02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

قبل از خرید جارو برقی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

هدیه کریمیان 17 /فروردین/ 1401
قبل از خرید جارو برقی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

جارو برقی های متنوعی در دنیای لوازم خانگی وجود دارد که انتخاب محصول مناسب را برای کاربر دشوار کرده اند. گفتنی است که جارو برقی جزو وسایلی می باشد که اجزا و نکات زیادی به همراه دارد. این وسیله بسیار کاربردی است و از مهمترین اجزای جهزیه عروس می باشد. 

جارو برقی با قدرت مکش بالا شاید یکی از اصلی ترین ویژگی هایی باشد که کاربر قبل از خرید به آن توجه می کند. اما در کنار این بخش هایی دیگری هستند که امروز قرار است در اولان کالا با آن آشنا شوید. 

با توجه به اینکه جارو برقی شامل  سه نوع سطلی، کیسه ای، شارژی می باشد. با این حال مدل های دیگری هم وجود دارد. اما فروش جارو برقی های کیسه ای بسیار بیشتر است. زیرا این نوع جارو برقی علاوه بر اینکه طول عمر بالاتری دارد برای بسیاری مکان ها کاربردی می باشد (از جمله منزل). برند بوش یکی از شرکت های معروفی است که اکنون توانسته رقابت تنگاتنک بازار را به نام خود کند. با این وجود سایر برندهایی هم وجود دارند که با قیمت به صرفه و کارایی مناسب به محبوبیت رسیده اند. از جمله سامسونگ، ال جی، پاناسونیک، مایر و دسینی. تمامی این برندها هر یکی به نحوه ای کیفیت کار قوی به دنبال داشته اند.

از جارو برقی چه توقعاتی دارید؟

 قبل از خرید جارو برقی ابتدا در نظر بگیرید که برای چه مکانی می خواهید جارو برقی بخرید. زیرا اگر شما برای محل کارتان می خواهید جارو برقی بخرید و زیاد هزینه نکنید جارو برقی های شارژی با کیفیتی وجود دارد که از قدرت مکش بالایی هم پشتیبانی می کنند؛ از جمله جارو برقی بوش مدل BCHF2MX20. به بیان دیگر جارو برقی های شارژی هم کوچک هستند و هم سبک؛ در نتیجه برای جا هایی همچون داخل ماشین، آشپزخانه بسیار به درد بخور میباشد. این نوع جارو برقی برای کسایی هم که خیلی مهمان دارند به صرفه است. 

در غیر این صورت اگر برای مکان های بزرگ می خواهید جارو برقی بخرید که قضیه برعکس می شود. در نتیجه باید بیشتر هزینه کنید و به فکر خرید جارو برقی های کیسه ای و یا مرکزی باشید. جارو برقی مرکزی قابل استفاده برای سالن های بسیار بزرگ است. این نوع جارو برقی هزینه بسیار بالایی دارد و جزئیات بیشتر. 

جارو برقی های کیسه ای هم که تقریبا در هر خانه ایرانی دیده می شود. این نوع جاروبرقی گرچه سنگین است ولی برای خانه های ایرانی که فرش دارند بهترین گزینه می باشد. اما برای محیط های مرطوب و جمع کردن مایعات این جارو برقی کارساز نیست. 

جارو برقی های رباتیک هم در متحول شدن دنیای علم و تکنولوژی به وجود آمدند. این نوع جارو برقی بدون هیچ گونه زحمت و نیاز کاربری تمامی محیط اطراف را جارو می کند. البته لازم به ذکر است که این نوع جارو قیمت بسیار بالاتری را نیز به همراه دارد.

اگر جزو افرادی هستید که به هوای داخل منزلتان توجه میکنید پس حتما این نکته را قبل از خرید در نظر بگیرید:

خانم های خانه دار اگر بچه ی کوچیک دارند حتما دقت کنید که جارو برقی که می خرید دارای فیلتر تصیفه هوا است یا نه! این ویژگی بسیار مهم است و ممکن است کسایی که مریض آسم و..... دارند زیاد از این موضوع مطلع نباشند. 

محیط داخل خانه و یا هر جایی که در طول روز بیشتر در آن قرار دارید؛ آلودگی به مراتب بیشتری نسبت به محیط بیرون دارد. زیرا با توجه به اینکه فضا بسته است گرد و غبار در آن جمع می شود. بسیاری از جارو برقی های امروز دارای فیلتر به اسم هپا هستند. این فیلتر در جارو برقی ال جی مدل 5320 نیز تعبیه شده است. 

فیلتر HEPA؛ از قسمت هایی ست که هوای خروجی از جارو برقی را تصفیه می کند تا هوای داخل خانه آلوده نشود. این فیلتر ذرات معلق در هوا را تا 3/0 میکرون تصفیه می کندو در سلامت زندگی خود و بچه هایتان موثرمی باشد

توان و قدرت جارو برقی

توان برابر با قدرت مکش جارو برقی است. جارو برقی های به قدرت مکش بالا تا 2500 نیز توان آن ها تعریف شده است. اما قبل ذکر است که هر چقدر میزان توان جارو برقی بالا باشد؛ مصرف برق آن نیز بالاتر است. 

برای نیاز روزانه و جارو برقی های مناسب توانی با قدرت 1500 تا 2000 تعین شده است. که این میزان به خوبی از پس جارو کردن خانه های شما بر می آید. در اولان کالا انواع جارو برقی با قدرت مکش های مختلفی وجود دارد، حتما به قسمت دسته بندی جارو برقی ها مراجعه نمایید. یکی از جارو برقی های اولان کالا که قدرت مکش بالایی دارد. جارو برقی سامسونگ مدل 2510 است.

وزن جارو برقی

جارو برقی های کیسه ای در برابر جارو برقی های سطلی بسیار سبک تر هستند. وزن جارو برقی از مواردی است که اکثر کاربران به آن توجه می کنید. از جمله خانم هایی که دیسک کمر دارند. 

بسیاری عقیده دارند که جارو برقی هر چقدر بزرگ باشد، قدرت مکش آن بیشتر است. این باور کاملا غلط است چون بسیاری از مدل هایی که توان 2500 وات دارند دارای بدنه ی بسیار کوچکی می باشند. بزرگ و کوچک بودن بدنه جارو برقی به میزان ظرفیت کیسه جارو برقی باز می گردد. یعنی اگر می خواهید دیر به دیر کیسه جارو برقی را عوض کنید پس ترجیحا جارو برقی هایی با وزن بزرگ را خریداری کنید. 

اجزا و اقلام همراه با جارو برقی

جارو برقی دارای سری های مختلفی است که برای اجزای  متفاوتی به کار می روند. مثلا یکی از سری ها برای جارو کردن بین مبل و گوشه کنار ها بسیار کاربردی است. در نتیجه اگر می خواهید همچین جا هایی را با جارو برقی تان تمیز کنید پس حتما با اقلامی که همراه جارو برقی است توجه کنید. 

لوله خرطومی که با جارو برقی است ممکن است پلاستیکی یا کنفی باشد که لوله های کنفی مقاومت بالاتری دارند. لوله تلسکوپی بیشتر از جنس استیل می باشد و تغییر میزان ارتفاعش با خود کاربر است. 

یکسری از جارو برقی ها هم دارای سری های مخصوص است تا افراد بتوانند مو و یا هر چیزی که به فرش چسپیده است را به راحتی جمع کند. 

صدای جارو برقی

صدا واقعا یکی از بخش هایی است که بسیار روی آرامش و رفاه خانه تاثیر گذار می باشد. گاهی وقت ها بسیاری از کاربران تنها به دلیل صدای بلندی که جارو برقی دارد از آن استفاده نمی کنند. جارو برقی های بوش دارای صدا بسیار کمتری می باشند. 

ولی ناگفته نماند که صدای جارو برقی کیسه ای در مقایسه با سایر جارو برقی ها بسیار بیشتر است و باید در این زمنیه توقعتان کمی کمتر کنید. در قسمت مشخصات هر جارو برقی بخشی به نام میزان صدا جارو برقی وجود دارد که هر چه قدر این عدد کمتر باشد صدای جارو برقی هم کمتر می باشد. واحد صدای جارو برقی DB است.

طول کابل 

2 تا 3 متر بودن اندازه کابل برای خانه های بسیار بزرگ هم کفایت می کند. ولی من معتقد هستم هر چقدر اندازه کابل بزرگ تر باشد بهتر است چون دیگر لازم نیست تا جارو برقی را به دنبال خود حمل کنید. 

کیسه جارو برقی 

با توجه به اینکه کیسه های جارو برقی در انواع مختلفی وجود دارد. باید حتما انتخاب کنید که می خواهید چه نوع جارو برقی و چه کیسه ای بخرید. بسیاری از جارو برقی ها دارای کیسه های یک بار مصرف هستند که زحمت کمتری دارند و تنها باید کاربر آن را جدا کند و دور بیندازید. جارو برقی های دیگر دارای کیسه های پارچه هستند که کاربر مجبور است حتما آن را بشورد. البته خیلی از برندها دوتا کیسه پارچه را در نظر می گیرند که در صورت شست و شو کیسه دیگر را به کار ببرید. 

بعضی از جارو برقی ها هم دارای کیسه های ثابتی هستند که حتما باید پاک شوند و نظافت آن ها نیز کار دشواری است.  

سخن آخر اولان کالا

در این مقاله اطلاعاتی مفیدی در مورد خرید بهترین جارو برقی شرح دادیم و شما را برای انتخاب بهترین مدل جارو برقی آگاه تر ساختیم. حال برای اینکه بهترین مدل جارو برقی را انتخاب کنید باید حتما به سایر مقالات ما سری بزنید. در اولان کالا برندهای مختلفی از جارو برقی را نقد و بررسی کردیم که با نگاهی به دسته بندی ها تمامی مدل ها مشاهده می کنید. ممنون از صبر و شکیبایی شما برای همراهی با ما تا پایان مقاله امروز.
 


 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha