02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چرا باید موهای خود را سشوار کرد و کاربرد سشوار چیست؟

ادیبه کریم پور 23 /آبان/ 1401
چرا باید موهای خود را سشوار کرد و کاربرد سشوار چیست؟

چرا باید موهای خود را سشوار کرد و کاربرد سشوار چیست؟


یک سشوار عالی مطمئناً وسیله ‌ای عالی است که می ‌توانید هنگام خشک کردن موهایتان در خانه داشته باشید. برای افرادی که موهای کوتاه دارند، هر نوع سشوار را می توان انتخاب کرد تا مدل مویی را انتخاب کند که حجم زیادی داشته باشد. اما هنگام استفاده از سشوار برای موهای ضخیم یا مخصوصاً موهای بلند، باید جایگزین پایه تری داشته باشید. بنابراین، هنگام خرید وات را بررسی کنید تا بهترین نتایج را ببینید، زیرا هر چه وات بالاتر باشد، دستگاه موثرتر است. بیشتر مدل‌ ها روی حدود 2000 وات تنظیم شده ‌اند، اما گزینه ‌های جایگزین زیادی در بازار وجود دارد. استفاده از سشوار به جای شستن موها و اجازه دادن به خشک شدن معمولی، برای موها ضرر کمتری دارد. خشک شدن مو در هوای آزاد زمان زیادی می برد و آب باعث متورم شدن و شکستن کوتیکول می شود و به مو آسیب می رساند. خشک کردن مو با کمک سشوار فواید زیادی دارد که در زیر به پنج دلیل اصلی اشاره می کنیم.


1. در وقت شما صرفه جویی می کند.


اگر موهای بلند و سالمی داشته باشید، زمان زیادی از شما می گیرد که آن ها را خشک کنید. استفاده از سشوار راه حل مناسبی برای این نوع شرایط است. این نه تنها موهای شما را تنها در پنج دقیقه خشک می کند بلکه موهای شما کاملاً خشک می شود و به شما زمان می دهد تا روی چیزهای مهم دیگر کار کنید.


2. به تمیز و خشک نگه داشتن موهای شما در طول زمستان کمک می کند.


در بسیاری از نقاط جهان، دوش گرفتن و بیرون رفتن با موهای خیس واقعا دشوار است و اما استفاده از سشوار می تواند در این شرایط بسیار به شما کمک کند. پس می توانید به راحتی موهای خود را بعد از دوش گرفتن، خشک کنید. و مهمتر از آن، در عرض چند دقیقه موهای شما را خشک می کند و احتمال بیمار شدن شما را کاهش می دهد.


3. در حالت دادن به مو به شما کمک می کند


حالت دادن موها بسیار دشواراست اما هر فرد دوست دارد هر از چند گاهی مدل موهای متفاوت و منحصر به فرد درست کند. با کمک سشوار می توان به راحتی موهای خود را حالت داد. افزایش درجه حرارت روی موها در حین استفاده از سشوار باعث می شود تارها به حالت های مختلف در بیایند. سپس با استفاده از هوای سرد آن می توان حالت مو را تثبیت کرد.


4. به شما کمک می کند تا در پول خود صرفه جویی کنید


اگر می خواهید مدل موهای خود را تغییر دهید، امروزه یادگیری از آموزش های ویدیویی آنلاین بسیار آسان تر است. سشوار به شما کمک می کند تا بدون مراجعه به سالن، موهای خود را حالت دهید که می توان با تمرین و تکرار این کار را بهتر انجام دهید.


5. به شما کمک می کند تا موهای خود را سالم نگه دارید


بیرون رفتن با موهای خیس می تواند منجر به شوره سر یا موخوره ی موی سر شود. پس بهتر است موهای خود را با کمک سشوار کاملا خشک کنید تا از ایجاد این مشکلات جلوگیری کنید.


کاربرد های سشوار 


1. عکس ها را به راحتی جدا کنید
اگر می خواهید عکسی را از روی کاغذ یا سطحی بردارید اما تکه و پاره می شود و نمی توانید این کار را به درستی انجام دهید. از سشوار برای این کار استفاده کنید  کمی هوای گرم را به پشت صفحه بکشید. به آرامی عکس خود را جدا کنید. همچنین برای جدا کردن برچسپ های ماشین نیز مناسب است. همچنین اگر به ‌تازگی یک تابه یا لیوان های جدید خریده ‌اید؛ اما برچسب کنده نمی‌ شود، از سشوار خود برای این کار استفاده کنید و سشوار را روی برچسپ قرار دهید و آن را به آرامی جدا کنید.


2. جاهایی که دسترسی به آن ها سخت است را با سشوار تمیز کنید.
قفسه یا جاهایی که دسترسی به آن ها سخت است. می توان گرد و غبار روی آن ها را با استفاده از باد زیاد سشوار از بین برد. حتما این کار را قبل از جاروبرقی انجام دهید در غیر این صورت گرد و غبار روی زمین می رود.


3. رومیزی پلاستیکی چروک را صاف کنید.
برای صاف کردن رومیزی های پلاستیکی می توان از باد گرم سشوار بهره برد و آن ها را بدون خراب شدن صاف کرد. همچنین می توان برای صاف کردن تور های نازک نیز از این ترفند استفاده کرد و آن را با باد گرم سشوار صاف کرد.


4. گیاهان مصنوعی و واقعی را تمیز کنید.
با استفاده از سشوار گرد و غبار را از روی گلهای مصنوعی و واقعیبه آرامی دور کنید. از یک محیط خنک ملایم استفاده کنید تا گرد و غبار و بقایای گیاهان خود را از بین ببرید. این یک راه آسان برای خلاص شدن از شر هر گونه گرد و غبار یا تار عنکبوت است که ممکن است ایجاد شده باشد. همچنین این کار را بعد از جاروبرقی انجام دهید.


5. جوراب و روسری های خود را با سشوار خشک کنید.
اگر در فصل سرما نمی توانید آن را سریع خشک کنید. می توانید از باد گرم سشوار برای خشک کردن جوراب یا روسری یا جوراب شلواری استفاده کنید. همچنین برای مواقعی که قسمتی از لباس هایتان خیس شده و یا شربت ریخته شده می توانید آن را با سشوار خشک کنید.


6. بخار آینه حمام را پاک کنید
می توانید با استفاده از یک سشوار بخار روی شیشه و آینه را پاک کنید. سشوار را به آرامی روی شیشه یا آینه قرار دهید تا بخار از بین برود.


7. از شر آثار مداد رنگی خلاص شوید
اگر کودکان و بچه های شما با مدادرنگی یا مداد شمعی دیوار را خط خطی کرده اند. می توانید از سشوار بهره ببرید و باد سشوار را روی  لکه ها را حرارت دهید تا نرم شوند و سپس با مقداری آب گرم و شوینده بشویید. این کار را به آرامی انجام دهید تا دیوار شما کاملا رنگی  و خراب نشود.


8. کفش های چرمی جدید کش دار
می توانید با استفاده از باد گرم سشوار کفش های چرمی را با سشوار کمی گشاد کنید. یک جفت جوراب ضخیم را بپوشید و سشوار را به قسمت پاشنه کفش بکشید. آن‌ ها را بپوشید و آنقدر راه بروید تا گرما روی چرم نماند تا کفش قالب و فرم پاهای شما را بگیرد.


9. حیوان خانگی خود را با سشوار خشک کنید
بعد از حمام و یک حوله مالیدن تا نیمه خشک شوند، سشوار خود را بگیرید و در حالت کم، حیوان خانگی خود را خشک کنید. اطمینان حاصل کنید که آن را با فاصله خوبی از حیوان خود دور نگه دارید.


10. مواد غذایی منجمد شده را آب کنید.
مرغ یا سبزیجات یخ زده را به راحتی با استفاده از سشوار آب کنید. سشوار خود را بردارید و به آرامی آن را روی مواد غذایی منجمند شده بکشید تا یخ آن کاملا آب شود. این کار برای مواقع ضروری بسیار مناسب است.

11. رنگ در و پنجره یا لاک خود را خشک کنید
برای خشک کردن لاک ناخن یا رنگ روی سطح های مختلف از سشوار استفاده کنید که می تواند تا حد زیادی به سریع خشک شده آن کمک کند. سشوار خود را روی باد سرد تنظیم کنید و روی رنگ و لاک بکشید تا کاملا خشک شوند.


12. صفحه کلید را گردگیری کنید
صفحه‌ کلید شما ممکن است پر از گرد و غبار و همچنین خرده ‌های خوراکی و چیزهای دیگر باشد. کیبورد را برگردانید و با یک ضربه ملایم به سشوار آن خرده های آن را بیرون بیاورید. سپس از یک سشوار به صورت حالت خمیده برای گردگیری آن استفاده کنید.


13. لباس های خود را صاف کنید
لباس های چروک خود را با سشوار صاف کنید. محل را با یک بطری اسپری آب مرطوب کنید و سپس سشوار خود را روی آن بکشید تا خشک و صاف شود. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha