02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

رایج ترین مشکلات سشوارها کدامند؟

ادیبه کریم پور 22 /آبان/ 1401
رایج ترین مشکلات سشوارها کدامند؟

رایج ترین مشکلات سشوارها کدامند؟


هر کدام از ما ها برای خشک کردن موهای خودمان به سشوار نیاز داریم. سشوار خوب می تواند باعث درخشندگی و سالمی موها شود. آیا می دانستید که خشک کردن موها در هوا در واقع بسیار مضر است؟ مطالعات نشان داده اند که موهای شما اگر به طور طبیعی بدون کمک سشوار یا دمنده حرارتی خشک شود، باعث تورم و ترک خوردن کوتیکول ها می شود. از آنجایی که خشک شدن موها به زمان نسبتاً طولانی نیاز دارد، رطوبت بیش از حد موهای شما می تواند آن را مستعد شکستن و گره خوردن کند. اگر می خواهید به راحتی موهای خود را حالت دهید و موخوره را کاهش دهید، خریدن یک سشوار خوب، یک انتخاب هوشمندانه است. با این حال، مانند هر ابزار دیگری، می ‌تواند مملو از مشکلاتی باشد که به راحتی قابل رفع است. مشکلات آن ها عبارتند از:


مشگل گرمادهی سشوار


سشوارها با استفاده از حرارت و باد می تواند به شما کمک کند تا موهایتان بهتر و راحتتر حالت بگیرد. از نظر زمانی بسیار کارآمدتر از خشک کردن طبیعی موهای شماست. با این حال، ممکن است در طول مسیر با عناصر گرمایشی مواجه شوید. بسیاری از سشوارها به حالت خنک مجهز هستند که برای حالت دهی و فیکس مدل مو مفید است. اما در مورد خشک کردن موها خیلی کارآمد نیست. هنگامی که یک خشک کن چیزی جز هوای خنک نمی دمد، نشان دهنده مشکل در عنصر گرمایش است. برای رفع این مشکل، ابتدا مطمئن شوید که دکمه خنک کننده روشن نیست. بررسی کنید که آیا روی تنظیمات دلخواه شما تنظیم شده است یا خیر. اگر قبلاً تنظیم را تأیید کرده اید و مشکل همچنان ادامه دارد، این چیزی نیست که یک فرد معمولی بتواند در خانه آن را برطرف کند. ممکن است عنصر گرمایش نیاز به تعویض داشته باشد. به طور کلی، باید این مشکل حل شود و ممکن است یک تعمیر کار بتواند مشکل سشوار را برطرف کند.


مشکل قطع حرارتی سشوار


قطع حرارتی یکی از ویژگی های مهم سشوار است که ایمنی شما را با جلوگیری از گرم شدن بیش از حد آن تضمین می کند و در صورت لزوم عنصر گرمایش را خاموش می کند. اگر اغلب متوجه می ‌شوید که هنگام استفاده از سشوارتان داغ می ‌شود، به احتمال زیاد یک تکه ی حرارتی عیب دارد. اگر مهارت های اولیه در تعمیر تجهیزات را دارید، می توانید با باز کردن محفظه سشوار خود و دسترسی به مجموعه الکتریکی آن، بریدگی حرارتی را به راحتی تمیز یا بررسی کنید. از طرف دیگر، می توانید ان را پیش یک تعمیر کار ببرید.


رفع جریان ضعیف هوا


سشوار با کشیدن هوا از طریق دریچه کار می کند. هوا از روی یک کویل گرمایشی عبور می کند و از طریق نازل به بیرون می دمد. هنگامی که دریچه پشتی مسدود می شود، هوای کافی نمی تواند وارد شود. اگر ناگهان به نظر می رسد سشوار شما جریان هوای ضعیف تر از حد معمول داشته باشد، این یک گزینه ی احتمالی است. به طور کلی این ساده ترین مشکل سشوار برای عیب یابی است زیرا دریچه (واقع در پشت یا کنار سشوار) باید برای تمیز کردن آسان طراحی شود. گرد و غبار و مو می توانند در آنجا جمع شوند و تمیز کردن آن باید جریان طبیعی را بازیابی کند. هر مدل متفاوت است، بنابراین دفترچه راهنمای دستورالعمل نوع خاص سشوار خود را جستجو کنید. بسیاری از مدل ها دارای فیلتر یا توری روی دریچه هستند که به راحتی می توان آن ها را پیچانده، تمیز کرد و تعویض کرد. همیشه ابتدا سشوار را از برق بکشید. از آب و شوینده و برس سیمی برای پاک کردن زباله ها از فیلتر قابل جابجایی استفاده کنید یا از جاروبرقی با اتصال برس استفاده کنید. اگر فیلتر را نمی توان جدا کرد، از یک مسواک برای تمیز کردن زباله ها از سطح استفاده کنید.


رفع مشکل روشن و خاموش شدن


ابتدا، با وصل کردن سشوار در اتاق دیگر، مطمئن شوید که مشکل از خود پریز نیست. اگر جواب نداد، کلید روشن و خاموش را برای چند ثانیه محکم فشار دهید. اگر مشکل ناشی از شل بودن اتصال باشد، فشار بیشتر روی سوئیچ می تواند کارساز باشد. در مرحله بعد، دکمه تنظیم مجدد را فشار دهید، که ممکن است روی خود سشوار یا روی دوشاخه قرار گرفته باشد. دکمه "روشن" را دوباره فشار دهید و ممکن است خشک کن کار کند. اگر نه، بهترین کار این است که آن را برای تعویض به یک تعمیرکار ببرید.


انتخاب یک سشوار جدید


اگر سشوار شما قدیمی است، انتظار داشته باشید که برخی از زنگ ها و سوت های جدید را در مدل های فعلی مشاهده کنید. سشوارهایی که به عنوان سرامیک یا چینی به کار می روند، از این مواد به عنوان پوشش عنصر حرارتی استفاده می کنند که آسیب حرارتی به مو را به حداقل می رساند. به دنبال سشواری باشید که یکی از آن پوشش ‌ها را داشته باشد و همچنین یونی یا تورمالین باشد. آنها یون های منفی را پخش می کنند، که به تبخیر سریع آب از مو کمک می کند و موخوره را به حداقل می رساند. در نهایت به وات توجه کنید. هرچه بالاتر باشد، سشوار قوی تر است. توصیه می شود که یک سشوار حداقل با 1800 وات را انتخاب کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha