02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تعریف و معانی اصطلاحات در مورد قهوه

A.K19 /تیر/ 1403
تعریف و معانی اصطلاحات در مورد قهوه

تعریف و معانی اصطلاحات در مورد قهوه

اگر جزء دوست داران قهوه‌ هستید که دانه ‌های بسته ‌بندی شده را از سوپرمارکت می ‌خرید، احتمالاً شدت دانه‌ های ذکر شده روی برچسب را دیده ‌اید. یا شاید شنیده اید که باریستاها و قهوه خورها در مورد آن صحبت می کنند. اما شدت قهوهبه چه معناست؟ در اینجا یک راهنمای کامل برای درک شدت قهوه آورده شده است. بنابراین دفعه بعد که دانه های خود را خریداری می کنید، بهتر مطلع خواهید شد.

شدت قهوه چیست؟

کلمه شدت برای توصیف ویژگی کلی یک مخلوط قهوه استفاده می شود. این اصطلاح به میزان شدید و غنی بودن آن اشاره دارد رایحه قهوه  است. ممکن است تعریف آن دشوار باشد، اما بهترین راه برای یادگیری این اصطلاح، استفاده از آن است طعم مخلوط های مختلف را برای خود تجربه کنید و هر شدت را با هم مقایسه کنید. شدت یک ترکیب معمولاً با تعریف بدنه دنبال می شود. برای ساده ‌تر کردن آن، بدنه تعیین می ‌کند که قهوه دم ‌شده چه حسی برای حس لامسه انسان دارد. و اینکه چگونه بافت مایع روی زبان شما احساس می شود. بنابراین هات چاکلت ها پر بدنه هستند، در حالی که روغن یک قوام با بدنه متوسط است. در ضمن آب بدنه ندارد. از سوی دیگر، معنای شدت اسپرسو بیشتر به نحوه قضاوت شما در مورد بوی قهوه است. می توانید شدت آن را با نزدیک کردن یک قهوه تازه دم شده به بینی خود و تجزیه و تحلیل بوی آن بیابید. حتی برای متخصصان، شدت قهوه یکی از چالش برانگیزترین ویژگی ها برای تعیین است، و از آنجایی که طعم و مزه ذهنی است، می تواند ایجاد نظر عینی تر را دشوار کند. یک رست باید شدت قهوه خود را قبل از عرضه آن به بازار ارزیابی کند. بنابراین، هنگام خرید دانه بر اساس شدت، ذهنیت آن ها را در نظر داشته باشید. بهترین گزینه شما این است که به سادگی با ترجیحات سلیقه ای خود هدایت شوید.

مقیاس شدت قهوه

برای کمک به تعیین دقیق تر شدت قهوه، متخصصان از مقیاس شدت قهوه برای اندازه گیری عطر و بدنه استفاده می کنند. ترازو قهوه از اعدادی از 1 تا 10 استفاده می کند. 1 مخفف قهوه با رایحه ضعیف و بدنه تقریباً صفر و 10 برای قهوه با بدنه ثابت و رایحه پررنگ است. به طور کلی، مخلوط هایی با برچسب شدت بین 1 و 4 دارای بدنه سبک هستند. اگر عاشق عطر لطیف قهوه تازه دم شده باشید، اینها عالی هستند. قهوه هایی که بین 5 تا 7 رتبه بندی می شوند به دانه هایی با بدنه متعادل اشاره دارند و این طعم ها کمی پرتر هستند. بیشترین شدت بین 8 تا 10 است. این دانه بدنی ثابت دارد و وقتی تازه دم می ‌شود، عطری غنی می ‌دهد. اگرچه این مقیاس برای آسان ‌تر کردن تشخیص شدت قهوه برای برشته ‌کنندگان وجود دارد، اما مصرف ‌کنندگان نباید کاملاً به آن وابسته باشند، زیرا ذائقه شخصی نقش مهمی را ایفا می‌ کند. و خیلی چیزهای دیگر می تواند بر طعم نهایی تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، چشیدن عطری قوی و غنی از دانه سطح 5 غیرممکن نیست. از این گذشته، حس بویایی و کام شما تجربه منحصر به فردی از قهوه را برای شما رقم خواهد زد.

چگونه به طور مستقل شدت قهوه را بسنجیم

از آنجایی که شدت آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است، ممکن است به سادگی بخواهید سلیقه خود را کشف کنید. برای درک واقعی ویژگی های دانه و یادگیری چگونه می توان یک متخصص شد، همه چیز با نمونه برداری از ترکیب های مختلف شروع می شود. این ایده خوبی است که به طور مداوم دانه را عوض کنید و گزینه های خود را بررسی کنید. پس از تجزیه و تحلیل یک نوع ترکیب، می توانید آن را با دیگری مقایسه کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا تجربه انواع مختلف شدت را به دست آورید. این به شما کمک می کند تا غریزه خود را تیز کنید و یاد بگیرید که سریعتر قضاوت طعم و مزه داشته باشید. برای اینکه به طور مستقل از خصوصیات قهوه بچشید، قهوه تازه دم کرده خود را آماده کنید، فنجان را درست زیر بینی خود بیاورید، سپس به آرامی استنشاق کنید. سعی کنید عطر را آرام آرام درک کنید. لازم نیست به دنبال نت های طعمی بگردید. اگر از دانه استفاده می ‌کنید، مدتی است که آن ها را مصرف کرده ‌اید و ممکن است با اشاره به کارامل یا مرکبات موجود در مخلوط، شما را گمراه کند. سعی کنید این ویژگی ها را نادیده بگیرید. روی شدت عطر تمرکز کنید تا بتوانید یک قضاوت ذهنی داشته باشید. پس از کاوش با استفاده از حس بویایی، نوبت به تست چشایی می رسد. کمی جرعه بنوشید و اجازه دهید مایع روی زبان شما حرکت کند. ممکن است در ابتدا انجام این تست ها برای شما چالش برانگیز باشد، پس فقط از آزمایش کردن لذت ببرید.

تعریف قهوه بدون کافئین

امروزه، یک جایگزین خوشمزه برای قهوه وجود دارد که همان گرما و عطر را ارائه می دهد، قهوه بدون کافئین است. قهوه بدون کافئین تمام لذت های یک دم کردن خوب را به شما می دهد. 

قهوه بدون کافئین یعنی چه؟

تعریف بدون کافئین صرفاً قهوه ای است که بدون کافئین است، بنابراین بیشتر محتوای کافئین حذف شده است. کافئین زدایی به این معنی نیست که کاملاً بدون کافئین است، اما در مقایسه با یک فنجان معمولی، حدود 97 درصد آن را کاهش می دهد. وقتی صحبت از قهوه به میان می ‌آید، اصطلاح «بدون کافئین» برای گوش کسانی است که عاشق طعم غنی و قوی هستند، اما می ‌خواهند از اثرات محرک کافئین اجتناب کنند. 

قهوه بدون کافئین چگونه درست می شود؟

راه های مختلفی برای حذف کافئین از دانه های قهوه وجود دارد. این روش معمولاً شامل آب، حلال های آلی یا دی اکسید کربن است. و فرآیند کافئین زدایی معمولاً با غوطه ور کردن دانه ها در حلالی آغاز می شود که کافئین را استخراج می کند. یک روش جایگزین، از دی اکسید کربن یا فیلتر زغال چوب استفاده می کند. کافئین زدایی همیشه قبل از اینکه دانه ها بو داده و آسیاب شوند، اتفاق می افتد. بنابراین، پس از آن، دانه های بدون کافئین شبیه قهوه معمولی هستند، اما با سطوح کافئین پایین تر است. یکی دیگر از پیامدهای فرآیند کافئین زدایی این است که طعم و عطر قهوه ممکن است ملایم تر شود. این امر قهوه بدون کافئین را برای کسانی که تلخی و قوت قهوه معمولی را دوست ندارند، گزینه ای جذاب تر می کند.

فواید قهوه بدون کافئین

تصورات غلط زیادی در مورد قهوه بدون کافئین وجود دارد. بسیاری بر این باورند که قهوه بدون کافئین بی مزه است یا پیچیدگی قهوه معمولی را ندارد، اما این دور از واقعیت است. با پیشرفت در فرآیند کافئین زدایی، تقاضای فزاینده ای برای دانه های قهوه با کیفیت بالا وجود دارد. بسیاری از گزینه ‌های بدون کافئین حتی باهوش ‌ترین کام ‌ها را نیز خوشحال می‌ کند.

شانس کمتری برای اعتیاد: بدون کافئین لذت یک فنجان خوش طعم را بدون خطر اعتیاد ارائه می دهد. حتی ممکن است برخی آن را ترجیح دهند، زیرا این طعم منحصر به فرد و روش های دم کردن همه کاره است. شما می توانید بدون نگرانی در مورد ضربه کافئین، طعم آن را بچشید.

طعم: برخی از روش ‌های کافئین ‌زدایی، طعم‌ ها و عطرهای باورنکردنی دانه‌ های قهوه را حفظ می ‌کنند. یکی از این روش ها از اسید دی کربوکسیلیک مایع برای استخراج کافئین از دانه های قهوه خام استفاده می کند. شرایط ملایم این فرآیند به حفظ آن کمک می کند مانند طعم، غنا، طعم و بوی اصلی دانه های قهوه را حفظ می کند. دانه هایی که به این شکل رست و کافئین زدایی می شوند بهترین هر دو نوع را به شما می دهند:

سالم تر از اصل: کافئین با خطرات مختلف سلامتی، به ویژه برای افرادی که متابولیسم حساسی دارند، مرتبط است. همچنین می تواند بر مواردی مانند فشار خون تأثیر بگذارد. با یک اسپرسو بدون کافئین می ‌توانید تمام لذت یک فنجان غلیظ را بدون هیچ خطری بچشید.

هر چقدر که می خواهید بنوشید: با محتوای کافئین کمتری که دارد، قهوه بدون کافئین به شما امکان می دهد از عصبانیت، ضربان قلب یا شب های بی قراری که نوشیدنی های کافئین دار می توانند به همراه داشته باشند، جلوگیری کنید. با قهوه بدون کافئین می توانید از فنجان به فنجان بدون عوارض جانبی لذت ببرید.

قهوه برای آخر شب: یکی از بهترین چیزها در مورد بدون کافئین این است که می توانید بعد از یک روز طولانی و سخت از یک فنجان قهوه آرامش بخش لذت ببرید. برای بعد از غذا و زمان مناسب استراحت با دوستان یک قهوه ی دی کف عالی است. بدون کافئین هنوز هم آن عطر عالی و طعم آرامش بخش را دارد، اما بر خواب شما تأثیری نخواهد گذاشت.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha