02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مشکلات رایج مخلوط کن های خانگی

مائده شریفی 22 /آبان/ 1401
مشکلات رایج مخلوط کن های خانگی

مشکلات رایج مخلوط کن های خانگی:


از لوازم خانگی پر کاربرد در آشپزخانه ها می توان به مخلوط کن ها اشاره کرد، مخلوط کن ها دستگاه های برقی با کارکرد آسان و کاربرد فراوان هستند که در اکثر خانه ها یافت می شوند. مخلوط کن های مختلف با توجه به برند و جنس، کیفیت های متفاوتی دارند اما در هر صورت ممکن است که دچار مشکل شوند به همین دلیل در این مقاله قصد داریم که مشکلات رایج دستگاه های مخلوط کن خانگی را مورد بررسی قرار دهیم و برای برخی از آن ها راه حل هایی ارائه دهیم. بعضی از این مشکلات ممکن است جزئی باشند و در خانه حل شوند اما برخی دیگر از آن ها ممکن است که در منزل قابل حل شدن نباشند.

مخلوط کن چیست و کاربرد آن چگونه است:


مخلوط کن ها دستگها هایی با یک پارچ شیشه ای یا پلاستیکی هستند که با چرخیدن یک تیغه چند پره در سرعت های مختلف می توانند در تهیه نوشیدنی، سس، مایه های رقیق، معجون، پوره کودک و خرد کردن سبزیجات و میوه ها به شما کمک کنند. این محصول یک دستیار عالی در آشپزخانه است که می تواند انواع مختلفی از مواد غذایی را با هم مخلوط کند و یک بافت نرم و مخملی به وجود بیاورد.

مشکلات رایج مخلوط کن ها:


1_ مخلوط کن روشن نمی شود: عمده ترین مشکل مخلوط کن ها روشن نشدن آن ها به صورت ناگهانی می باشد که این مشکل می تواند علت های زیادی داشته باشد که به شرح زیر می باشد.
- پریز: قبل از هر چیز بهتر است که با استفاده از یک فازمتر پریز برق را بررسی کنید و از وجود جریان برق در پریز مطمئن شوید.
- سیم: اگر پریز مشکلی نداشت سیم دستگاه را بررسی کنید که قطع نشده باشد و در جایی از آن خوردگی و پوسیدگی وجود نداشته باشد، زیرا اتصالی در سیم می تواند موجب روشن نشدن مخلوط کن شود.
- دکمه پاور: پس از بررسی پریز و سیم، به سراغ دکمه روشن و خاموش بروید اگر این دکمه کار نکند دستگاه هم روشن نمی شود، برای حل این مشکل ابتدا دستگاه را باز کنید و دکمه و اطراف آن را تمیز کنید اگر مشکل حل نشد باید به صورت تخصصی تر بررسی شود.
- ضربه خوردن دستگاه: در دفعات قبلی ممکن است که دستگاه مخلوط کن ضربه خورده باشد و یا از جایی سقوط کرده باشد، در این حالت ممکن است که برخی قطعات دستگاه شکسته باشند و برای حل آن می توانید قطعات بیرونی و داخل دستگاه را بررسی کنید و در صورت شکسته بودن آن ها تعویض نمایید.
- موتور: موتور دستگاه مهم ترین بخش آن می باشد بنابراین در صورت بروز مشکل برای موتور مخلوط کن روشن نمی شود. مشکل موتور می تواند به خاطر ضربه دیدن، استفاده طولانی و یا نشت آب به داخل آن باشد. برای درست کردن مشکل موتور بهتر است که به یک فرد متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

2_ خاموش شدن مخلوط کن به صورت خودکار: علت خاموش شدن مخلوط کن به طور ناگهانی پس از چند ثانیه می تواند به دلیل اختلال در قطعه اورلود و یا محافظ الکتریی باشد. یا به دلیل کار کردن موتور در طولانی مدت و خرابی پروانه فن باشد، در این دو مورد خاموشی دستگاه به دلیل داغ شدن موتور می باشد.
- اورلود: قطعه ای در لوازم برقی خانگی است که وظیفه آن جلوگیری از سوختن و داغ شدن موتور و آسیب رساندن به آن است.
- در صورت خراب شدن اورلود و محافظ الکتریکی بهتر است دستگاه باید توسط یک فرد ماهر تعمیر شود.
3_ کاهش سرعت و قدرت مخلوط کن: پس از اینکه متوجه شدید مخلوط کن شما سرعت و قدرت سابق را ندارد باید یک سری از قطعات آن را بررسی کنید و در صورت خراب شدن آن ها را تعمیر و تعویض کنید.
- خراب شدن بوش موتور
- خراب شدن بوش تیغه
- کاهش زغال مخلوط کن
- کثیفی کلکتور
- نیم سوز شدن آرمیچر 
4_ علت نشتی مخلوط کن: در بعضی موارد هنگام کار با مخلوط کن مواد داخل پارچ، به بیرون نشت پیدا می کند و می ریزد. علت این مشکل می تواند از یک پیچ بزرگ تو خالی باشد که در انتهای پارچ قرار دارد، جنس این پیچ از پلاستیک فشرده است و با استفاده زیاد و در طول زمان می تواند دچار ساییدگی شود. برای همین مواد داخل پارچ به کوپلینگ و موتور نشت می کند و باعث خرابی آن ها می شود. در صورت ساییدگی و خراب شدن این قطعه باید تعویض شود.

5_ مواد غذایی داخل مخلوط کن له می شوند و خرد نمی شوند: در اکثر موارد این مشکل به دلیل کند شدن تیغه ها می باشد و در صورت تیز کردن تیغه های مخلوط کن این مشکل برطرف می شود. اما اگر پس از درست کردن تیغه ها این مشکل همچنان وجود داشت باید سایر دلایل را بررسی کنید.
6_ دستگاه مخلوط کن پس از اتصال به پارچ از کار می افتد: به طور کلی علت اصلی این مشکل گریپاژ کردن تیغه ها می باشد که به دلیل خشک شدن گریس و استفاده نکردن طولانی مدت از دستگاه است، خوشبختانه این مشگل در خانه قابل حل شدن است و برای حل این مشکل کافی است تیغه ی دستگاه را بچرخانید و آن را بیرون بیاورید، سپس با سمباده نرم روی قسمت بوش و کناره های آن بکشید و گریس خشک شده را پاک کنید، پس از آن گریس نسوز را روی تیغه بمالید و تیغه ها در جای خود قرار دهید و دستگاه را روشن کنید اگر مشکل حل نشد باید به طور دقیق تر مخلوط کن و قطعات آن را بررسی کنید.

7_ صدای زیاد مخلوط کن حین کار کردن: این مشکل می تواند چند دلیل مختلف داشته باشد که شامل خراب شدن کوپلینگ، بوش و یاتاقان ها و برخورد پره ها با دستگاه می شود. برخورد پره تیغه با کناره دستگاه موجب ایجاد صر و صدای زیاد می شود و برای حل آن باید مواد غذایی که بسیار سفت هستند را داخل مخلوط کن نریزید. همچنین با تعویض بوش و یاتاقان ها این مشکل حل می شود.
8_ مخلوط کن هنگام کار می لرزد: این مشکل می تواند ناشی از پر کردن پارچ مخلوط کن به مقدار زیاد باشد. در نظر داشته باشید که باید حداکثر تا 80 درصد پارچ را با مواد غذایی پر کنید و بیشتر از آن به دستگاه آسیب می رساند همچنین از مواد غذایی سفت و منجمد شده استفاده نکنید. برای حل این مشکل مواد غذایی را به مقدار مناسب داخل پارچ بریزید و تیغه ها را باز کنید و آن ها را تمیز کنید و در جای خود قرار دهید.

در این مقاله سعی کردیم مشکلات دستگاه مخلوط کن را به طور کامل و جامع بیان کنیم و راه حل های آن ها را بیان کنیم، این محصول خانگی کاربرد و کارایی فراوانی دارد اما در آن مشکلاتی نیز به وجود می آید که برای حفظ طول عمر دستگاه بهتر است سریعا برای حل آن ها اقدام کنید. برای خرید دستگاه های مخلوط کن در برند های مختلف و اطلاعات بیشتر در مورد ین دستگاه می توانید به سایت اّولان کالا مراجعه فرمایید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha