02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چگونه ادکلن مناسب خود را انتخاب کنیم؟

نگین سعیدی 21 /آبان/ 1402
چگونه ادکلن مناسب خود را انتخاب کنیم؟

چگونه ادکلن مناسب خود را انتخاب کنیم؟ 

 


انتخاب عطر و ادکلن کاملا یک امر شخصی است و اینکه چگونه عطر و ادکلن خود را انتخاب کنید بستگی به این دارد که از چه رایحه ای از ادکلن ها خوشتان می آید، اما لازم به ذکر است که بگوییم فقط رایحه و طبع ادکلن نیست که در انتخاب آن تاثیر گذار است بلکه شما باید به یک سری نکات دیگر نیز توجه کنید. به دلیل اینکه عطر و ادکلن ها مستقیم با روحیه ی ما ارتباط دارند و حتما باید با توجه به خلقیات و روحیه ی خود ادکلن متناسب خود را انتخاب کنید لازم است که بگوییم ممکن است که ادکلنی که برای شما بسیار خوش بو است و به طور مداوم از آن استفاده می کنید برای فرد دیگری اصلا قابل استفاده نباشد و نتواند از آن استفاده کند، از طرفی اگر که می‌ خواهید از عطر و ادکلن به عنوان یک هدیه استفاده کنید بهتر است که به طور کاملا روحیات و خلقیات شخص گیرنده را بشناسید و حتی بدانید که از چه ادکلن هایی استفاده می کند تا بهتر بتوانید رایحه ای متناسب آن فرد انتخاب کنید. 

 


در انتخاب ادکلن خود به چه نکاتی توجه کنیم؟ 

 

نکته اول 


در قدم اول حتما به این نکته توجه کنید که طبع شما چیست؟ اگر که از رایحه ی ادکلن هایی با طبع گرم لذت می برید و از آن دسته از افرادی هستید که با رایحه های چوبی و یا گلی که طبعی گرم دارند ارتباط برقرار می کنید حتما ادکلن تان نیز باید طبعی گرم داشته باشد و یا اگر که با ادکلن های طبع خنک و فرش بیشتر ارتباط برقرار می کنید و همواره می خواهید رایحه هایی مانند مرکبات و یا رایحه های آبزی را در کنار خود داشته باشید باید ادکلن هایی فرش و خنک استفاده کنید. 

 


نکته دوم 


فصل و آب و هوایی که در آن از ادکلن خود استفاده می کنید نیز بسیار در انتخاب عطر و ادکلن تان تاثیر گذار است. به این صورت که ادکلن های طبع خنک در فصل های تابستان بیشتر خود را نشان می دهند و ادکلن های طبع گرم نیز در فصل های پاییز و زمستان مورد استفاده قرار می گیرد، و اما بسیار از افراد هستند که با عوض کردن ادکلن خود به طور مداوم در طول سال مشکل دارند و می خواهند از یک‌ عطر ثابت در هر آب و هوایی استفاده کنند که باید از ادکلن هایی با طبع معتدل که مناسب هر چهار فصل می باشد استفاده کنند.

 


نکته سوم


اسانس هایی که در هر کدام از نت های اولیه، میانی و پایانی ادکلن به کار می روند و در نهایت از ترکیب و ادغام آن ها عطر نهایی به وجود می آید نیز بسیار تأثیر گذار است چرا که ممکن است برخی از افراد به بو و رایحه ی بعضی عناصر حساسیت دارند و ممکن است باعث ایجاد سردرد شود. پس قبل از اینکه ادکلن خود را انتخاب کنید حتما به اسانس های تشکیل دهنده ی آن توجه کنید. 

 


نکته چهارم


نوع عطری که انتخاب می کنید نیز بسیار مهم است. عطرها به طور کلی به چهار دسته ی پرفیوم، ادو پرفیوم، ادوتویلت و ادکلن تقسیم بندی می شوند‌. هر کدام از این دسته ها دارای ماندگاری های متفاوت است، در بین این دسته ها عطرهایی با با دسته بندی پرفیوم و ادو پرفیوم دارای بیشترین ماندگاری هستند و اگر که به دنبال ادکلنی برای مناسبت های طولانی مدت هستید و یا اوقات زیادی را در بیرون از منزل به سر می برید و به طور مداوم نمی توانید از ادکلن استفاده کنید حتما از ادکلن هایی با دسته بندی پرفیوم و ادو پرفیوم استفاده کنید چرا که در ادکلن های پرفیوم و ادو پرفیوم از اسانس های بیشتری استفاده شده است که در ادکلن‌ و ادوتویلت میزان این حجم این اسانس ها کمتر می شود. 

 


در این مقاله شما با چندین ادکلن با رایحه های متفاوت و طبع های متنوع هم برای خانم ها و هم برای آقایان آشنا می شوید و بهتر می توانید ادکلن مناسب خود را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که بگوییم ادکلن هایی که در این مقاله معرفی می شوند به طور خلاصه و بسیار معدود می باشند برای این که نمونه های مشابه دیگری نیز با همان دسته بندی و طبع و رایحه مشاهده کنید می توانید به سایت اولان مالا مراجعه فرمایید تا در انتخاب ادکلن خود گزینه های بی شماری داشته باشید.

 

اگر که از آن دسته از افرادی هستید که با رایحه هایی که طبع گرم دارند و از گروه بویایی شرقی هستند بیشتر ارتباط برقرار می کنید و همواره رایحه های کلاسیک و اشرافی را بیشتر می پسندید می توانید از این ادکلن ها استفاده کنید، رایحه های شرقی به گونه ای است که بیشتر مناسب برای استفاده در مهمانی های رسمی و حتی جلسات و دفاتر رسمی است و بیشتر از دسته گروه ادکلن های سنگین به حساب می آید:

 

ادکلن ادو پرفیوم زنانه کازاموراتی زرجوف ( زرژاف ) بوکت ایده آل ( Xerjoff Casamorati Bouquet Ideale EDP for women )

 

این ادکلن فوق العاده در وهله ی اول به دلیل ادو پرفیوم بودن آن دارای ماندگاری بسیار بالایی است و می توانید در انواع مهمانی های طولانی مدت و عروسی های شبانه از آن استفاده کنید.رایحه ی چوبی و شرقی و طبع گرم ادکلن نشان می دهد که برای استفاده در زمستان مناسب است. نت های اولیه ای ادکلن با جوز و دارچین به وجود آمده است، نت های میانی نیز با ترکیب ادیشن های سدر، چوب گایاک، چوب صندل سفید و پاپیروس ساخته شده است که رایحه ای بسیار کلاسیک می باشد و در نهایت نت های پایانی نیز با ترکیب اسانس های شکوفه تنباکو، مشک، لابدانیوم، دانه تونکا و وانیل به وجود آمده است. 

 


ادکلن ادو پرفیوم مردانه مرسدس بنز من پرایوت ( Mercedes Benz Man Private EDP for men) 


برای آقایان نیز می توانید از ادکلن عالی مرسدس بنز من پرایوت که از برند محبوب آقایان نیز می باشد استفاده کنید. این ادو پرفیوم خاص با داشتن گروه بویایی چوبی شرقی و طبع گرم می توانید یک ادکلن بسیار عالی به عنوان ادکلن مکمل برای ادو پرفیوم زنانه زرجوف بوکت ایده آل باشد و برای زوج های شرقی پسند بسیار عالی است. در نت های ابتدایی ادکلن شما رایحه های گیاه درمنه، هل و سرو استشمام می کنید و ایجاد رایحه ای آرام بخش را دارد. نت های میانی نیز از اسانس های اسطوخودوس، لابدانیوم و آمبروکسان تشکیل شده است و در اینجا شرقی بودن ادکلن به اوج خود می رسد، نت های پایانی نیز با رایحه ی نعناع هندی، چوب کشمیر و سدر به وجود آمده است.

 

 

اگر که همانگونه که پیشتر به آن اشاره کردیم از آن دسته از افرادی هستید که نمی خواهند مدام ادکلن خود را عوض کنند و از رایحه های متفاوت در طول سال استفاده کنند، و بیشتر به دنبال یک ادکلن با رایحه ی معتدل می گردید که برای هر آب و هوایی مناسب باشد این ادکلن ها جوابگوی هر سلیقه ای می باشند و می توانید از آن ها به عنوان یک عطر مناسب استفاده ی روزانه استفاده کنید. معمولا ادکلن هایی که دارای رایحه های معتدل هستند در ترکیبات آن همزمان از رایحه های گلی، ادویه ای، چوبی و مرکباتی استفاده شده است تا بتوانند توازن خواسته شده را ایجاد کنند و این ادکلن ها بسیار گزینه ای مناسب می باشند :

 


ادکلن ادو پرفیوم زنانه جورجیو آرمانی مای وی ( Giorgio Armani My Way EDP for women ) 


ظاهری شیک به همراه رایحه ای تکرار نشدنی از یک برند نامدار و معتبر را تنها می‌ توانید در ادکلن ادو پرفیوم زنانه جورجیو آرمانی مای وی ببینید. این ادکلن خوش بو با گروه بویایی شیرین و گل دارای یک طبع معتدل است که یک ادکلن عالی برای مصرف روزانه می باشد. نت های آغازین ادکلن با ترکیب اسانس های پرتقال و ترنج ساخته شده که بسیار برای خانم های جوان با روحیه ای شاداب مناسب است، پس از آن نت های قلبی ادکلن که از ترکیب فوژه های گل یاس و گل مریم به وجود آمده اند خود را به نمایش می گذارند و در نهایت رایحه های پایانی با ترکیب اسانس های وانیل، سدر و مشک به وجود آمده است. 

 

ادکلن ادو پرفیوم مردانه دولچه گابانا کینگ - کی بای ( Dolce Gabbana king - K by dolce Gabbana EDP for men )


دولچه گابانا کینگ - کی بای یک ادکلن به تمام معنا خاص و فوق العاده است‌، دلیل این خاص بودن ادکلن به گروه بویایی چوبی معطر آن بر می گردد چرا که حتی با وجود این که ادکلن های چوبی دارای طبعی گرم هستند اما این ادکلن عالی دارای طبعی معتدل و ملایم می باشد. در نت های ابتدایی ادکلن اسانس های فلفل قرمز شیرین، دانه سرو کوهی و پرتقال خونی ساخته شده است و در ابتدا رایحه های ادویه ای و گیاهی، مرکباتی یک رایحه ی بی نظیر را به وجود آورده است. نت های میانی ادکلن از اسانس های سالویا اسکلاریا، شمعدانی، انجیر و اسطوخودوس ساخته شده که کمی رایحه را سنگین کرده است، و در نهایت نت های پایانی با ترکیب ادیشن های خس خس، گیاه ناگارموتا و نعناع هندی ساخته شده است.

 

 


ادکلن های فرش و خنک همیشه انتخاب افرادی با روحیه ی شاداب بوده است این مدل از ادکلن ها بسیار مناسب کسانی است که همیشه در مکان های بسته مشغول به کار هستند و یا افرادی از جامعه که با کودکان سر و کار دارند و مدام دارای ذهنی مشغول می باشند می توانند از این ادکلن ها استفاده کنند. ادکلن های فرش و خنک در دسته ی زنانه بسیار کمتر به نسبت ادکلن های مردانه است و دلیل آن نیز به اسانس های موجود در ادکلن بر می گردد، معمولا در ادکلن های زنانه به دلیل وجود فوژه های گلی رایحه ای شیرین و گرم نیز دارید و همین موضوع باعث شده است که طبع ادکلن خود به خود گرم شود در این جا با دو مدل از عطر و ادکلن های مردانه و زنانه کخ رایحه ای فرش و خنک دارند و مناسب خانم ها و آقایان جوان است آشنا می شوید: 

 


ادکلن ادوتویلت زنانه میس دیور صورتی بلومینگ بوکه ( Miss Dior Blooming Bouquet EDT for women )

 

دیور از آن دسته از ادکلن هایی است که هر چقدر که شما با برندهای دیگر نیز آشنا باشید و از محصولات آن استفاده کنید باز هم حتما در کلکسیون عطر و ادکلن های خود به یک محصول از برند دیور نیاز پیدا می کنید. برند دیور به واسطه ی کارهای فشن و مدی که انجام می دهد نیز بسیار مورد توجه است و همین امر باعث شده که در نهایت عطر و ادکلن هایی که تولید می کند نیز مورد توجه طرفداران این برند قرار بگیرد. ادکلن میس دیور صورتی بلومینگ بوکه دارای رایحه ای شیرین و گلی است و طبعی خنک دارد که در سال ۲۰۱۴ تولید شد و هنوز هم یک عطر ماندگار به حساب می آید. نت های اولیه ای این ادوتویلت اغواگر با ادیشن نارنگی ماندارین به وجود آمده است تا در همان ابتدا سرزندگی و شادابی را به شما ببخشد، پس از آن نت های زنانه ی ادکلن به میدان می آیند که از فوژه های گل رز، گل صد تومانی، هلو و زردآلو ساخته شده است و ترکیبی بی نهایت خاص و بی نظیر را به وجود آورده است، پس از آن نت های پایانی که متشکل شده از مشک است خود را نمایان می کند، وجود مشک حالتی ثبات دار و شیک را به ادکلن می بخشد.

 


ادکلن ادوتویلت مردانه فرانک الیور بلو تاچ ( Franck Olivier Blue Touch EDT for men ) 


اگر که از آن دسته از آقایانی هستید که ادکلن هایی با رایحه های متفاوت را می پسندید و همیشه می خواهید ادکلن تان در هر جمعی خود را نشان دهد و رد بوی فوق العاده خاصی را از خود به جای بگذارد پیشنهاد اولان کالا به شما ادکلن مردانه فرانک الیور بلو تاچ می باشد. این ادوتویلت فوق العاده خاص و تکرار نشدنی به گونه ای است که هر بار پس از استفاده جانی دوباره به شما می بخشد. طبع این ادکلن نیز خنک با گروه بویایی ترش، چوبی و معطر است و شما با تهیه ی آن یک ادکلن همه جانبه برای استفاده در تمامی فصول سال را دارید. به سراغ نقد و بررسی نت های سازنده ی ادکلن برویم که نت های ابتدایی تشکیل شده از فلفل صورتی، نارنگی، لیمو ترش، ترکیبات سبز و ترنج می باشد و در هر بار اسپری کردن ادکلن شما رایحه های متفاوتی از انواع مرکبات را استشمام می کنید. رایحه های قلبی ادکلن کمی سنگین تر می باشند و از اسانس های صمغ گالبانیوم، نعناع هندی، خس خس، خربزه، سالویا و روایح چوبی ساخته شده است که در این بین شاهد وجود نت های چوبی نیز می باشید تا مردانگی ادکلن حفظ شود و همچنان یک ادکلن مرموز به نظر برسد، در پایان نیز نت های ادکلن با ترکیب ادیشن های خزه درخت بلوط، مشک و کهربا به پایان می رسد و در مجموع شما یک ادکلن با رایحه ای بی نظیر و منحصر به فرد را مشاهده می کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha