02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آشنایی با انواع جارو برقی های خانگی

مائده شریفی 29 /آذر/ 1401
آشنایی با انواع جارو برقی های خانگی

آشنایی با انواع جارو برقی های خانگی

یکی از متداول ترین لوازم خانه جارو برقی ها هستند این محصول زمانی زیادی است که مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا در همه خانه ها یافت می شود. به دلیل کارایی و استفاده فراوان این محصول در شکل ها و مدل های مختلف تولید شده اند که هر کدام یک نام خاص را به خود اختصاص داده اند. کار اصلی همه جارو برقی ها جمع کردن گرد و غبار و زباله های ریز و درشت روی سطوح است اما با گذشت زمان با توجه به نیاز افراد مختلف مدل های جدید و متنوع از جارو برقی های خانگی تولید و به بازار عرضه شدند که هر کدام از این مدل ها توسط دسته از افراد مورد استقبال قرار گرفتند. اکنون ما در این مقاله قصد داریم انواع جاروهای خانگی را معرفی کنیم و شما را با شیوه کار و کاربردهای آن ها آشنا کنیم تا بتوانید جارو برقی خانگی متناسب با نیاز و کار خود را تهیه کنید و یک انتخاب و خرید درست داشته باشید.

جارو برقی چیست؟

جارو برقی وسیله ای با موتور قوی است که با استفاده از قدرت موتور یک میدان مکشی ایجاد می کند و گرد و غبار و زباله های روی سطوح مختلف را با استفاده از قدرت مکش جمع می کند. این جاروها انواع مختلفی از خانگی و نیمه صعتی و صنعتی دارند که همه آن ها با استفاده از قدرت مکش کار می کنند، جارو های خانگی انواع مختلفی دارند و قدرت مکش آن ها متفاوت است که در ادامه به طور کامل درباره ی این جاروها توضیح می دهیم و ویژگی ها و قابلیت های آن ها را بیان می کنیم.

جارو برقی چگونه کار می کند؟

همانطور که گفتیم جارو برقی های خانگی بیشتر با استفاده از موتور کار می کنند. هنگامی که جارو را به پریز متصل می کنید و جارو روشن می شود، جریان الکتریسته به موتور دستگاه می رسد و روشن می شود در همین حین فن های جارو که به پروانه های چرخنده هستند شروع به کار می کنند. در این حالت یک میدان مکشی ایجاد می شود و گرد و غبار و زباله های روی سطوح از طریق لوله جارو وارد می شوند و به کیسه و مخزن جارو می رسند، سپس هوای عبور داده شده از کیسه و فیلتر از قسمت پشتی جارو خارج می شود. این هوا خروجی کمی گرم است زیرا گرمای موتور الکتریکی را تا حد زیادی به خود جذب می کند و از جارو بیرون می آید.

انواع جارو برقی های خانگی

جارو برقی سطلی: این نوع از جارو ها با نام ایستاده شناخته می شوند اما چون از لحاظ ظاهری به شکل سطل شباهت دارند با عنوان جارو های سطلی هم شناخته می شوند. این جاروهای ایستاده برای استفاده خانگی بسیار مناسب هستند و می توان از آن ها در همه جاهای خانه استفاده کرد. جاروهای سطلی بدون کیسه هستند و زباله های جمع شده آن ها درون یک مخزن ریخته می شود. این جاروها برای جا به جایی ساده تر دارایی دو چرخ در قسمت پایین دستگاه هستند. جارو سطلی یک موتور قوی دارد که توانایی مکش انواع غبار و زباله های ریز و درشت را دارد، این محصول برای استفاده روی فرش و موکت ها بسیار مناسب است و آن ها به طور عمیق تمیز می کند. جارو ایستاده دارای یک سیم بلند و یک لوله خرطومی منعطف است که کمک می کند از این جارو در همه جای خانه استفاده کنید. این جاروها طراحی جمع و جوری دارند و نگه داری آن ها سخت نیست، می توانید این جارو را در جاهایی مثل کمدها نگه داری کنید.

جارو برقی کینستر (خوابیده): این مدل از جارو برقی های خانگی بیشتر از سایر مدل ها مورد استفاده قرار می گیرند و تقریبا بیشتر خانواده ها از این جارو ها استفاده می کنند. جارو برقی های کنیستر که به صورت خوابیده استفاده می شوند توانایی مکش عالی دارند و می توانند همه سطوح را مثل پارکت، سرامیک، فرش و موکت را به آسانی تمیز کنند. این جاروها با نام کیسه دار هم شناخته می شوند و معمولا دارای کیسه هستند و زباله های جمع شده توسط جارو به درون کیسه که به صورت یک بار مصرف و یا پارچه ای است ریخته می شود. کنترل این جاروها آسان است و می توان تمام درز و گوشه ها را با استفاده از آن تمیز کرد. برخی از جاروهای کنیستر دارای یک فیلتر با نام فیلتر هپا هستند که مانند یک فیلتر تصفیه عمل می کند و تمام گرد و غبارهای ریز را به خود جذب می کند، جاروهای کنیستر با این قابلیت برای افرادی که آلرژی دارند و یا می خواهند هوای خود را تمیز و بدون آلاینده کنند بسیار مناسب است.

جارو برقی مخزن دار: این جاروها نسل جدیدی از جارو برقی های خانگی هستند که دردسرهای خرید و تعویض کیسه جارو را از بین می برند. جارو برقی های مخزن دار همانطور که از نامشان پیداست به جای کیسه یک مخزن برای جمع آوری گرد و غبار دارند که اصلاحا به آن ها جاروی بدون کیسه نیز می گویند. جارو برقی های مخزن دار معمولا توانایی مکش خوبی دارند اما یک سری مشکلات همچون از بین نبردن همه گرد و غبار، گیر کردن زباله و تمیز کردن مکرر جارو را دارند. از سوی دیگر این جاروها با مخزن شفاف میزان پر شدن جارو را نشان می دهند و برای تخلیه مخزن نیازی نیست که به طور کلی مخزن را تعویض کنید تنها باید زباله های درون آن را خالی کنید. استفاده از جاروهای کیسه دار برای کسانی که زیاد از جارو برقی استفاده نمی کنند پیشنهاد می شود. این جارو ها به دلیل مخزن همیشگی و صرفه جوییی در مصرف کیسه های کاغذی برای محیط زیست هم بسیار مناسب هستند.

جارو برقی آب و خاک: این جاروها مدل خاصی از جارو برقی های خانگی هستند زیرا توانایی جمع آوری مواد جامد و مایع را به صورت همزمان دارند. جارو برقی های آب و خاک همه سطوح را به طور کامل تمیز می کنند و تمام گرد و غبار و زباله های مایع و جامد را جمع می کنند. این جاروها قدرت مکش عالی دارند و موتور آن ها بسیار قوی می باشد. جارو برقی های آب و خاک بدون کیسه هستند و زباله های آن درون مخزن ریخته می شود. با استفاده از جاروی آب و خاک می توانید انواع زباله های ریز و درشت روی سطح، گرد و غبار، مایعات سر ریز شده و ریخته شده روی سطوح را تمیز کنید. تمام مواد جمع شده مایع و جامد درون مخزن جارو ریخته می شوند بنابراین باید در صورت جمع آوری برای جلوگیری از به وجود آمدن بوی بد مایعات درون مخزن را خالی کنید و مخزن را تمیز کنید. تقریبا این جاروها همه کاره هستند و توانایی تمیز کردن انواع سطوح را دارند.

جارو شارژی ایستاده (عصایی): از مدل های جدید جارو می توان به جارو شارژی ها اشاره کرد. این مدل از جاروها بدون سیم کار می کنند و با استفاده از آن ها می توانید فضای زیادی از خانه را بدون دردسر تمیز کنید، از قابلیت های قابل توجه این جارو وزن سبک آن و حمل آسان می باشد. جارو شارژی های ایستاده انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها قابلیت جدا شدن بدنه و تبدیل شدن به حالت جاروی دستی را دارند. با استفاده از جارو شارژی انواع سطوح، مبلمان، درز و گوشه ها، قفسه ها و راه پله را می توان نظافت کرد و گرد و غبار موجود روی آن ها را از بین برد. جارو شارژی ها مخزن دارند و کار با آن ها راحت می باشد که برای افزایش حجم مخزن بهتر است یک جارو شارژی با قابلیت سایکلون تهیه کنید. به طور کلی میزان شارژ دهی جارو شارژی ها بین 20 تا 40 دقیقه است و در 4 الی 8 ساعت شارژ می شوند. این محصول سبک وزن می تواند یک جاروی کمکی عالی برای استفاده همراه سایر جارو برقی ها باشد و یا یک جارو شارژی با قدرت مکش و شارژ دهی مناسب می تواند کارهای نظافتی خانه را به تنهایی انجام دهد و گرد و غبار و زباله های روی سطوح را به آسانی تمیز کند.

جارو شارژی دستی: این محصول مدل مینی جاروشارژی ها با قابلیت های جدید به شما می رود. جارو شارژی دستی یک محصول با طراحی جمع و جور و وزن کم ست که در تمیز کردن همه مکان ها به شما کمک می کند. از قابلیت ها تمیز کاری جارو شارژی دستی می توان به تمیز کردن ماشین، قفسه و کمدها، درز و گوشه ها، مبلمان، میز و... اشاره کرد. جارو شارژی های دستی امکانات و قابلیت های زیادی دارند و می توان در بین بردن گرد و غبار از روی سطوح مختلف از آن ها کمک گرفت اما به تنهایی نمی توانند یک جاروی کامل برای استفاده خانگی باشند. این جاروها باتری خوبی دارند و می توانند در مدت زمان 20 الی 30 دقیقه به طور مداوم با آن ها کارکرد سپس این محصول را برای شارژ کردن آماده کرد. با استفاده از جارو شارژی های دستی می توان انواع مکان های قابل دسترس و غیر قابل دسترس را تمیز کرد و گرد و غبار آن ها را به سرعت و در زمان کوتاه از بین برد.

نکات مهم برای نگه داری از جاروهای خانگی

قبل از استفاده برای اولین بار حتما دفترچه راهنما جارو برقی را بررسی کنید.
اگر جاروی شما سیم دار است با احتیاط با سیم آن رفتار کنید و شارژرهای جارو شارژی را در مکان درست نگه داری کنید.
قسمت لوله و نازل های جارو برقی را بررسی کنید و آن ها را در صورت نیاز تمیز کنید.
کیسه و مخزن جارو برقی را در زمان های مشخص تمیز کنید و نظافت آن ها را برای کارکرد بهتر جارو در نظر بگیرید.
اگر جاروی شما فیلتر دارد در صورت نیاز آن را تعویض کنید تا کارایی جارو کاهش نیابد.
چرخ ها و غلطک های جارو برقی را تمیز کنید.
قطعه های جارو که قابل شستشو هستند را جدا کنید و هر چند وقت یکبار آن ها را بشورید.

جارو برقی های خانگی انواع مختلفی دارند که همه آن ها ویژگی ها و قابلیت های خاص خود را دارند که شما با توجه به نیاز و استفاده خود می توانید یک جاروی مناسب را خریداری کنید. به طور عمده جارو برقی های خانگی طبق دسته بندی که در بالا گفتیم هستند که برای خرید همه این جارو برقی ها و کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد آن ها می توانید از مقاله ها و محصولات ما دیدن فرمایید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha