02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

برای خرید قهوه ساز باید به چه نکاتی توجه کنید؟

هدیه کریمیان 21 /فروردین/ 1401
برای خرید قهوه ساز باید به چه نکاتی توجه کنید؟

قهوه یکی از نوشیدنی هایی است که بر روی فعالیت مغز تایثر گذار می باشد. اما با توجه به اینکه مزه قهوه زیاد جالب نیست و تلخ و غلیظ است، افراد زیادی در روز به خوردن آن عادت دارند. قهوه های متنوع امکان خرید قهوه سازی های متنوعی را برای کاربران ممکن می کند که انتخاب دستگاه قهوه ساز مناسب را برای کاربر سخت می کنند.

اگر به صورت مختصر در مورد خوردن قهوه صحبت کنیم باید گقت میزان انرژی را طبق معمول افزایش می دهد و برای پاکسازی کبد موثر می باشد.اما مهمترین مزیت خوب خوردن قهوه در روز جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری آلزایمر و پارکینسون است. زیرا با این دو نوع بیماری اکثرا در سنین بالا امکان درگیر شدن با ان زیاد می باشد.

برای خرید قهوه ساز ابتدا باید به نحوه و طعم قهوه خود توجه کنید. چراکه ممکن است قهوه ای که شما می پسندید بعضی از افراد دوست نداشته باشند. البته با توجه به اینکه انواع دستگاه قهوه ساز وجود دارد؛ طعم و بوهای مختلفی نیز از قهوه کشف شده است. با اینت حال این تنها دلیلی نیست که برای خرید قهوه ساز به آن توجه کنید؛ بلکه موارد بسیاری هستنند که برای خرید آگاهانه تر به درد شما می خورند.

رهنمایی خرید قهوه ساز برقی

اگر اولین بار است که قهوه ساز می خرید حتما باید اطلاعات کافی را داشته باشید. قهوه سازهای برقی کار را برای کاربر بسیار راحتتر می کنند. چون کافی است که آب را در مخزن بریزید سپس قهوه را به فیلتر اضافه کنید و دستگاه را روشن نمایید. اما در این روند نکات بسیار مهمی هستند که حائز اهمیت می باشند. باید اشره کرد که انواع قهوه ساز تک کاره و چند کاره وجود دارند. به عباراتی برخی از قهوه ساز های چند کار می توانند برای تولید کردن چای نیز کاربرد داشته باشند. مثلا اسپرسو ساز برگامو مدل 3840 شامل یکی از همین محصول ها است که توانایی انجام دو کار را دارد.

مقایسه طعم و بو قهوه ساز برقی یا دستی؟

بسیاری از افراد فکر می کنند که دستگاه قهوه ساز طعم و بوی بهتری به همراه دارد و قهوه آن خوشمزه تر است. اما باید گفت که کاملا در اشتباه هستید چون از نظر طعم هیچ فرقی با هم ندارند. در حقیقت قهوه سازهای دستی زمان بسیار بیشتر را می خواهد تا قهوه حاضر شود و همچنین زحمت بیشتر. اما در کنار این قهوه ساز های دستی راحت حمل می شوند و از قیمت بسیار کمتر نیز بخوردار می باشند. ویژگی مثبت دیگر قهوه ساز های سنتی تنوعی است که در قهوه دارند. زیرا انواع قهوه های از جمله دله قهوه، قهوه ترک و.... با آن درست می شود. با این حال در بین دستگاه های قهوه ساز هم؛ اسپرسوساز توانایی تولید انواع کاپوچینو، لاته، آمرکایی و.... دارند که همین موضوع کاربران به سمت خرید قهوه سازها سوق می دهد. از نظر کافئین نیز هیچ کدام از قهوه سازها نه دستی و نه برقی کم و کاستی ندارند و غلظتشان یکی است.
قبل از خرید قهوه ساز به موارد زیر توجه کنید:

سیستم قطع خودکار

برخی از قهوه ساز ها دارای سیستم قطع خودکار می باشند. این سیستم به محض دم کردن قهوه روند کار را متوقف می کند تا مانع از سوختن قهوه شما شود. این ویژگی برای کسایی که سرشان خیلی شلوغ است و یا در محل کار هستن؛ بسیار عالی است.

صفحه گرم نگه دارانده دما

اینکه در طول روز هر بار که هوس قهوه کردید مجبور نباشید شروع به درست کردن آن شوید؛ یکی از موارد مهم برای خرید قهوه ساز است. زیرا بیشتر قهوه ساز های دارای صفحه ای هستند که دما قهوه را پس از تهیه کردن گرم نگه کمی دارند.

طراحی و ظاهر دستگاه

خیلی از خانم های خانه دار دوست دارند که در گوشه ای از آشپزخانه کافی شاپ کوچکی داشته باشند تا روزها یا اول صبح انواع قهوه درست کنند. زیرا قهوه علاوه بر اینکه انرژی روز برای کاربر را تامین می کند می تواند بو دیگری به خانه ببخشد. بدین صورت بسیاری از خانم های خانه دار به ظاهر قهوه ساز بسیار دقت می کنند. برندها ها نیز وقتی به نقطه ضعف این قضیه پی بردند طراحی بسیار شیک با رنگ های مختلفی را برای قهوه ساز ها در نظر رگفتند که حسابی کاربر را به خرید محصول جذب می کنند. اما در هنگام خرید علاوه بر اینکه باید به زیبای توجه کنید، محکم و ضد خش بودن بدنه باید نیز چشمگیر باشد. چون یکسری از قطعات قهوه ساز های فیک در زمان خیلی کمی خراب می شوند و کاربر باید مداوم در حال تعمیرشان باشد.

بودجه و قیمت قهوه ساز

قیمت قهوه ساز در رنج های مختلفی وجود دارد. همچنین برندهای زیادی هستند که با قیمت های متنوع محصولات بسیار ی را روانه بازار کرده اند. از برندهایی که تا کنون در بازار پرفرلوش هستند و همچنین قیمت خوبی دارند میتوان به برندهای مایر، دسینی، برگامو، دلونگی، بوش، فیلیپس اشاره کرد. هر کدام از این برندها برای خرید قهوه ساز بهترین گزینه می باشند و قطعا از انتخاب خود پشیمان نمی شوید.  
قهوه سازهای ایرانی هم وجود دارند که معرفی شده اند و کاربران هم از کار با آن ها راضی می باشند. معروفترین آن ها برند گوسونیک و تکنو است.

ظرفیت و گنجایش مخزن

معمولا این مورد نصبت به سایر نکات ها بیشتر در اولویت قرار می گیرد. بعضی از قهوه ساز های برای 4 تا 10 نفر ظرفیت دارند و تعدای نیز تا 14 نفر می توانند قهوه تولید کنند. بنابراین اینکه میزان قهوه ساز ظرفیت مخزن آن چقد باشد به تعداد افراد خانواده شما بستگی دارد. اما در برخی مواقع هم ممکن است برخی از خانه ها اکثرا مهمان داشته باشند و به جای نوشیدن چای به خوردن قهوه تمایل داشته باشند. قهوه ساز دسینی مدل 888 یکی از مودل هایی است که 10 تا 12 فنجان قهوه در مدت زمان خیلی کمی تولید می کند.

انواع فیلتر

نوع فیلترها به دو دسته تقسیم می شوند، یک بار مصرف و یا استیلی؛ حال فیلترهای یک بار مصرف اگر دقت کنید در قهوه سازهای فرنج پرس دیده می شود که کاربر باید هر بار بعد از استفاده آن را عوض کند. فیلترهای استیلی نیز باید شسته شوند و بهداشتی باشند تا باکتری و میکروب در اطراف آن جمع نشود. شما با خرید قهوه ساز هایی که فیلتر استلی دارند می تواند از پرداخت هزنیه های اضافی به دور باشید و همچنین در هر زمانی از قهوه ساز استفاده کنید. لازم به ذکر است که فیلترهای یک بار مصرف از جنس کاغذ می باشند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha