02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

انواع سشوارها و ویژگی های آن ها

مائده شریفی 24 /آبان/ 1401
انواع سشوارها و ویژگی های آن ها

انواع سشوارها و ویژگی های آن ها:


سشوارها جزو و سایلی هستند که در همه خانه ها یافت می شوند و همه اعضا خانواده از آن استفاده می کنند، بنابراین خرید یک سشوار مناسب و با کیفیت از ضرورت های هر خانه ای می باشد. اگر شما فردی هستید که به طور روزانه از سشوار استفاده می کنید باید هنگام خرید این محصول به نکات زیادی توجه کنید زیرا موهای شما کاملا تحت تاثیر حرارت سشوار قرار می گیرد و با حرارت و گرمای آن موهای شما حالت داده می شود. برای این که در هنگام خرید سشوار دچار مشکل نشوید باید انواع سشوار ها و کاربرد های آن ها را بدانید که در ادامه به طور کامل این مطالب را توضیح می دهیم.

سشوار چیست و چگونه کار می کند؟


سشوار بر گرفته از یک کلمه فرانسوی به معنی وسیله الکتریکی برای خشک کردن و حالت دادن به مو ها است. سشوارها از دو بخش اصلی موتور دمنده و المنت حرارتی تشکیل شده اند، این المنت ها را می توان با کارکرد موتور روشن و خاموش کرد تا هوای سشوار سرد و گرم شود. برخی از سشوارها امکان تنظیم سرعت موتور را دارند که با توجه به آن میزان دمش هوا نیز تغییر می کند. سشوار وسیله ای است که هم خانم ها و هم آقایان از آن استفاده می کنند، بنابراین انواع مختلفی از آن با توجه به رنگ، شکل، کارکرد و حالت موها تولید شده است. انواع سشوار ها شامل: سشوار خانگی، سشوار نیمه حرفه ای، سشوار مسافرتی، سشوار برسی چرخشی، سشوار برسی غیر چرخشی، سشوار دیواری و سشوار پایه دار می شود. این سشوارها از نظر رنگ و جنس و کارکرد با یک دیگر متفاوت هستند اما تفاوت اصلی آن ها در قدرت موتور و توان مصرفی آن ها است.

انواع سشوارها:

به طور کلی سشوارها بر اساس توان مصرفی، اندازه و قابلیت هایی که دارند به سه دسته خانگی، نیمه حرفه ای و حرفه ای تقسیم می شوند.
 

سشوارهای خانگی: این سشوارها فقط برای خشک کردن موها کاربرد دارند آن را حالت نمی دهند بنابراین تنظیمات ساده ای دارد و اغلب با یک تا دو سرعت کار می کنند. توان و سرعت و حرارت این سشوار ها کم می باشد و برای موهای بلند و پر حجم مناسب نیستند، همچنین موها را به خوبی حالت نمی دهند بنابراین خرید این مدل سشوار زیاد توصیه نمی شود. این مدل سشوار قیمت مناسبی دارد اما از نظر کارایی زیاد مناسب نیست.
سشوارهای نیمه حرفه ای: این سشوارها از مدل های خانگی عملکرد بهتری دارند و استفاده از این مدل سشوارها برای روزمره مناسب تر است. توان و سرعت و حرارت سشوار های نیمه حرفه ای متوسط است اما دارای تنظیمات بیشتری نسبت به مدل های خانگی هستند و از نظر قیمت نیز مناسب می باشند.  
شسوارهای حرفه ای: این سشوارها تمام امکانات را برای سشوار کردن و حالت دادن موها را در اختیار شما قرار می دهد و می توانید با استفاده از آن مانند یک آرایشگر به طور حرفه ای موهای خود را آراسته کنید. این سشوارها از نظر توان و سرعت و حرارت بسیار مناسب هستند و دارای تنظیمات و لوازم جانبی مختلفی هستند که برای حالت های مختلف موها می توانید از آن ها استفاده کنید. قیمت این سشوار ها نسبت به دو مدل دیگر بیشتر است اما برای سلامت موها و زیبایی آن ها ارزش دارد همچنین سشوار یک وسیله بادوام است که به طور روزانه از آن استفاده می شود.

ویژگی های سشوارهای مختلف:


سشوارهای یون دار ( آیونیک): این مدل سشوارها برای موهای فر و ضخیم بسیار مناسب هستند، زیرا سشوار های آیونیک با وجود یون های منفی از حجیم شدن موها پس از خشک شدن جلوگیری می کنند و موها را درخشان می کند. همچنین با استفاده از این مدل سشوار موها سریع تر خشک می شوند. اگر جنس موهای شما ظریف و نازک است از خرید این مدل سشوار خودداری کنید.
سشوارهای سرامیکی: فضای داخل این سشوارها از جنس سرامیک و چینی است، این امر موجب می شود که گرما و حرارت بدون داغ شدن بدنه سشوار بیرون بیاید. این مدل از سشوارها برای همه موها مناسب هستند، و برخی از سشوار های سرامیکی ویژگی آیونیک را نیز دارند و باعث می شوند که موهای شما در زمان کوتاه تری خشک شوند و مانع وز شدن موها پس از خشک شدن می شوند.
برخی از سشوارها با تکلونوژی پیشرفته تر دارای مادون قرمز هستند، که باعث می شود گرما و حرارت سشوار به داخل موهای شما نفوذ کند تا موها از داخل به سمت بیرون خشک شوند. 
سشوار های تیتانیومی: این مدل سشوارها گرمای بیشتری نسبت به سایر سشوارها دارند و برای موهایی با حجم زیاد بسیار مناسب هستند زیرا در زمان کمتری حرارت بیشتری دارند و موها را سریع تر خشک می کنند. وزن سشوار های تیتانیومی از بقیه مدل ها کمتر است برای همین کار با آن ها ساده تر است و حمل آن ها آسان می باشد.

قابلیت های سشوارها:


تنظیمات حرارت و سرعت: افراد مختلفی در خانواده از سشوار استفاده می کنند که جنس موهای متفاوتی دارند از این رو سشوار هایی با قابلیت تنظیم حرارت و سرعت گزینه مناسبی برای استفاده خانوادگی هستند. این سشوارها دارای درجه ها و تنظیمات مختلف هستند که هر کدام برای یک نوع مو کاربرد دارد.
درجه حرارت کم: برای موهای خشک و ظریف بهتر است که از این درجه استفاده شود تا به ساقه و ریشه موها آسیب نرسد.
درجه حرارت متوسط: این درجه برای موهای معمولی مناسب است و تقریبا همه می توانند از آن استفاده کنند.
درجه حرارت زیاد: برای موهایی ضخیم و خیس باید از این درجه استفاده کنید تا درست و در زمان مناسب خشک شوند.

قابلیت باد سرد: یکی از قابلیت های مهم و کاربردی در سشوارها باد سرد است، با استفاده از این قابلیت می توانید درخشندگی موهای خود را افزایش دهید و از وارد شدن گرمای زیاد به موهای خود جلوگیری کنید. پس از این که تقریبا 80% موهای خود را خشک کردید باد سرد را روشن کنید و پروسه سشوار کشیدن را با آن ادامه دهید و در پایان شاهد درخشندگی و سشوار مناسب موهای خود باشید. با استفاده از سشوار سرد میزان حرارت و گرما را روی موهای خود کاهش دهید تا موهای سالم تری داشته باشید.
دیسپانسر: دیسپانسر یک وسیله جانبی است که می تواند همراه سشوار باشد و یا آن را به صورت جداگانه تهیه کنید. دیسپانسر به موهای شما حالت می دهد و آن ها را موج دار می کند همچنین به موهای فر کمک می کند تا حالت طبیعی خود را حفظ کنند و از شلخته شدن آن ها جلوگیری می کند. دیسپانسر به صورت یک سری روی سشوار نصب می شود و با استفاده از گرمای سشوار موها را حالت می دهد و قابلیت جدا شدن را دارد.
سری متمرکز کننده: یکی دیگر از وسیله های جانبی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد سری متمرکز کننده است. سری متمرکز کننده بیشتر برای صاف کردن موها به کار می رود و عملکرد فوق العاده ای در این کار دارد، همچنین سشوار کردن با این سری مانع وز شدن موهای شما می شود. برای نتیجه بهتر هنگام سشوار کشیدن از یک برس استفاده کنید و همزمان با مسیر سشوار کشیدن موهای خود را شانه کنید.

همانطور که گفتیم سشوار وسیله ای است که اغلب مردم به طور روزانه از آن استفاده می کنند و سشوار با کیفیت نقش تعیین کننده ای در سلامت موهای شما دارد، بنابراین تهیه یک سشوار مناسب یک امر ضروری است. سشوار ها معمولا وسایل بادوامی هستند به همین دلیل نگران هزینه پرداختی آن نباشید زیرا مدت زمان زیادی می توانید از آن استفاده کنید. هنگام خرید سشوار اطمینان داشته باشید که برای جنس موهای شما مناسب باشد و کیفیت خوبی دارد تهیه یک سشوار با وسایل جانبی یک وسیله کاربردی برای خانم ها است زیرا به آسانی در خانه می توانند موهای خود را به شکل های مختلف حالت دهند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha