02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مقایسه غذا ساز و گوشت کوب برقی

مائده شریفی 6 /مهر/ 1401
مقایسه غذا ساز و گوشت کوب برقی

مقایسه غذا ساز و گوشت کوب برقی:

معرفی کلی غذا ساز و گوشت کوب برقی:
غذا ساز: یکی از وسایل محبوب خانم ها در آشپزخانه غذاساز است. یک وسیله چند کاره که تقریبا تمام مواد غذایی را خرد، اسیاب، حلقه و .... میکند.
گوشت کوب برقی: استفاده از لوازم برقی آشپزخانه در چند سال اخیر افزایش یافته و یکی از این وسیله های پر کاربرد گوشت کوب برقی میباشد که در کارهای روزانه همچون پوره کردن، میکس کردن، له کردن و.... کاربرد دارد.

قابلیت های غذا ساز و گوشت کوب برقی:


غذاساز: با استفاده از غذاسازها میتوانید بدون اضافه کردن مایعات اکثر مواد غذایی جامد و نیمه جامد را میکس کنید.
چرخ کردن گوشت: با غذا ساز میتوانید تمام گوشت ها را در کمترین زمان ممکن چرخ کنید و کاملا از مخلوط شدن ان مطمئن باشید.
گرفتن کره: میتوانید با گردو، بادام زمینی، بادام، فندق و هر چیزی که قابلیت گرفتن کره را داسته باشد در 5 دقیقه کره تازه و لذیذ درست کنید.
کوکو و کوفته: میتوانید همزمان تمام مواد مورد نیاز را داخل غذاساز بریزید و یک خمیر با کیفیت داشته باشید.
خرد کردن: با استفاده از تیغه های مختلف غذاساز تمامی سبزیجات در سایز های دلخواه شما قابل خرد کردن هستند.
خمیر کیک: اگر همزن برقی ندارید و کار با همزن برقی برای شما سخت است و از خمیر به دست امده خود راضی نیستید میتوانید از غذاساز برای درست کردن خمیر کیک استفاده کنید.
درست کردن لواشک: توسط غذاساز شما میتوانید بدون جوشاندن میوه ها کاملا انها را پوره کنید و یک لواشک سالم و تازه درست کنید.
تهیه سس : برای درست کردن و رقیق کردن انواع سس در مهمانی ها قابل استفاده است.

رنده کردن: از کارهای دشوار در اشپزی رنده کردن مواد غذایی میباشد که معمولا باعث زخمی شدن انگشتان هم میشود که با غذاساز به راحتی میتوانید هر چیزی را در سایز دلخواهتان رنده کنید.
حلقه کردن: بسیاری از غذاساز ها یک تیغه ی صفحه ای برای حلقه کردن دارند و این امکان را به شما می دهد که سبزیجات مورد نظر را به حلقه های یکسان و نازک برش زد.

گوشت کوب برقی: گوشت کوب های برقی کاربرد های متفاوتی دارند و جا به جایی مواد غذایی از ظرفی به ظرف دیگر نیاز نیست و شما میتوانید در هما ن ظرف غذا ها را مخلوط و میکس کنید.
پوره کردن: پوره کردن سوپ برای داشتن سوپی غلیظ و خوش طعم تر یا پوره کردن سیب زمینی و دیگر سبزیجات مناسب است.
درست کردن اسموتی: میتوانید با گوشت کوب برقی ابمیوه ها و اسموتی های تازه و سرشار از ویتامین درست کنید.
له کردن: غذاهایی مثل حلیم یا کشک بادمجان را به راحتی و در عرض چند دقیقه له کنید و بافت نرم و یکدستی داشته باشید.
خرد کردن یخ: در مدل هایی که تیغه های مخصوص این کار را داشته باشد قابلیت خرد کردن یخ وجود دارد.

تفاوت بین غذاساز و گوشت کوب برقی:


به طور کلی غذاساز ها کارایی بیشتری نسبت به گوشت کوب های برقی دارند و بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند اما از لحاظ رنج قیمتی گوشت کوب ها از قیمت مناسب تری برخوردارند، همچنین گوشت کوب ها طراحی کوچکی دارند و برای آشپزخانه های کوچک هم مناسب میباشند اما غذاساز ها فضای بیشتری میگرند. از نظر وزن غذاساز ها سنگین هستند و جا به جایی انها آسان نیست اما گوشت کوب های برقی سبک هستند و امکان جا به جایی راحت است. غذا سازها با تیغه های مختلفی که دارند کارهای متفاوتی انجام میدهند اما گوشت کوب های برقی اغلب یک تیغه ثابت دارند.

نحوه استفاده از غذاساز و گوشت کوب برقی:


غذاساز: اگر اولین بار است که از غذاسازتان استفاده می کنید بهتر است پس از باز کردن قطعات قابل شستشو ان را با اب گرم و مایع ظرفشویی بشورید و با دستمال خشک کنید و قطعات غیر قابل شستشو را با دستمال نم دار تمییز کنید. سپس مواد غذایی مورد نظر را درون محفظه یا کاسه غذاساز بریزید و دکمه پاور را روشن کنید تا دستگاه شروع به کار کند اگر درب ان را به طور کامل نبندید غذاساز کار نمی کند و روشن نمیشود.با کارهای مختلفی که میخواهید انجام دهید تیغه های دستگاه را عوض کنید. همچنین با دکمه سرعت میتوانید سرعت ان را افزایش داده یا با دکمه پالس که همان دکمه ضربه ای است  اندازه خرد شدن مواد را کنترل کنید.سعی کنید مواد غذایی بسیار داغ را درون دستگاه نریزید و صبر کنید تا کمی سرد شود یا اگر از مواد غذایی منجمد شده استفاده میکنید ان را درون هوای محیط قرار دهید و کمی صبر کنبد تا به ارامی ذوب شود.برای اسان تر شدن کار دستگاه بعضی از مواد غذایی را به قطعه های کوچکتر تقسیم کنید و زمان کمتری هم میبرد. در هنگام کار با غذاساز بعضی اوقات به ان استراحت دهید تا موتور ان داغ نشود.

گوشت کوب برقی: کار با گوشت کوب های برقی بسیار آسان است، تنها با فشار دادن دکمه روشن میشود و تیغه شروع به چرخیدن می کند و شما میتوانید کار خود را انجام دهید. گوشت کوب های برقی یک سرعت دارند اما کنترل کردن انها سخت نیست. اگر می خواهید مواد شما زودتر میکس شوند بهتر است گوشت کوب را حرکت دهید و همچنین می توانید برای مخلوط شدن بهتر مایعات غذای مورد نظر را درون ظرف بریزید.

قطعات غذاساز و گوشت کوب برقی:


غذاساز: برحسب چند کاره بودن غذاساز ها شامل قطعات مختلفی مثل:جند نوع تیغه، چند ظرف و چند دیسک مختلف هستند، اما یکسری قطعات اصلی مانند:پارچ، کاسه، تیغه اصلی و موتور در همه انها وجود دارد.
منبع تغذیه: در غذاساز ها معمولا لوله ای وجود دارد که از طریق ان مایعات یا مواد غذایی دیگر را به درون دستگاه میریزیم.
تیغه چند کاره: این تیغه در اکثر دستگاه ها وجود دارد.میتوانید با استفاده از ان سبزیجات و میوه های مختلف را خرد کنید و برای پوره کردن ان ها مایعات به ان اضافه کنید.
 تیغه خمیر زن: تیغه ای از جنس پلاستیک است که برای درست کردن و ورز دادن خمیر ها مناسب میباشد، این تیغه معمولا منحنی کمتری دارد تا به خوبی بتواند خمیر را ورز دهد.
دیسک رنده یا خرد کن: این تیغه روی کاسه قرار میگیرد و زمانی که شما از طریق لوله تغذیه مواد غذایی را اضافه میکنید اول به دیسک خرد کن برخورد می کند سپس به درون کاسه میریزد.
دیسک برش: این دیسک مانند دیسک خرد کن در بالای کاسه قرار میگیرد و مواد غذایی را قطعه قطعه می کند. از این دیسک میتوانید برای برش سبزیجات استفاده کنید.
دیسک خورد کن دورو: این دیسک برای خرد کردن و رنده کردن به صورت ریز و درشت است . میتوانید مواد غذایی را به دلخواه به صورت ریز یا درشت رنده یا خرد کنید.
دیسک ژولین: برای تهیه چیپس و برش های نازک از سبزیجات و سیب زمینی به کار میرود.
دیست امولسیون: برای تهیه سس و همزدن تخم مرغ و شکلات به کار میرود.
اسیاب: برای اسیاب کردن دانه های قهوه، اجیل و ادویه ها به کار می رود.
همزن،ابمیوه گیری و مخلوط کن: در برخی از غذاساز ها این سه قطعه نیز وجود دارد و دیگر نیاز نیست که شما انها را به صورت جداگانه تهیه کنید و فضای بیشتر بگیرد.

قطعات گوشت کوب برقی: گوشت کوب های برقی با توجه به چند کاره بودن شامل قطعات متفاوتی هستند که اصلی ترین اجزای ان بدنه، میله، تیغه و کاسه پیرکس یا پلاستیکی است.
بدنه: این قطعه معمولا از جنس پلاسیک است و طوری طراحی شدن که کار کردن با ان ها اسان میباشد.
میله: میله های گوشت کوب های برقی اغلب فلزی هستند اما جنس پلاستیکی هم دارند که باید در نگه داری از ان ها بیشتر دقت کرد.
تیغه: این قطعه هم از جنس فلز اس و برای کار کرد بیشتر بعضی قسمت ها خم رو به پایین و بعضی دیگر خم رو بالا هستند.
ظرف: معمولا گوشت کوب های برقی همراهشان یک ظرف از جنس پلاستیک یا پیرکس هست که میتوانید در ان مواد را پوره کنید یا اسموتی درست کنید.
تیغه بزرگ، کاسه، همزن: این قطعات که همراه همزن های چند کاره هستند برای درست کردن مواد کیک ، چرخ کردن گوشت مرغ، خرد کردن سبزیجات و .... کاربرد دارند.

نحوه تمیز کردن غذاساز و گوشت کوب برقی:

 
غذاساز: این دستگاه به دلیل دارا بودن تیغه های زیاد شستشوی سختی دارد. پس از اینکه قطعات را با اب گرم و مایع طرفشویی تمیز کردید ان ها را خشک کنید و در جای خود قرار بدهید و قطعات غیر قابل شستشو را دستمال بکشید.با مراجعه به دفترچه راهنما هم میتوانید بررسی کنید که قابلیت قرار دادن در ماشین ظرفشویی را دارد.

گوشت کوب برقی: برای شستشو این محصول باید قطعاتی که قابلیت جدا شدن را دارند، در اب گرم و مایع ظرفشویی بزارید سپس ابکشی کنید اما در هنگام ابکشی نباید دست خود را مستقیم به تیغه ها بزنید چون ممکن است دستتون اسیب ببینه.بقیه قطعات را هم با دستمال نم دار تمییز کنید.

توان موتور غذاساز و گوشت کوب برقی:


غذاساز: به طور کلی نیروی غذا ساز از 400 وات تا1100 وات میباشد. هر چقدر نیروی دستگاه بیشتر باشد کار ها سریع تر انجام میشود اما به یاد داشته باشید که هزینه مصرفی ان نیز بیشتر میباشد.
گوشت کوب برقی: معمولا قدرت موتور گوشت کوب های موجود در بازار بین 150 وات تا 250 وات میباشد اما گوشت کوب های برقی 500 وات هم داریم. قدرت موتور 200 تا 250 وات برای به دست اوردن بافت های نرم کافی است. اما برای کارهایی مثل خرد کردن یخ گوشت کوب هایی با قدرت بیشتر لازم است.

با توجه به این مقاله شما میتوانید کاملا تفاوت های بین غذاساز و گوشت کوب برقی را بدانید و با توجه به نیاز های خود و نکاتی که در مقالقه گفته شده، دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha