02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

کدام نوع کیسه ی جاروبرقی برای خرید مناسب است؟

ادیبه کریم پور 19 /آبان/ 1401
کدام نوع کیسه ی جاروبرقی برای خرید مناسب است؟

کدام نوع کیسه ی جاروبرقی برای خرید مناسب است؟


خرید کیسه جاروبرقی پس از انتخاب جاروبرقی مناسب، یکی از دغدغه های اصلی خانم های خانه دار است. اکثر جاروبرقی های موجود در بازار مجهز به یک کیسه قابل جابجایی هستند که گرد و غبار را جمع می کند. هنگام پر کردن کیسه گرد و غبار، برای بهبود عملکرد این دستگاه باید کیسه جدیدی را جایگزین کنیم. کیسه های جاروبرقی برای کارایی جاروبرقی بسیار مهم هستند و اغلب کلید موفقیت در تمیز کاری است. صرف نظر از نوع، کیسه جارو برقی باید حداقل یک بار در ماه تعویض شود. در خانواده ‌ای که بچه ‌ها یا حیوانات خانگی دارند، ممکن است نیاز به تعویض کیسه بیشتر باشد. کیسه ها در انواع و اندازه های مختلف وجود دارند که برخی از آنها به طور خاص برای نگهداری ذرات ریز طراحی شده اند. برخی از جاروبرقی ها با هر دو کیسه عرضه می شوند در حالی که برخی دیگر گزینه های بدون کیسه دارند. کیسه های کاغذی یکبار مصرف هستند، در حالی که کیسه های ساخته شده از مواد مصنوعی قابل استفاده مجدد هستند. اگر یک جاروبرقی با کیسه انتخاب می کنید، باید هر از گاهی کیسه های جدید بخرید. بسیاری از جاروبرقی ها دارای نشانگر تغییر کیسه گرد و غبار هستند که در صورت پر شدن کیسه به شما هشدار می دهد. برای جاروبرقی های بدون کیسه، باید ظرف خاک را با آب و مواد شوینده تمیز کنید. اکثر جارو برقی ‌های بدون کیسه دارای امتیاز اضافی فیلتر هپا داخلی برای حذف آلرژن ‌های موجود در هوا هستند.


معرفی انواع کیسه جاروبرقی


در این بخش به معرفی انواع کیسه جاروبرقی می پردازیم تا با توجه به جاروبرقی که استفاده می کنید گزینه مناسب را انتخاب کنید.


کیسه جاروبرقی با اندازه استاندارد


برخی از کیسه های جاروبرقی در اندازه های استاندارد عرضه می شوند. این نوع پاکت ها بدون توجه به برند جاروبرقی بسته به نوع کاربرد مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال هنگام خرید کیسه جاروبرقی ایستاده لازم است کیسه جاروبرقی را با علامت C انتخاب کنید. از این نوع کیسه های جاروبرقی بیشتر برای انواع جاروبرقی های ایستاده استفاده می شود.


کیسه جاروبرقی منحصر به فرد


درست است که انواع مختلفی از کیسه های جاروبرقی در بازار وجود دارد. اما برای بهبود عملکرد جاروبرقی لازم است به موقع کیسه جاروبرقی بخرید به راهنمای داخل دستگاه خود توجه کنید و پاکت مناسب را خریداری کنید. بنابراین هنگام خرید کیسه جاروبرقی این را در نظر داشته باشید سعی کنید مارک روی کیسه را با برند جاروبرقی خود مطابقت دهید. استفاده از برند مشابه در کیسه های جاروبرقی بسیار مهم است. به طوری که بسیاری از برندهای جاروبرقی در صورت استفاده از کیسه های نامناسب و نامربوط خدمات پس از فروش را به مشتریان خود ارائه نمی دهند.


کیسه جاروبرقی پارچه ای


این نوع از کیسه های جاروبرقی بیشتر به صورت دائمی استفاده می شود که ماده مورد استفاده در تهیه آن ها الیاف پارچه ای می باشد. نحوه تعویض این نوع کیسه جاروبرقی می تواند کمی مشکل ساز باشد. یعنی هم از نظر کمیابی آن برای خرید و هم برای تعویض کردن دشوار است. یکی دیگر از معایب کیسه جارو برقی پارچه ای بافت غیر متراکم پارچه به کار رفته در آن است که باعث می شود گرد و غبار ریز از الیاف عبور کند و با رسیدن به موتور جاروبرقی شما را از کار بیاندازد.


کیسه جاروبرقی یکبار مصرف


همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، کیسه های جاروبرقی پارچه ای ممکن است به دلیل برخی معایب آنطور که باید نیاز شما را برآورده نکنند. در این حالت کیسه جاروبرقی جنس یکبار مصرف و با کیفیت از مشکلاتی برای موتور جاروبرقی شما جلوگیری می کند.


تفاوت بین کیسه جاروبرقی دائمی و یکبار مصرف


اولین تفاوت بین کیسه دائمی جاروبرقی و یکبار مصرف، موادی است که در ساخت آن استفاده می شود. به طور کلی، کیسه های دائمی جاروبرقی با استفاده از پارچه یا پلیمر عرضه می شوند. در مقابل، کیسه های یکبار مصرف از کاغذ ساخته می شوند. مورد دوم تفاوت این دو در خرید کیسه جاروبرقی باید به این نکته توجه کنیم که کیسه دائمی جاروبرقی قابلیت شسنشو دارد و می توان پس از استفاده چندین بار، آن را کاملا شست. در مقابل، کیسه یکبار مصرف باید پس از استفاده از جاروبرقی خارج شود و دور انداخته شود.


راهنمای خرید کیسه جاروبرقی


هنگام خرید کیسه جاروبرقی باید به مواردی که در ادامه توضیح خواهیم داد توجه کنید. تنوع بالای کیسه های جاروبرقی در بازار ممکن است گیج کننده باشد. اما هنگام خرید به این نکات توجه داشته باشید که عبارتند از: ضد میکروبی بودن، مواد تشکیل دهنده، استفاده از مواد ضد حساسیت، سازگاری برند پاکت نامه با برند جاروبرقی است.


راهنمای مهم برای تعویض کیسه جاروبرقی


علاوه بر این خرید یک کیسه جاروبرقی تعویض مناسب، به موقع نیز بسیار مهم است. در اینجا نکات مهمی برای جایگزینی آن وجود دارد. ابتدا لازم است هنگام خرید کیسه جاروبرقی، اندازه استاندارد فضای مناسب را برای قرار دادن پاکت در نظر بگیرید. برای تعویض پاکت، جاروبرقی را در فضای باز قرار دهید و از ماسک برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به مجاری تنفسی خود استفاده کنید. پس از خالی کردن کیسه پارچه ای جاروبرقی سعی کنید با ضربه زدن چند بار مواد چسبیده به دیواره کیسه را جدا کنید. اگر کیسه استفاده شده در جاروبرقی شما درب بزرگی دارد، از یک برس برای تمیز کردن داخل کیسه استفاده کنید. همچنین اگر جاروبرقی کوچکتری در خانه دارید، می توانید از آن برای تمیز کردن بیشتر کیسه جاروبرقی از گرد و غبار استفاده کنید.


نکات مهم برای استفاده از کیسه جاروبرقی


فقط انتخاب کیسه جاروبرقی مهم نیست بلکه استفاده صحیح از آن می تواند در تضمین دوام و طول عمر بسیار مهم باشد. استفاده نادرست از کیسه گرد و غبار خطر آسیب دیدن دستگاه شما را افزایش می دهد. به همین دلیل توصیه می شود هنگام تعویض و تخلیه مواردی را در نظر داشته باشید. یکی از این موارد، رعایت فاصله زمانی مناسب برای تعویض کیسه است. این کار از ورود فشار به موتور جاروبرقی جلوگیری می کند و قدرت مکش دستگاه شما را افزایش می دهد. دومین نکته مهم برای استفاده از کیسه جاروبرقی توجه به حجم مواد داخل آن است که نباید از دو سوم حجم کیسه بیشتر باشد. سعی کنید از جاروبرقی برای جمع آوری موادی استفاده کنید که احتمال پاره شدن کیسه بسیار کم است. زیرا این مواد ممکن است کیسه وکیوم را پاره کنند و باعث ورود گرد و غبار به داخل موتور دستگاه شوند. در صورت ورود گرد و غبار به موتور جاروبرقی، موتور دچار اختلال شده و آن را از کار می اندازد.


یک کیسه جاروبرقی خانگی آماده کنید


اگرچه انواع مختلفی از کیسه های جاروبرقی در بازار وجود دارد. اما ممکن است افراد زیادی هنگام خرید کیسه جاروبرقی مشکل داشته باشند. به عنوان مثال در برخی از جاروبرقی هایی که مدل بسیار قدیمی دارند، در خرید کیسه جاروبرقی با چالش هایی مواجه خواهید شد که در این صورت توصیه می شود افراد با توجه به ابعاد مورد نظر اقدام به تهیه پارچه کیسه جارو برقی خانگی کنند. هنگام تهیه پارچه کیسه جاروبرقی در مرحله اول لازم است ابعاد لازم را با دقت اندازه گیری و برش دهید. دوخت محکم و مطمئن دور کیسه جاروبرقی از ورود گرد و غبار به داخل موتور جلوگیری می کند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha