02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

قابلیت سیکلون در جاروهای شارژی و برقی چیست؟

ادیبه کریم پور 27 /آذر/ 1401
قابلیت سیکلون در جاروهای شارژی و برقی چیست؟

قابلیت سیکلون در جاروهای شارژی و برقی چیست؟


استفاده و کاربرد فناوری سیکلون در جارو شارژی های امروزی رایج است، با این حال خود این فناوری از اواخر دهه 1920 وجود داشته است. در ابتدا به عنوان جارو مرکزی داخلی در صنایع سنگین به عنوان راهی برای حذف گرد و غبار و ذرات از ساختمان های داخلی استفاده می شد. این فناوری به عنوان جایگزینی برای جاروبرقی های فیلتر شده که مسدود می شوند و نیاز به تعمیر و نگه داری منظم دارند، استفاده می شود. در دهه 1990 بود که این فناوری در جاروهای خانگی قابل حمل مانند جارو شارژی ها استفاده شد. امروزه جاروبرقی‌ هایی با فناوری cyclon به همان اندازه رایج هستند. در این مطلب فناوری سیکلون را بررسی می کنیم و مزیت های آن را پیدا می کنیم.


اما، جارو شارژی سیکلون چه کار می کند و چه فوایدی دارد؟


یک جارو شارژی سیکلون، کثیفی و گرد و غبار را با سرعت زیاد از طریق یک فیلتر و داخل ظرف جمع آوری می کشد. در داخل سطل یک گرداب هوای کوچک توسط موتور ایجاد می شود که ذرات را از هوا جدا می کند و آنها را به طرفین سطل می راند. پس از آن، جاذبه از بقیه مراقبت می کند و ذرات به پایین سقوط می کنند. زباله‌ های جمع‌ شده مستقیماً به سطل زباله می‌ روند که فیلتر در آن قرار می‌ گیرد، به همین دلیل است که بسیاری از جارو شارژی های تک سیکلونی و چند سیکلونی مکش را از دست نمی ‌دهند. سپس ظرف را می توان در یک سطل زباله عمومی خالی کرد و دوباره وصل کرد و سپس تمیز کردن را از سر گرفت.


مزایای جارو شارژی سیکلون چیست؟


بدون کیسه 


بارزترین تفاوت بین جارو شارژی سیکلون و غیر سیکلون عدم وجود کیسه است. این همچنین به پاک کننده های سیکلون ظاهری متمایز می دهد زیرا سطل معمولاً شفاف است. جاروبرقی های کیسه ای نمی توانند خاک و گرد و غبار را از هم جدا کنند (هوا به یک طرف کشیده می شود) به این معنی که قبل از اینکه همه چیز به ته برود داخل یک کیسه می رود. جارو شارژی سیکلون می تواند ذرات را از هوا جدا کند و بنابراین نیازی به کیسه ندارد. جاروبرقی های کیسه ای ظرفیت بیشتری دارند که یک مزیت است، اما این بدان معناست که با استفاده بیشتر، سنگین تر می شوند. جاروبرقی بدون کیسه با کاهش هزینه های جاری و نیاز به کیسه های جایگزین، سریعتر و راحت تر تخلیه می شود.


بدون از دست دادن مکش


همه جارو های سیکلون در صورتی که آزمایش نشده باشند، مکش را از دست نمی‌ دهند، اما تعداد زیادی از جارو شارژی ها این کار را انجام می‌ دهند و بدون فناوری cyclon روی جارو نمی‌ توانند به این موضوع ارائه دهند. بزرگترین علت از دست دادن مکش جاروبرقی عبارتند از: کیسه پر، گرفتگی فیلترها و انسداد در جریان هوا می باشد. به دلیل نحوه عملکرد جاروبرقی مبتنی بر سیکلون، فیلترها مسدود نمی شوند، کیسه ای برای پر شدن بیش از حد وجود ندارد و انسدادی در جریان هوا وجود ندارد. بدون از دست دادن مکش به این معنی است که در طول مدت استفاده، تمیز کردن مداوم و قدرتمندی خواهید داشت.


فیلتر هپا


فیلترهای هوای ذرات با راندمان بالا (HEPA) در جاروبرقی های بدون کیسه سیکلونی رایج هستند. فیلترهای HEPA ذرات کوچک مضر مانند کنه های گرد و غبار، گرده و هاگ های کپک را هنگام جاروبرقی جمع آوری کرده و به دام می اندازند. این ذرات به قدری کوچک هستند که در صورت عدم نصب فیلتر می توان آن ها را برداشت و دوباره آزاد کرد، که می تواند برای مبتلایان به آلرژی و افرادی که مشکلات تنفسی دارند یک کابوس باشد. طیف وسیعی از جاروبرقی‌ های سیکلون HEPA ما این ذرات ریز را جذب می‌ کند و تضمین می‌ کند که به هوای خانه باز نمی‌گردند که به ایجاد محیطی عاری از آلرژی و آلودگی کمک می‌ کند. با طیف وسیعی از تصفیه کننده های هوا می توان یک منطقه امن را برای آلرژی ایجاد کند.


چند سیکلونی


جارو های چند سیکلونی در جداسازی ذرات کثیفی و گرد و غبار از هوا کارآمدتر هستند و می توانند طول عمر فیلترها را افزایش دهند. با بهینه سازی جریان هوا بیشتر از یک جاروی سیکلون، چند سیکلون نتایج فوق‌ العاده تمیزی را در خانه یا محل کار دریافت می‌ کند.


گزینه های بی سیم


همه جاروهای شارژی از فناوری سیکلون استفاده نمی‌ کنند، اما به دلیل عدم وجود کیسه و اینکه چگونه می‌ توان فناوری سیکلون را به حداقل رساند و در عین حال کثیفی و گرد و غبار را به طور موثر جدا کرد، فناوری سیکلون به راحتی قابل حمل است. برخی از جارو شارژی ها از این فناوری برای کارایی بهتر و تمیزی بیشتر، استفاده می کنند.


نتیجه گیری


جارو های سیکلون روشی راحت و بهداشتی برای نظافت منزل ارائه می دهند و در جارو های ایستاده، شارژی و سیلندر موجود هستند. این قابلیت سیکلون به شما امکان می دهد بدون توقف و از دست دادن مکش، جارو کشیدن خانه را ادامه دهید و به اتمام برسانید. زیرا تمامی زباله و گرد و غبار ها فشرده می کند تا بتوانید زباله های بیشتری را جمع کنید. یکی از جارو شارژی هایی که دارای قابلیت سیکلون است، جارو شارژی های مایر مدل MR-13700 و MR13500 می باشند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha