02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای خرید غذاساز

سیران قامیشه 15 /فروردین/ 1401
راهنمای خرید غذاساز

راهنمای خرید غذاساز

هر آنچه باید هنگام  خرید در مورد این دستگاه بدانید و باید به آن توجه کنید.
غذا ساز دستگاهی است که مانند یک کمک آشپز در آشپزخانه ی شما عمل می کند،هنگام آماده سازی غذا به کار های شما سرعت می بخشد.
از جمله کاریی های این دستگاه:رنده کردن،چرخ کردن،ورز دهنده،آسیاب،همزن،مخلوط کن،و..،اما یک دستگاه با داشتن چنین قابلیت های جذابی و داشتن چنین مهارت هایی می تواند هنگام خرید برای شما دلهره ایجاد کند،به ویژه اگر قبل از آن شما تجربه ی خرید این کالا را نداشته باشید.
سایت اولان کالا که مدل های زیادی را مورد بررسی قرار داده است و تجربه ی مناسب در این زمینه به دست آورده است و موقعیت مناسب دارد تا اطلاعات کافی را به شما بدهد.


آیا دستگاه غذا ساز ارزش خرید دارد

با ترکیب چندین دستگاه در آشپز خانه ی شما مانند یک دستگاه فوق العاده عمل می کند یا به بیانی دیگر دو دست به دست هایتان اضافه می شود.آنها برای کارهای پرمشقت تری مانند برش دادن، رنده کردن و خرد کردن مناسب هستند و می توانند به ویژه برای هر کسی که مشکلات حرکتی دارند مفید باشند. به لطف طراحی همه کاره آنها،در زمان صرفه جویی می کنند.
غذا ساز ها انواع متفاوتی دارند که شما باید با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید و یک نکاتی دیگری که در نظر دارید غذا ساز مورد نیازتان را انتخاب نمایید.


غذا ساز های برقی

غذا ساز های برقی به صورت چند کاره عرضه می شوند
برای مثال برخی از آن ها سه کاره و برخی دیگر 8 کاره هستند،از جمله قابلیت های غذا ساز های برقی رنده کردن،آسیاب کردن غلات،رشته کردن خمیر،کوبیدن گوشت،شکل دادن به سس ها و خامه هاو... را می توانید به وسیله ی غذا ساز های برقی انجام دهید.

غذاسازهای برقی در سه اندازه اصلی وجود دارند:
بزرگ یا full با گنجایش 9 تا 13 پیمانه
متوسط یا compact با گنجایش 5 تا 7 پیمانه
کوچک یا mini با گنجایش 2 تا 5 پیمانه


غذا ساز های دستی

غذا ساز های دستی در اکثر مواقع برای تهیه ی سالاد و خلال کردن سیب زمینی و خرد کردن پیاز ،پوره کردن استفاده می شوند،غذا ساز های دستی به دلیل اینکه اجزای تشکیل دهنده ی آن ها بسیار ساده است بسیار سبک هستند و جنس بدنه ی آن ها از پلاستیک است و اجزای تشکیل دهنده ی آن ها از رنده،تغیه های تیز جهت برش،پوست کن،ورق کننده،ظرف جهت قرار دادن مواد غذایی و یک اهرم دستی فشاری جهت خرد کردن.


شما به وسیله ی غذا ساز های دستی تمای کار هارا خودتان انجام می دهید،اما در غذا ساز های برقی این گونه نیست شما مواد را داخل غذا ساز قرار می دهید و درجه و زمان مورد نظر را انتخاب می نمایید و با خیال راحت به سایر کارهایتان بپردازید.


اجزای تشکیل دهنده ی غذا ساز های برقی

کاسه ی غذا ساز،تیغه های متفاوت همراه با سری های متفاوت که هر کدام کارایی خاصی را دارند،و اصلی ترین قسمت غذا ساز های برقی که موتور آن است،موتور غذا ساز های برقی وزن زیادی دارند و که در بعضی از غذا ساز ها تا 9 کیلو گرم وزن دارند،
نکاتی که هنگام خرید غذا ساز باید به آن توجه کنید
در اینجا جهت خریدی بهتر برای شما عزیزان ما یک سری نکات را به شما می گوییم که هنگام خرید غذا ساز باید به آن توجه نمایید.

جنس غذا ساز

هنگام خرید غذا ساز به جنس بدنه ی محصول بسیار توجه نمایید و غذا سازی بخرید که پارچ و یا محفظه ی شیشه ای داشته باشد زیرا غذا ساز هایی که دارای پارچ طلقی یا پلاستیکی هستند زود خراب می شوند و با وارد شدن کوچک ترین ضربه خش می گیرند.

ظرفیت

ظرفیت و گنجایش غذا ساز ها با یک دیگر متفاوت است به نحوی که از یک لیتر تا پنج لیتر در بازار وجود دارد و شما باید بسته به نیازتان غذا ساز مورد نیاز را انتخابب نمایید.

توان مصرفی کالا

توان مصرفی کالا یکی از نکاتی که هنگام خرید کالا های برقی باید به آن توجه نمایید
غذا ساز های برقی به دلیل اینکه کارایی های متفاوتی دارند و در اکثر کار های آشپزخانه شمارا یاری می کنند باید نیروی کافی داشته باشند،حداقل توان مصرفی غذا ساز ها 400وات است و حداکثر آن 2500وات. که شما با توجه به کارایی هایی که مد نظر دارید توان مصرفی مناسب را انتخاب نمایید.
(البته شایان ذکر است که بالا رفتن توان مصرفی دستگاه موجب بالا رفتن قیمت آن نیز می شود.)


توری داخل غذاساز

توری های داخل غذا ساز به دو دسته ی پلاستیکی و استیل دسته بندی می شوند که بهتر است از توری های استیل استفاده نمایید.
زیرا توری های پلاستیکی با گذار زمان رنگ مواد غذایی را به خود می گیرند و یا خش های زیادی بر می دارند همچنین از لحاظ بهداشتی نیز مناسب نیستند زیرا با برخورد کوچک ترین شیئ تیزی رنگ آن ها کنده می شود و با مواد غذایی مخلوط می شود در نتیجه بهتر است که از توری های فلزی و استیل استفاده نمایید.


نحوه ی کنترل دستگاه

غذا ساز های برقی را می توان یا از طریق لمس کنترل کرد و یا از طریق صفحه کلید،داشتن صفحه لمس یک گزینه ی مثبت در غذا ساز ها است زیرا علاوه بر آسانی کار با آن ،در گذار زمان نگرانی خراب شدن دکمه های دستگاه را ندارید همچنین هنگام تمیز کردن دستگاه تنها با یک دستمال ساده تمیز می شوند.


میزان صدای دستگاه

اگر این محصول را جهت مصارف خانگی و یا کافه ها میخواهید بهتر است حتما به میزان تولید صدا دقت نمایید.تا در صورت تولید صدا های زیاد با مشکل مواجه نشوید.
در بالا نکات ظاهری و بدنه ی یک غذا ساز عالی را برای شما شرح دادیم که هنگام خرید با مشکل مواجه نشوید در ادامه به بررسی کارایی های یک غذا ساز خواهیم پرداخت تا با نحوه ی کار هر کدام آشنا شوید.همانطور که بیان کردیم غذا ساز ها با توجه به نحوه ی کارایی که دارند متفاوت هستند برا نمونه بعضی از آن ها سه کاره و بعضی دیگر 9 کاره و... هستند.

کارایی های غذاساز ها

آسیاب کن
برای استفاده از این قسمت غذا ساز لازم است که اجزای مناسب  آن را به دستگاه متصل نمایید،دستگاه آسیاب برای پودر کردن دانه های ادویه و فلفل و ..بسیار مناسب است.


مخلوط کن

یکی دیگر از قابلیت های دستگاه های غذا ساز مخلوط کن است،مخلوط کن دارای یک پارچ مجزا است و شما به وسیله ی این قابلیت می توانید میکس و معجون های خوشمزه را در کوتاه ترین زمان آماده نمایید.

آبمیوه گیر

با خرید غذا ساز دیگر نیازی به خرید دستگاه آبمیوه گیر به صورت مجزا نیست شما به وسیله ی این محصول می توانید آب میوه های طبیعی و سالم را تهیه نمایید.

همزن

همزن در دستگاه های خردکن بسیار کاربردی است و به شما امکان می دهد که خمیر کیک و انواع شیرینی را به راحتی و بدون کمترین سختی آماده نمایید،در بسیاری از دستگاه ها قابلیت همزن مجهز به ورز دهنده نیز است یعنی شما می توانید خمیر نان را به وسیله ی این دستگاه کاربردی تهیه نمایید.
اگر قصد درست کردن کیک و نان های خوشمزه را دارید این گزینه برای شما از گزینه های کاربردی است.


تهیه ی پوره

پوره ساز از دیگر قابلیت های جذاب در دستگاه های غذا ساز است که شمارا در تهیه ی انواع مربا،رب،پوره،ترشی،لواشک و.. یاری می کند،تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که مواد غذایی را داخل غذا ساز قرار دهید و تنظیمات لازم را انجام دهید(منظور از تنظیمات لازم تنظیم سرعت و زمان است)سپس پوره ی شما آماده است.

رنده

به وسیله ی قابلیت رنده ی این دستگاه می توانید مواد غذایی مورد نظرتان را به شکل و اندازه های دلخواه خرد کنید برای این تنها لازم است که تیغه ها و سری های مورد نظر را به دستگاه متصل نمایید.اگر میخواهید برای رنده کردن از این قابلیت استفاده نمایید هنگام خرید حتما به این قابلیت توجه نمایید.

میکروسوییچ

از نکاتی که هنگام خرید غذا ساز ها بسیار حائز اهمیت است قابلیت میکروسویچ است،شاید برایتان سوال باشد که کارایی این قابلیت چیست؟
این قابلیت برای مواقعی است که اجزای دستگاه به درستی بر روی قسمت مناسب قرار  نگرفته باشند،و اگر دستگاه شما مجهز به این قابلیت باشد در این زمان دیگر شروع به کار نخواهد کرد،اگر دستگاه شما مجهز به این تکنولوژی نباشد در صورتی که اجزا کامل در جای خود قرار نگرفته باشند با روشن شدن دستگاه موجب خسارت های جبرا ناپذیری می شود.(برای مثال سر دستگاه بسته نشده است و یا پارچ در جای خود قرار ندارد،تصور کنید در این حال دستگاه روشن می شود!)

نکاتی جهت افزایش طول عمر دستگاه

دستگاه را به صورت پیوسته روشن نکنید و پس از هر بار استفاده اجازه دهید دستگاه مدتی استراحت نماید سپس دوباره آن را روشن نمایید.
در صورت خالی بودن دستگاه را روشن نکنید.
بیش از میزان ظرفیت دستگاه مواد غذایی را داخل آن قرار ندهید.
مواد غذایی را به چند تکه تقسیم کنید سپس داخل دستگاه قرار دهید.
هنگام روشن کردن دستگاه دقت نمایید که اجزای آن در جای مناسب خود قرار دارند.
پس از هر بار شستشو قطعات حتما خشک نمایید سپس در جای خود قرار دهید.(شایان ذکر است که اگر میخواهید جهت شستشوی قطعات از ماشین ظرف شویی استفاده نمایید حتما دقت کنید که قطعات جدا شونده و قابل شستشو را داخل ظرف شویی قرار دهید.)
اجازه ندهید که موتور دستگاه خیس شود و آب به داخل موتور راه یابد.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha