02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

هنگام خرید تستر باید به چه نکاتی توجه شود؟

ادیبه کریم پور 25 /آبان/ 1401
هنگام خرید تستر باید به چه نکاتی توجه شود؟

هنگام خرید تستر باید به چه نکاتی توجه شود؟


یکی از لوازم آشپزخانه توستر نان است. توسترها دارای اندازه و ابعاد متفاوتی هستند که به دسته های توستر برای دو قطعه نان یا چهار قطعه نان تقسیم می شوند. نوستر های دو قصعه نان دارای دو جایگاه نان هستند و برای خانواه های کم جمعیت مناسب است و تستر چهار قطعه نان، جایگاهی برای قرار دادن چهار نان تست دارد که به صورت همزمان آن ها را برشته می کند. هنگام خرید یک تستر برای خانه های خود باید به نکاتی مانند: تعداد و اندازه اسلات ها، سطح قهوه ای شدن، قدرت، طول عمر، تمیز کردن راحت، مصرف انرژی و طراحی آن توجه شود. همچنین ویژگی های اضافی که برای کارایی راحت و بهتر، هر تستر باید داشته باشد.


قبل از خرید به نکات زیر توجه شود:


اندازه اسلات: اگر طرفدار نان ‌های خانگی یا نان ‌های بزرگ ‌تر هستید، این امر به ‌ویژه مهم است، زیرا بسیاری از توسترها برای جا دادن این نان‌ ها کمی کوچک هستند و قسمت بالای برش از روی آن بیرون می ‌آید. اگر تصمیم به خرید یک توستر دو تکه دارید، می توانید بین دو اسلات کنار هم یا یک شکاف بلند برای دو برش انتخاب کنید. یک مدل چهار تکه بزرگ ‌تر است، اما اگر خانواده پرجمعیتی دارید، می ‌تواند در زمان صرفه‌ جویی کند. اگر طرفدار نان مستطیلی هستید، به دنبال شکاف های عمیق باشید. برخی از شیارهای توستر کمتر از 5 اینچ عمق دارند. بقیه عمیق تر هستند و می توانند برش های بزرگتری را در تستر خود جای دهند. 
کنترل قهوه ای شدن: هیچ کس یک تکه ناهموار گریل شده نان تست نمی خواهد. برای اطمینان از اینکه دستگاه انتخابی شما نان را کاملاً قهوه ای می کند، شکاف های داخل دستگاه را بررسی کنید. عناصر تعبیه شده در داخل هر شکاف برشته کاری مسئول قهوه ای شدن نان شما هستند. هرچه عناصر از یکدیگر دورتر باشند، احتمال بیشتری وجود دارد که تکه های نان ناهموار گریل شده را دریافت کنید. 


قهوه ای شدن مداوم: بهترین توسترها طیف وسیعی از قهوه ای شدن را از خیلی روشن تا خیلی تیره فراهم می کنند. آنها همچنین رنگ ثابتی را در تمام برش ها در یک دسته تولید می کنند. و اگر چندین دسته برشته می‌ کنید، نان تست از بهترین مدل ‌ها هر بار با همان رنگ قهوه ‌ای بیرون می ‌آید. 
قدرت: هر چه وات بالاتر باشد، قدرت بیشتر است و نان شما سریعتر به نان تست خوشمزه تبدیل می شود. اما مسئله فقط سرعت نیست. توسترهای آهسته تر اغلب نتایج ضعیف تر، جویدنی تر و ترد کمتری دارند. به دنبال 1000 وات یا بالاتر برای توستر دو تکه و 1800 وات یا بالاتر برای دستگاه چهار تکه نان باشید.
آسانی در تمیز کردن: برخی از توسترها عالی به نظر می رسند اما هر اثر انگشت روی بدنه ی آن به راحتی قابل مشاهده است و متأسفانه به راحتی جدا نمی شوند. بررسی کنید که توستری که خریداری می کنید می تواند تمیز شود تا شبیه نو شود. سینی های خرده نان باید به راحتی جدا شوند و تمیز شوند. برای توسترها، سینی خرده نان قابل جابجایی راحت تر از سینی که لولا شده و به توستر متصل است تمیز می شود. به دنبال یک توستر با فضای داخلی نچسب یا چینی باشید که به راحتی پاک می شود. هرچه دریچه ها و سوراخ ها در محفظه کمتر باشد، بهتر است، زیرا می توانند چربی و کثیفی را به دام بیندازند. 


طول عمر دستگاه: اگرچه همیشه به این معنا نیست که هر چه توستر گران‌ تر باشد، ماندگاری بیشتری دارد. بهترین عناصر، کیفیت ساخت و مواد بر قیمت و طول عمر دستگاه شما تأثیر می ‌گذارد. بررسی کنید که آیا قطعات جایگزین می شوند یا خیر. همچنین می توانید با خالی کردن منظم سینی خرده نان به افزایش عمر توستر خود کمک کنید.
بهره وری انرژی: به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، ارزش این را دارد که بررسی کنید آیا می توانید انتخاب کنید چند اسلات به طور همزمان در دستگاه انتخابی خود گرم شوند. فقط استفاده از تعداد اسلات های مورد نیاز، توستر شما را کارآمدتر می کند و به کاهش قهوه ای شدن ناهموار کمک می کند. برای مثال، اگر فقط یک تکه نان را برشته می کنید اما دو اسلات گرم می شوند، یک طرف آن قهوه ای تر از طرف دیگر می شود.
سبک و رنگ: توسترها تقریباً در هر طرح و رنگی در دسترس هستند. از الگوهای هندسی مدرن گرفته تا سبک های آشپزخانه کلاسیک در بازار وجود دارند. برای داشتن بهترین ظاهرآشپزخانه ی خود، سعی کنید آن را با سبک آشپزخانه خود هماهنگ کنید. تا آشپرخانه و خانه تان بهرین دکوراسیوان را داشته باشد.


ویژگی های استاندارد توستر


یخ زدایی: اکثر توسترها این ویژگی را دارند که به شما امکان می دهد نان را مستقیماً از فریزر یخ زدایی و برشته کنید.
دکمه ی لغو: یکی دیگر از ویژگی های اساسی، این ویژگی به شما امکان می دهد روند را در اواسط چرخه متوقف کنید.
گرم کردن مجدد: این نان تست را گرم می کند که از قبل شروع به خنک شدن کرده است بدون اینکه بیشتر قهوه ای شود. (اگر صبحانه ی شما کاملاً آماده نیستند مفید است).
سینی خرده نان: اکثر توسترها این را در پایه پنهان دارند، جایی که به راحتی می توان آن را جدا کرد و خالی کرد. اگرچه برخی از آنها نسبت به دیگر تستر ها، کارشان را سخت تر می کنند.


ویژگی های اضافی توستر


گرم نگه دارید: این عملکرد مشابه عملکرد گرم کردن مجدد است، اما با گرم نگه داشتن نان تست تا زمانی که برای آن آماده شوید، بسیار عالی عمل می کند.
کلید برشته شدن بیشتر: اگر نان تست شما به اندازه کافی قهوه ای نیست، این دکمه را فشار دهید تا کمی طولانی تر شود و بیشتر قهوه ای شود.
نگاه سریع: این عملکرد مفید به این معنی است که شما مجبور نیستید چرخه را بازنشانی کنید تا به وضعیت نان تست خود نگاه کنید.
بالابر بالا: این تنظیم به شما امکان می دهد نان را بالاتر از حد معمول فشار دهید تا بتوانید آن را بدون سوزاندن انگشتان خود بردارید. مخصوصاً برای اقلام کوچکتر مانند کرومپت مفید است. هنگامی که نان تست ظاهر شد، یک اهرم را از زیر فشار دهید تا نان تست حتی بیشتر از شکاف بیرون بیاید تا به راحتی بازیابی شود. برخی از مدل‌ های رده بالا با بالابرهای موتوری که ظاهر ساده ‌تری به ارمغان می ‌آورند، این را یکی می‌ کنند. 
تایمر شمارش معکوس: معمولاً مختص توسترهای سطح بالاتر است، این ویژگی تا زمانی که نان تست شما آماده شود، شمارش معکوس می کند (معمولاً روی یک صفحه نمایش دیجیتال) تا بتوانید همه چیزهای دیگر را به طور همزمان زمان بندی کنید.
شکاف های با عرض متغیر: یک اهرم به شما امکان می دهد نان خود را هنگام پایین آمدن فشرده کنید تا از قهوه ای شدن یکنواخت بر روی برش های بسیار نازک اطمینان حاصل کنید و برعکس آن را برای نان شیرینی یا کیک چای پهن کنید.
تنظیم نان شیرینی: شیرینی ها و کیک ها را باید تنها با برشته شدن سمت برش سرو کنید و این عملکرد به شما این امکان را می دهد که این کار را انجام دهید.
گرمکن نان : این به شما امکان می دهد نان ها، پنکیک ها یا کروسان ها را در بالای توستر با استفاده از یک قفسه جداگانه گرم کنید.


دو تکه یا چهار برش؟


اکثر توسترها دو تکه یا چهار تکه هستند، اگرچه می توانید دستگاه های شش تکه تهیه کنید. اکثر مدل ‌ها یک اسلات برای هر تکه نان دارند. اما برخی از آن‌ ها یک اسلات طولانی دارند که می ‌تواند دو برش را بگیرد، اینها باریک‌ تر هستند و باعث صرفه‌ جویی در فضا می ‌شوند. برای خرید تستر نه تنها تعداد افراد خانوارتان را در نظر بگیرید، بلکه میزان فضای کاری و میزان استفاده منظم از توستر را در نظر بگیرید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha