02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

اندازه یک تلویزیون چقدر مهم است؟

A.K 29 /بهمن/ 1402
اندازه یک تلویزیون چقدر مهم است؟

اندازه یک تلویزیون چقدر مهم است؟

یکی از چیزهایی که مردم را متقاعد به خرید یک تلویزیون خاص می کند اندازه آن است. مردم تمایل دارند تصور کنند بزرگتر بهتر است، اما لزوماً در هر موقعیتی اینطور نیست. مطمئنا، داشتن یک تلویزیون بزرگ می تواند یک نمایش عالی باشد، اما داشتن یک تلویزیون فوق العاده بزرگ چقدر می تواند خوب عمل کند؟ با این حال، وقتی صحبت از تلویزیون به میان می آید، ما در سایت اولان کالا می توانیم راهنمایی به کاربران خود بدهیم، بنابراین تصمیم گرفتیم با شما در میان بگذاریم که اندازه تلویزیون چقدر مهم است، چقدر در موقعیت های روزمره کاربردی است و چه معنایی برای شما می تواند داشته باشد. در سایت رسمی اولان کالا می توانید سایزهای دیگر از تلویزیون های هوشمند را بیابید که از فناوری های امروزی پشتیبانی می کند. 

چه اندازه های تلویزیون موجود است؟

تلویزیون‌ ها در اندازه‌ های مختلف هستند، اما احتمالاً تلویزیونی را پیدا نمی‌ کنید که کوچک‌ تر از 28 اینچ باشد. دلیل کوچک ‌تر نشدن آن‌ ها این است که ساختن آن ‌ها می ‌تواند بسیار دشوار باشد، زیرا شما به پردازنده‌ های کوچک‌ تری نیاز دارید که می ‌تواند هزینه بسیار زیادی داشته باشد. بزرگترین تلویزیون هایی که به احتمال زیاد خواهید دید معمولاً در حدود 95 تا 98 اینچ دارند. با این حال، نقطه ضعف آن ها این است که اگر یک تلویزیون LED اصلی 95 اینچی یا حتی یک تلویزیون LCD 90 اینچی دارید، می توانند نسبتا سنگین باشند. به همین دلیل است که تلویزیون های بزرگتر دارای فناوری های جدیدتری مانند OLED و LED با کیفیت بالا هستند.

آیا اندازه بر تجربه تماشای شما تأثیر می گذارد؟

پاسخ به این ساده است، بله. اگر تلویزیون بزرگ دارید، نباید خیلی نزدیک بنشینید، در غیر این صورت به دلیل روشنایی تلویزیون به چشمان شما آسیب می رساند و همچنین نمی خواهید خیلی دور بنشینید، در غیر این صورت نمی توانید از شفافیت نمایشگر بهره مند شوید. به این ترتیب، مردم در سراسر جهان در مورد فاصله بهینه ای که شما باید از صفحه تلویزیون خود بسته به اندازه آن باشید، تحقیق کرده اند. با این حال، این یک چیز کاملاً دلخواه است، زیرا کاملاً به وضعیت چشم بیننده بستگی دارد. اما به عنوان یک پیشنهاد کلی گفته می شود که بسته به سایز تلویزیون باید حداقل یک و نیم برابر اندازه تلویزیون بنشینید. برای مثال، اگر تلویزیون شما 50 اینچ قطر دارد، باید حداقل 75 اینچ یا 6.25 فوت دورتر بنشینید. این یک دستورالعمل تقریبی برای نزدیکترین شماست. وقتی نوبت به درک دورترین فاصله از تلویزیون می رسد، واقعاً به شما بستگی دارد. اگر در فاصله معینی قرار دارید و احساس می کنید کیفیت تصویر به اندازه تصور شما نیست، می توانید کمی نزدیک تر شوید و ببینید که کیفیت بعد از آن چگونه است. برعکس آن نیز صدق می کند؛ اگر احساس می کنید که چشمان شما درد می کند، می توانید کمی دورتر حرکت کنید تا کمی به چشمان خود استراحت دهید.

آیا اندازه تلویزیون بر وضوح آن تأثیر می گذارد؟

این مهم است، زیرا مردم تمایل دارند تلویزیون ها را بر اساس وضوح آن ها به جای اندازه، ویژگی ها و حتی برند خریداری کنند. نکته مهمی که باید بدانید این است که با عرضه فناوری بهتر هر سال، تلویزیون های بزرگتر بهترین وضوح را دارند. به عنوان مثال، اگر یک تلویزیون 43 اینچی داشتید، می توانست وضوح تصویر 1080p یا کیفیت تصویر HD داشته باشد، اما بعید است که یک تلویزیون 43 اینچی با وضوح 4K ببینید. رزولوشن 4K چهار برابر تعداد پیکسل های صفحه نمایش با وضوح 1080p دارد. به این ترتیب، به این معنی است که پیکسل ‌های بیشتری در یک فضا قرار می ‌گیرند، که برای چنین تلویزیون کوچکی می ‌تواند پول زیادی را به همراه داشته باشد. به این ترتیب، داشتن یک تلویزیون 4K بزرگ در مقایسه با تلویزیون کوچکی که وضوح 4K دارد، مقرون به صرفه تر است. به همین دلیل است که پیدا کردن تلویزیون هایی با اندازه بزرگتر از 49 اینچ با وضوح 4K رایج است.

آیا این بدان معنی است که جابجا کردن آن دشوار خواهد بود؟

اگر یک تلویزیون بزرگ بخرید، آن را نصب کنید، اما بخواهید آن را به جای دیگری در خانه منتقل کنید، چه خواهید کرد. بنابراین سازندگان تلویزیون همیشه این را در نظر می گیرند. در دهه ‌های گذشته، نمایشگرهای تلویزیونی با استفاده از لوله ‌های پرتوی کاتدی که نسبتاً بزرگ و سنگین بودند، کار می‌ کردند که حرکت آن‌ ها را بسیار دشوار می ‌کرد. با این حال، با پیشرفت تکنولوژی، تلویزیون های LED، LCD و اکنون OLED به شدت محبوب شدند و با پیشرفت تکنولوژی، وزن آن ها به شدت کاهش یافت. اکنون می توانید یک تلویزیون 60 اینچی بخرید و وزن آن به اندازه یک تلویزیون LCD 32 اینچی اواخر دهه 70 است. بنابراین، وقتی صحبت از اندازه تلویزیون به میان می آید، مواردی وجود دارد که باید حتماً در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که تلویزیونی را انتخاب کرده اید که برای شما مناسب است و دارای ویژگی هایی است که بیشترین بهره را از آن خواهید برد. همچنین بتوانید آن را با فضای نشیمن، اتاق خواب، اتاق کار و.. مطابقت دهید تا بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید. 


سوالات متداول


آیا می توانم تلویزیون صفحه بزرگ خود را در یک اتاق نشیمن کوچک نصب کنم؟ بله، می ‌توانید یک تلویزیون با صفحه ‌نمایش بزرگ را در یک اتاق نشیمن کوچک نصب کنید، به شرطی که فضا را تحت تأثیر قرار ندهد یا مانع از قرار دادن مبلمان دیگر نشود. از فاصله دید مناسب برای تماشای راحت اطمینان حاصل کنید.

اگر تلویزیونی با اندازه کوچکتر از آنچه توصیه می شود انتخاب کنم چه اتفاقی می افتد؟ انتخاب تلویزیون با اندازه کوچکتر از آنچه توصیه می شود ممکن است به دلیل غوطه وری ناکافی یا دشواری در خواندن متن یا جزئیات کوچک، تجربه تماشای ضعیفی داشته باشد. همچنین ممکن است نتوانید جزئیات و سوژه های فیلم و تصاویر را به راحتی ببینید.

آیا حداقل فاصله تماشا برای تلویزیون وجود دارد؟ بله، بستگی به رزولوشن انتخابی شما دارد. می توانید اندازه ی درست آن را در وبلاگ خرید و انتخاب سایز تلویزیون بر اساس محیط را در اولان کالا مشاهده کنید. همچنین می توانید در وبسایت های مخصوص نسبت آن را بر اساس محیط خود به دست آورید. 

آیا می توانم از یک تلویزیون بزرگتر به عنوان مانیتور کامپیوتر استفاده کنم؟ بله، بسیاری از افراد از این ایده برای کامپیوتر و نمایشگر بازی خود استفاده می کنند. با این حال، رزولوشن، تراکم پیکسل و فاصله دید را در نظر بگیرید تا از استفاده راحت و بدون فشار به چشم اطمینان حاصل کنید.

آیا تلویزیون های منحنی بهتر از تلویزیون های صفحه تخت هستند؟ انتخاب بین تلویزیون های منحنی و صفحه تخت سلیقه ای است. صفحه نمایش های منحنی غوطه ور شدن را کمی بهبود می بخشند، در حالی که صفحه های تخت کیفیت تصویر یکنواخت تری را از زوایای مختلف ارائه می دهند. بهتر است قبل از خرید آن ها را با چشمان خود در فروشگاه لوازم الکترونیکی محلی خود مقایسه کنید. صفحه نمایش های منحنی بیشتر برای تماشای فیلم و سریال، مسابقات اتومبیل رانی و ورزشی، ویدیوهای پلتفرم ها، بازی های متنوع و... قابل استفاده است زیرا شما را در نمایشات خود غرق می کند و به شما امکان می دهد لذت بیشتری را از آن درسافت کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha