02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چه چیزهایی را می توان در پلوپز درست کرد؟

ادیبه کریم پور 9 /مهر/ 1401
چه چیزهایی را می توان در پلوپز درست کرد؟

چه چیزهایی را می توان در پلوپز درست کرد؟


امروزه بسیاری از مردم جهان از دستگاه ها و تکنولوژی های جدید استفاده می کنند تا زندگی راحت تری داشته باشند و نیز کار هایشان سریع تر صورت گیرد. دستگاه هایی که در آشپزخانه به کار می رود برای آماده سازی سریع تر و پخت بهتر مواد غذایی هستند. پلوپز ها یکی از این دستگاه ها هستند که در آشپزخانه به شما کمک می کنند. این پلوپز ها می توانند بسیاری از غذا ها را برای شما در کمترین زمان و بدون دردسر و کثیف کاری درست کنند. در دستگاه ها پلوپز می توان غذاهایی مانند انواع پلو و برنج (لوبیا پلو، کلم پلو و..) ، پیتزا، پنکیک برای صبحانه و همچنین دسر های خوشمزه از جمله تکه میوه با کمی عسل یا شکر، کیک و... را درست کرد. پلوپز ها اندازه های متفاوتی دارند و می توان بسیته به نیاز خود و خانوادتان اندازه و حجم مناسب را انتخاب نمایید. پلوپز ها دارای اندازه های 5 فنجانی، 3 فنجانی و مینی پلوپز که برای 2 تا 3 نفر کافی است. در این مینی پلوپز می توان غذای کودک مانند برنج پخته شده، سوپ و ... را آماده کرد. یک نکته ی بسیار مهمی که در مورد پلوپز ها وجود دارد، مرحله و پروسه ی پخت آن است. یعنی وقتی برنامه از قبل تنظیم شده برای هر مواد غذایی را انتخاب می کنید، درجه حرارت و تایم آن متفاوت است. برای پختن برنج در مرحله ی اول حرارت را افزایش می دهد تا برنج کاملا پخته شود، سپس برای دم کشیدن آن حرارت را پایین می آورد. این مرحله افزایش و کاهش حرارت برای تمامی برنامه های مواد غذایی صدق می کند. به همین دلیل برنج و کیک و دیگر مواد غذایی در پلوپز به بهترین شیوه می پزد و آماده می شود. 


آماده سازی غذا های متنوع در پلوپز


برنج و پلو: پلوپز همانطور که از نامش پیداست، اصلی ترین کار آن پختن برنج و پلوهای مختلف است. برای پختن برنج تنها کاری که باید انجام دهید، اینکه برنج شسته شده را به همراه آب و نمک و روغن کافی داخل دیگ پلوپز قرار دهید و برنامه و تایم برنج را انتخاب کنید تا به خوبی آ ن را دم و آماده کند. همچنین برای آماده کردن پلو های مختلف کافی است مواد لازم مثل لوبیا و کلم و گوجه را آماده کنید و آن ها را همراه برنج در قابلمه ی پلوپز بریزید. پس اتمام مشاهده خواهید کرد که لوبیا پلو و کلم پلو و یا دمی گوجه شما آماده سرو می باشد. 


پیتزا: برای آماده سازی یک پیتزای خوشمزه می توان قبل از قرار دادن خمیر پیتزا، کف قابمله را کمی با کره چرب کرد و سپس خمیر را کف قابلمه گذاشت. بعد از آن مواد پیتزا را لایه لایه روی خمیر قرار دهید. درب پلوپز را محکم ببنید و برنامه پخت پیتزا را در دستگاه فشار دهید. به دلیل عدم نفوذ هوا به درون قابلمه، مواد به خوبی می پزد و پنیر پیتزا کاملا آب  و کش دار می شود. 
گوشت: یکی از بهترین پخت هایی که می توانید انجام دهید، درست کردن دنده های استخوانی و گوشت می باشد. دنده های استخوانی یا گوشت مرغ را همراه پیاز و ادویه جات مخصوص با کمی آب داخل دیگ پلوپز قرار دهید و برنامه و تایم پختن گوشت را انتخاب کنید تا کاملا کوشت با بخار و ادویه ها بپزد و نتیجه ی عالی را برای شما ارائه دهد.
کیک: در پلوپز ها می توان یک کیک خوشمزه را درست کرد. بعد از آماده سازی مواد کیک می توانید مواد را به آرامی داخل قابلمه ی آن بریزید. به دلیل محکم بودن درب آن و عدم نفوذ هوا داخل پلوپز، کیک به صورت یکنواخت پف می کند و برشته می شود. در برخی از پلوپز ها تنظیمات آماده سازی کیک داده شده و می توان تنها با فشردن یک دکمه، برنامه و تایم پخت را شروع کرد. پس از اتمام و خاموش شدن آن، زنگ هشدار آن شما را آگاه می سازد.


دسر: برای تهیه دسر یا شهد تکه های میوه می توان تکه های میوه را همراه کمی عسل ( برای برخی از میوه) استفاده کنید و آن را در پلوپز درست کنید. تکه های میوه نرم و آب دار و شیرین می شود. به همین سادگی می توان یک دسر خوشمرپزه را برای دورهمی های عصرانه ی دوستانتان درست کنید. 
پنکیک: درست کردن پنکیک برای صبحانه می تواند بسیار مفید باشد و با استفاده از از پلوپز بسیار ساده و راحت آماده می شود. برای آماده سازی پنکیک داخل قابلمه ی پلوپز کافی است کف دیگ را با کره کمی چرب کنید ( البته به دلیل قابلمه ی نسوز آن، مواد غذایی به کف دیگ نمی چسپند). سپس با یک ملاقه مواد پنکیک را داخل قابلمه بریزید و بعد از مدتی کوتاه و سوراخ سوراخ شدن پنکیک، می توان آن را به طرف دیگر برگردانید تا کاملا پخته شود. با این پلوپز می توانید یک صبحانه خوشمزه برای خود و خانوادتان درست کنید. 
تخم مرغ: آماده سازی تخم مرغ های آبپز با پلوپز بسیار آسان است و کافی است حرارت پلوپز را افزایش دهید و دیگ را با آب پر کنید و تخم مرغ را داخل آن قرار دهید. پختن این تخم مرغ ها در کمترین زمان امکان پذیر است.
سبزیجات آبپز: برخی پلوپز ها سبد بخارپز به همراه دارند و می توانید با استفاده از آن، سبزیجات را آبپز کنید. برای این کار کافی است دیگ پلوپز را با آب پر کنید، سپس سبد آن را بالای آب قرار دهید. با روشن شدن دستگاه، آب به جوش می آید و با بخار آب سبزیجات پخته می شوند. یک روش دیگر برای پختن سبزیجات وجود دارد این است که سبزیجات را داخل قابلمه قرار دهید و آن ها را با حرارت کم آبپز کنید. 


کوفته های منجمد شده: برای مواقعی که دیرتان شده و عجله دارید می توانید غذا های نیمه آماده مانند کوفته و ناگت و میگو و... را از فریزر درآورید و آن ها را با کمی روغن داخل دیگ پلوپز قرار دهید. سپس برنامه ی مورد نظر را انتخاب نماید. در کمترین زمان غذای شما آماده می شود. این محصول بسیار کاربردی است و برای خانم های شاغل یا دانشجویان که فرصت غذا درست کردن را نمی کنند بسیار عالی است. 
غذا های کودک: در پلوپز های مینی می توانید غذای کودک را درست کنید. برای کودکتان می توانید برنج را به صورت پوره به کودکتان بدهید و یا سوپ های مغذی و مفید را برای آن ها تهیه کنید. پلوپز ها دارای فناوری گرم نگه داشتن غذا برای مدتی هستند، پس می توانید غذا را به برای مدتی گرم نگه داشت و در ساعت های مختلفی از روز آن را میل کرد.
ماکارونی و نودل: بسیاری از پلوپز ها دارای برنامه و تایم نودل هستند و می توانید مواد لازم را داخل قابلمه ی پلوپز بریزید و برنامه ی آن را انتخاب کنید. در مدت بسیار کمی نودل خوشمزه ی شما آماده است. برای ماکارونی نیز می توان این کار را انجام داد. داخل قابلمه پلوپز مواد ماکارونی را به خوبی سرخ کنید و رب گوجه فرنگی را به ان اضافه کنید. وقتی تمامی مواد با هم سرخ و مخلوط شدند می توانید ماکارونی آبکشی شده را به مواد اضافه کنید و بگذارید ماکارونی به خوبی پخته شود و دم بکشد. 
ماست: یکی دیگر از برنامه های فوق العاده دستگاه های پلوپز، درست کردن ماست با آن است. می توانید به ازای هر یک لیتر شیر،  سه قاشق غذاخوری به آن اضافه کنید و آن را با شیر مخلوط کنید. سپس  در فهرست پلوپز گزینه yougrT را انتخاب کنید و استارت را بزنید. بعد از آن به سلیقه ی شما بستگی دارد که چه میزان می خواهید ماست شما ترش شود.


نتیجه گیری


سعی کنید در پلوپز خود دنده های استخوانی یا گوشت مرغ درست کنید. می توانید انواع پیتزا را در پلوپز درست کنید. تهیه گلابی آب پز یا تکه های میوه در پلوپز بسیار آسان است. با پنکیک های نرم که با استفاده از پلوپز درست شده اند، صبح خود را شروع کنید. همچپنین درست کردن پودینگ در پلوپز زمان زیادی نمی برد و بسیار راحت آماده می شود. مقداری تخم مرغ و سبزیجات را داخل پلوپز بریزید و آن ها را آبپز کنید. حتی می توانید کیک را در پلوپز درست کنید. کوفته های تازه یا منجمد را با استفاده از اتصال سبد بخارپز پلوپز کنید. بلغور جو را در پلوپز بپزید تا صبحانه ای پر و گرم داشته باشید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha