02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مراقبت و نگهداری از دستگاه چرخ گوشت

ادیبه کریم پور 17 /آبان/ 1401
مراقبت و نگهداری از دستگاه چرخ گوشت

مراقبت و نگهداری از دستگاه چرخ گوشت


نگهداری و مراقبت مناسب برای چرخ گوشت بسیار مهم است. اگر دستگاه خود را تمیز نگهداری کنید، مطمئناً سال های بسیار زیادی دوام خواهد آورد. خوشبختانه، دستگاه دارای قطعات پیچیده زیادی نیست، که مراقبت از دستگاه را به یک کار ساده تبدیل می کند. هر زمان که کسی با گوشت خام سروکار دارد، بسیار مهم است که دستگاه، سطح و تمام ابزارهایی که استفاده می شود کاملاً تمیز شوند. وقتی گوشت خام و بقایای آن به درستی تمیز نشود، احتمال مسمومیت غذایی و ایجاد باکتری وجود دارد. به همین دلیل، به تنهایی، به همین دلیل است که دستگاه گوشت چرخ کن باید تمیز و استریل شده نگهداری شود.


چگونه چرخ گوشت را تمیز کنیم؟


همانطور که گفتیم چرخ گوشت وسیله ای محبوب است، اما هر زمان که با گوشت خام سروکار دارید، تمیزی آن برای جلوگیری از میکروب ها و باکتری هایی که از باقی مانده ها به وجود می آیند ضروری است. با این حال، شستن آسیاب شما واقعاً تفاوتی با شستن سایر ظروف آشپزی ندارد. نگهداری صحیح قطعات آن پس از آن کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که به خوبی از آن نگهداری می شود (و بنابراین احتمال خرابی در هنگام استفاده کمتر است). رعایت چند نکته اضافی هنگام استفاده از آن نیز به اطمینان از تمیز کردن آسان کمک می کند.


شستشو و تمیز کردن قطعات


بعد از استفاده از دستگاه چرخ گوشت، با پر کردن سینک با آب گرم و مایع ظرفشویی شروع کنید. مایع ظرفشویی باید یک شوینده ی آنتی باکتریال باشد. ابتدا باید قبل از جدا کردن قطعات آن را از برق بکشید. در این زمان می توانید قطعه مارپیچ، صفحه آسیاب، تیغه برش و لوله تغذیه را از بدنه دستگاه جدا کنید. قرار دادن اکثر قطعات دستگاه در ماشین ظرفشویی ایمن نیست زیرا باعث تغییر رنگ قطعات می شود. کاربران باید همیشه دفترچه راهنمای مالک همراه دستگاه را بررسی کنند تا ببینند آیا هر یک از قطعات می توانند ابتدا از ماشین ظرفشویی استفاده کنند یا خیر. تمام قطعات را در آب گرم و مایع ظرفشویی قرار دهید و بگذارید چند دقیقه خیس بخورد. اجازه دهید قطعات برای چند دقیقه خیس بخورند، این کار باعث می شود که باقیمانده گوشت به سرعت جدا می شود.


هنگامی که شما قطعات و مخصوصا تیغه های برش را لمس می کنید و آن ها را تمیز می کنید، باید بسیار مراقب باشد زیرا لبه های این قسمت ها می تواند دستان شما را ببرد. یک اسفنج نرم که زبر نیست بردارید و تیغه های برش و صفحه آسیاب را بشویید. تمیز کردن لوله تغذیه کمی مشکل است، اما می توانید از یک برس بطری برای تمیز کردن داخل لوله تغذیه استفاده کنید. پس از شستن تمام قطعات، سپس هر قسمت را کاملاً آبکشی کنید تا باقیمانده مایع و مواد شوینده از بین برود، سپس یک پارچه نرم و خشک بردارید و هر قسمت را با دست خشک کنید، سپس قطعات را کنار بگذارید و سپس اجازه دهید در هوا خشک شوند، زیرا مناطقی وجود دارد که نمی تواند با پارچه خشک شود و خشک کردن آن در هوا به طور موثر تمام قطعات را خشک می کند. برای تمیز کردن موتور روی دستگاه همیشه از یک پارچه تمیز و مرطوب برای پاک کردن موتور استفاده کنید. هرگز موتور را داخل آب قرار ندهید و آن را خیس نکنید.


نگه داری قطعات چرخ گوشت


نگهداری قطعات چرخ گوشت به اندازه شستن آن ها مهم است. هنگامی که قطعات به مدت یک یا دو ساعت در هوا خشک شدند، باید روغن و یک پارچه نرم بردارید، سپس همه قطعات را بپوشانید. روغن کاری قطعات از زنگ زدگی یا خوردگی آن ها جلوگیری می کند. هر یک از قسمت ها را کاملاً پوشانده و سپس هر قسمت را جداگانه با کیسه های پلاستیکی بپیچید. کیسه های پلاستیکی مواد غذایی برای بسته بندی قطعات عالی هستند. همچنین، قرار دادن هر قسمت در داخل کیسه پلاستیکی با برنج نیز عالی عمل می کند. اگر در اطراف قطعات رطوبت وجود داشته باشد، برنج رطوبت را جذب می کند که باعث خشکی، عاری از زنگ زدگی و بدون خوردگی قطعات می شود.
اکنون زمانی است که آن ها را می توانید با خیال راحت قطعات را در کابینت نگهداری کنید. اگر در فریزر خود فضایی دارید، پس این مکان ایده آلی برای نگهداری قطعات است. قطعات تا زمانی که شما آماده استفاده نباشید سرد می مانند و وقتی تیغه های برش و صفحات آسیاب بسیار سرد هستند بدون هیچ مشکلی مستقیماً گوشت ها را چرخ می کنند. موتور باید در مکانی خشک و خنک و دور از هرگونه منبع آب یا گرما قرار گیرد. وقتی زمان استفاده از چرخ گوشت فرا رسید، از یک گالن آب گرم با یک قاشق غذاخوری سفید کننده استفاده کنید. تمام قسمت ها را با این محلول آب و سفید کننده بشویید که روغن را از بین می برد و قسمت ها را ضد عفونی می کند. 


مراقبت از تیغه ها


اگر به درستی از تیغه ها مراقبت کنید، آنها تیز می مانند و آماده آسیاب می شوند. هر کسی که از چرخ گوشت استفاده می کند باید همیشه تیغه ها را با احتیاط کار کند. این کار انگشتان و دستان شما را ایمن نگه می دارد. سعی کنید لبه های تیغه و صفحات آسیاب به هم دیگر برخود نکنند. وقتی این قسمت ها با قسمت دیگری ارتباط برقرار می کنند، می تواند باعث کدر شدن لبه ها شود. تیغه های برش با هر بار استفاده کند تر می شوند. با گذشت زمان ممکن است مجبور شوید آنها را به صورت حرفه ای تیز کنید. هرگز نباید سعی کنید لبه ها را با سنگ تیز کنید. با این کار فقط آنها را خراب می کند. هنگامی که لبه های تیغه نیاز به تیز کردن دارند، می توانید آن را نزد یک متخصص ببرید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. هنگامی که تیغه های برش نیاز به نگهداری دارند، سپس آن ها را با دقت در یک پارچه نرم بپیچید. نگهداری آن ها در یک پارچه نرم از ساییده شدن لبه ها به یکدیگر و جلوگیری از رسیدن رطوبت به آنها جلوگیری می کند.


تیغه ها: فولاد ضد زنگ یا فولاد، کدام بهتر است؟


یکی از مهمترین اجزای چرخ گوشت تیغه های برش است. این ابزارها گوشت ها و سبزیجاتی هستند که در دستگاه قرار می گیرند را به خوبی خرد و پوره می کنند. حال سوال این است که کدام تیغه برش بهترین است، فولاد ضد زنگ یا فولاد؟ فولادهای ضد زنگ عملکرد بهتری نسبت به فولادهای کربنی دارند. گزینه فولاد ضد زنگ می تواند تا سه برابر بیشتر از گزینه فولاد کربنی دوام بیاورد. اینها به ندرت زنگ می زنند در حالی که فولاد کربن به راحتی زنگ می زند. یکی از معایب فولاد ضد زنگ این است که معمولاً برای قرار دادن آن ها در ماشین ظرفشویی ایمن نیستند.


چگونه زنگ را از چرخ گوشت پاک کنیم؟


می ‌توانید با استفاده از جوش شیرین، پشم فولادی زنگ ‌زدگی را از روی بدنه و صفحات قالب پاک کنید. با این حال، اگر زنگ زدگی به اندازه کافی عمیق است که شکل تیغه را تغییر دهد، باید جایگزینی برای آن تهیه کنید. اگر زنگ زدگی در سطح باشد یا روی لبه برش نباشد، می توانید از روش جوش شیرین استفاده کنید.


فقط گوشت سرد


بهتر است در حین چرخ کردن گوشت، قسمت های چرخ و گوشت را سرد نگه دارید. آنها را تا دو ساعت در سینی در فریزر قرار دهید. به این دلیل است که گوشت گرم نباید از چرخ عبور کند. گوشت در دمای اتاق در مقایسه با گوشت های نیمه منجمد راحت تر در آسیاب شکل خود را از دست می دهد. این بدان معنی است که گوشت چرخ کرده شما به خوبی شکل نمی گیرد و باعث ایجاد آشفتگی می شود که تمیز کردن آن سخت است.


نتیجه گیری و کلام آخر


پس از خرید چرخ گوشت، می خواهید از آن نگهداری و مراقبت کنید، بنابراین برای مدت طولانی و احتمالاً تا پایان عمر باقی خواهد ماند. متأسفانه، بسیاری از مردم برای نگهداری و تمیز کردن دستگاه خود تلاشی نمی ‌کنند، به همین دلیل است که تنها پس از چند بار استفاده از دستگاه فعلی خود مجبور به خرید یک دستگاه جدید می ‌شوند. تنها با رعایت نکات مفید ذکر شده در بالا می توان از این امر جلوگیری کرد. چرخ گوشت به سرعت در حال تبدیل شدن به محبوب ترین و مفیدترین وسیله ای است که هر آشپزخانه باید داشته باشد. آنها مقرون به صرفه هستند و راهی برای خانواده ها فراهم می کنند تا غذاهای سالم تر و خوشمزه تری در خانه خود تهیه کنند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha