02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سشوار چیست و چه کاربردی دارد؟

ادیبه کریم پور 28 /آبان/ 1402
سشوار چیست و چه کاربردی دارد؟

سشوار چیست و چه کاربردی دارد؟


یک سشوار عالی مطمئناً وسیله ‌ای عالی است که می‌ توانید برای حالت دادن موهایتان در خانه داشته باشید. برای افرادی که موهای کوتاه دارند، هر نوع سشوار را می توان انتخاب کرد تا مدل مویی را انتخاب کند که حجم زیادی داشته باشد. اما هنگام استفاده از سشوار برای موهای ضخیم یا مخصوصاً موهای بلند، باید جایگزین بهتری داشته باشید. بنابراین، قبل از خرید، توان مصرفی یا وات آن را بررسی کنید، زیرا هر چه وات بالاتر باشد، دستگاه موثرتر است. بیشتر مدل ‌ها روی حدود 2000 وات تنظیم شده‌ اند، اما گزینه ‌های جایگزین زیادی در بازار وجود دارد. استفاده از سشوار به جای خشک شدن مو در هوا و به حالت طبیعی بهتر است و برای موها ضرر کمتری دارد. خشک شدن مو در هوا زمان زیادی می برد و آب باعث متورم شدن و شکستن کوتیکول می شود و به مو آسیب می رساند. خشک کردن مو با کمک سشوار فواید زیادی دارد که در ادامه ی مطلب به آن می پردازیم.


سشوار چگونه کار می کند؟


سشوار یک دستگاه الکترومغناطیسی است به این معنی که از برق به عنوان منبع تغذیه استفاده می کند. روشن کردن سشوار باعث می شود که برق به موتوری برسد که یک فن واقع در داخل سشوار را می چرخاند. فن چیزی است که هوای دمای اتاق را به داخل سشوار می آورد. اجزای فیزیکی سشوار که به خلاص شدن از شر آب از موهای شما کمک می کند، فن برقی و جزء گرمایشی است. که هر دو در داخل سشوار قرار دارند. هوای دمای اتاق از طریق دریچه ها وارد سشوار می شود. سپس هوا از یک سیم نیکروم عبور می کند که به عنوان عنصر گرمایش استفاده می شود. نیکروم آلیاژی است که با نیکل و کروم ترکیب می شود. سیم نیکروم به عنوان یک مقاومت انرژی الکتریکی عمل می کند، که به نوبه خود گرمایی را ایجاد می کند که هوای دمای اتاق از آن عبور می کند تا به اندازه ای گرم شود که رطوبت از موهای شما خارج شود. سپس هوای گرم از انتهای آن و روی موهای شما پخش می شود.


سشوار چگونه اینقدر قدرت ایجاد می کند؟


در اکثر سشوارهای معمولی چندین گزینه برای قدرت هوا وجود دارد مانند کم، متوسط و زیاد می باشند. نحوه ایجاد این گزینه های مختلف قدرت با حرکت انتخاب دکمه ها است. هوا با سوراخ هایی به داخل دمیده می شود که دارای یک صفحه ایمنی در بالای آن هستند که از موهای شما در برابر گیرکردن سشوار محافظت می کند. هرچه قدرت بیشتری توسط فن استفاده شود، پره ها سریعتر می چرخند. هنگامی که تیغه ها شروع به چرخش سریعتر می کنند به این معنی است که هوای بیشتری از طریق خشک کن فشار داده می شود و بنابراین فشار بیشتری برای خشک کردن موهای شما با سرعت بیشتری ایجاد می شود.


مزایای سشوار


صرفه جویی هزینه ها: اولین و مهمترین مزیت سشوار این است که در هزینه های روزانه سالن شما صرفه جویی می کند. بنابراین می توانید به راحتی پس از هر بار دوش گرفتن، موهای خود را خشک کنید و آن را به حالت دلخواه حالت دهید. سرمایه گذاری روی سشوار یک جایگزین کم هزینه برای کسانی است که دوست دارند ظاهر و موی خود را هر روز مرتب و آراسته جلوه دهند. 


ظاهری آراسته و مرتب: خشک کردن موها با سشوار به موهای شما با ظاهری صاف و سبک کمک می کند. سشوار با حالت موهای شما با درخشندگی و صافی کامل، ظاهر کلی شما را زیبا می کند. سشوارها به آرایشگر کمک می ‌کنند تا موهای شما را از قبل حالت دهی کند و موهای شما را فر کند و حالت دادن به آن را آسان کند. چه ظاهری رسمی و چه غیررسمی باشد، سشوار کردن موهایتان ظاهری مرتب و آراسته به شما می دهد. 


زمان خشک شدن را کاهش دهید: سشوار زمان اضافی برای خشک شدن طبیعی موهای شما را از بین می برد. زمان کلی که برای حالت دادن به موهایتان صرف می کنید را کاهش می دهد. سشوار کل روال یک ظاهر طراحی شده را به یک تجربه آسان و سرگرم کننده تبدیل می کند. سشوار ابزاری با زمان کارآمد است که به آرایشگر در ایجاد مدل موی زیبا و ظریف کمک می کند. 


دیگر کارایی: سشوار یک دستگاه حیوان خانگی دوست است، کمکی عالی و موثر در حفظ موهای شگفت انگیز حیوان خانگی شما می کند. سشوارها برای دوست پشمالوی شما یک جایگزین گرم و نرم برای خشک کردن خز خود ارائه می دهند. سشوار به خشک کردن خز حیوان خانگی شما به عنوان یک توپ پنبه ای نرم کمک می کند. فقط به خاطر داشته باشید که مقیاس گرما را روی کمترین مقدار تنظیم کنید و فاصله مناسب را با حیوان خانگی حفظ کنید. سشوار فواید زیادی دارد که موهایی بدون وز، حجیم و صاف را برای شما به ارمغان می آورد. گفته می شود که خشک کردن موهای شما یک مرحله اساسی برای ایجاد ظاهری زیبا برای خود است. همچنین می توانید از سشوار برای کارهای معمولی مانند خشک کردن لاک ناخن، کندن برچسب ها روی محصولات و غیره استفاده کنید.  


چگونه از سشوار استفاده کنیم؟ 


به نظر می رسد سشوار وسیله ای ساده است، اما برای تجربه بهتر و آسان به تکنیک ها و مراحلی نیاز دارد. با ذکر مراحل زیر در مورد نحوه استفاده صحیح از سشوار می توانید استفاده ی آن را بهبود ببخشید.


مراحل: قبل از اینکه موهای خود را در معرض حرارت قرار دهید، مطمئن شوید که از ریشه به سمت انتها با انگشتان خود یک محافظ حرارتی روی موهای خیس خود اعمال کنید.  اکنون سشوار خود را در مقیاس مناسب گرمایش قرار دهید و سری را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. موهای خود را با سشوار خشک کنید تا موهایی صاف و درخشان داشته باشید. اگر می خواهید به رشته های خود حالت دهید، می توانید در صورت نیاز از یک شانه گرد استفاده کنید. 


کارهایی که نباید انجام دهید: از آنجایی که سشوار کشی بیش از حد می تواند باعث خراب شدن موهای شما شود، پس از خشک کردن بیش از حد سشوار خودداری کنید. برای جلوگیری از شکستن مو از استفاده بیش از حد از شانه خودداری کنید. برای جلوگیری از شکننده شدن موها، فقط یک بار در هفته موهای خود را با سشوار خشک کنید. فاصله کافی بین موهای خود و سشوار را حفظ کنید. زیباتر کردن موهایتان با استفاده از سشوار، به روش ‌ها و مراحل درست برای جلوگیری از نتایج ناخواسته نیاز دارد. پیروی از این مراحل و اجتناب از نبایدهای خشک کردن مو شما را به نتایج خوبی می رساند. 


مدل مو با سشوار


علاوه بر کار اصلی سشوارها که خشک کردن موثر موها است، سشوار همچنین یک ابزار حالت دهنده بسیار قدرتمند است که می تواند بسیار فراتر از خشک کردن تارهای مرطوب موهای شما باشد. سشوارها ظاهری اولیه را ایجاد می کنند که تغییر قابل توجهی در ظاهر کلی شما ایجاد می کند. در زیر برخی از ظاهرهای ابتدایی و در عین حال شیک را برای ایجاد با برخی از مهارت های سشوار کشی آسان فهرست می کنیم. 


فرهای ملایم: فرهای نرم یک سبک ساده برای ایجاد و کشیدن است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که موهای خود را با سشوار خم کنید.موهای نیمه خشک خود (تقریباً 90 درصد خشک شده) را با یک برس گرد و یک سشوار حالت دهید. خشک کن خود را با دست غالب خود بگیرید و سپس با دست دیگر شانه بزنید. از یک سری متمرکز بر روی خشک کن استفاده کنید و با برس زدن روی یک برس گرد، جریان هوا را روی موهای خود به سمت پایین هدایت کنید. تمرکز برس و سشوار فقط بر روی قد وسط موهایتان حالت خمیدگی به شما می دهد. 


حجیم و پرپشت: کسانی که دوست ندارند موهای حجیم و پرپشت به شما ظاهری شیک بدهد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که موهای خود را با یک برس بزرگ و گرد خشک کنید تا به آن خم های ملایم و زیبا کمک کنید. نتایج شیک و جذاب و در عین حال قابل استفاده برای روزمره است. تقریباً 80 درصد از موهای خود را قبل از رفتن با برس خشک کنید. با کمک برس ریشه موهای خود را مستقیماً به سمت بالا نگه دارید. این باعث می شود که ریشه موهای شما در تمام طول روز با خشک کردن موها به صورت عمودی حجیم شود. سپس بقیه موهای خود را با همان برس خشک کنید. قسمت های روی و زیر دست را به طور متناوب تغییر دهید تا تاثیر متفاوتی روی موهای خود داشته باشید. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha