02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

رهنمایی استفاده از همزن کاسه ای

هدیه کریمیان 27 /فروردین/ 1401
رهنمایی استفاده از همزن کاسه ای

همزن های کاسه ای بسیار راحت تر از همزن های دستی برقی می باشند زیرا دیگر نیازی به زحمت کاربر نیست و شما می توانید به راحتی انواع شیرین و کیک ها را در کوتاه ترین زمان درست کنید. کار با همزن کاسه ای بسیار راحت بوده و ممکن است افراد زیادی با آن آشنایی داشته باشند. ولی با این وجود هم یکسری از افراد در این زمنیه اطلاعاتی ندارند و ما امروز قصد داریم تا مشخصات کاملی را در چگونکی کار با همزن برقی کاسه ای و اجزای آن شرح دهیم. 

تقریبا همرن های مختلف و متنوعی وجود دارند که از نظر ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند. اما در این بین محصولات فیکی هم دیده می شود که ممکن است خریداران به دلیل قیمت به صرفه و کمی که دارند آنها را انتخاب کنند. با این حال اگر با شرایط بازار آشنایی داشته باشید و تمامی دقت خود را به کار ببرید. متوجه خواهید شد که انواعی جنس با انواعی برند وجود دارد که به راحتی می توانید خوب و بد هر کدام را تشحیض دهید. 

در این بین اولان کالا همزن برقی 4 کاره ی دسینی مدل 505 را به شما معرفی می کند. زیرا این همزن جزو یکی از دستگاه هایی است که اکثر خریداران ما از آن راضی می باشند و در طی این چند سال هنوز هم فروش خوبی به دنبال دارد. این همزن کاسه ای است و با دارا بودن پره های مختلفی در زمینه خمیر زنی نیز به شما اختیاراتی می دهد. 

چرا همزن کاسه ای؟

همزن های کاسه ای برای کسایی که به درست کردن کیک علاقه دارند بسیار کاربردی تر است. زیرا توسط همزن های کاسه ای کمتر خسته می شوید و در روند درست کردن نیز می توانید مواد لازم را آهسته به مواد اضافه کنید. به جز این در طی تحقیقات نشان داده است که همزن های کاسه ای با هم زدن یکنواخت و دقیق سبب می شود تا شیرینی و کیک های شما بافت نرم تر و بهتری داشته باشند. افزون بر این اگر دقت کنید در همزن های دستی کاربر ممکن است از هر کاسه ای استفاده کند ولی در این نوع همزن به کمک کاسه ی مخصوص دستگاه؛ کثیف کاری کمتر می شود و در طی کار خیلی کمتر خسته خواهید شد. 

ولی این تنها دلیلی نیست که بخواهید همزن کاسه ای بخرید؛ سرعت موتور و کارایی همزن های کاسه ای بسیار قوی تر از همزن های معمولی است. یعنی شما با همزن های کاسه ای می توانید هم زمان چندین نوع شیرینی را بدون نگرانی درست کنید. بنابراین اگر جزو کسانی هستید که قصد دارید در طولانی مدت همزن را به کار ببرید؛ بدون شک همزن کاسه ای بخرید. 

چگونگی کار با همزن:

همانطور که کار با همزن آسان است، آشنایی با روند کار آن نیز بسیار راحت است. همزن اجزای زیادی ندارد. در همزن درپوش، پره ها و کاسه تنها وسایلی هستند که وجود دارد. حال اینکه چگونه کاسه ی همزن را در جای درست قرار دهیم و یا پره های را جدا کنید ممکن است سوال باشد برایتان؟

اگر به طور کلی دکمه و کلید هایی که همزن ها دارند را نام ببرید. کلید روشن و خاموش و تغییر سرعت دستگاه است. اما دکمه Unlock نیز در بعضی از قسمت ها دیده می شود. مثلا یکسری از همزن ها در کنار کلید روشن و خاموش کلید Unlock را دارند که با فشار دادن آن پره ها از بدنه جدا می شوند. پس در صورت شست و شوی پره های همزن کافی است این کلید را فشار دهید. حال اگر برعکس این قضیه باشد و همزن هیچ کلیدی نداشته باشد، شما تنها با بالا بردن پره ها و با فشار دست می توایند آن ها را جدا کنید. 

سپس برای قرار دادن کاسه در همزن به ترتیب زیر عمل کنید:

1- همزن را خاموش کنید. 
2- پره ها را به سمت بالا ببرید. 
3- کلید Unlock را غیر فعال کنید.
4- کاسه را به سمت عقربه های ساعت بچرخانید و در جای دقیق خود قرار دهید. 

برای خارج کردن کاسه نیز کافی است کلی این مراحل را انجام دهید به غیر از اینکه کاسه را در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. 

انتخاب سرعت مناسب در همزن های کاسه ای 

بسته به نوع همزن شما تعداد سرعت‌های دستگاه نیز تغییر می کند. اغلب اکثر همزن ها بین 3 تا 6 سرعت دارند. برای انتخاب سرعت مناسب در همزن ابتدا باید موادی را که هم می زنید در نظر بگیرد. ولی به صورت کلی بهتر است در همزن از پایین ترین سرعت به سمت بالا ترین سرعت بروید تا موادتان قاطی شود. به عبارتی دیگر همزن کاسه ای دسینی مدل 6588 دارای 5 سرعت است که کاربر توسط آن می تواند تمامی نیازهای روزمره خود را انجام دهد. 

سرعت اول و دوم: از این سرعت بیشتر برای هم زدن خمیر و یا ترکیب مواد با هم دیگر (مثل ترکیب جوش شیرین با مواد کیک) استفاده می شود. 
سرعت چهارم: این سرعت ها نیز در صورتی که می خواهید کوکی و یا شیرینی هایی بسکیویتی درست کنید؛ مورد استفاده قرار می گیرد. 
سرعت‌های نهایی: برای هم زدن خامه و سپیده تخم مرخ در همزن نیز باید از سرعت های بالا یعنی 6 و 8 استفاده کنید. البته اگر یکی از آشپز های حرفه ای باشید به خوبی با سرعت هم زدن مواد با هم دیگر آشنایی دارید. ولی این بیانیه تنها برای کسایی است که با کارایی سرعت های همزن آشنایی ندارند. 

تعیین فاصله بین پره ها و کاسه

 

بسیاری از همزن‎ها دارای قسمتی به نام درپوش هستند که بسیار ایده آل و کاربردی است. توسط این درپوش دیگر فضای اطراف همزن کثیف نمی شود و از این بابت دیگر نگران نخواهید بود. در همزن 240 کنوود یکی از دستگاه هایی است که دارای درپوش است و قیمت بسیار خوبی را نیز دارد. 

اما اگر همزن درپوش نداشته باشد چی؟ در این صورت می توانید  فاصله ی بین پره با کاسه را تنظیم کنید و با نزدیک شدن پره ها با کاسه مواد داخل دستگاه بهتر همزده می شود. اگر نمی دایند چگونه فاصله بین پره و همزن را درست کنید ادامه محتوا را با ما همراه باشید. 

در یکسری از همزن ها مهره ای وجود دارد که با چرخاندن آن پره ها به هم دیگر وصل می شود. ولی اگر همزن شما در این دسته نبود توسط دکمه های کناری می توایند فاصله را تعیین کنید. ناگفته نماند در یکسری از همزن ها نیز هیچ دکمه و مهره ای وجود ندارد و تنها با فشار دادن پره ها به داخل و بیرون می توانید میزان نزدیک شدن آن به کاسه را تغییر دهید. 

لوازم جانبی و پره های همزن

بیشتر برند ها با همزن کاسه‌ دار لوازم جانبی و سری‌ های متنوعی ارائه می دهند که می‌تواند تمامی کاربران از کم جمعیت ‌ترین تا خانواده‌ های بسیار بزرگ را راضی نگه دارد. به غیر از این یکسری همزن ها مجهز می باشند به 2 کاسه با ظرفیت متفاوت که این گزینه برای کسانی که قناد هستند و یا قنادی دارند بسیار ایده آل می باشد. 
استفاده از فولاد ضد زنگ در ساخت این کاسه‌ ها مانع از زنگ زدگی ظرف در تماس مکرر با مواد غذایی و انواع خمیرها می‌ گردد و در نتیجه کاربر می‌تواند از سلامت کامل خمیر و حفظ بو و طعم آن آسوده خاطر باشد.

این ظرف‌ها هر کدام دارای درپوشی از جنس پلاستیک هستند که با طراحی ویژه‌ای که دارند مانع از ورود هوا به داخل ظرف می‌ گردند و دیگر لازم نیست کاربر برای استراحت دادن به خمیر یا مواد داخل ظرف آن‌ها را به داخل ظرف دیگری منتقل نمایید.

4 سری که با همزن همراه شده شامل:

یک همزن
یک مخلوط کن
2 سری خمیر ساز
است، که سری خمیر ساز دارای واشری پلاستیکی است که مانع از برخورد به کاسه و آسیب رساندن به آن می‌گردد.

جمع بندی

با توجه به اینکه همزن چه کارایی هایی دارد؛ قیمتی که برندها برای آن در نظر گرفته اند مناسب است. البته در اولان کالا  تمامی رنج قیمت محصولات را بررسی کرده ایم که شما با رفتن به قسمت دسته بندی همزن تمامی آن ها را مشاهده می کنید. با این حال در کنار همزن های کاسه ای همزن دستی نیز جوابگوی بسیاری از نیاز خانم های خانه دار است. این نوع همزن در کنار وزن سبک و قیمت مقرون به صرفه تر فروش خوبی را در بازار دارد و هنوز هم یکسری از خانه ها این نوع همزن را ترجیح می دهند. از همزن های دستی مدل 555 دسینی بسیار با کیفیت می باشد. این همزن 1000 وات دارد و با پره های مختلف در کار خمیر زنی هم به درد بخور می باشد. 


 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha