02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

بهترین راه برای تازه نگه داشتن دانه های قهوه برای طولانی مدت

ادیبه کریم پور 14 /آبان/ 1401
بهترین راه برای تازه نگه داشتن دانه های قهوه برای طولانی مدت

بهترین راه برای تازه نگه داشتن دانه های قهوه برای طولانی مدت


به محض برشته شدن دانه های قهوه، به طور طبیعی عطر، تازگی و طعم خود را از دست می دهند. دانه های قهوه نو و تازه آسیاب شده طعم و رایحه ی بهتری را نسبت به قهوه ی از قبل آسیاب شده، ارائه می دهد. با این حال نکات زیادی برای نگهداری قهوه کامل وجود دارد که می تواند به حفظ طراوت و کیفیت آن برای مدت طولانی تری کمک کند. در اینجا برخی از بهترین راه ها برای تازه نگه داشتن دانه های قهوه و نگهداری صحیح آن ها آورده شده است.


1. قهوه را با آخرین تاریخ برشته شده، تهیه کنید.


هنگام خرید یک کیسه قهوه، همیشه بهترین کار این است که کیسه ای را انتخاب کنید که آخرین تاریخ برشته شدن روی آن درج شده باشد. این تضمین می کند که از همان ابتدا تازه ترین دانه های قهوه ممکن را خریداری کرده اید. همچنین قهوه باید در اسرع وقت پس از برشته شدن مصرف شود، به خصوص زمانی که مهر و موم بسته بندی اصلی باز شود.


2.بسته های کوچکتر را خریداری کنید. 


هر بار که کیسه قهوه خود را باز می کنید و آن را در معرض هوای تازه قرار می دهید، مقداری از عطر آن از بین می رود و به آرامی شروع به کهنه شدن می کند. من توصیه می ‌کنم کیسه ‌های قهوه کوچک ‌تری بخرید تا دانه های قهوه زیاد در معرض هوا قرار نگیرند. در اکثر فروشگاه ها کیسه ‌های 250 گرمی یا کوچک‌ تر را می ‌فروشند، بنابراین توصیه می شود این کیسه های کوچک را خریداری کنید. اما اگر در هفته بیش تر از این مقدار مصرف می کنید، جعبه های بزرگ تری را تهیه کنید.


3. قهوه خود را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید.


هنگامی که دانه های قهوه خود را خریدارای کردید، مهم است که آنها را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید. این از ورود هوا به دانه ها و بیات شدن آنها جلوگیری می کند. شما می توانید انواع مختلفی از جنس ظروف را بخرید، اما ظروف هایی که در آنها بسته و کیپ باشد، این کار بهتر انجام می دهد.


4. آنها را به دور از نور مستقیم خورشید نگه داری کنید.


نور مستقیم خورشید می‌ تواند باعث خراب شدن دانه های قهوه شما شود، بنابراین هنگام نگهداری آن ‌ها، آن ‌ها را در مکانی سایه دار یا در ظرفی غیر شفاف نگه دارید. می توانید دانه های قهوه را در ظرف در بسته در داخل کابینت نگه داری کنید. 


5. دانه های قهوه را در بسته ی خود قهوه، نگهداری کنید.


ایده خوبی است که قهوه خود را در بسته ای که در آن قرار داده شده نگه دارید و سپس آن کیسه را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید. این به این دلیل است که کیسه اصلی مقدار زیادی روغن را از دانه ها می گیرد و عطر خوشمزه ای را که دانه ها پخش می کنند، نگه می دارد. با نگه داشتن بسته ی قهوه در یک ظرف، می توانید عطر بیشتری را حفظ کنید و از ورود هوا یا نور خورشید به دانه های خود جلوگیری کنید.


6. دانه های قهوه خود را برای مدت طولانی بیرون نگذارید.


به محض اینکه قهوه خود را در معرض اکسیژن قرار دهید، در عرض چند روز شروع به کهنه شدن خواهند کرد. هرگز دانه قهوه خود را برای مدت طولانی رها نکنید، همیشه آنها را در ظرف دربسته خود جدا از زمانی که یک پیمانه برای دم کردن بیرون می آورید نگه دارید.


7. دانه های قهوه را کم کم آسیاب کنید.


همانطور که در بالا ذکر کردیم دانه های قهوه ی خود را بپوشانید، زیرا به کاهش مدت زمان قرار گرفتن دانه ها در معرض اکسیژن کمک می کند و از کهنه شدن سریع آنها جلوگیری می کند. بهتر است فقط دانه هایی را که برای نوشیدنی تان نیاز دارید بیرون بیاورید تا باقیمانده دانه های قهوه در ظرف شما کهنه نشود. سعی کنید دانه های خود را قبل از قرار دادن آنها در آسیاب خود وزن کنید تا فقط مقدار دقیق مورد نیاز برای دم کردن خود را آسیاب کنید.


8. قهوه را خنک نگه دارید.


گرما باعث از بین رفتن طعم دانه های قهوه شما می شود، بنابراین مهم است که آنها را تا حد امکان خنک نگه دارید. گاهی اوقات انجام این کار سخت است مگر اینکه اتاقی با دمای کنترل شده داشته باشید، اما می توانید با دور نگه داشتن آنها از نور مستقیم خورشید و دور از هرگونه منبع گرمایی مانند رادیاتور و گرمکن شروع کنید.


9. دانه های قهوه را سالم و کامل نگهداری کنید.


هنگامی که دانه های قهوه را آسیاب می کنید، به ذرات ریز تجزیه می شوند و بنابراین سطح زیادی نسبت به یک دانه دارند. این باعث می ‌شود مواد معدنی زودتر خارج شوند و به این معنی است که عطر را سریع‌ تر از دست خواهید داد. بنابراین هنگام خرید قهوه از قبل آسیاب شده به این موضوع توجه کنید و اگر آسیاب دارید همیشه خرید دانه های قهوه سالم را توصیه می کنیم.


10. دانه های قهوه را در فریزر یا یخچال نگهداری نکنید.


یکی دیگر از عوامل کلیدی که هنگام تازه نگه داشتن قهوه باید از آن اجتناب کنید، رطوبت است. دانه ها به محض اینکه در معرض رطوبت قرار می گیرند، خیلی زود خراب می شوند. دانه‌ های قهوه را می ‌توان در یخچال یا فریزر نگهداری کرد، اما باید مطمئن شوید که در یک ظرف کاملاً دربسته قرار دارند تا از قرار گرفتن در معرض رطوبت و خراب شدن دانه ‌ها جلوگیری کنید. یخچال یا فریزر شما نه تنها به این دلیل که محیط ‌های مرطوبی هستند، بلکه به این دلیل که نوسانات دما را ایجاد می‌ کنند، نقش کلیدی در اینجا دارند که با ایجاد تراکم باعث ایجاد رطوبت بیشتر می ‌شود . 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha