02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سوالات متداول در مورد بخارشوی

ادیبه کریم پور 28 /آبان/ 1401
سوالات متداول در مورد بخارشوی

سوالات متداول در مورد بخارشوی


بخارشوی ‌ها از بخار تحت فشار برای تمیز کردن و ضدعفونی سطوح مختلف بدون استفاده از مواد شیمیایی خشن استفاده می‌ کنند. می توان با استفاده از این دستگاه تمامی سطح های خانه (کاشی و سرامیک، فرش و مبل، شیرآلات آشپزخانه و حمام و...) و دستگاه و وسایل ها ( مایکروفر، کباب پز ها، اسباب بازی کودکان و...) را با آن تمیز و کاملا ضد عفونی کرد. همچنین می توان از آن برای تمیز کردن داخل ماشین و داشبورد آن استفاده کرد.


بخارشوی چیست؟


بخارشوی ها دارای دیگ داخلی هستند که آب معمولی را تا حداقل 212 درجه فارنهایت گرم می کند تا بخار ایجاد کند. این تحت فشار از طریق یک نازل و یک ابزار متصل پخش می شود تا بخار را روی سطوح هدایت کند. هیچ مواد شیمیایی یا شوینده لازم نیست زیرا بخار تحت فشار، کثیفی را حل می کند و برای ضدعفونی موثر به منافذ سطوح نفوذ می کند. انواع مختلفی از بخارشوی وجود دارد، از جمله بخارشوی معمولی، بخارشوی دستی، بخارشوی چند منظوره  با مجموعه ای از ابزارها، و بخارشوی های بزرگتر با دمای بالا برای کارهای سخت و تجاری در بازار ها موجود است. همچنین سیستم های جاروبرقی بخار وجود دارد که تمیز کردن بخار را با عملکرد جاروبرقی ترکیب می کند.


بخارشوی ها چگونه کار می کنند؟


این دستگاه‌ های چند منظوره با استفاده از کمتر از یک گالن آب لوله‌ کشی، بخاری با رطوبت کم (فقط 5 تا 6 درصد آب) ایجاد می ‌کنند که گرما را به سطحی که می‌ خواهید تمیز کنید می ‌برد. گرما همراه با فشار زیاد کار را برای شما انجام می دهد. سطوح در عرض چند ثانیه خشک می شوند و هیچ سطح مرطوبی را پشت سر نمی گذارند. از آنجایی که آب بسیار کمی مصرف می شود، تقریباً 1.5 لیتر در ساعت، عملاً بدون دردسر است. سیستم بخارشوی بی صدا و قابل حمل است و امکان استفاده در هر زمان و هر مکان را فراهم می کند. مدل های امروزی شامل انواع لوازم جانبی هستند که سیستمی را ایجاد می کنند که می تواند در تعداد نامحدودی از برنامه ها استفاده شود. این سیستم را می توان برای تمیز کردن فرش و همچنین تمیز کردن فر استفاده کرد. این فرآیند در حالی که سطح مورد نظر را ضد عفونی می کند، باقی مانده های شیمیایی را از بین می برد.


کجا می توانم از بخارشوی استفاده کنم؟


بخارشوی ها را می توان برای کارهای مختلف استفاده کرد. همه چیز، از کاشی و وسایل حمام گرفته تا کباب پزهای کثیف، از جمله اسباب بازی های کودکان، کف و سرامیک، اجاق گاز و فر، و موارد دیگر می توان استفاده کرد. این دستگاه های همه کاره به جز تمیز کردن و نظافت، کاربردهای دیگری نیز دارند. یخ زدایی فریزرها، آب کردن لوله های یخ زده، گردگیری و مه پاشی گیاهان زنده و صیقل دادن جواهرات تنها چند مورد از کاربردهای غیر تمیزکننده هستند. استفاده از این سیستم، به طور کلی، با کاهش باقیمانده های شیمیایی و حذف ذرات معلق در هوا، به طور مستقیم به کیفیت بهتر هوای داخل خانه کمک می کند.


کجا نباید از بخارشوی استفاده کنم؟


کفپوش ها و سطوح آب بندی نشده را نباید با بخار داغ تمیز کرد. علاوه بر این، سطوح ظریف مانند ابریشم، برخی از پلاستیک های بسیار نازک و برخی از انواع روکش های مخملی به طور کلی برای تمیز کردن بخار توصیه نمی شوند.


آیا بخارشوی ها از شوینده یا مواد شیمیایی استفاده می کنند؟


این وسایل فقط از آب تمیز، سرد و لوله کشی استفاده می کنند. هیچ ماده شیمیایی یا شوینده ای را نمی توان یا نباید در این سیستم ها استفاده کرد. مزایای تمیز کردن بدون مواد شیمیایی عبارتند از: قرار گرفتن کمتر در معرض سموم ناشی از جذب از طریق پوست، و همچنین بخار کمتری که هوای داخل خانه را فرا می گیرد. این امر کیفیت هوای داخل خانه را سالم تر می کند. باعث صرفه جویی در هزینه می شود زیرا دیگر نیازی به خرید پاک کننده های گران قیمت ندارید. بخار سازگار با محیط زیست منابع آب شیرین را حفظ کرده و آن ها را از آلودگی دور نگه می دارد.


بخارشوی ها چقدر داغ می شوند؟


تمام دیگ های بخارشوی به بخار حداقل به 212 درجه فارنهایت می رسند. برخی از مدل های سنگین با دیگ بخار متفاوتی که وجود دارد که تا 375 درجه می رسد و برای ضد عفونی سطوح، اسباب بازی ها، ابزار و موارد دیگر ایده آل هستند.


بخار شوی چقدر فشار تولید می کند؟


بیشتر بخارشوی ها از فشارهای کم استفاده می کنند که معمولاً در محدوده 50 تا 60 PSI است. این یک سیستم بسیار ایمن و آسان برای استفاده ایجاد می کند و بخار را روی سطح متمرکز می کند. فشار کم برای انجام کار بدون ایجاد دردسر بزرگ ضروری و مناسب است. پس از گسترش بخار در هوای اتاق، گرما به سرعت از بین می رود، به طوری که تمرکز بخار داغ و تحت فشار روی سطوح برای چند ثانیه برای تمیز کردن و ضدعفونی موثر ضروری است.


چرا باید از بخارشوی استفاده کنم؟


یک برنامه ی تمیز کردن که شامل استفاده از یک پاک کننده شیمیایی یا شوینده و سپس پاک کردن با یک پارچه، تمیز کردن سطحی است تا زمانی که آلودگی ظاهر شود. نه تنها به تلاش فیزیکی زیادی نیاز دارد، پوست و ریه ها را در معرض سموم و بخارات خشن قرار می دهد، بلکه اغلب سطح را تخریب می کند و بقایای شیمیایی را از خود به جای می گذارد. تمیز کردن با بخار، آلودگی های سطح را بدون تخریب سطح یا استفاده از هرگونه مواد شیمیایی حذف می کند. گرمای ترکیب شده با ذرات بسیار ریز آب حتی به منافذ نفوذ می کند فرقی نمی کند هر سطحی که باشد، کاملا ضد عفونی می شود. این فرآیند اثبات شده به طور کامل، آلاینده ها را پاک می کند و سطح را عاری از کثیفی و بقایای شیمیایی می کند و با تلاش کمتر، نتایج بهتری دارد. تمیز کردن با بخار همچنین به شما این امکان را می دهد که سطوحی مانند تشک ها را که ممکن است حاوی کنه ها باشند و مبلمان روکش شده که با روش های سنتی تمیز نمی شوند را ضد عفونی و تمیز کنید. بخارشوی های با دمای بالا حتی می توانند ضد عفونی کنند و باکتری ها، ویروس ها و سایر میکروب های مضر را از بین ببرند.


آیا استفاده از بخارشوی می تواند به آلرژی و حساسیت های شیمیایی کمک کند؟


از آنجایی که این سیستم ‌ها فقط از آب استفاده می ‌کنند، چیزی وارد محیط شما نمی ‌شود که دارای مواد شیمیایی یا بوهای بدی باشد که ممکن است بر رفاه شما تأثیر بگذارد. تمیز کردن با بخار در واقع مواد شیمیایی باقی مانده از محصولات تمیز کننده قبلی را از بین می برد و همچنین بوهایی مانند عطر و اسانس های شوینده را از لباس ها و سایر پارچه ها از بین می برد. آلرژن هایی مانند گرد و غبار ریز و شوره حیوانات خانگی با استفاده از بخار خشک از بین می روند. بسیاری از سطوح را که برای سلامتی شما مهم هستند مانند سطح کابینت و مبل و.. بدون استفاده از مواد ضدعفونی کننده ضدعفونی کنید. با این حال، اگر از حساسیت شیمیایی مزمن و شدید رنج می برید، استفاده از دستگاه بخارشو کمک بسیار زیادی به شما می کند.


چگونه بخارشوی ها می توانند به لکه ها و بوهای حیوانات خانگی کمک کنند؟


برای خانواده هایی که حیوان خانگی در خانه نگه داری می کنند، زندگی روزمره می تواند به معنای آشفتگی بیشتر و نظافت مکرر باشد. موپ های بخار در از بین بردن ردپاهای گل آلود، مو و... را به خوبی از بین ببرد و سطح مورد نظر را ضد عفونی کند. بخارشوی‌ ها می ‌توانند در تمیز کردن لکه ‌های فرش و موکت و همچنین بو ‌دادن تخت‌ ها و مبلمان حیوانات خانگی مؤثر باشند.

 بخارشوی تجاری برای چه چیزی کاربرد دارد؟


بسیاری از این سیستم ها در بیمارستان ها، مراکزهای مراقبتی، صنایع خدمات غذایی و مهمان سرا و هتل و همچنین مدارس و دانشگاه ها استفاده می شوند. استفاده از آنها کیفیت هوای داخل خانه را بهبود می بخشد، تلاش فیزیکی را کاهش می دهد و رویکرد کامل تری برای تمیز کردن ارائه می دهد. از آنجایی که استفاده از مواد شیمیایی کاهش یافته است و استفاده از تنها آب شامل الزامات قانونی که بسیاری از مواد شیمیایی پاک کننده نیاز دارند را شامل نمی شود، این روش تمیز کردن به زمان مدیریت کمتری نیاز دارد و آلودگی را کاهش می دهد. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha