08734212600 09170075232 09201498949
۰

توستر نان چیست و چه کاربردی دارد؟

هدیه کریمیان 25 /فروردین/ 1401
توستر نان چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه توستر نان جزو همان وسیله ای هایی است که تنها بعد از خرید می توانید با مزیت آن آشنا شوید. اگر تا کنون از دستگاه توستر نان استفاده نکرده اید باید گفت که این وسیله برای کسایی که به خوردن وعده صحبانه بسیار علاقه دارند بهترین گزینه است. زیرا شما دیگر لازم نیست برای خرید نان صبح ها زود بلند شوید و به خرید نان بروید. این دستگاه در کوتاه ترین زمان نان های شما را گرم می کند. 

توستر نان جزو وسیله هایی است که در بین مردم کشور ما بسیار به ندرت مورد خرید قرار می گیرد. ولی اگر دقت کنید روز به روز مردم کشور ما هم برای بچه ها و یا خودشان از نان های برشته شده توسط توستر استفاده می کنند که هم سریعتر است و هم خوشمزه تر.

این دستگاه گرچه کوچک است ولی بسیار کاربردی می باشد. در مورد توستر نکات بسیار زیادی است که قبل از خرید حتما باید با آشنا شوید. از این رو تا پایان مقاله ما را همراهی کنید تا بیشتر با قسمت های نهفته یک توستر آشنا شوید. 

توستر نان چیست؟

با یک تعریف ساده، توستر یک وسیله آشپزخانه کاربر پسند و ساده است که می توانید از آن برای پختن و برشته کردن برش های نان استفاده کنید. با این دستگاه می توانید نان های را ترد، تیره تر و خوشمزه تر کنید. هنگام استفاده از این وسایل، شما باید دستگیره ابزار را تنظیم کنید تا به دلخواه میزان تیره و برشته شدن تکه های نان را انتخاب کنید.

پس از آن، برش ‌های نان خود را داخل شکاف ها قرار می دهید و سپس اهرم را در سمت جلوی دستگاه فشار می ‌دهید تا فرآیند برشته ‌کاری آغاز شود. با این حال در بخش بعدی، به طور واضح به نحوه استفاده از توستر اشاره می کنیم. اما به عنوان یک قانون کلی، همیشه هنگام استفاده از توستر، بینی خود را باز نگه دارید تا از سوختن نان ها با خبر باشید و نیز لذت خوبی که این بو در خانه پخش می شود را حس کنید. 

یکی از محصولات اولان کالا در این زمینه توستر نان کنوود مدل 440 است که علاوه بر قیمت مناسب از کارایی خوبی نیز برخوردار می باشد. 

چگونه می‌توان از توستر استفاده کرد؟

البته روند کار اغلب توسترها با همدیگر فرق می کند ولی به طور کلی این دستگاه دارای درجه های مختلفی برای برشته کردن نان است و شما می توانید با توجه به علاقه‌ی خودتان درجه آن را با استفاده از دکمه‌های “+” و “_” کم و زیاد کنید. اهرمی در بغل این دستگاه وجود دارد که شما بعد از تنظیم درجه برشتگی آن را به سمت پایین می‌کشید و نان را داخل شیار های روی دستگاه می گذارید. بعد از اینکه مدت زمان آن تمام شود، اهرم به جای اول خود بر می‌گردد و شما می‌توانید اهرم را کمی بالاتر آورده و نان‌های برشته شده را از داخل شیارها خارج کنید.توستر دکمه ای به نام STOP دارد. اگر شما این دکمه را در هنگام کار دستگاه فشار دهید، برشته کردن نان متوقف می‌شود و می‌توانید نان‌ها را زودتر بردارید.

این توستر علاوه بر برشته کردن نان قابلیت یخ‌ زدایی برای نان‌های یخ‌ زده را نیز دارد. همچنین اگر بخواهید بدون برشته کردن نان را گرم کنید این کار را برای شما انجام می‌دهد.برخی از نان‌ها در این دستگاه به خاطر شکل ظاهریشان جای نمی‌گیرند اما اگر بخواهیم آنها را گرم کنیم می ‌توانیم با استفاده از پایه‌های استیل توستر این کار را انجام دهیم.

پایه‌ های استیل این دستگاه در قسمت بالای آن و در کنار شیارها به صورت افقی قرار دارد و با استفاده از اهرم دیگر این توستر می‌ توانید آن‌ها را بالا آورده و نان را روی آن بگذارید تا گرم شود. همچنین توستر نان اگر نان‌ها شیار های این دستگاه را مسدود کند به طور خودکار خاموش می‌شود. و همچنین به منظور ایمنی شما بدنه‌ ی این دستگاه در هنگام کار اصلاً داغ نمی‌ شود و شما می ‌توانید به راحتی به آن دست بزنید.

برای کار با توستر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

با توجه به اینکه دمای توستر نان تا 500 درجه بالا می رود پس باید در حین استفاده حتما به این نکات مراقبتی توجه کنید. 
1-    نان های باقی مانده شده را در داخل توستر خارج کنید تا پس از روشن شدن دوباره بوی سوختهی آن ها در خانه پخش نشود. 
2-    فرزندان را در حین برشته کردن نان از این دستگاه دور کنید چراکه ممکن است سطح بیرونی نیز گرم شود و خطرناک باشد. 
3-    سعی کنید توستری را خریداری کنید حتما زنگ خودکار داشته باشد.  
4-    از قرار دادن نان های بیشتر در هر شیار توستر خودداری کنید. زیرا علاوه بر اینکه نان ها به خوبی برشته نمی شوند؛ ممکن است بسوزند. 

قابلیت یخ زدایی در توستر 

عده‌ ای از شما به دلیل نداشتن وقت در هر بار خرید مقدار زیادی نان را خریداری می ‌کنید و آن را در فریزر نگهداری کرده و در صورت نیاز مصرف می ‌کنید. نانی که از فریزر خارج می‌کنید حالت یخ زده و ‌خشکی دارد بنابراین باید قبل از مصرف آن را گرم کنید.

شرکت های شناخته شده جهت رفع نیاز‌ های کاربران خود توستر را مجهز به قابلیت شگفت انگیز یخ زدایی کرده است. شما با استفاده از این قابلیت هر زمان که اراده کنید می ‌توانید نان فریز شده ‌ی خود را با بالاترین کیفیت گرم و آماده‌ی خوردن کنید. به عبارت دیگر توستر نان مایر مدل 412 یکی از محصول هایی است که دو قفسه و شیار دارد و برای خانواده های کم جمعیت بهترین گزینه است. 

امکان تنظیم حرارات در توسترها

توستر به شما امکان می ‌دهد تا با توجه به ذائقه‌ ی خود نان را گرم و برشته کنید. هر توستری با توجه به مدل آن تنظیم درجه حرارات مختلفی دارد. ولی ممکن است از 4 درجه شورع شود  تا 6 و 8 درجه؛ که با دست خودتان قابل تنظیم است نان مورد نیاز خود را گرم کنید. هر کدام از این درجه ها در توستر ویژگی مخصوص خود را دارند و با توجه به درجه حرارت خود نان را گرم و برشته می ‌کنند. بنابراین المنت‌ های موجود در داخل بدنه‌ ی توستر با توجه به تنظیمات اعمال شده‌ ی شما بر روی دستگاه گرم می‌ شوند.

حال در این میان توستر مایر یکی از قیمت مناسب ترین های اولان کالا است که  در کنار ویژگی‌های ظاهری و قابلیت‌های کاربردی سبب شده است به یک محصول کاربر پسند و ایده ‌آل در بازار فروش لوازم برقی تبدیل شود.

طراحی و ظاهر توسترها

اگر دقت کنید هزاران مدل توستر وجود دارند که از نظر ظاهری با هم دیگر متفاوت می باشند. بعضی از توستر ها دارای روکش فلزی می باشند و تعدای نیز از جنس پلاستیک طراحی شده اند. روکش های فلزی در مقایسه با پلاستکی بسیار سریعتر گرم می شوند و تمیز کردن راحتتری دارند. در بین طراحی های گوناگون توستر ها شیار داخلی تنها قسمتی است که خیلی چشم گیر است و به دید خریدار می آید. بعضی از توسترها از یک شیار نسبتا بزرگ ساخته شده اند که کاربر می تواند دو تا نان توست را پشت سر هم در داخل آن قرار دهد. شیار های توستر ممکن است دو تا 4 تا و یا 6 تا باشند که بسته به جمعیت خانواده فرق می کند و برای خانواده های پر جمعیت بهتر است توسترهایی با شیار های زیاد را خریداری نمایید. اکثر توسترها دارای دکمه روشن و خاموش هستند که بعد از پایان کار حتما به این نکته توجه کنید. 

به طور کلی طراحی توسترهای عبارتند از:
1-    توستر با دو برش اسلایس
2-    توستر بزرگ با چهار برش اسلایس
3-    توستر تخم مرغ و مافین پز
4-    توستر حلقه ای ساده

البته ناگفته نماند که توستر تنها به منظور تهیه کردن نان توست نیست چون برای یکسری نان ها و از جمله شیرین ها هم کاربرد دارد. 

چگونه می‌توان خورده نان‌های داخل توستر را تمیز کرد؟

برندهای معروفی همچون بوش و ال جی برای هر قسمتی از ترفندی خاص استفاده می کنند تا کاربران جهت کار با دستگاه احساس راحتی کنند. در قسمت پایین توستر کشوی باریکی قرار دارد که به راحتی بیرون می ‌آید و شما می‌ توانید آن را تمیز کنید و بعد آن را به جای قبلی خود بازگردانید. 

سخن آخر اولان کالا

روز به روز پیشرفت علم و تکنولوژی انتخاب محصول با کیفیت و هوشمند تری را در اختیار شما قرار می دهد که به کمک آنها دیگر مشکلات قبلی برایتان معنایی ندارد. در این مقاله سعی کردیم شما را با کاربرد توستر نان آشنا کنیم. بنابراین امیدواریم تونسته باشیم مطلبی مفید و کاربردی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشم. در اولان کالا برای تمامی لوازم خانگی مقالات متعددی را تعریف کرده ایم که شما به راحتی می توانید قبل از خرید به مشاهده ی آنها بپردازید و اطلاعات خود را افزایش دهید. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha