02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مقایسه غذا ساز و خردکن

سیران قامیشه 18 /فروردین/ 1401
مقایسه غذا ساز و خردکن

مقایسه غذا ساز و خردکن

امروزه محصولات خانگی و آشپزخانه زیادی در بازار پیدا می شوند که هر کدام کارایی خاصی دارند. و البته محصولات آشپزخانه بسیار پرکاربرد هستند و اهمیت خاصی دارند. علاوه بر این خانم های خانه دار اهمیت زیادی به آن ها می دهند. دو تا از بهترین محصولات آشپزخانه خردکن ها و غذاسازها می باشند. که این دو محصول تفاوت هایی با هم دارند. همچنین هر خانم خانه داری با توجه به نیازش این دو محصول را تهیه می نماید که با توجه به تفاوت های آن ها می تواند بهترین را برگزیند. با ما همراه باشید تا به مقایسه غذاساز و خردکن بپردازیم. اما ابتدا کارایی هر دو را به صورت مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

کارایی غذاساز در آشپزخانه

معمولاً غذاساز از کارایی بیشتری برخوردار است زیرا که این محصول به صورت حرفه ای طراحی و تولید شده است. به طور کلی غذاسازها چندکاره می باشند که همین امر سبب شده است خانم ها بسیار از آن راضی باشند زیرا که در هر کاری به آن ها کمک خواهد کرد. می توان گفت که هر غذاساز یک مخلوط کن فوق حرفه ای می باشد و به شما امکان مخلوط کردن هر گونه مواد غذایی را می دهد.

البته فعالیت های مهم دیگر دستگاه شامل خرد کردن، له کردن، پوره کردن، برش زدن، رنده کردن، هم زدن و خمیر زدن می باشد. که این فعالیت ها نشان می دهد که یک دستگاه غذاساز می تواند در آشپزخانه کمک به سزایی به آشپز نماید. اما تنها چیزی که در مورد غذا ساز وجود دارد این است که با وجود قابلیت های زیادی که دارد جای زیادی را به خود اختصاص می دهد. 


کارایی خردکن در آشپزخانه

ممکن است با شنیدن اسم خردکن جسمی کوچک در ذهنتان تداعی شود که کارایی خاصی ندارد. اما توجه داشته باشید که خردکن ها کارایی بسیار عالی و سریعی دارند و می توان گفت به راحتی در سرعت بخشیدن آشپزی تان نقش به سزایی دارند. خردکن ها از عملکرد خارق العاده ای بهره می برند و به شما این امکان را می دهند تا هر چیزی را با آن خرد نمایید و علاوه بر خرد کردن مواد از خردکن می توان استفاده های دیگری نیز کرد. یکی دیگر از استفاده های خردکن این است که به شما این امکان را می دهد تا با آن مواد غذایی را قطعه قطعه نمایید.

علاوه بر قطعه قطعه کردن، از خرد کن می توان برای برش زدن بعضی مواد غذایی نیز استفاده کرد ناگفته نماند که خردکن ها  اندازه بسیار کوچک و مناسبی دارند. یکی دیگر از مزایای آن این است که می تواند در کمترین زمان ممکن هر چیزی را برایتان قطعه قطعه، خرد و برش بزند. 


تفاوت های بین غذاساز و خردکن 

شایان ذکر است که تفاوت این محصولات مانع و یا دلیلی بر این نیست که کدام بهتر است. بلکه هدف ما این است تا با توجه به نیازتان محصولی را که نیاز دارید تهیه نمایید. یکی از تفاوت های این دو محصول در ظاهر آن ها می باشد. همان طور که ذکر نمودیم غذاساز ها با توجه به کارایی های متنوعی که دارند در سایز بزرگ تولید می گردد و جای زیادی را به خود اختصاص می دهد و به اندازه خردکن جمع و جور نیست. اندازه خردکن ها به گونه ای است که شما می توانید به راحتی از آن استفاده نمایید و هرگاه به آن نیاز داشتید از آن استفاده نمایید. 


از یک طرف دیگر اگر جزو افرادی هستید که تعداد کارایی های دستگاه برایتان مهم می باشد می توانید غذاساز را بر خردکن ترجیح دهید زیرا که بدون شک غذاسازها کارکرد بالاتری دارند اما خردکن ها این گونه نیستند و نهایتاً 4 کار را می توانند انجام دهند. از دیگر تفاوت های آن ها ظرفیت آن ها می باشد که قطعاً غذاساز ها ظرفیت بالاتری نسبت به خردکن ها دارند. 


یکی دیگر از تفاوت های ما بین این دو محصول نحوه تمیز کردن آن ها می باشد که با توجه به این که خردکن ها سایز کوچک تری دارند و از قطعات کمتری بهره می برند پس تمیز کردن آن ساده تر می باشد. فرق دیگر بین این دو محصول قیمت آن ها می باشد که یقیناً غذاسازها قیمت بالاتری به نسبت خردکن ها دارند زیرا که هم بزرگتر هم کارایی بالاتری دارند. 


جمع بندی 

هدف از این مقوله این است که شما از تفاوت ها و کارایی غذاساز و خردکن آگاه کرده باشیم. تا بتوانید محصولی که در آشپزخانه به آن نیاز دارید را تهیه نمایید و نیازی به هزینه اضافی نداشته باشید. پس شما با توجه به نکاتی که ذکر شده است می توانید با توجه به نیازتان محصول مورد نیاز خود را تهیه نمایید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha