02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

رفع مشکلات و عیب های آبمیوه گیری

ادیبه کریم پور 28 /آبان/ 1402
رفع مشکلات و عیب های آبمیوه گیری

رفع مشکلات و عیب های آبمیوه گیری


شکستن و معیوب شدن آبمیوه گیری یک اتفاق نسبتاً رایج است. تعمیر آبمیوه گیری دستی چندان سخت نیست. اگر در مورد مدل های الکتریکی صحبت کنیم، دامنه خرابی ها در اینجا به طور قابل توجهی گسترش می یابد. جستجو برای آسیب باید در دو جهت انجام شود: در مکانیک و در قطعات الکتریکی می باشد. اگر آبمیوه‌ گیری برقی روشن نمی شود، سر و صدای زیادی ایجاد می ‌کند یا می ‌لرزد، نباید بلافاصله شروع به جدا کردن آن کنید. اغلب دلیل آن بسیار پیش پا افتاده است. لازم است وجود منبع تغذیه در شبکه، قابلیت اطمینان اتصال دوشاخه به سوکت و یکپارچگی سیم برق را بررسی کنید. دومی اغلب به دلیل زیاده روی یا قرار گرفتن در معرض آن با اشیاء تیز از کار می افتد. اگر آسیبی روی کابل برق مشاهده شد، باید تعویض شود. در موارد شدید، تعمیر با اتصال ممکن است. در این مورد باید به عایق بندی سیم ها توجه ویژه ای شود.


مشکلات یک آبمیوه گیری


اگر آبمیوه گیری شما از کار افتاده است، ابتدا توصیه می کنم پریز دیواری را که به آن وصل شده است بررسی کنید. هنگامی که پریز دیواری شما خراب می شود، این مشکل می تواند به روش های مختلفی ظاهر شود، مانند قطع شدن، اتصال کوتاه که در نتیجه آبمیوه گیری که کار نمی کند. اکیداً توصیه می‌ کنیم از آبمیوه‌ گیری در مواقعی که پریز دیواری شما خراب است، استفاده نکنید، زیرا می‌ تواند مشکلات زیادی ایجاد کند و به دستگاه آسیب برساند.


راه حل 1: یک پریز دیگر را تست کنید.


برای تأیید یا رد کردن یک خروجی بد به عنوان یک احتمال، باید آبمیوه گیری خود را از برق بکشید و آن را به بخش دیگری از خانه ببرید تا دوباره آن را به پریز دیگری وصل کنید. اگر استفاده از یک خروجی دیگر مشکل را حل کند، معما حل شده است. اگر می خواهید پریز برق خود را تست کنید، پریز معیوب را از نظر تداوم با یک مولتی متر آزمایش کنید تا سایر خرابی ها در چیدمان الکتریکی خانه خود را رد کنید.


2. سیم برق شما آسیب دیده است


اگر آزمایش یک پریز دیگر جواب نداد، ممکن است آبمیوه گیری شما به دلیل آسیب دیدن سیم برق از کار افتاده باشد. ما اغلب به سیم‌ های برق دستگاه خود توجه نمی‌کنیم، زیرا تصور می‌کنیم آن ها به اندازه خود دستگاه‌ ها محکم هستند، اما اینطور نیست. در واقع، سیم‌ های برق دستگاه‌ ها می‌ توانند به راحتی با گره‌ خوردن، نگهداری نادرست و یا فشار دادن روی اشیا با زوایای تیز آسیب ببینند. طبق تجربه، سیم برق آسیب دیده می تواند باعث شود آبمیوه گیری شما از کار بیفتد و باعث اتصال کوتاه و مشکلات دیگر شود. سیم های برق فرسوده را از نظر ایمنی بررسی کنید. راه حل: سیم برق دیگری را امتحان کنید. می توانید یکی از سیم های برق را در هر بازار خریداری کنید. تنها چیزی که نیاز دارید ساخت و مدل آبمیوه گیری خود و برخی تحقیقات متوسط برای اطمینان از خرید کابل برق مناسب است.


3. آبمیوه گیری شما به درستی مونتاژ نشده است


همیشه این احتمال وجود دارد که آبمیوه گیری شما به دلیل مونتاژ نامناسب از کار بیفتد. اگر عادت دارید بعد از هر بار استفاده از آبمیوه گیری خود را تمیز کنید، بسیار خوب است. تمیز کردن و نگهداری یکی از بهترین راه ها برای افزایش طول عمر هر دستگاه و جلوگیری از بروز مشکلات دیگر است. با این حال، این احتمال وجود دارد که در آخرین بار تمیز کردن، آبمیوه گیری خود را به درستی کنار هم قرار نداده باشید. آبمیوه گیری ها به آزادی حرکت نیاز دارند، بنابراین هر قسمتی که دامنه حرکت دستگاه را مسدود کند مشکل ساز است. راه حل: باید آبمیوه گیری خود را جدا کرده و با دقت دوباره سرهم کنید و مطمئن شوید که تمام قطعات در جایی که تعلق دارند محکم بنشینند.


4. شما در حال بارگیری بیش از حد آبمیوه گیری خود هستید.


اگر آبمیوه گیری شما از کار افتاده است، این احتمال وجود دارد که دسته های بزرگ مپاد غذایی برای آبمیوه گیری تهیه می کنید. تولید کنندگان آبمیوه گیری حداکثر ظرفیت یا نرخ عملکرد را در دفترچه راهنمای کاربر خود ذکر می کنند. پیروی از نشانه های سازنده شما نه تنها توصیه می شود بلکه اجباری است. انجام در غیر این صورت می تواند باعث از کار افتادن آبمیوه گیری شما و کاهش چشمگیر عمر آن شود. راه حل: دفترچه راهنمای کاربر خود را مطالعه کنید. شما تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در آنجا پیدا خواهید کرد. اگر نمی توانید دفترچه راهنما را پیدا کنید، می توانید در وب سایت سازنده، راهنمای مدل آبمیوه گیری خود بیابید. 


5. تفاله ها را از آب میوه جدا کنید


در حالی که می‌ توانید آبمیوه‌ گیری خود را طوری پیکربندی کنید که بیشتر، تفاله میوه را از محصول نهایی دور نگه دارد، آبمیوه ‌گیری آب صافی تحویل شما نمی دهد و همیشه مقداری باقی مانده از آن باقی می ‌ماند. تفاله ها ممکن است در آبمیوه گیری شما گیر کند. اگر به طور منظم آبمیوه گیری خود را تمیز کنید، متوجه می شوید که باقی مانده پالپ مشکل ساز نیست. با این حال، اگر این کار را نکنید، تکه های رشته ای از پالپ (مخصوصاً از کرفس) می تواند باعث مشکلات عملیاتی شود. سعی کنید بعد از هر بار استفاده از آبمیوه گیری خود را کاملا تمیز کنید. برای تمیز کردن سبد آبمیوه گیری می توانید از مسواک و مخلوط تمیزکننده آب و سرکه در قسمت های مساوی استفاده کنید. راه حل: اگر مطمئن نیستید که چگونه آبمیوه گیری خود را جدا کنید، دفترچه راهنمای کاربر شما باید دستورالعمل های خاصی برای مدل شما داشته باشد.


6. گرمای بیش از حد


گرمای بیش از حد می تواند دلیل توقف عملکرد آبمیوه گیری را نیز توضیح دهد. آبمیوه‌ گیری ‌های مدرن به گونه ‌ای ساخته شده‌ اند که انعطاف ‌پذیر باشند و در دوره‌ های طولانی به طور موثر کار کنند. همیشه باید از آبمیوه گیری خود با دقت و طبق توصیه های سازنده خود استفاده کنید. قرار دادن آبمیوه گیری تحت فشار بیش از حد باعث گرم شدن بیش از حد آن و در نتیجه خرابی و آسیب دائمی آن می شود. بهتر است دسته های کوچک را در چند دوره کوتاه تر از دسته های بزرگتر به سرعت آبگیری کنید. به یاد داشته باشید که هر گونه آسیبی که به آبمیوه گیری شما در اثر کارکرد آن در شرایط غیرعادی ایجاد شود، منجر به گارانتی باطل می شود. راه حل: حواستان باشد که در هر دسته چه مقدار میوه یا سبزیجات می ریزید. اگر دائماً نیاز به تهیه سریع دسته های بزرگ دارید، ایده خوبی است که مدل های آبمیوه گیری بزرگتر را خریداری کنید.


7. آبمیوه گیری از کار افتاده است


اگر آبمیوه گیری شما کار نمی کند و هیچ یک از راه حل های بالا مشکل را برطرف نکرده است، این احتمال وجود دارد که فیوز سوخته شده باشید. فیوزها محافظ آبمیوه گیری شما هستند. هر زمان که فیوزها یک موج مضر بالقوه برق را که به برد مدار آبمیوه گیری شما وارد می شود، ممکن است منفجر شوند و تمام رسانایی الکتریکی را قطع می کنند. اگرچه سوختن فیوز نشانه ای از برقراری تدابیر ایمنی آبمیوه گیری شماست، اما شما فقط فیوز را دارید. اگر فیوز شما منفجر شده است، باید آن را تعویض کنید تا آبمیوه گیری دوباره کار کند. راه حل: برای دسترسی به فیوز آبمیوه گیری این مراحل را دنبال کنید: آبمیوه گیری خود را از برق بکشید و آبمیوه گیری را وارونه کنید تا پیچ های پایین آن مشخص شود. هنگامی که پیچ ها را پیدا کردید، آن ها را با یک پیچ گوشتی باز کنید. درب بیرونی را بردارید و سیم کشی داخلی آبمیوه گیری خود را در معرض دید قرار دهید. سپس فیوز مشکوک را پیدا کنید و به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید. فیوز را برای تداوم با مولتی متر مطمئن خود تست کنید.


8. برد مدار شما داغ شده است


در آخر، اجازه دهید آسیب به برد مدار شما را در زمانی که آبمیوه گیری شما از کار افتاده است در نظر بگیریم. برد مدار یکی از مهمترین جزئیات دستگاه شما است، بدون مدار، آبمیوه گیری شما نمی تواند کار کند. به طور معمول، هر زمان که برق زیاد می شود، فیوز آبمیوه گیری باعث صرفه جویی در کار می شود و دیگر آسیبی به بقیه دستگاه شما وارد نمی شود. با این حال، هنگامی که فیوز قبلاً منفجر شده است و برق دیگری وجود دارد، برد مدار داغ می ‌کند. راه حل: اگر هنوز تحت پوشش گارانتی هستید و سازنده شما تعمیرات ناشی از عوامل خارجی مانند خاموشی یا نقص کارخانه را می پذیرد، می توانید آبمیوه گیری خود را برای تعمیر بفرستید. با این حال، اگر آسیب ناشی از گرمای بیش از حد، یا سایر شرایط عملیاتی غیرعادی رخ داده باشد، شما تحت پوشش قرار نخواهید داشت. در چنین حالتی، بهتر است یک آبمیوه گیری جدید بخرید. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha