02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای خرید میکسر پایه یا ایستاده

ادیبه کریم پور4 /مهر/ 1401
راهنمای خرید میکسر پایه یا ایستاده

راهنمای خرید میکسر پایه یا ایستاده


میکسر پایه یک همزن برقی سنگین است که در یک پایه ثابت با یک کاسه تعبیه شده است. اکثر آن ها دارای سرعت های متعدد هستند، می توانند مواد متراکم را مدیریت کنند و عملکرد بدون هندز را ارائه دهند. میکسرهای پایه معمولاً می توانند با لوازم مختلف مخلوط، شلاق زده و ورز دهند، اما همچنین می توانند گوشت را خرد کرده، سیب زمینی را له کنند و ... را انجام دهند. برخی از میکسرهای پایه با پیوست هایی که قابلیت های میکسر را افزایش می دهند سازگار هستند. بعضی میکسرهای پایه دارای بیش از 10 ضمیمه مختلف هستند که به شما امکان می دهد رشته های ماکارونی را رول کنید و برش دهید، گوشت چرخ کنید، سبزیجات را مارپیچی کنید، بستنی درست کنید و موارد دیگر. با اتصالات، میکسر پایه می تواند به یکی از همه کاره ترین لوازمی تبدیل شود که تا به حال در آشپزخانه خود استفاده می کنید.


انواع میکسر ایستاده


هنگام خرید میکسر پایه، صرف نظر از برند، معمولاً باید بین دو نوع اصلی تصمیم بگیرید: سر شیب دار و بالابر کاسه ای. تفاوت اصلی بین طرح‌ های سر شیب ‌دار و بالابر کاسه در نحوه اتصال و دسترسی به کاسه‌ ها و همچنین انواع مخلوط‌ هایی است که آن ها به بهترین نحو کار می‌ کنند. انواع میکسر پایه عبارتند از:


میکسر پایه سر کج


کاسه ها معمولا به پایه میکسر متصل می شوند. سر به عقب متمایل می شود تا دسترسی آسان به کاسه و همزن را فراهم کند، که باعث می شود افزودن مواد یا تعویض لوازم جانبی به سرعت انجام شود. اکثر مدل های سر شیب به راحتی می توانند مخلوط های روزمره را مدیریت کنند و ظرفیت های کوچک تا متوسط را ارائه می دهند. این میکسر سبک تمایل به داشتن مشخصات پایین تری برای ذخیره سازی روی میز دارد و معمولاً می تواند به خوبی زیر اکثر کابینت های آشپزخانه قرار گیرد.


میکسر ایستاده کاسه بالابر


کاسه ها معمولاً به دو بازوی محکم متصل می شوند که ثبات و پشتیبانی از مخلوط های سنگین را فراهم می کنند. یک اهرم به آرامی کاسه را در موقعیت زیر ضرب‌ کننده‌ ها قرار می ‌دهد و هنگام مخلوط کردن دسته‌ های بزرگ، ثبات بیشتری را ایجاد می‌ کند. بیشتر مدل های کاسه بالابر برای رسیدگی به مخلوط های متراکم و ارائه ظرفیت های بزرگتر مجهز هستند. ساختار جامد همچنین این میکسر را برای مواد و دسته های سنگین روی میز شما محکم نگه می دارد. انواع دیگر میکسرهای پایه موجود در بازار عبارتند از مدل‌ هایی با موتور زیر کاسه با همزن‌ های داخل کاسه، ترکیب‌ های همزن دستی که به پایه ثابت وصل می‌ شوند و مدل ‌هایی که کاسه را به جای همزن ‌ها برای مخلوط کردن می ‌چرخانند.


نحوه انتخاب میکسر


اینکه کدام میکسر پایه بهترین است بستگی به آنچه برای شما مهم است دارد. این عوامل و موارد دیگر را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که میکسر پایه مناسب را انتخاب کرده اید.


اندازه و ظرفیت
همه چیز را کاوش کنید، از میکسرهای فشرده و مناسب آپارتمان گرفته تا مدل های بزرگتر که به راحتی مخلوط های بزرگ و متراکم را کنترل می کنند.


طراحی رنگ، پایان و کاسه
اگر میکسر عالی به معنای هماهنگی با دکوراسیون شماست، انواع رنگ ها، پوشش ها و گزینه های کاسه موجود را کشف کنید.


ملحقات و لوازم جانبی
با میکسر خود بیشتر بسازید و امکانات بی پایان را با پیوست ها و لوازم جانبی کشف کنید. در انتخاب اقلام همراه آن دقت داشته باشید تا بتوانید انواع مواد غذایی را با آن درست کنید.


اندازه های میکسر پایه چیست؟


میکسرهای پایه در اندازه های مختلف از جمله ابعاد، وزن ها و ظرفیت های مختلف کاسه عرضه می شوند. عواملی مانند طراحی کلی، تنظیم کاسه و همزن یا نوع همزن پایه ممکن است بر ظرفیت کاسه در مقایسه با اندازه بدنه میکسر پایه تأثیر بگذارد. به طور کلی، هر چه بدنه همزن پایه بزرگتر باشد، اندازه و ظرفیت کاسه همزن بزرگتر است. در حالی که ابعاد و ظرفیت های دقیق بر اساس برند متفاوت است، می توانید اندازه های میکسر پایه را کوچک، متوسط و بزرگ در نظر بگیرید.


ظرفیت میکسر ایستاده


میکسرهای پایه ای با اندازه کوچکتر معمولاً بین 2 تا 3.5 لیتر ظرفیت دارند، در حالی که میکسرهای پایه بزرگتر می توانند حدود 5 تا 8 لیتر را ارائه دهند. در وسط، میکسرهای ایستاده با اندازه متوسط با ظرفیت حدود 4 تا 5 لیتر پیدا خواهید کرد. اندازه ای عالی برای دستور العمل ها و وعده های غذایی روزمره خود را می توان به راحتی انتخاب کرد.


ابعاد و وزن میکسر ایستاده


ابعاد و وزن میکسرهای پایه به طراحی و ساخت آن ها بستگی دارد و می تواند بسیار متفاوت باشد. به طور کلی، یک میکسر پایه می تواند از حدود 4 تا 15 کیلوگرم وزن داشته باشد، بنابراین هنگام انتخاب اندازه میکسر پایه به نحوه و مکان نگهداری آن فکر کنید. برند های معروف مجموعه کاملی از میکسرهای پایه کوچک، متوسط و بزرگ را ارائه می دهد که همه چیز را از شام شب های هفته گرفته تا مهمانی های کامل را ارتقا می دهد. هر میکسر قدرت ارائه عملکرد بهینه را برای اندازه میکسر پایه ارائه می دهد. هنگام تصمیم گیری برای خرید میکسر های برند ، این عوامل را در نظر بگیرید تا مشخص کنید کدام اندازه برای شما بهترین است.


رنگ‌ ها و گزینه ‌های طراحی میکسر پایه


میکسرهای پایه اغلب روی کانتر نمایش داده می شوند و ظاهر آن ها را عامل مهمی می کند. ظاهر میکسرهای پایه می تواند به طور گسترده ای از برندی به برند دیگر متفاوت باشد، همانطور که تعداد گزینه های رنگی و ویژگی های قابل تنظیم می تواند متفاوت باشد. برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام گزینه برای استایل شما بهتر عمل می کند، کمک بگیرید.


ملحقات و لوازم جانبی میکسر پایه


چندین برند در حال حاضر ضمیمه هایی را ارائه می دهند که به گسترش تطبیق پذیری میکسر فراتر از کاسه کمک می کند. همه چیز از مخلوط کن و غذاساز گرفته تا آبمیوه گیری و آسیاب غذا پیدا خواهید کرد. بسیاری از برندها همزن های اضافی مانند مخلوط کردن لوازم جانبی با لبه سیلیکونی را ارائه می دهند که به خراشیدن کاسه کمک می کند.


به کدام ملحقات میکسر پایه نیاز دارم؟


هنگام انتخاب ضمیمه ها، به انواع دستور العمل هایی که می خواهید ایجاد کنید و اینکه چگونه یک میکسر پایه می تواند آن را ممکن کند، فکر کنید. برخی از میکسرهای پایه نیز شامل این موارد اضافی مفید هستند:
محافظ اسپلش: یک درب پلاستیکی با سوراخ یا دریچه لولایی در آن که بالای کاسه همزن ثابت می شود تا وقتی مواد را اضافه می کنید پاشیده نشود. در برخی از مدل ها، قبل از شروع استفاده از میکسر پایه، این باید وصل شود. اگر مقدار زیادی مایه کیک درست کنید مفید است زیرا از ریختن مواد سبکتر مانند آرد یا پودر قند از کاسه و گردگیری آشپزخانه جلوگیری می کند.
Flexi-beater: به نام به روز رسانی کوبنده تخت اصلی نیز معروف است. این اساساً همان اتصال است، برای همان نوع کار، اما دارای یک کاردک سیلیکونی / لاستیکی است که در لبه بیرونی کوبنده قرار دارد. این کار مواد را از کناره های کاسه می خراشد و از مشکل رایج گیر کردن مواد مخلوط نشده در کناره کاسه جلوگیری می کند. این پیوست را آزمایش کرده اند و دریافته اند که معمولاً در تمیز کردن کاسه به خوبی کار می ‌کند، اگرچه برخی از آن ها بهتر از بقیه هستند.
مخلوط کن کوزه ای: برخی از میکسرهای پایه دارای یک ضمیمه همزن کوزه هستند که به بالای بازوی همزن ثابت می شود. این نوع ضمیمه برای مخلوط کردن اسموتی، سوپ یا حتی پوره کردن غذا مناسب است.
نکته: برخی از محافظ های اسپلش دارای درب لولایی هستند تا بتوانید مواد را اضافه کنید اما در حین هم زدن کاسه را کاملا ببندید. برخی دیگر فقط یک دهانه با یک لوله کوچک تغذیه برای افزودن مواد دارند. مخلوط کن کوزه را می توان از پلاستیک، شیشه مقاوم در برابر حرارت ساخته شد. برخی از آن ها برای خرد کردن یخ یا آسیاب کردن قهوه مناسب هستند، اما نه همه آن ها. قبل از خرید، مشخصات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که یکی از موارد مورد نیاز را انجام می دهد. ممکن است خرید یک مخلوط کن کوچک جداگانه ارزان تر و به صرفه تر برای خانواده های کوچک و مصرف کم باشد.


ملحقات میکسر فرآوری مواد غذایی


لوازم جانبی اضافی که فقط با مدل ‌های خاص یا با هزینه اضافی در دسترس هستند، شامل مجموعه ‌ای از ملحقات فرآوری مواد غذایی هستند که می ‌توانند مجموعه مهارت‌ های همزن شما را افزایش دهند که عبارتند از: خردکن کوچک برای خرد کردن آجیل، گیاهان و ادویه جات ترشی جات. برش/ رنده مانند ضمیمه مینی غذاساز. غذا را تکه تکه و رنده می کند. پرس مرکبات برای فشار دادن آب تازه. آبمیوه گیری آهسته برخی از همزن ها دارای اتصال آهسته آبمیوه گیری هستند، بنابراین می توانید سبزیجات و میوه های سفت تری بگیرید. آسیاب ادویه ها، فلفل یا میوه های خشک را آسیاب می کند. برخی از آسیاب ها نیز می توانند قهوه را آسیاب کنند، اما ابتدا دستورالعمل ها را بررسی کنید. چرخ گوشت این لوازم جانبی به این معنی است که شما می توانید گوشت و ماهی خود را برای تهیه همبرگر، کیک ماهی، پاته، ترین یا کوفته ریز خرد کنید. در برخی مدل ‌ها، یک صفحه چرخ‌ کردن متوسط یا درشت و یک لوله اضافی برای ساخت سوسیس وجود دارد. ماکارونی ساز برای تهیه انواع ماکارونی شکل و اسپاگتی نیز در برخی مدل ها موجود است. برش بیسکویت برخی از مدل ها به شما امکان می دهند بیسکویت های شکل دار را بیرون بیاورید. بستنی ساز این معمولاً یک کاسه قابل انجماد است که می توانید از آن با ابزار اصلی مخلوط کن برای تهیه بستنی خود استفاده کنید. برند های معتبرتر میکسر مانند Bosch، Kenwood و KitchenAid دارای طیف وسیع تری از پیوست ها برای خرید جداگانه هستند. هر پیوستی که تصمیم می گیرید، مطمئن شوید که بهترین میکسر را خریداری کرده اید. مهمترین چیز این است که شما را در جایی که مهم است ناامید نمی کند. با کارهای اصلی پخت و شیرینی پزی. 


آیا به میکسر یا غذاساز نیاز دارم؟


برخی از میکسر های پایه آجیل، گیاهان و ادویه جات را خرد می کنند، اما در این کار به خوبی برخی از غذاسازها یا خردکن های کوچک که به طور خاص برای این کار طراحی شده اند و همچنین می توانند با مواد بسیار سخت مانند یخ، جوز هندی یا دانه های قهوه مقابله کنند، عمل نمی کنند. اگر کارهایی مانند خرد کردن، برش دادن و رنده کردن اولویت شما در آشپزخانه است، احتمالاً غذاساز مناسب شما خواهد بود. اگر اولویت شما ترکیب سوپ ها و اسموتی ها است، به سراغ میکسر پایه یا ایستاده بروید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha