02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

برای قرارهای دوستانه از چه ادکلن های زنانه ای استفاده کنیم؟

نارین محمدی 28 /آبان/ 1402
برای قرارهای دوستانه از چه ادکلن های زنانه ای استفاده کنیم؟

برای قرارهای دوستانه از چه ادکلن های زنانه ای استفاده کنیم؟

 


هر عطر و ادکلنی که ما استفاده می کنیم مناسب استفاده برای مکان خاص و موقعیت خاصی است و به همین دلیل قبل از تهیه ی هر ادکلنی باید حتما تمامی مشخصات آن را یاد بگیریم. ادکلن هایی که باید برای قرارهای دوستانه استفاده کنید حتما باید رایحه ای بسیار سبک و شیک‌ داشته باشند تا اگر به صورت روزانه و مکرر از آن استفاده کردید شما را زده نکند. در این مقاله با ویژگی ادکلن های زنانه که مناسب استفاده ی روزانه هستند و چند مدل از این ادکلن ها آشنا می شوید. 

 


رایحه و بو 

 

ادکلنی که از آن استفاده می کنید باید به طور روزانه بسیار رایحه ای شیک داشته باشد اما در عین حال بسیار اسپرت و دوستانه باشد. معمولا خانم ها از ادکلن هایی با رایحه های گلی و شیرین استفاده می کنند اما از آن جایی که عطر و ادکلن های گلی و شیرین طبعی بسیار گرم دارند و رایحه ی آن ها ممکن است برخی خانم ها را اذیت کند بهتر است در نت های سازنده ی ادکلن روزانه ی‌ خود نت های خنک تر و مرکباتی نیز وجود داشته باشد تا همواره باعث ایجاد توازن خاصی در آن شود. ادکلن هایی که برای مهمانی های رسمی استفاده می شوند معمولا دارای رایحه های گرم تر و اشرافی تری هستند و به همین دلیل رد بوی بسیار قوی تری نیز دارند تا در بین جمعیت به خوبی ادکلن خود را نشان دهد اما این نوع عطرها به این معنی نیستند که برای قرارهای روزانه مناسب نیست و یا ممکن است بازتاب خوبی نداشته باشد، برعکس اگر که قرارهای رسمی و یا حتی قرارهای طولانی با دوستان خود دارید عطرهای رسمی نیز به دلیل ماندگاری و حس خوبی که در آن ها وجود دارد بسیار مناسب می باشند. 

 


نوع عطر

 

عطرها از لحاظ کیفیت و ماندگاری به چهار دسته ی کلی :


• پرفیوم Perfume
• ادو پرفیوم Eau De Parfum ( EDP )
• ادوتویلت Eau De Toilette ( EDT )
• ادکلن Eau De Cologne
• ادو فرش یا همان اسپری Eau Fraiche 
• افترشیو Aftershave
• میست Mist 

 

 

تقسیم می شوند اما این تقسیم بندی چرا صورت گرفته است و چه تاثیری در رایحه ی ادکلن های ما دارد؟ 

 

عطرهای پرفیوم Perfume دارای بیشترین میزان وجود روغن اسانس در عطرها هستند و به همین دلیل دارای ماندگاری فوق‌ العاده بالایی می باشند به گونه ای که استفاده ی یک الی دو پاف از ادکلن های پرفیوم ماندگاری کافی برای تمام طول روز را به شما می دهد اما به دلیل وجود اسانس خالص زیادی نیز که در این ادکلن ها وجود دارد قیمت بسیار بالایی نیز به نسبت سایر ادکلن ها دارند. ادکلن های پرفیوم دارای ۲۰٪ الی ۳۰٪ اسانس می باشند. 

 


عطر و‌ ادکلن های ادو پرفیوم Eau De Parfum پس از پرفیوم‌ در درجه ی دوم قرار دارند و به نسبت عطر و ادکلن های پرفیوم دارای قیمت مناسب تری هستند. این دسته از ادکلن ها نیز دارای ماندگاری ۸ الی ۱۲ ساعت به بالا هستند و کیفیت فوق العاده بالایی دارند، کسانی که هزینه های زیادی برای ادکلن های خود نمی توانند در نظر بگیرند اما عطری با ماندگاری بالا می خواهند حتما می توانند از دسته عطرهای ادو پرفیوم استفاده کنند. در عطرهای ادو پرفیوم دارای ۱۵٪ الی ۲۰٪ اسانس روغنی معطر است و می توان گفت به نسبت سایر عطر و ادکلن ها بیشترین فروش را دارد چرا که هم قیمت بسیار مناسب تری دارند و هم از لحاظ ماندگاری بسیار عالی هستند و گزینه ای عالی نیز برای هدیه دادن می باشند. 

 

عطر و ادکلن های ادوتویلت Eau De Toilette در رده ی سوم قرار دارند و دارای رایحه های بسیار سبک تری می باشند معمولا ادکلن هایی که دارای طبع خنک می باشند و گروه بویایی مرکباتی و سبک تری دارند از دسته عطرهای ادو تولیت می باشند. رایحه های ادوتویلت دلیل بر بی کیفیت بودن آن ها نیست، برعکس برخی ادکلن های پر فروش و خوش رایحه از دسته عطرهای ادوتویلت هستند. ادوتویلت ها دارای غلظت ۵٪ الی ۱۵٪ می باشند و معمولا ماندگاری بین ۴ تا ۶ ساعته دارند و برای مکان هایی که تایم کمتری در آن جا می مانید عالی هستند، لازم به ذکر است که بگوییم اگر که امکان شارژ کردن و استفاده ی دوباره از عطر خود را دارید و می توانید آن را له همراه خود به بیرون از منزل ببرید این دسته از عطرها نیز بسیار عالی می باشند. 

 


و در پایان به دسته ی پایینی عطرها می رسیم که ادکلن ها می باشند و با داشتن ۲٪ الی ۴٪ غلظت اسانس و روغن در رده ی چهارم قرار دارند، این دسته از عطرها نیز ماندگاری نسبتا خوبی به نسبت قیمت خود دارند و پس از آن نیز به ترتیب عطرهای ادو فرش و یا اسپری، افترشیو و میست را داریم که هر کدام دارای ماندگاری بسیار کمی می باشند و کاربردهای متفاوتی دارند.

 


ادکلن ادو پرفیوم زنانه جورجیو آرمانی مای وی ( Giorgio Armani My Way EDP for women )

 

بهترین عطری که می توانید برای استفاده ی روزانه، مکان های رسمی، قرار های دوستانه و خانوادگی، محل کار و به طور کلی برای هر جایی آن را استفاده کنید ادکلن ادو پرفیوم زنانه جورجیو آرمانی مای وی ( Giorgio Armani My Way EDP for women ) می باشد، این ادو پرفیوم خاص و فوق العاده که محصول برند جیورجیو آرمانی است یکی از خوش بو ترین و خوش رایحه ترین ادکلن های زنانه ای می باشد مه علاوه بر رایحه و کیفیت بو دارای ظاهری فوق العاده شیک و لوکس نیز است و به همین دلیل یک‌ محصول لوکس به حساب می آید. ادو پرفیوم جورجیو آرمانی مای وی محصولی جدید است که در سال ۲۰۲۰ تولید شده و از نسل ادکلن های جوان به حساب می آید و ترکیب و ادغام مدرنیته به همراه کلاسیک بودن را می توانید در رایحه ها و ظاهر این ادکلن خوش بو ببینید. نت های اولیه ی ادکلن تشکیل شده از اسانس های ترنج و شکوفه ی پرتقال می باشد که رایحه ای فرش را در ابتدا به شما می دهد و همین امر باعث شده طبع ادکلن معتدل باشد و مناسب استفاده در هر چهار فصل شود، پس از آن نت های میانی که گرم تر می باشند خود را نمایان می کنند که شامل اسانس های گل یاس و فوژه های گل مریم می باشد، و یک طبع گلی و گروه بویایی شیرین و گلی خاصی را به همراه ترکیب با نت های مرکباتی به وجود آورده است، در پایان نیز رایحه های پایانی ادکلن با ترکیب آکوردهای مشک، سدر و وانیل به پایان می رسد، که وجود اسانس های سدر و مشک باعث ثبات بیشتری در ادکلن می شوند و‌ همچنین پخش بوی ادکلن چند برابر می شود.

 

 

ادکلن ادو پرفیوم زنانه ایو سن لورن بلک اپیوم ( Yves Saint Laurent Black opium EDP for women ) 


خانم هایی که طرفدار عطرهای کلاسیک و اشرافی هستند و معمولا ادکلن هایی با رایحه های شرقی استفاده می کنند بهتر است که ادکلن ادو پرفیوم زنانه ایو سن لورن بلک اپیوم ( Yves Saint Laurent Black opium EDP for women ) را در لیست خرید خود قرار دهند. این ادکلن خوش بو با رایحه های فوق العاده منحصر به فردی که دارد با اختلاف یکی از بهترین ادکلن های زنانه است. رایحه ی شرقی و وانیلی ایو سن لورن بلک اپیوم به گونه ای است که احساس می کنید در جنگل های معطری با گل های بی نظیر قرار دارید و هر بار رایحه ای متفاوت و شیک تر را استشمام می کنید. ادو پرفیوم ایو سن لورن بلک اپیوم در سال ۲۰۱۴ وارد بازار شد و هنوز که یک دهه از تولید و عرضه ی آن گذشته هنوز هم به واسطه ی ماندگاری و کیفیت بویی که دارد جزو پر فروش ترین ادکلن های زنانه می باشد‌. نت های اولیه ی ادکلن متشکل شده از اسانس های بسیار متفاوت و خاصی است که شامل شکوفه ی پرتقال، گلابی و فلفل صورتی می باشد، بعد از نت های میانی که کمی رایحه ای زنانه تر دارند و شامل اسانس های قهوه، شیرین بیان و فوژه های یاس است خود را نمایان می کند، وجود اسانس قهوه به همراه رایحه های چوبی که در نت های پایانی وجود دارد یک‌ ادکلن بی نظیر را به وجود آورده است. نت های پایانی نیز شامل آکوردهای سدر، چوب کشمیر، نعناع هندی و وانیل می باشد. اگر که می خواهید یک ادکلن خوش بو و فوق العاده شیک برای فصل های زمستان و پاییز داشته باشید این ادکلن گزینه ای عالی است.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha