02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سوالات متداول درباره آسیاب قهوه خانگی

مائده شریفی 16 /آبان/ 1401
سوالات متداول درباره آسیاب قهوه خانگی

سوالات متداول درباره آسیاب قهوه خانگی:


قهوه دومین نوشیدنی محبوب جهان است بنابراین نوشیدن قهوه برای اغلب افراد یک عادت روزانه شده است به همین دلیل نوشیدن یک قهوه خوش عطر و طعم در طول روز خوشایند است. اما پیدا کردن یک پودر قهوه مناسب کمی سخت است و از دانه های قهوه هم نمی توان بدون آسیاب کردن استفاده کرد. آسیاب قهوه یک گزینه مناسب برای این کار است شما دانه قهوه را تهیه می کنید و از تازه بودن پودر قهوه مطمئن می شوید. این محصول در بازار وسایل خانگی بسیار مورد بحث قرار می گیرد و ما در این مطلب سعی می کنیم تا حدودی پاسخ این مباحث و سوالات را بدهیم.

دلیل خرید آسیاب قهوه چیست و نحوه انتخاب آن چگونه است؟


بیشتر اوقات قهوه هایی که از بیرون خریداری می کنیم عطر و طعم خود را از دست داده و بیات شده است برای همین خریدن آسیاب قهوه و پودر کردن دانه های آن در خانه گزینه مناسب تری می باشد و در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود، در مواقع مختلف قهوه ها به شیوه های مختلف نوشیده می شوند بنابراین نمی توان از یک نوع پودر قهوه برای تهیه همه قهوه ها استفاده کرد. از طرف دیگر هنگامی که قهوه پودر می شود در برابر رطوبت و هوا آسیب پذیر می شود برای همین هنگامی که پودر قهوه زیادی تهیه می کنید به مرور زمان عطر و طعم خود را از دست می دهد. اگر قصد دارید یک آسیاب قهوه بخرید باید مناسب ترین نوع آن را پیدا کنید که معمولا اولین چیز به تیغه آسیاب توجه می شود، تیغه های آسیاب قهوه معمولا به سه صورت دندانه دار، تخت و مخروطی هستند که جنس آن ها از سرامیک و استیل می باشد، یک نوع دیگر از تیغه ها وجود دارد که همانند تیغه آسیاب های معمولی هستند و نسبت به سایر آسیاب های قهوه کاربرد کمتری دارند. آسیاب های دستی نیز در بازار وجود دارند و می توان از آن ها استفاده کرد.

دلیل اهمیت آسیاب قهوه چیست؟ 


 دانه های قهوه در سایز های مختلف آسیاب می شوند و هر کدام یک روش جداگانه برای تهیه قهوه دارند از این رو هنگام درست کردن قهوه باید به سایز دانه های پودر شده توجه کنید تا قهوه به دست آمده طعم و مزه خود را حفظ کند. از طرف دیگر اگر قهوه پودر نشود و از دانه ها برای تهیه قهوه استفاده کنید عطر و طعم قهوه کاملا حس نمی شود و نمی توان عصاره قهوه را خارج کرد، برای همین هر چه پودر قهوه ریزتر باشد طعم آن قوی تر است و قهوه به دست آمده غلیظ تر می شود. پودر قهوه درشت به آسانی آب را از خود عبور می دهد به همین دلیل به طور کامل طعم آن پخش نمی شود اما پودر قهوه ریز آب را به سختی عبور می دهد به همین دلیل طعم آن بیشتر حس می شود.

آیا عطر قهوه با آسیاب کردن تغییر می کند؟


در تهیه قهوه چندین عامل بر عطر و طعم آن تاثیر می گذارند که شامل دانه قهوه، زمان دم آوری، درجه آسیاب و زمان رست شده می شود. هر چه دانه های قهوه زمان بیشتری باشد که رست شده اند بیشتر عطر و طعم خود را از دست می دهند و هر چه درجه گرمای آن ها زمان رست شدن بیشتر باشد این اتفاق زودتر می افتد، برای همین هنگام خرید سعی کنید دانه های قهوه تازه رست شده بگیرید و مقدار مناسبی از آن خریداری کنید. این دانه های رست شده هنگام آسیاب شدن اگر خیلی درشت باشند آب به سرعت از آن ها عبور می کند و عطر و رایحه قهوه هنگام سرو کمتر احساس می شود همچنین غلظت قهوه به دست آمده نیز کم می باشد از طرف دیگر اگر دانه های قهوه زیاد آسیاب شوند و پودر قهوه کاملا نرم شود قهوه به دست آمده بسیار تلخ می باشد و باز هم عطر و رایحه قهوه درست حس نمی شود.

آیا یک درجه آسیاب برای همه قهوه ها ماسب است؟


همانطور که گفتیم دانه های قهوه بسیار نقش مهمی دارند اما برای تهیه یک قهوه با روش دلخواه باید دانه ها را به میزان مناسب آسیاب کنید. برای همین برای همه روش های تهیه قهوه نمی توان قهوه را به یک میزان آسیاب کرد، برای به دست آوردن درجه مناسب می توانید به دفترچه راهنما آسیاب خود مراجعه کنید و یا پس از چند بار آزمون و خطا می توانید درجه مناسب را پیدا کنید. برای تهیه قهوه در اسپرسو ساز و قهوه ساز، موکا پات، دم کردن، قهوه ترک و فرنچ پرس باید دانه های قهوه را در درجه های مختلف پودر کنید در ادامه این مطلب درجات را به طور کامل شرح می دهیم.

درجه های مختلف آسیاب کردن دانه های قهوه:


1_ بسیار درشت: این درجه در آسیاب درشت ترین درجه می باشد و برای دم آوری قهوه های سرد است، آسیاب کردن دانه های قهوه نباید از این درجه درشت تر باشد.
2_ درشت: این درجه از آسیاب برای تهیه قهوه در فرنچ پرس مناسب است و یا برای مرحله چشیدن طعم قهوه کاربرد دارد.
3_ متوسط_ درشت: این درجه از آسیاب قهوه برای درست کردن قهوه در دستگاه هایی همچون کمکس و کافه سولو مناسب است، این درجه از آسیاب پودر قهوه برای قهوه های دمی نیز مناسب می باشد.
4_ متوسط: استاندارترین درجه برای تهیه قهوه های دمی درجه متوسط می باشد و با این درجه از پودر قهوه می توانید با دستگاه هایی همچون دریپ پات نیز قهوه تهیه کنید.  
5_ متوسط_نرم: این درجه نیز تا حدودی برای روش های دمی مناسب می باشد و می توانید از پودر تهیه شده در دستگاه های ایروپرس و وکیوم و مخروطی برای درست کردن قهوه استفاده کنید.
6_ نرم: این درجه مخصوصا برای موکا پات و اسپرسو سازها مناسب می باشد البته برای موکا پات بهتر است پودر قهوه کمی درشت تر باشد. 
7_ خیلی نرم: این درجه از پودر قهوه برای تهیه قهوه ترک و عربی است و به دلیل اینکه پودر قهوه بسیار ریز و نرم می شود نمی توان از آن در روش های دیگر استفاده کرد همچنین ریز ترین درجه آسیاب نیز می باشد.

چه چیزی در خرید آسیاب قهوه اهمیت دارد؟


نوع تیغه: قبل از خرید دستگاه آسیاب قهوه حتما باید به شکل تیغه های آن توجه کنید. آسیاب ها معمولا دارای تیغه های مسطح و مخروطی هستند اما تیغه های دندانه ای و معمولی نیز در بازار موجود است و باید با توجه به نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.
تنظیمات: تنظیمات آسیاب های قهوه معمولا به دو نوع است، یا دارای سه سرعت کند، متوسط و تند هستند و یا دارای درجات مختلف برای تهیه پودر قهوه به درجه دلخواه است، مسلما که نوع دوم کاربرد بیشتری دارد اما باز هم شما باید با توجه به نحوه استفاده خود دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید.
سرعت: یکی از عوامل مهم هنگام آسیاب کردن دانه های قهوه سرعت تیغه ها است برای تهیه هر نوع پودر قهوه باید سرعت مناسب را داشته باشیم تا کیفیت و عطر قهوه حفظ شود و برای این که آسیاب توانایی تهیه پودر های ریز را داشته باشد باید از سرعت خوبی برخوردار باشد تا هنگام تهیه پودر های ریز عطر و طعم قهوه تغییر نکند.
قیمت: آسیاب های قهوه با توجه به برند و نوع کاربرد قیمت های مختلفی دارند. برای همین هنگام خرید این محصول باید توجه داشته باشید با توجه به قیمت پرداختی دستگاه باید کاربرد خود را داشته باشد.

برای تهیه قهوه تازه و خوش طعم در اول دانه های قهوه مناسب را تهیه کنید و پس از آن کار را به آسیاب قهوه بسپرید، برای اینکه یک فنجان قهوه غلیظ با رایحه خوب داشته باشید می توانید از آسیاب قهوه استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آسیاب های قهوه و خرید این محصول می توانید به سایت اُولان کالا مراجعه فرمایید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha