02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آشنایی با نحوه ی کار چرخ گوشت

سیران قامیشه 25 /فروردین/ 1401
آشنایی با نحوه ی کار چرخ گوشت

نحوه ی کار با چرخ گوشت

ممکن است در استفاده ی اول بار هر محصولی دچار سردرگمی هایی بشوید و یا این که از یک سری از کارایی های آن اطلاع نداشته باشید. زیرا که امروزه اکثریت محصولات خانگی از ویژگی ها و کاربرد های زیادی بهره می برند. همچنین با پیشرفت تکنولوژی محصولات امروزی مثل قبل نیستند. حال ما می خواهیم نحوه ی کار با چرخ گوشت را برایتان شرح دهیم. زیرا که با پیشرفت تکنولوژی کارایی های این محصول افزایش یافته اند و ممکن است کار با آن مثل محصولات اولیه نباشد. پس ما در این مقوله به طور کامل کارایی های این دستگاه را به شما معرفی می نماییم تا در کارکردن با آن دچار مشکل نشوید و بهتر با کارکرد آن آشنا گردید. 

راه اندازی دستگاه 

ابتدا به توضیح درمورد راه اندازی دستگاه می پردازیم. در مرحله اول به شما توصیه می کنیم که در یک جای صاف و بلند آن را راه اندازی نمایید تا از رسیدن دستان کودکان دلبندتان به آن نگرانی وجود نداشته باشد. سعی کنید که دستگاه را در محلی که پریز برق به آن نزدیک است بگذارید و سطحی که روی آن چرخ گوشت را قرار می دهد تکان نخورد زیرا که ممکن است دستگاه به زمین بیفتد. یکی دیگر از نکات این است که به طور کامل و مرتب دستگاه را سر هم نمایید.


طرز استفاده از چرخ گوشت برقی 

ابتدا به شما توصیه میکنیم که اگر برای بار اول میخواهید از دستگاه  چرخ گوشت استفاده نمایید حتماً تمامی قطعات جداشدنی را جدا نمایید و آن ها را تمیز بشویید و سپس آن ها را خشک نمایید و در جای خود وصل نمایید. سپس دستگاه را به برق متصل نمایید. پس از آن گوشت ها را به قطعات متناسب تکه تکه نمایید و قبل از روشن نمودن دستگاه ظرفی مناسب با ارتفاع مناسب را زیر خروجی چرخ گوشت قرار دهید و پس از آن گوشت را در سینی چرخ گوشت قرار دهید و دکمه روشن شدن دستگاه را بفشارید و پس از آن با استفاده از دسته مخصوص گوشت را به تیغه ها هدایت نمایید تا از لوله خروجی به صورت چرخ شده بیرون بیاید. برای چرخ شدن گوشت در سایز های مختلف می توانید تیغه ها و سری های متنوع را بر روی خروجی قرار دهید تا از انواع سایز گوشت چرخ کرده بهره مند گردید. همچنین می توانید با استفاده از سری سوسیس ساز نیز سوسیس بسازید. 

تمیز کردن دستگاه چرخ گوشت به بهترین شیوه 

پس از هر بار استفاده دستگاه لازم است که قطعات آن را تمیز شستشو دهید و آن ها را خشک نمایید تا در معرض هوا قرار نگیرند زیرا که به مرور خشک شدن ممکن است قطعات را خراب نماید و یا این که تیغه ها را کند نمایید پس توصیه میکنیم که هر بار پس از شستشو بلافاصله آن ها را خشک نمایید و در جای خود قرار دهید. شما می توانید قبل از جدا کردن قطعات دستگاه برای تمیز شدن کلی دستگاه و نماندن رد گوشت مقداری نان را داخل چرخ گوشت بریزید تا گوشت های مانده لای تیغه های را کاملاً تمیز نماید. علاوه بر این می توانید برای شستشوی قطعات از آبلیمو، جوش شیرین و یا سرکه استفاده نمایید زیرا که این مواد ها با توجه به این که اسیدی می باشند در چربی زدایی بسیار قوی عمل می نمایند. 

نکات مهم در مورد چرخ گوشت 

برای کارکرد هر چه بهتر چرخ گوشت خود به شما توصیه می شود که هر بار پس از کار با دستگاه تیغه ها را تیز نمایید تا برای استفاده دوباره به بهترین شیوه کار کند. همچنین به شما توصیه می نماییم هیچ وقت از چرخ گوشت برای چرخ کردن سبزی استفاده ننماید. نکته مهم دیگری که در مورد چرخ گوشت وجود دارد این است که هیچ گاه سیب زمینی را با چرخ گوشت چرخ ننماید زیرا که باعث کند شدن تیغه های دستگاه می گردد. از دیگر نکات بسیار مهم این است که پس از هر بار استفاده دستگاه قطعات آن را به روغن آغشته نمایید تا دستگاه بهتر کار کند. 

جمع بندی کلی 

ما در این مقوله به بررسی نحوه کارکرد چرخ گوشت پرداختیم و نکاتی از جمله نحوه تمیز کردن دستگاه و  بهتر ماندن و طولانی شدن عمردستگاه ارائه نمودیم و امیدواریم این مقوله مفید باشد و تا با توجه به این نکات بتوانید از دستگاه چرخ گوشت خود به بهترین شیوه ممکن استفاده نمایید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha