02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مقایسه آسیاب دستی قهوه و آسیاب برقی قهوه

مائده شریفی 18 /آبان/ 1401
مقایسه آسیاب دستی قهوه و آسیاب برقی قهوه

مقایسه آسیاب دستی قهوه و آسیاب برقی قهوه


افراد زیادی هستند که به طور روزانه قهوه می نوشند و آن را به شیوه های مختلف تهیه می کنند، برخی افراد از قهوه ها فوری، بعضی ها از پودر قهوه و برخی دیگر از پد قهوه استفاده می کنند معمولا این قهوه ها از بیرون خریداری می شوند و در خانه فقط به روش های متفاوت آماده نوشیدن می شوند. اما کسانی هستند که دوست دارند دانه قهوه را خریداری کنند و خودشان آن را پودر کنند تا قهوه را به صورت تازه تر و با عطر و رایحه فراوان میل کنند، برای این کار باید از دستگاه های آسیاب قهوه استفاده کرد که به صورت دستی و برقی در بازار موجودند و در این مقاله قصد داریم این دو نوع آسیاب قهوه را مقایسه کنیم تا از مزایا و معایب آن ها آگاه شوید و گزینه مناسب را برای خرید پیدا کنید. 
آسیاب ها در ابتدا فقط به صورت دستی بودند اما کم کم با پیشرفت و تحول وسایل برقی این محصول نیز به صورت برقی تولید شد در همین حین نسخه های دستی نیز تکامل پیدا کردند و به دلیل محبویت آن ها در بین برخی از مردم تاکنون نیز مورد استفاده قرار می گیرند، کار با این محصولات ساده است و به طور کلی مکانیزم کار این دو محصول به شرح زیر است. 

آسیاب دستی: روش کار این محصول  تغیر زیادی با نسخه های قدیمی آن ندارد اما جنس و کیفیت کار آن بهبود پیدا کرده است، در این آسیاب ها یک اهرم در بالا قرار دارد که باید به صورت دستی به چرخش در آید تا تیغه ها کار خود را بر روی دانه های قهوه اعمال کنند و پس از آن پودر قهوه در مخزن پایین دستگاه قرار می گیرد. 
آسیاب برقی: با به وجود آمدن محصولات برقی در بازار لوازم خانگی اکنون همه محصولات یک مدل برقی نیز دارند که آسیاب قهوه هم جزو این محصولات حساب می شود. آسیاب های برقی موتورشان در پایین و مخزن آن ها در قسمت بالایی قرار دارد، این آسیاب ها دارای تیغه های متنوعی هستند اما همه آن ها یک کار را انجام می دهند و  تنها تفاوت آن ها در کیفیت کارشان است. برای کار با این آسیاب ها باید دانه های قهوه را در مخزن ریخته و سپس با توجه به سایزی که می خواهید قهوه پودر شود درجه را تنظیم کنید و دستگاه را روشن کنید.

مقایسه آسیاب دستی و برقی قهوه:


1_ سرعت: قطعا که آسیاب های برقی سرعت بیشتری دارند و در زمان کمتری قهوه بیشتری پودر می کنند، آسیاب های دستی به نسبت آسیاب های برقی مقدار قهوه کمتری پودر می کنند اما هنگامی که با آن کار می کنید رایحه و عطر قهوه کاملا حس می شود.
2_ فضا: معمولا آسیاب های برقی سایز بزرگ تری دارند و فضای بیشتری می خواهند، آسیاب های برقی که خانگی هستند می توانند به اندازه یک مخلوط کن باشند، البته در این صورت پودر قهوه بیشتری تولید می کنند. در مقابل آسیاب های دستی طراحی جمع و جوری دارند و فضای کمی می گیرند و به آسانی در هر جایی که بخواهید جای می گیرد.
3_ مقدار: دانه ایی که با آسیاب برقی پودر می کنید بسیار بیشتر از آسیاب های دستی است و می توانید برای چند نوبت قهوه مصرفی خود را پودر کنید، ولی پودر قهوه ای که از آسیاب های دستی به دست می آید زیاد نیست اما اگر شما طرفدار قهوه تازه با عطر فراوان هستید این آسیاب برای شما مناسب است.
4_هزینه: آسیاب های برقی معمولا هزینه بیشتری دارند و این هزینه به دلیل نحوه کارکرد و کارایی آن ها است اما اگر شما نمی خواهید هزینه زیادی بپردازید آسیاب دستی برای شما گزینه مناسبی می باشد و همان کارایی آسیاب برقی را دارد ولی زمان و انرژی بیشتری را باید صرف پودر کردن دانه های قهوه بکنید.

5_ برق: آسیاب های برقی قهوه همانطور که از نامشان پیداست برای کار کردن به برق نیاز دارند بنابراین ممکن است در برخی مواقع شما نتوانید از آن استفاده کنید، ولی آسیاب های دستی در همه جا قابل استفاده هستند و شما به راحتی می توانید آن را همراه خود به سفر و یا طبیعت ببرید و از آن استفاده کنید و به دلیل ساختار کوچکی که دارد جای زیادی نمی گیرد. 
6_ تنظیم درجه: آسیاب های برقی به دو نوع تنظیم می شوند یا به صورت سرعت کند، متوسط و تند هستند و یا درجات مختلف برای سایز پودر قهوه روی آن ها قرار داده شده است و شما می توانید با توجه به نحوه استفاده از پودر قهوه درجه آن را تنظیم کنید، اما آسیاب های دستی تنها با نیروی دست کار می کنند و تنظیم درجه ندارند و شما باید با توجه به نیرو و زمان صرف شد اندازه پودر مورد نظر خود را به دست بیاورید.
7_ شستشو: نحوه شستن آسیاب های برقی کمی دشوار است چون تمیز کردن بین تیغه ها کار آسانی نیست و بدنه آن نیز باید به طوری شسته شود که آب به درون موتور نفوذ نکند از این رو شستشو این محصول کمی مشکل است و این امر زمانی سخت می شود که قطعات آسیاب جدا نشوند، از سوی دیگر شستن آسیاب دستی قهوه ساده است و کار خاصی ندارد تنها باید پس از شستشو به طور درست نگه داری شود. 

آسیاب برقی و دستی قهوه هر دو کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند و هر کدام ویژگی های خود را دارند و شما با توجه به نیاز خود می توانید یکی از این محصولات را تهیه کنید. آسیاب کردن دانه های قهوه باعث می شود که قهوه تازه باشد و عطر و طعم خود را حفظ کند همچنین آسیاب کردن قهوه در مقدار مناسب از کهنه شدن و بد طعم شدن پودر قهوه جلوگیری می کند. آسیاب قهوه به شما کمک می کند یک پودر قهوه مناسب برای تهیه همه روش های قهوه از جمله قهوه های دمی، استفاده از اسپرسوساز و قهوه ساز، موکا پات و فرنچ پرس را داشته باشید. برای تهیه دستگاه آسیاب قهوه و اطلاعات بیشتر در مورد این محصولمی توانید مقاله ها و محصولات ما را در سایت اُولان کالا مشاهده کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha