02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مشکلات رایج بخارشوی

مائده شریفی 25 /آبان/ 1401
مشکلات رایج بخارشوی

مشکلات رایج بخارشوی:


بخارشوی ها از محصولات خانگی هستند که نقش مهمی را در نظافت و تمیز کردن منزل ایفا می کنند. این محصول طی یک فرآیند الکتریکی آب را به بخار گرم تبدیل می کند و قابلیت تمیز کردن همه مکان های خانه را به شما می دهد. بخار شوی ها با استفاده از بخار با دمای بالا علاوه بر تمیز کردن، محیط و اشیا را کاملا ضد عفونی می کنند و یک مکان پاکیزه و بهداشتی به شما ارائه می دهند. این محصول کاربردی و فوق العاده به صورت چند کاره و تک کاره در بازار موجود است و با داشتن لوازم جانبی و سری های متنوع به شما کمک می کند همه مکان های غیر قابل دسترس را نیز تمیز کنید. بخارشوی ها با تمام قابلیت هایی که دارند مانند همه دستگاه های برقی دیگر دچار مشکلاتی می شوند که گاها این مشکلات ساده هستند و به آسانی در خانه حل می شوند و گاهی به تعمیر اختصاصی نیاز دارند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم مشکلات بخارشو و بعضی از راه حل های این مشکلات را شرح دهیم تا از خراب شدن و آسیب رسیدن به این دستگاه جلوگیری کنیم.

مشکلات رایج بخارشوی:


1_ کار نظافت به درستی انجام نمی شود: بعضی اوقات بخار شوی روشن می شود و بخار تولید می کند اما کار تمیز کردن را به درستی انجام نمی دهد، این مشکل می تواند دلایل مختفی داشته باشد که به شرح زیر می باشند.
_ آب مخزن: گاهی ممکن است به دلیل مشغله زیاد مخزن آب بخار شوی را چک نکرده باشید و مخزن خالی باشد یا آب کمی در آن ریخته باشید، در این صورت بخارشوی کار نمی کند و یا بخار کافی را برای تمیز کردن تولید نمی کند. بنابراین قبل از کار با بخارشوی همیشه مخزن آب را چک کنید.
_ آب آلوده در مخزن: وجود آب آلوده در مخزن موجب کار نکردن دستگاه و کم شدن بخار آن می شود. برای حل این مشکل باید مخزن آب را از دستگاه جدا کنید و آب آن را تخلیه کنید سپس با استفاده از سرکه و جوش شیرین آن را رسوب گیری و تمیز کنید. همیشه به مقدار کافی آب درون مخزن بریزید و نگذارید که آب به مدت طولانی درون مخزن باقی بماند زیرا باعث ایجاد رسوب و بوی بد می شود.
_ کثیف بودن نازل ها: برای حل این مشکل باید نازل ها و سری ها را از دستگاه بخارشوی جدا کنید و با استفاده از شلنگ آب با فشار آن ها را تمیز کنید، در صورتی که تمیز نشدند و درون آن ها رسوب وجود داشت می توانید از محلول سرکه و جوش شیرین استفاده کنید و رسوبات را در قسمت های داخلی از بین ببرید.
_ فیلتر کثیف: درون دستگاه های بخارشوی فیلتر هایی وجود دارد که باید در بازه های زمانی مشخص تعویض شوند تا مکش دستگاه کم نشود و کار تمیز کردن به درستی انجام شود.

2_ روشن نشدن بخار شوی: این مشکل نیز دلایل زیادی دارد و می تواند به خاطر مشکل در قسمت های مختلف دستگاه باشد.
_ جریان برق: ابتدا جریان برق در پریز را چک کنید و پس از آن دو شاخه دستگاه را چک کنید و در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید. در حالتی که این دو مورد مشکل را حل نکرد سیم دستگاه را بررسی کنید که دچار خوردگی و پوسیدگی نشده باشد اگر این مشکل وجود داشت با رعایت نکات ایمنی اتصالات را تعمیر کنید و دوباره به دستگاه متصل کنید. 
_ خراب شدن دکمه پاور: در صورتی که دکمه روشن و خاموش خراب شده باشد باید آن را تعویض کنید.
_ خراب شدن تسمه: با رعایت نکات ایمنی تسمه دستگاه را بررسی کنید و اگر پاره شده باشد آن را عوص کنید.
_ رسوب گرفتن قطعات: ممکن است که مخزن آب و قطعات دستگاه رسوب گرفته باشند، برای حل آن باید مخزن آب و نازل ها را از دستگاه جدا کنید و با آب و مواد شوینده و یا با استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین تمیز کنید و رسوبات آن ها را از بین ببرید.

3_ مکش بخارشوی کم شده است: این مشکل دلایل متعددی دارد که می تواند به سادگی در خانه حل شود و یا نیاز به یک تعمیر کار ماهر داشته باشد.
_ خراب شدن نازل: اگر یکی از نازل های بخارشوی خراب شده و یا قسمتی از آن شکسته است باید آن را تعویض کنید. سعی کنید نازل جایگزین یک قطعه اصلی باشد تا کیفیت و دوام خوبی داشت باشد.
_ واشر پوسیده: واشرها قطعاتی هستند که در طول زمان ممکن است پوسیده و یا پاره شوند به همین دلیل باید پس از استفاده طولانی مدت عوض شوند و یک واشر جدید جایگزین آن ها شود. گاهی هم ممکن است که واشر ها از جای خود تکان خورده باشند و با قرار دادن آن ها در جای درست مشکل حل می شود.
_ انسداد لوله ها: اتصالات و لوله های بخار شوی می توانند پس از یک مدت استفاده دچار انسداد و گرفتگی شوند باید آن را از دستگاه جدا کنید و با استفاده از آب و مواد شوینده تمیز کنید.
_ درب مخزن: اگر درب مخزن آب بخارشوی مشکلی پیدا کند مکش بخارشوی تا حد زیادی کاهش می یابد و در صورت مشکل در بسته نشدن درب بخار شوی و مشکل در بسته شدن قطعات به یک دیگر باید آن ها را تعویض کنید.

4_ بخار نکردن بخارشوی: اگر دستگاه بخار نکند و بخار کافی تولید نشوند، نمی توانید با آن کار کنید و ممکن است که محیط را به خوبی تمیز نکند.
_ مخزن خالی: قبل از اینکه به صورت تخصصی بخارشوی را بررسی کنید مطمئن شوید که درون مخزن آن آب کافی برای بخار وجود داشته باشد.
_ نشتی آب: برای اینکه از نشتی آب دستگاه اطمینان پیدا کنید باید مخزن، نازل ها، اتصالات، لوله ها و تمام قسمت هایی که آب از آن ها عبور می کند را به طور کامل بررسی کنید و در صورت مشکل نشتی و یا پارگی قطعه معیوب را تعیض کنید.
_ گرم نشدن: پس از روشن کردن دستگاه بخارشوی باید چند دقیقه منتظر بمانید تا آب داغ شود و بخار تولید کنید، بنابراین فورا پس از روشن کردن دستگاه انتظار بخار زیاد نداشته باشید.
_ مسدود شدن منافذ بخارشوی: منافذ دهانه بخارشوی پس از مدتی استفاده رسوب می گیرند و بسته می شود به همین دلیل بخار تولید شده به طور کامل خارج نمی شود. برای حل این مورد تنها باید منافذ بخارشوی را تمیز کنید و پس از آن برای این که دستگاه رسوب نگیرد می توانید از آب مقطر استفاده کنید.
_ فیلتر کثیف: فیلتر نقش بسیار مهمی در دستگاه بخار شوی دارد، زیرا مثل یک صافی عمل می کند و بخار آب به درستی بیرون می آید. پس از تمیز کردن و یا عوض کردن فیلتر کثیف مشکل بخار حل می شود.

5_ کار نکردن اسپری: این مشکل سه دلیل عمده دارد که شامل: خراب شدن تسمه، خراب شدن دکمه اسپری بخار و مسدود شدن اتصالات بخار شوی می شود و با حل کردن این سه مشکل می توانید سیستم اسپری دستگاه را درست کنید و دوباره از آن استفاده کنید. برای حل این مشکلات ابتدا تسمه دستگاه را بررسی کنید و در صورت شل شدن و تکان خوردن آن را در جای خود سفت کنید و اگر نیاز بود آن را عوض کنید. برای رسوب زدایی اتصالات هم می توانید از محلول سرکه و جوش شیرین استفاده کنید و پس از اتمام کار آن ها را در جای درست خود قرار دهید.

موارد بالا مشکلاتی بودند که به طور عمده در بخارشوی ها دیده می شوند و رایج تر هستند، حل این مشکل ها معمولا ساده است و در خانه قابل حل شدن هستند اما در صورت بروز مشکل های بزرگتر باید حتما به یک فرد متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا ایمنی کار حفظ شود. حل کردن مشکل های دستگاه در زمان درست و رعایت نکات نگه داری درست از این محصول باعث افزایش طول عمر آن و حفظ کارایی و کاربرد بخارشوی می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بخارشوی ها و خرید این محصول می توانید به سایت اُولان کالا مراجه فرمایید.

برخی از کاربرد های بخارشوی: تمام کارهای نظافت منزل از جمله تمیز کردن سطوح مختلف مانند پارکت، سرامیک و کاشی، کاغذ دیواری، لکه گیری، فرش و موکت، مبلمان داخل و بیرون، تشک، شیشه و پنجره، درز کاشی، اجاق گاز، سرویس بهداشتی، یخچال و یخ فریزر، اسباب بازی و شستن ماشین را با بخار شوی می توان انجام داد.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha