتر با قدرت بیشتر با وات بالاتر فراهم می شود. بنابراین، به طور خلاصه؛ وات بالاتر، خشک شدن سریعتر و در نتیجه عملکرد بهتر می باشد. 


2. تنظیمات گرما: قطعا یکی از قوی ترین عواملی که باید در نظر گرفته شود، تنظیمات حرارتی است. یک سشوار با طیف وسیعی از تنظیمات حرارتی انتخاب کنید تا بتوانید دما را متناسب با نوع مو و نیازهای مدل خود تغییر دهید. برخی از سشوارها دارای سه تنظیم حرارتی هستند. بدون تنظیم حرارت، احتمال وز شدن و آسیب نسبتاً بیشتر است.


3. تنظیمات سرعت: یک سشوار با گزینه های مختلف سرعت انتخاب کنید تا بتوانید جریان هوا را برای تنظیم بافت مو و نیازهای حالت دادن خود تغییر دهید. اگر موهای شما فقط مرطوب است و خیس نمی شود، بهتر است سرعت کم را انتخاب کنید و از طرف دیگر اگر موهایتان خیس است، ابتدا باید آن ها را با حوله خشک کنید و سپس سرعت خشک کردن را با سرعت بالا و به دنبال آن کم را در نظر بگیرید.


4. جمع و جور و مناسب برای سفر: یک سشوار تهیه کنید که خیلی سنگین نباشد تا بازوی شما در حین استفاده از آن خسته نشود. سشوارها با دسته‌ هایی که به صورت ارگونومیک طراحی شده‌ اند باعث می‌ شوند در حین استفاده راحت بنشینند و بنابراین تجربه بهتری را به شما منتقل می‌ کنند. سیم چرخشی 360 درجه برای جابجایی آسان در حین استفاده را در نظر بگیرید و می توانید آن را به هر جایی که می خواهید حمل کنید.


5. دکمه باد خنک: به دنبال یک سشوار با یک دکمه باد خنک باشید تا بتوانید ظاهر خود را بسازید و آن را با هوای یخی محکم کنید. اجرای باد خنک روی موهایتان، کوتیکول را صاف می کند و به موهای شما بیشترین درخشندگی و ابریشمی را می دهد. مو در جای خود قرار می گیرد و کوتیکول توسط هوای خنک مهر و موم می شود و طول عمر مدل را افزایش می دهد.


7. فناوری یونی: فناوری یونی در سشوارها به کاهش استاتیک و موخوره کمک می کند. به این ترتیب رطوبت طبیعی حفظ می شود و پس از خشک شدن بافتی صاف و ابریشمی خواهید داشت.


8. سری ها: برای کمک به شخصی سازی استایل خود، به دنبال یک سشوار باشید که دارای وسایل اضافی مانند پخش کننده (موهای مجعد و فرفری) یا نازل متمرکز کننده (خشک کردن دقیق و صاف کننده) باشد. هر دو سری به هدایت جریان هوا در هنگام خشک کردن با شدت کمک می کنند و به یک ظاهر طراحی بهتر کمک می کنند.


9. گارانتی: برای آرامش بیشتر، به دنبال یک سشوار با گارانتی باشید. یک سشوار که دارای 1 تا 2 سال ضمانت است را می توان با خیال راحت در نظر گرفت زیرا هر گونه نقصی را می توان بررسی کرد یا محصول را حتی می توان جایگزین کرد.


نتیجه گیری 


با خیال راحت می توان نتیجه گرفت که همه این عوامل در کنار هم باعث می شود یک سشوار متمایز و کاملاً واجد شرایط خرید باشد. از آنجایی که مدل‌ های مختلفی در بازار وجود دارند، سشوارهایی با این ویژگی ها، برای خشک کردن سریع‌ تر موها و حالت دادن بهتر در حین حرکت ساخته شده‌ اند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha