02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزایا و معایب آسیاب قهوه چیست؟

ادیبه کریم پور 21 /آبان/ 1401
مزایا و معایب آسیاب قهوه چیست؟

مزایا و معایب آسیاب قهوه چیست؟


نوشیدنی قهوه تازه می تواند باعث رفع خستگی و خواب آلوادگی شما در طول روز شود. قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های جهان است که روزانه افراد زیادی برای دریافت انرژی آن را مصرف می کنند. دانه های قهوه تازه آسیاب شده به قهوه طعم و رایحه ای بی نظیر و خوشمزه می بخشند. برخی از مردم قهوه های از قبل آسیاب شده را در فروشگاه ها خریداری می کنند که ممکن است طعم و بوی خود را از دست داده باشد. وقتی قهوه آسیاب می شود، شروع به از دست دادن طعم خود می کند. قهوه اگر درست قبل از دم کشیدن، آسیاب شود بهترین طعم خود را خواهد داشت. امروزه انواع مختلفی از آسیاب قهوه وجود دارد که هر کدام عملکرد متفاوتی دارند. آسیاب قهوه مخروطی، یک آسیاب قهوه برقی است که بهترین نوع آسیاب قهوه امروزی است.


 آسیاب های برقی چیست؟


در آسیاب های برقی، این ها به سادگی دو عنصر ساخته شده از فولاد یا سرامیک هستند که نسبت به یکدیگر می چرخند. اغلب فقط یک عنصر متحرک است و شکل آن ها نیز متنوع است. آن ها می توانند دو صفحه مسطح یا مخروط باشند. حرکت چرخشی یکی از فرزها پس از آسیاب کردن دانه ها، ذرات حاصل را به خارج از مکانیسم هدایت می کند. درجه آسیاب به فاصله ای که فرزها از یکدیگر قرار دارند بستگی دارد. همچنین یکی دیگر از آسیاب های برقی تیغه ای است که با استفاده از تیغه های پروانه ای، دانه های قهوه را آسیاب می کند.


تیغه ها در آسیاب تیغه ای چگونه کار می کنند؟


آسیاب ‌های تیغه ‌ای مجهز به تیغه ‌هایی هستند که در حرکت چرخشی، قهوه ‌ای را که داخل محفظه می ‌شود خرد می ‌کنند. هر چه تیغه ها طولانی تر کار کنند، آسیاب ریزتر انجام می شود. آسیاب های تیغه ای دارای تیغه های تک یا دو پره هستند.


مزایا دستگاه آسیاب قهوه


 مزیت اصلی تمام آسیاب های برقی این است که نیازی تلاش زیادی برای آسیاب آن ها نداریم و آسیاب های برقی این کار را عالی انجام می دهد. دومین مزیت مهم زمان است. آسیاب برقی خیلی سریعتر از آسیاب دستی با دانه ها خرد می کند. بیشتر اوقات، این آسیاب ها دارای تنظیم درجه آسیاب هستند که به ما امکان می دهد قهوه را هم برای دستگاه قهوه ساز و هم برای فرنچ پرس تهیه کنیم. همچنین می توان با آسیاب های برقی مقدار زیادی از دانه ها را آسیاب کنید و برای مهمانی و دورهمی ها بسیار مناسب است. همچنین دیگر مزیت های عبارتند از:
1. کاهش گرما: وقتی از آسیاب قهوه خوب استفاده می کنید مقدار اصطکاک کمتری ایجاد می شود، بنابراین هنگام آسیاب کردن قهوه حرارت کمتری وجود دارد. طعم قهوه با گرم شدن تغییر می کند، بنابراین این ویژگی خاص طعم قهوه شما را بهتر می کند.


2. ظرافت آسیاب: اندازه آسیاب را معمولاً می توان با آسیاب های سوراخ دار مخروطی از یک آسیاب درشت تر به یک آسیاب بسیار ریز تغییر داد. این آسیاب برقی در هنگام آسیاب کردن انواع دانه های قهوه ریز زیادی به شما می دهد. به عنوان مثال، قهوه هایی مانند اسپرسو به ظرافت خاصی از آسیاب نیاز دارند اما قهوه ترک است که نیاز به آسیاب بسیار ریز دارد که می تواند توسط برخی از آسیاب های قهوه به دست آید.
3. قوام نوشیدنی قهوه: این مربوط به ظرافت آسیاب، اما به ویژه به توزیع یکنواخت دانه ها است. آسیاب های پیچیده تر می توانند قهوه های یکنواختی تولید کنند. بسیاری از آسیاب های قهوه، دانه های قهوه را به درستی و ریز برای شما پودر می کنند. انتخاب یک آسیاب برقی خوب می تواند در این مورد به شما کمک کند.


معایب آسیاب های برقی


هزینه: هر کدام از آسیاب های قهوه دارای قیمت متفاوتی هستند و بهترین آن ها آسیاب مخروطی است که نسبت به سایر انواع آسیاب قهوه، آسیاب قهوه مخروطی یک گزینه گرانتر است. با این حال، این نباید مشکل زیادی ایجاد کند، زیرا می توانید یک آسیاب با کیفیت را با قیمت کمتر را خریداری کنید.
تمیز کردن: تمیز کردن تیغه های آسیاب قهوه، کار کمی دشواری است و باید با دقت این کار انجام شود. توجه داشته باشید که مخزن و تیغه های دستگاه را کاملا تمیز کنید زیرا پودر قهوه مانده از آسیاب قبلی، می تواند باعث تغییر طعم و رنگ قهوه شود. 
سر و صدا: آسیاب های برقی بی شک دارای سر و صدا نسبتا زیادی هستند. هم صدای چرخش مکانیزم آسیاب و هم صدای ترقه زدن دانه ها مطمئناً اجازه نمی دهد که دیگر اعضای خانه استراحت کنند.
گرم شدن دانه ها: یکی دیگر از معایب آسیاب ها، سرعت آسیاب دانه ها است که باعث گرم شدن بیش از حد دانه می شود. گرم شدن بیش از حد دانه ها در طعم و رایحه قهوه تاثیر گذار است.


هنگام خرید آسیاب قهوه به چه نکاتی توجه کنیم؟


مواد: برای آسیاب های برقی، می توانیم بین پوشش های پلاستیکی و فلزی یکی را انتخاب کنیم. با این حال، اغلب در ساخت آسیاب مواد مختلف ترکیب می شود. همچنین به موادی که فرزها یا تیغه ها از آن ساخته شده است توجه کنید. اگر فولادی هستند، باید فولاد ضد زنگ و کروم باشد. همچنین فرزهای سرامیکی یکی از بهترین های بازار هستند.
قدرت: قدرت یکی از پارامترهایی است که هنگام خرید آسیاب برقی باید به آن توجه کرد. چه قدرتی بهترین خواهد بود؟ مطمئناً نباید کمتر از 100 وات باشد. در شرایط خانه آسیاب های 150 وات به خوبی کار خواهند کرد. البته مدل های رده بالایی با توان بیش از 200 وات نیز وجود دارد.
چرخش آسیاب برقی: قدرت بالا از ویژگی های یک آسیاب قهوه خوب است. آسیاب باید سرعت پایینی داشته باشد که باعث گرم شدن دانه های قهوه نشود. دانه ها بیش از حد گرم شده عطر و بوی منحصر به فرد خود را از دست می دهند. چرخش خیلی سریع حتی می‌ تواند قهوه را بسوزاند. که این کار باعث می شود دانه های قهوه به دیواره های آسیاب بچسپد.


عملکرد آسیاب: مقدار قهوه ای که یک آسیاب می تواند خرد و پودر کند حدود 130 در دقیقه است. عملکرد با توجه به: قدرت دستگاه، اندازه سوراخ ها یا تیغه ها و چرخش آنها تعیین می شود . همه ی آسیاب ها با هم تفاوت دارند.
تنظیم مقدار قهوه آسیاب شده: با روش های مختلف دم کردن قهوه، درجه متفاوتی از آسیاب دانه های قهوه مورد نیاز است. قهوه اسپرسو باید با شدت بیشتری نسبت به قهوه ای که در دستگاه قهوه ساز دم می شود، آسیاب شود. درجه آسیاب معمولاً با استفاده از کلید های آن قابل تنظیم است. جالب اینجاست که این عملکرد نه تنها برای آسیاب های برقی، بلکه برای آسیاب های دستی نیز قابل استفاده است.


عملکردهای اضافی آسیاب های برقی


برنامه های آسیاب خودکار
تنظیمات آسیاب خودکار موجود در آسیاب های برقی به شما این امکان را می دهد که برنامه مناسب را انتخاب کنید، به عنوان مثال اسپرسو یا قهمه ترک را انتخاب کنید و لازم نیست نگران این باشید که کدام درجه آسیاب برای نوع قهوه ای که می خواهید درست کنید، مناسب است.
تنظیم مقدار قهوه آسیاب شده (تعداد قهوه)
برخی از آسیاب های برقی به شما این امکان را می دهند که مقدار دانه های آسیاب شده قهوه مورد نیاز برای دم کردن تعداد مشخصی قهوه را تنظیم کنید. البته باید به خاطر داشت که قهوه ها در فنجان های کوچک اسپرسو یا فنجان های بزرگ قهوه اندازه گیری می شوند.
محافظت در برابر روشن شدن
این یک موضوع امنیتی است. یک وسیله ایمنی از روشن شدن دستگاه بدون درب، کار نمی کند و از خطرات ناخواسته جلوگیری می کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha