02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه استفاده از آسیاب قهوه در خانه به همراه نکات نگه داری

مائده شریفی 14 /آبان/ 1401
نحوه استفاده از آسیاب قهوه در خانه به همراه نکات نگه داری

نحوه استفاده از آسیاب قهوه در خانه به همراه نکات نگه داری:


دومین نوشیدنی محبوب در جهان قهوه است و درصد فراوانی از مردم آن را به صورت روزانه مصرف می کنند، برای همین دستگاه های خانگی برای تهیه قهوه تولید شدند تا همه به آسانی قهوه مورد علاقه خود را در خانه تهیه کنند. تهیه قهوه با دستگاه های قهوه ساز، اسپرسوساز، موکا پات و ... صورت می گیرد و همه این دستگاه ها قابلیت استفاده از پودر قهوه را دارند و دانه های قهوه برای آن ها کاربردی ندارند اما پیدا کردن یک پودر قهوه مرغوب در بازار سخت است و اگر مدت زیادی باشد که دانه ها پودر شده باشند عطر و طعم خود را از دست می دهند از این رو آسیاب کردن قهوه در خانه یک گزینه مناسب است و این کار تنها نیازمند یک دستگاه آسیاب است.
آسیاب های قهوه انواع مختلفی دارند و دارای تیغه های متفاوت هستند که به صورت مسطح ، تیغه ای و مخروطی هستند و باید برای تهیه قهوه، در نوع های مختلف دانه ها در سایز های متفاوت آسیاب کرد. طرز کار با آسیاب بسیار ساده است و به صورت چند مرحله می باشد که در ادامه مطلب این مراحل را شرح می دهیم. 

1_ برای استفاده باید دانه های رست شده را خریداری کنید و اگر برخی از آن ها رست نشده، سعی کنید که دانه ها را جدا کنید تا پودر قهوه با کیفیتی داشته باشید.
2_ آسیاب را به برق بزنید و حدود 20 تا 25 ثانیه قبل از اینکه دانه های قهوه را درون آن بریزید دستگاه را روشن کنید تا کمی گرم شود.
3_ اکنون درجه مناسب را برای قهوه مورد نظر انتخاب کنید. معمولا این کار با سه دکمه کند، متوسط و تند که روی دستگاه قرار دارد انجام می شود اما برخی آسیاب ها دکمه های مخصوص اسپرسو، قهوه ترک، قهوه دمی و ... دارند. پس از چند بار استفاده زمان مورد نیاز برای آسیاب شدن دانه ها دستتان می آید.
4_ پس از اتمام کار پودر قهوه را در ظرفی ریخته و آسیاب را به خوبی تمیز کنید. اگر قطعات آن کامل جدا نمی شود سعی کنید هنگام تمیز کردن آن، آب به مقدار زیادی درون دستگاه نفوذ نکند.

کار با آسیاب های خانگی به همین سادگی است اما چند نکته برای کارکرد بهتر این دستگاه و طول عمر بیشتر آن وجود دارد که عبارت اند از:
هنگام استفاده ار دستگاه آسیاب مخزن را به میزان ظرفیت مناسب آن پر کنید زیرا اگر بیش از حد با دانه های قهوه پر شود عملیات آسیاب کردن قهوه به درستی پیش نمی روند و یک پودر قهوه یکدست درست نمی شود همچنین موجب فشار روی موتور دستگاه می شود.
آسیاب های قهوه همانند آسیاب های معمولی هستند پس کارهایی همچون آسیاب کردن مغزها و مواد خشک را می توان با این محصول انجام داد، البته این کار توصیه نمی شود و فقط برای مواقع ضروری است.
پس از هر بار استفاده دستگاه آسیاب را تمیز کنید و آن را به صورت خشک در جای خود قرار دهید تا از رطوب بین قطعات و تیغه ها آن جلوگیری کنید، این دستگاه ها معمولا برس های کوچکی برای تمیز کاری همراه خود دارند اگر محصول شما این قطعه را ندارد می توانید از یک مسواک استفاده کنید تا مدت زمان بیشتری آسیاب کیفیت خود را حفظ کند.

اگر مواد غذایی مانند ادویه ها را با آسیاب خرد می کنید بهتر است که از یک مخزن جداگانه برای این کار استفاده کنید زیرا ممکن است در دفعات بعدی و در قهوه بوی بدی بگیرد. 
اگر دستگاه شما دارای سرعت های مختلف است از سرعت کند شروع کنید و کم کم سرعت آن را افزایش دهید، این کار پروسه آسیاب کردن را با کیفیت می کند.
بهتر است برای آسیاب های مخروطی را برای درست کردن قهوه خریداری کنید اما اگر آسیاب شما تیغه ای است در صورت کند شدن تیغه ها با نمایندگی تماس بگیرید.
پس از اتمام کار با آسیاب حتما آن را از برق بکشید سپس مخزن را تخلیه کنید. 
دانه هایی که در آسیاب استفاده می کنید باید رست شده باشند با این کار یک پودر قهوه مرغوب تر درست می کنید که طعم آن نیز بهتر می باشد.
دانه های قهوه را پس از پودر کردن در یک ظرف در بسته نگه داری کنید زیرا هر چه بیشتر پودر قهوه در معرض هوا باشد زودتر عطر و طعم خود را از دست می دهد و کهنه می شود.
این آسیاب ها موتور زیاد قوی ندارند بنابراین پس از مدتی داغ می شوند برای همین بهتر است در زمان کار به آسیاب استراحت دهید چون این کار روی کیفیت قهوه شما تاثیر می گذارد و دستگاه را برای مدت زمان بیشتری سالم نگه می دارد.
اگر تیغه ها و یا قطعات فلزی آسیاب شما کند شده حتما برای تیز کردن آن ها به یک فرد ماهر در این زمینه مراجعه کنید.

دستگاه آسیاب قهوه خانگی یک محصول مقرون به صرفه است و به شما برای نوشیدن یک قهوه خوش طعم و خوش رایحه کمک می کند همچنین کیفیت پودر قهوه شما را نیز بالا می برد. اگر شما به این دستگاه علاقه مند هستید و می خواهید انتخاب درستی برای خرید آن داشته باشید می توانید مقاله های ما را در سایت اُولان کالا که مرتبط با آسیاب قهوه هستند را بررسی کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha