02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه نگه داری از مخلوط کن ها

ادیبه کریم پور 10 /مهر/ 1401
نحوه نگه داری از مخلوط کن ها

نحوه نگه داری از مخلوط کن ها


مخلوط کن به بلندر گفته می شود که ابزار آشپزخانه ای است که برای خرد کردن یا مخلوط کردن مواد غذایی و سایر مواد استفاده می شود. برخی از مخلوط‌ کن ‌های خارق‌ العاده برای سایر میوه منجمد استفاده می‌ شوند و یخ را نیز خرد می‌ کنند. اگر هر روز از مخلوط کن استفاده می کنیم، باید آن را نیز نگهداری کنیم. زیرا تضمین می کند که بلندر ما برای مدت طولانی دوام می آورد. نکات زیادی برای نگهداری از مخلوط کن وجود دارد و کارشناسان مختلف پیشنهادات مختلفی در مورد آن دارند. بنابراین، ممکن است گیج کننده باشد. به همین دلیل است که فهرستی از 10 نکته برای نگهداری از مخلوط کن ارائه کردیم. برای استفاده طولانی مدت باید این نکات را دنبال کنید. 


مخلوط کن خود را با 10 نکته حفظ کنید.


1. مخلوط کن خود را بشناسید.


وقتی مخلوط کن را از بازار می خریم، قبل از استفاده از آن، باید دفترچه راهنمای سازنده را مطالعه کنیم. باید در مورد نوع موتور و جنس پارچ و تیغه ها را بسنجید. همچنین قدرت و وات و اندازه را باید در نظر گرفت تا بدانید چه میوه و موادی را با آن مخلوط می کنید تا حجم و سفتی میوه ها برای دستگاه شما سنگین نباشد. 


2. بیش از حد پر نکنید.


باید به یاد داشته باشیم که وقتی از مخلوط کن استفاده می کنیم نباید آن را اضافه بار کنیم. موضوع بسیار مهمی است. اضافه بار به موتور آسیب می رساند و راندمان را خیلی سریع کاهش می دهد. بارگذاری بیش از حد مواد غذایی و سایر اقلام یخ زده باعث افزایش بار روی تیغه ها می شود.


3. تمیز کردن مخلوط کن به روشی مناسب


قبل از تمیز کردن مخلوط کن، آن را از برق جدا کنید. باید بعد از تهیه شیک یا آب میوه یا هر بار استفاده از آن برای هر منظوری، مخلوط کن را تمیز کنیم. این یک فرآیند بسیار ساده است. تمیز کردن مخلوط کن به معنای تمیز کردن شیشه و تیغه ها است. برای تمیز کردن این مخلوط کن باید از حوله یا پارچه مناسب استفاده کنیم. برخی از قسمت ها را نیز باید با برس شستشو دهیم.


4. میوه ها را به درستی اضافه کنید


اکثر کاربران جدید مخلوط کن از استفاده از این دستگاه آگاه نیستند. توالی صحیح غذا و مایعات داخل مخلوط کن را نمی دانند. قبل از استفاده از مخلوط کن یا ساختن هر وسیله ای در آن، باید اندازه غذاها و مایعات را بدانیم. هنگامی که مواد غذایی در مخلوط کن ذخیره می شوند یا بیش از حد بارگیری می شوند، به دستگاه آسیب می رسانند. همه مواد را یک باره در مخلوط کن قرار ندهید، کم کم به مخلوط کن اضافه کنید تا آبمیوه های بهتری را برای شما ارائه دهد.


5. مراقب میوه های سفت باشید


از مخلوط کن برای خرد کردن یا مخلوط کردن مواد غذایی و سایر مواد استفاده می شود. در آن نباید از وسایل سخت استفاده کنید، می تواند به مخلوط کن آسیب برساند. از مخلوط کن برای مخلوط کردن مایعات و میوه های نرم استفاده می شود. پس نباید از سیب زمینی، یخ و هر چیز سفت دیگری استفاده کنید زیرا این باعث آسیب به تیغه ها و دستگاه می شود. اگر مخلوط کن مخصوص طراحی شده باشد، فقط در این صورت می توانید از اقلام سخت در آن استفاده کنید.


6. در حالی که مخلوط کن خالی است کار نکنید


وقتی مخلوط کن خالی خود را روشن می کنید، موتور و تیغه ها بیش از حد کار می کنند. سپس ممکن است آسیب ببیند. بنابراین، ما باید مطمئن شویم که چیزی در مخلوط کن وجود دارد و سپس می توانیم آن را اجرا کنیم.


7. چک کردن نکات ایمنی قبل از استفاده


قبل از استفاده باید مخلوط کن را چک کنیم. شما باید کابل ها، شیشه و تیغه ها و غیره را بررسی کنید. گاهی اوقات این ماشین ها آسیب می بینند. این می تواند یک حادثه نیز ایجاد کند. بنابراین، قبل از استفاده باید آن را بررسی کنید تا از اتفاقات ناخوشایند مانند آتش سوزی و برق گرفتگی جلوگیری کند.


8. مراقب تنظیمات سرعت باشید


یکی از مهمترین قسمت های مخلوط کن تنظیمات سرعت آن است. ما باید به راحتی از آن استفاده کنیم. در ابتدا باید در حالت آهسته از آن استفاده کنیم و به تدریج سرعت را افزایش دهیم. اگر سرعت را حفظ نکنیم، موتور و تیغه ها آسیب می بینند. بنابراین برای تعمیر آن ممکن است هزینه های زیادی به دنبال داشته باشد.


09. آن را بدون برق نگه دارید.


وقتی مخلوط کن استفاده نمی شود باید سیم را از برق جدا کنید. حتی اگر مخلوط کن با تخته در آشپزخانه ثابت شده باشد، باید آن را از برق بکشید. این نه تنها برای هدر دادن برق، بلکه برای ایمن و فعال نگه داشتن آن است.


10. در مکان خشک نگهداری کنید.


مخلوط کن را باید در جای خشک نگه دارید. اگر مکان بلندر در آشپزخانه ثابت است، پس باید آن را در ذهن خود نگه دارید تا مکان خشک باشد و مکان باید به خوبی تهویه شود. درست مانند اتصال غیر ضروری به برق، رطوبت نیز می تواند به دستگاه آسیب برساند. بنابراین به جای وسایل های برقی توجه داشته باشید تا ایمن و سالم باقی بمانند.


نتیجه گیری و کلام آخر


اول اینکه مخلوط کن یک ابزار الکترونیکی است، بنابراین باید به طور منظم و با دقت از آن استفاده کنیم. هر بار باید مخلوط کن را بعد از استفاده تمیز کنیم. وقتی از آن استفاده نمی شود، باید آن را از برق بکشیم. باید از بارگذاری بیش از حد خودداری شود. مخلوط کن را باید در جای خشک نگه داریم و از بچه ها دور بمانیم. همچنین بلندرها به یک وسیله ضروری یا ارزشمند بسیاری از آشپزخانه ها تبدیل شده اند. این یک ماشین الکترونیکی است و مانند سایر لوازم جانبی که در زندگی عادی خود استفاده می کنیم نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. کارهای تعمیر و نگهداری زیادی وجود دارد که باید برای مزایای آن انجام دهیم. اگر این موارد را رعایت کنیم، مخلوط کن ما کاملاً کار می کند. 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha