02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت غذاساز و میکسر پایه

ادیبه کریم پور 2 /مهر/ 1401
تفاوت غذاساز و میکسر پایه

تفاوت غذاساز و میکسر پایه


غذاساز و میکسر پایه: غذاساز و میکسر پایه به تهیه یک وعده غذایی برای خانواده شما کمک می کند. از آنجایی که این دو دستگاه اغلب می توانند در آشپزخانه برای کارهای مشابه مورد استفاده قرار گیرند، قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده از آن ها، شناخت مزایا و معایب هر کدام ضروری است. در عین حال، برخی از کارها فقط توسط غذاساز و برخی دیگر فقط توسط میکسر قابل انجام است. به عنوان مثال، میکسرهای پایه ممکن است برای کارهایی مانند مخلوط کردن سنگین یا هم زدن سفیده تخم مرغ مناسب تر باشند. از طرف دیگر، خرد کردن، برش و آسیاب کردن را می توان در یک غذاساز انجام داد. بنابراین، این مطلب مقایسه به شما در انتخاب بهترین گزینه برای نیازهای خود کمک می کند.


غذاساز


غذاساز خوب یک دستیار آشپزخانه ایده آل برای صرفه جویی در زمان و تلاش در حین آماده سازی معمول غذا هنگام پوره کردن سوپ، خرد کردن سالاد یا مخلوط کردن دستور العمل های آماده سازی است.


میکسر ایستاده


میکسر استند بهترین دستگاه پخت است. این به شما آزادی و انعطاف‌ پذیری می‌ دهد تا انواع پخت‌ های مورد نظر خود را با دقت بسیار بیشتر و تلاش بسیار کمتر نسبت به زمانی که آن را با دست انجام می ‌دهید ایجاد کنید. میکسرهای مختلفی وجود دارد که به شما امکان می دهد حتی غذا را در کاسه آماده کنید.


بهترین گزینه برای شما


هنگام مقایسه این دو دستگاه، به خاطر داشته باشید که هر دو باعث صرفه جویی در وقت شما در آشپزخانه می شوند. هر یک از آن ها با هدف خاصی طراحی شده اند تا از ویژگی های متمایز خود حداکثر استفاده را ببرند. بیایید ببینیم چه چیزی برای سرآشپزهای مختلف اهمیت دارد. هدف این است که بفهمید برای چه چیزی بیشتر از آن استفاده خواهید کرد. به عنوان مثال، اگر قصد دارید مرتباً پخت کنید، میکسر پایه راحت تر خواهد بود. با این حال، اگر قصد دارید تا حد زیادی برش، خرد کردن و برش بزنید، یک غذاساز مفید خواهد بود.


کاربرد های میکسر پایه


بهترین میکسر ایستاده شما می توانید از این دستگاه برای کارهای مختلف استفاده کنید. می تواند خمیر را ورز داده، کیک و خامه را مخلوط کرده و سفیده تخم مرغ را هم بزند. همچنین برای تهیه خمیر نان برای کیک و نان عالی است. موتور آن برای پاسخگویی به نیازهای افراد مختلف تنظیم شده است. این دستگاه برای عملیات در مقیاس بزرگ مانند ورز دادن پوسته پای یا مخلوط کردن مقدار زیادی خمیر کیک ایده آل است. این دستگاه می تواند چندین ماده را به طور همزمان در یک کاسه مخلوط کند. چه بخواهید خمیر کوکی، خمیر نان، خمیر مافین و خمیرهای دیگر را مخلوط کنید، کار بسیار خوبی خواهد بود. به خاطر داشته باشید که در طول استفاده از میکسر باید سیم کش و همزن را تعویض کنید. اغلب میکسرها معمولاً دارای چند سرعت مانند تنظیمات کم، متوسط و زیاد هستند. اگرچه قدرت موتور آن ها در محدوده 250 تا 350 وات متفاوت است، اما به اندازه کافی قدرتمند است که دسته های زیادی از خمیر کیک، کلوچه و حتی خمیر نان را در کمتر از 5 دقیقه مخلوط کند. برای مقایسه، مخلوط کردن خمیر نان با دست به مدت 10 تا 15 دقیقه معادل 2 دقیقه با استفاده از میکسر ایستاده است. میکسرها دارای یک سر کج به عقب هستند که به شما امکان می دهد در حین کار دستگاه مواد را اضافه کنید و یک بالابر کاسه ای که کاربر باید دستگاه را متوقف کند و کاسه را بالا یا پایین بیاورد تا غذای اضافی در کاسه اضافه کند. علاوه بر این، میکسرهای پایه معمولاً با یک قلاب خمیر و یک همزن صاف عرضه می‌شوند که کار پخت را آسان می‌کند. تمام لوازم جانبی میکسر ها قابل جابجایی هستند و کاربر می تواند پس از خالی شدن کاسه آن ها را در ماشین ظرفشویی بشویید.


کاربرد های اساسی غذاساز


این دستگاه ها سریع تر از یک همزن ایستاده است، اما اگر در خانه اغلب در حجم زیاد آشپزی نمی کنید برای شما مناسب نیست. با این حال، اگر یک آشپز خانه ماهر و با تجربه هستید، غذاساز تقریبا همه چیز را انجام می دهد. مدل های متعددی وجود دارد که هر کدام دارای مجموعه ای از مزایای منحصر به فرد خود هستند. یک غذاساز برای چندین کار مفید است، به عنوان مثال، خرد کردن، برش دادن و مخلوط کردن مواد غذایی است. همچنین می توان از آن برای تهیه نان و کیک، زدن سفیده یا خامه تخم مرغ و آسیاب کردن دانه های قهوه و موارد دیگر استفاده کرد. مجموعه لوازم جانبی مورد استفاده در دستگاه عامل اصلی در تعداد وظایفی است که می تواند انجام دهد. معمولاً با تیغه S مانند، خردکن، دیسک برش و قلاب خمیر عرضه می شود. فرض کنید می خواهید سالاد یا هویج، سیب زمینی یا پیاز را در غذاساز برش دهید. در این صورت، از کاتری استفاده خواهید کرد که اغلب دارای ویژگی است که به طور خودکار اندازه تیغه را بر اساس اندازه مواد شما تنظیم می کند. برای خرد کردن همه مواد، از جمله گوشت، ماهی، و سبزیجات سفت، از S-blade استفاده می کنید. در حالی که دیسک خرد کردن به خرد کردن سبزیجات برای دستور العمل های مختلف مانند سالاد کلم و غیره کمک می کند. همان استند میکسرهای غذاساز با ظرفیت های مختلف کاسه از 2 تا 3 فنجان کوچک تا 14 تا 16 فنجان بزرگ عرضه می شود. با این حال، موتورهای غذاساز معمولاً بسیار قدرتمندتر از میکسرهای پایه هستند و از 300 تا 1200 وات متغیر هستند. ماشین ‌های بزرگ‌ تر قدرت بیشتری دارند و می ‌توانند حجم بیشتری از غذا را به یکباره مدیریت کنند. یک مدل کوچکتر فقط برای انجام کارهای خرد کردن اولیه مناسب تر است. غذاسازها معمولاً با قطعات پلاستیکی و تیغه های فولادی ضد زنگ ساخته می شوند، در حالی که میکسرهای پایه معمولاً دارای قطعات فلزی از جمله کاسه مخلوط کن و لوازم جانبی هستند. اکثر مدل ها همچنین دارای کنترل های بسیار ابتدایی هستند و کار با آن ها بسیار آسان است. از آنجایی که غذاساز دارای لوازم جانبی زیادی برای تمیز کردن است، بهتر است برای تعمیر و نگهداری آسان، یک دستگاه قابل شستشو در ماشین ظرفشویی بخرید.


مزایای غذاساز:


بهترین برای خرد کردن، برش، مخلوط کردن، و رنده کردن؛
کاربر پسند است.
صرفه جویی در زمان؛
مدل های زیادی برای بودجه های مختلف موجود است.
گیاهخواران آن را دوست خواهند داشت.
معایب:
فقط می تواند ظرفیت های کوچکی را برای کارهای مخلوط کردن خمیر انجام دهد.
لوازم جانبی زیادی برای شستشو و نگهداری دارد.


مزایای میکسر پایه:


تطبیق پذیری در اختلاط وظایف
خمیر کن عالی برای ظرفیت بیشتر در مقایسه با غذاساز.
بهترین انتخاب نانواها و شیرینی پزی های خانگی
معایب: حجیم، بزرگ و نسبتا سنگین


جمع بندی و کلام آخر


مطمئناً اگر یک میکسر و غذاساز دارید، هرگز نیازی به خرید دستگاه دیگری نخواهید داشت. با این حال، اگر فضا و پول برای یکی دارید، قبل از خرید در مورد نیازهای خود فکر کنید. بهترین میکسر پایه برای شما بر اساس ترجیحات آشپزی شما و کارهایی که اغلب انجام می دهید تعیین می شود. به عنوان مثال، اگر قصد دارید از میکسر پایه خود برای پخت استفاده کنید، نوع سنگین توصیه می شود. با این حال، اگر حمل و نقل مشکل ساز باشد، یک غذاساز کوچکتر ممکن است مفیدتر باشد. حتی اگر قصد دارید از هر دو دستگاه به طور همزمان استفاده کنید، قبل از تصمیم گیری برای خرید، درک عملکرد هر دستگاه ضروری است. به عنوان مثال، اگر شما دوست دارید نان و شیرینی بپزید، باید یک میکسر پایه دار را انتخاب کنید، زیرا دارای لوازم جانبی و ویژگی هایی است که به شما امکان می دهد انواع غذاها را درست کنید. در همین حال، غذاساز یک ابزار همه جانبه است که در زمان و تلاش شما به صورت روزانه صرفه جویی می کند. هر گزینه ای که انتخاب کنید همیشه یک سرمایه گذاری عاقلانه در آشپزخانه شما خواهد بود.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha