02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

اشتباهات رایج درباره استفاده از مخلوط کن

ادیبه کریم پور 29 /شهریور/ 1401
اشتباهات رایج درباره استفاده از مخلوط کن

اشتباهات رایج درباره استفاده از مخلوط کن


آسیاب ‌ها و مخلوط ‌کن ‌های موجود در بازار یک ضرورت مطلق در آشپزخانه هستند. در حالی که آن ها به تهیه یا آماده سازی انواع ظروف کمک می کنند، استفاده درست از آن ها نه تنها برای به دست آوردن حداکثر سود از سرمایه گذاری، بلکه برای اطمینان از ایمنی شما نیز مهم است. اشتباهاتی که باید در حین استفاده از این وسایل اجتناب کنید را مشاهده کنید تا از مشکلات ناخواسته جلوگیری کنید و در برابر خطرات در امان باشید.


اضافه بار


یکی از رایج ترین اشتباهات مخلوط کن آشپزخانه پر کردن بیش از حد دستگاه است. از قرار دادن یکباره همه مواد در مخلوط کن یا میکسر آسیاب خودداری کنید. به صورت دسته ‌ای مخلوط یا آسیاب کنید تا این وسایل کار خود را به نحو احسن انجام دهند.


گرم شدن بیش از حد


عدم استفاده صحیح از مخلوط کن یا میکسر آسیاب می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود که می تواند به دستگاه آسیب برساند و کیفیت غذایی غذا را تحت تأثیر قرار دهد. مطمئن شوید که در فواصل زمانی ضربان دارید، هرگز این وسایل را بیش از 30 ثانیه در حال روشن نگه ندارید. بین نبض ها، از قاشق یا کاردک برای خراش دادن داخل شیشه استفاده کنید. فقط مواظب باشید که هرگز این کار را در حین کار کردن دستگاه انجام ندهید و از خاموش شدن کامل دستگاه اطمینان حاصل کنید.


اضافه کردن آب


این واقعا چیز بدی نیست اگر مقدار را درست دریافت کنید. مطمئن شوید که همیشه آب یا یخ را بعد از مخلوط شدن یا آسیاب شدن سایر موادتان اضافه کنید. برای مخلوط کردن یا آسیاب کردن اقلام متراکم یا خشک، می توانید در ابتدا کمی آب اضافه کنید، اما توجه داشته باشید که مقدار آبی که اضافه می کنید بر قوام محصول نهایی تأثیر می گذارد. بنابراین به تدریج آب اضافه کنید.


استفاده از سایر پیوست ها


استفاده از ضمیمه هایی که برای آسیاب یا مخلوط کن شما طراحی نشده اند، مشکل بزرگی است. ضمیمه هایی که با پایه مدل شما مناسب نیستند هم به پایه و هم به اتصال آسیب می رسانند. شما همچنین خود را در معرض خطر برق گرفتگی یا آتش سوزی قرار می دهید.


استفاده از تیغه های اشتباه


مطمئن شوید که از تیغه های مناسب برای نوع غذایی که در مخلوط کن یا آسیاب میکسر خود استفاده می کنید، استفاده کنید. این دستگاه ها دارای تیغه های مختلفی برای غذاهای خاص هستند و عدم استفاده از تیغه صحیح می تواند دوام تیغه ها و شیشه ها و عملکرد دستگاه را به خطر بیندازد.


مخلوط کردن غذاها


از مخلوط کردن غذاهای خام و پخته، جامدات و مایعات در مخلوط کن یا آسیاب میکسر خودداری کنید. انواع مختلف را جداگانه پالس کنید و سپس با هم ترکیب کنید.


مخلوط کردن غذا های گرم


اجازه دهید جامدات و مایعات داغ قبل از پردازش در مخلوط کن یا میکسر خود خنک شوند. دلیل آن این است که غذاهای داغ هنگام مخلوط کردن، بخار زیادی ایجاد می کنند و فشار می تواند درب مخلوط کن یا آسیاب را در حین کار کردن از بین ببرد. این نه تنها آشفتگی ایجاد می کند، بلکه می توانید خودتان را نیز با مواد داغ، بسوزانید.


چک نکردن درب


چک نکردون یا تنها گذاشتن دستگاه در آشپزخانه می تواند منجر به خطراتی شود. هنگام استفاده از مخلوط کن یا آسیاب میکسر، همیشه قبل از روشن کردن دستگاه مطمئن شوید که درب آن را محکم بسته اید.


قطع نشدن برق


مطمئن شوید که کلید را خاموش کرده و پس از اتمام کار مخلوط کن یا آسیاب خود را از برق بکشید. اگر دستگاه را روشن کنید یا به برق وصل کنید، در صورت روشن کردن آن با تکان دادن تصادفی دکمه‌ ها، می ‌تواند به آن آسیب برساند یا منجر به آسیب شود.


به درستی تمیز نمی شود.


همیشه میکسر یا مخلوط کن خود را بلافاصله پس از استفاده تمیز کنید تا مواد غذایی به تیغه ها و شیشه ها نچسبند یا لکه نشوند. شیشه را تا نصف با آب و کمی مایع ظرفشویی پر کنید، در جای خود قرار دهید و دستگاه را به مدت 15 تا 20 ثانیه روشن کنید. شیشه را با آب بشویید و با استفاده از یک اسفنج نرم پاک کنید. همچنین، دستگاه را از برق بکشید و قسمت بیرونی مخلوط کن یا آسیاب میکسر را با استفاده از یک پارچه یا اسفنج مرطوب پاک کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha