02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چگونه دستگاه بخارشوی خود را عیب یابی کنیم؟

ادیبه کریم پور 16 /آذر/ 1402
چگونه دستگاه بخارشوی خود را عیب یابی کنیم؟

چگونه دستگاه بخارشوی خود را عیب یابی کنیم؟


بخارشوی برای تمیز کردن کف بسیار عالی عمل می کند و سازگار با محیط زیست است. زیرا دستگاه های بخارشوی پس از استفاده فقط به آب و حرارت نیاز دارند. اگر جنبه های مفید بسیاری از این محصولات وجود داشته باشد، برخی از مشکلات رایج وجود دارد که کاربران بخارشوی اغلب از آن ها آگاه خواهند بود. خوشبختانه، شما می توانید بیشتر این مسائل را خودتان حل کنید. راه حل های توسعه دهنده ممکن است برای راه حل های پیچیده مورد نیاز باشد، اما با چند نکته و ترفند رایج، می توانید با حل مشکلات رایج در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. موارد زیادی وجود دارد که باعث می شود بخارشوی شما از کار بیفتد. قبل از اینکه آن را دور بیندازید، باید بدانید که اکثر مشکلات قابل رفع هستند. قبل از اینکه به این نتیجه برسید که بخارشوی شما خراب شده است، مهم است که در خانه عیب یابی کنید. همه ی ما در طول این سال ها هنگام استفاده از بخارشوی با مشکلات زیادی روبرو شده ایم و باید بتوانیم ان ها را به راحتی در خانه عیب یابی کنیم. شایع ترین دلیل بخار نشدن بخارشوی انسداد نازل و نشتی فشار است. برای رفع مشکلات انسداد بخار، سرکه را یک شب در مخزن بریزید و سعی کنید با آن بخار کنید. اگر این کار جواب نداد، از یک پین رسوب زدا یا گیره کاغذ جامبو برای جدا کردن رسوبات معدنی که بخار را مسدود می کنند، استفاده کنید. مناسب ترین راه حل به علت مشکل بستگی دارد. اکثر افرادی که بخارشوی دارند متوجه نمی شوند که باید از دستگاه ها مراقبت کرده و به درستی از آن ها استفاده کنند. بنابراین، ممکن است اغلب با این مشکل مواجه شوید. گفته شد، در اینجا نحوه رفع مشکلات آمده است.


عیب های شایع بخارشوی


1. نازل مسدود شده


اگر از آب سخت برای شستشو با بخار استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که دستگاه خود را به طور منظم تمیز کنید. این به جلوگیری از مسدود شدن سیستم توسط مواد معدنی کمک می کند. اکثر سازندگان توصیه می کنند که از آب مقطر فقط در بخارشوی استفاده کنید. پیامد عدم رعایت این دستورالعمل معمولاً مسدود شدن نازل است. وقتی آب سخت گرم می شود، معمولاً کلسیم آزاد می شود. فشار آن را به اطراف حرکت می دهد و باعث ایجاد و مسدود شدن جت هایی می شود که بخار از آن عبور می کند. هنگامی که رسوبات معدنی باعث انسداد می شوند، به یک پین رسوب زدا (معمولاً هر سنجاق بلندی این کار را انجام می دهد) و به طور بالقوه یک عامل کلسیم زدایی یا سرکه سفید با استحکام بالا نیاز دارید.


2. عدم تولید بخار گرم


یکی دیگر از مشکلات رایج کمبود آب در مخزن است. متوجه شده ایم که وقتی عجله دارید ممکن است فراموش کنید که مخزن را با حجم توصیه شده پر کنید و پایین بیایید تا بلافاصله تمیز کردن را شروع کنید. هنگامی که آب وجود ندارد، دستگاه هیچ بخاری را آزاد نمی کند و فرآیند تمیز کردن متوقف می شود. در واقع، اجرای یک بخارشوی خالی می تواند به راحتی به خود دستگاه آسیب برساند و گارانتی شما را باطل کند زیرا آب برای گرم کردن وجود ندارد. بنابراین، اگر بخارشوی شما بخار نمی کند، دوباره بررسی کنید که آب کافی وجود دارد، آن را به برق بزنید و زمان کافی را برای گرم شدن آب تا دمای مناسب برای تولید بخار بگذارید.


3. آب هنوز به طور کامل گرم نشده است


مجدداً، وقتی عجله دارید، ممکن است بدون بررسی اینکه آیا آب داخل شوینده به اندازه کافی داغ است یا نه، تمیز کردن را شروع کنید. ابتدا باید اجازه دهید بخارشوی آب را تا حدود 100 درجه سانتیگراد (212 درجه فارنهایت) گرم کند. این آب نه تنها برای از بین بردن میکروب ها مفید است، بلکه بخار کافی برای تمیز کردن بیشتر سطوح را نیز آزاد می کند.


4. نشت بخار یا آب


دستگاه های بخارشوی به دلیل افزایش فشار، بخار را آزاد می کنند. اگر این فشار در جایی از سیستم نشت کند، بخارشوی شما بخار را آزاد نمی کند. دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است با کاهش فشار در بخارشوی خود مواجه شوید. یکی از آن ها کلاهک پایینی است که به خوبی نصب نشده است. این می تواند باعث شود که ماپ با فشار کم بخار تولید کند یا اصلا بخار تولید نشود.


رفع مشکلات و عیب های بالا


1. نازل را مسدود کنید


می توانید ماده مسدود کننده نازل را به صورت دستی حذف کنید. برای انجام این کار به کمی پنبه، سرکه و گیره کاغذ یا یک شی مشابه نیاز دارید. سرکه سفید مانند یک عامل کلسیم زدایی عمل می کند. اگر قبلاً آن را در آشپزخانه ندارید، سرکه سفید با قدرت بالا را امتحان کنید زیرا بهتر عمل می کند.


دستورالعمل های رفع انسداد نازل دستگاه بخار شوی


در اینجا نحوه باز کردن انسداد نازل یک دستگاه بخار شوی هنگامی که بخار شدن متوقف می شود آورده شده است: دوشاخه را از دیوار جدا کنید تا خنک شود سپس مخزن آب را خالی کنید. نوک اسپری را بررسی کنید تا ببینید که آیا توسط زباله یا تجمع مسدود شده است. گیره کاغذ خود را در نوک اسپری قرار دهید و آن را به جلو و عقب حرکت دهید تا زباله ها از بین بروند. کمی سرکه را روی سر پاک کن بریزید و با یک پارچه بمالید تا هرگونه تجمع بیشتر در اطراف آن پاک شود. سعی کنید دوباره مثل همیشه از موپ استفاده کنید.
نکته حرفه ای: برخی از مدل ها برای رسیدن به نوک اسپری از شما می خواهند که پایه را باز کنید. اگر یک دستگاه بخار شوی دارید، ممکن است به یک پیچ گوشتی برای این کار نیاز داشته باشید.
احتیاط: سرکه را به طور منظم در دستگاه بخارشوی خود قرار ندهید. می تواند باعث خوردگی شود و به بخارشوی شما آسیب برساند. این می تواند گارانتی شما را باطل کند.


2. رفع هرگونه نشتی بخار


اگر بخارشوی شما بخار نمی کند، دلیل محتمل دیگر این است که در جایی نشتی وجود دارد. این دستگاه های تمیزکننده برای آزاد کردن بخار آب داغ فشار ایجاد می ‌کنند. اگر نشتی فشار وجود داشته باشد، بخاری را مشاهده نخواهید کرد.شما باید آن را بررسی کنید و آن را تعمیر کنید. شایع ترین ناحیه مشکل معمولاً درپوش پایینی است. هنگامی که محکم بسته نشده باشد، احتمالاً باعث نشتی و کاهش فشار می شود. برای رفع هرگونه مشکل نشتی، مخزن را با آب پر کنید و سپس درپوش پایین را بررسی کنید تا مطمئن شوید که محکم شده و به خوبی در جای خود محکم شده است. اگر مشکلی برای درپوش وجود دارد، با شرکت سازنده یا تعمیرکار حرفه ای خود تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند.


چگونه از خرابی بخار در آینده جلوگیری کنیم


بهترین راه برای جلوگیری از هر گونه خرابی در آینده بخارشوی، پیروی از راهنمای مراقبت و راهنمای کاربر سازنده است. به غیر از آن، نکات زیر به شما کمک می ‌کند تا بخارشوی خود را در وضعیت بالایی نگه دارید تا در هنگام انجام یک کار تمیز کردن بسیار مهم، با مشکلی مبنی بر تخلیه نشدن بخار مواجه نشوید.


فقط از آب مقطر یا تصفیه شده استفاده کنید: برای جلوگیری از انسداد، مطمئن شوید که فقط از آب مقطر یا تصفیه شده استفاده کنید. آب سخت حاوی کلسیم است که پس از مدتی به راحتی نازل را مسدود می کند.
بخارشوی را به طور منظم تمیز کنید: فرآیند تمیز کردن شامل حذف زباله و انواع آن از روی زمین است. این بدان معنی است که هر یک از اینها می تواند در نهایت باعث مسدود شدن نازل ماپ شما شود. برای جلوگیری از این امر، پس از هر بار استفاده، دستگاه خود را تمیز کنید. همچنین می توانید با افزودن کمی سرکه هر چند وقت یک بار به محلول پاک کن خود از تجمع آن جلوگیری کنید.


نتیجه گیری


یک بخارشوی مسدود شده برای شما ممکن است فساد زیادی داشته باشد. اگر آن جریان تبخیر نشود، اما شما آن را به برق متصل نگه دارید، ممکن است باعث انفجار شود. بخار با گرمای بیشتر گسترش می یابد. هنگامی که به بخار فشار قوی فشار وارد می کنید، احتمال خرابی دیواره موپ افزایش می یابد. اگر بخار فشار کمی فضای باز شود، در عرض چند ثانیه ممکن است مانند یک بمب منفجر شود. بنابراین، باید به خاطر داشته باشید که اگر به مشکلی فکر کردید، بلافاصله آن را ببندید و سعی کنید مشکل آن را شناسایی کنید. مشکل را در اسرع وقت حل کنید و دستورالعمل ها را برای عملکرد بهتر دنبال کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha