02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

بررسی انواع آبمیوه گیری ها

ادیبه کریم پور 3 /مهر/ 1401
بررسی انواع آبمیوه گیری ها

بررسی انواع آبمیوه گیری ها

آبمیوه گیری ها یکی از پر کاربرد ترین وسیله های هر خانه است که به کمک آن نوشیدنی های متنوعی را می توان درست کرد. درست کردن نوشیدنی های خانگی می تواند به شما مواد مغذی مفید و سالمی ببخشد. همچنین می توان برای وعده های روزانه اسموتی و آب سبزیجات را آماده کرد. امروزه داشتم یک ابمیوه گیری برای سلامت افراد و هر خانه ای توصیه می شود. اما با توجه به مدل های متنوع و عملکرد های متفاوت ممکن است تصمیم گیری در مورد آن ها کمی سخت باشد. ما در این مقاله به بررسی انواع آبمیوه گیری می پردازیم.


دلیل محبوب آبمیوه گیری


آبمیوه گیری به کسانی که میوه و سبزیجات کافی در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند، فرصت جایگزینی برای این کار می دهد. آبمیوه گیری اغلب افراد را تشویق می کند تا میوه ها و سبزیجات متفاوتی را نسبت به میوه هایی که با آن ها آشپزی می کنند وارد رژیم غذایی خود کنند. آبمیوه گیری می تواند راه خوبی برای استفاده از محصولاتی باشد که در غیر این صورت ممکن است قبل از شروع استفاده از آن بد شوند. یک مزیت بزرگ برای کسانی که نگران ضایعات مواد غذایی هستند.


4 نوع اصلی آبمیوه گیری


اولین انتخاب شما این است که کدام یک از چهار نوع آبمیوه گیری اصلی موجود در بازار را در نظر بگیرید.


1. آب میوه گیری مرکبات


می‌ توانید از یک مرکبات ‌گیری ساده و دستی استفاده کنید که قیمت آن کمتر از 1 میلیون است، یا نسخه ‌های الکترونیکی گران ‌تری را با ظروف داخلی برای گرفتن آب میوه و اندازه ‌های مختلف مخروط ‌های آب ‌گیری برای انواع مختلف مرکبات پیدا کنید. مرکبات ‌گیری ‌ها معمولاً برای افرادی که علاقه زیادی به آب ‌گیری انواع دیگر میوه‌ ها و سبزیجات ندارند و به دنبال آب ‌گیری همزمان مقادیر زیادی میوه نیستند، بهترین هستند.


فواید:
آسان برای استفاده.
مدل های بسیار مقرون به صرفه ای موجود است.
نسبت به انواع دیگر آبمیوه گیری راحت تر تمیز می شود.
کوچک و قابل حمل هستند، بنابراین فضای کمی را اشغال می کنند و به راحتی می توان آن ها را نگه داشت.
مناسب برای: فقط برای آبگیری مرکبات خوب است. برای آبمیوه گیری در مقادیر زیاد عملی نیست.


2. آبمیوه گیری گریز از مرکز


این ها که اغلب آبمیوه گیری نامیده می شوند، از محبوب ترین مدل های موجود در بازار هستند. آبمیوه گیری های گریز از مرکز از تیغه های تیز و با حرکت سریع برای خرد کردن میوه ها و سبزیجات و فیلترهای توری برای جدا کردن خمیر از مایع استفاده می کنند. اگر به دنبال آبمیوه گیری کامل تر از مدل های مرکباتی هستید، این ها مقرون به صرفه ترین گزینه های شما خواهند بود. آب ‌گیری با این‌ ها نسبتاً سریع و آسان است و بیشتر انواع میوه ‌ها و سبزیجاتی که می‌ خواهید آب بگیرید در آن ‌ها کار می ‌کنند. آن ها برای آبگیری گیاهان، علف گندم و سبزی های برگ دار به خوبی مدل های دیگر نیستند. و بسیاری از مواد مغذی میوه‌ ها و سبزیجات در پالپ جدا می‌ شوند، بنابراین به اندازه برخی دیگر از انواع دیگر آبمیوه‌ گیری‌ ها از آبمیوه‌ ها سود نمی ‌برید.


فواید:
سریع و آسان برای استفاده.
بسیاری از گزینه های مقرون به صرفه در بازار موجود است.
با آن می توانید بیشتر میوه ها و سبزیجات را آب بگیرید.
این نوع آبمیوه گیری به شما این امکان را می دهد که به طور مداوم میوه ها و سبزیجات را اضافه کنید.
مناسب برای: برخی از سبزیجات به خوبی آب نمی گیرند - به ویژه سبزیجات برگ دار، سبزی ها و علف گندم. نسبت به مدل های پرس سرد نسبت به مقدار میوه و سبزیجاتی که در آن قرار می دهید آب کمتری تولید می کند. آب میوه به دلیل گرمای استفاده شده در فرآیند آب میوه گیری و جداسازی پالپ، مواد مغذی کمتری دارد. تمیز کردن به تلاش و زمان بیشتری نیاز دارد. واحدها معمولا بزرگتر هستند، بنابراین فضای پیشخوان بیشتری را اشغال می کنند و ذخیره آن سخت تر است. برخی از مدل ها ممکن است بلندتر و بزرگ تر باشند.


3. آبمیوه گیری پرس سرد / آبمیوه گیری جوینده


آبمیوه گیری های پرس سرد نام های مختلفی دارند. آبمیوه گیری جونده، آبمیوه گیری کند یا آبمیوه گیری تک دنده ای، به چند مورد دیگر نام دارد. آن ها قیمت بالاتری نسبت به آب میوه گیری پرس سرد و آبمیوه گیری های دیگر دارند، اما از نظر حفظ مواد مغذی و میزان آبمیوه تولید شده، نتایج بهتری ارائه می دهند. این آبمیوه ‌گیری ‌ها با خرد کردن میوه‌ ها و سبزیجات به منظور خارج کردن آب میوه کار می ‌کنند. آن ها کندتر از مدل‌ های گریز از مرکز عمل می ‌کنند، اما در آب‌ گیری انواع وسیع ‌تری از سبزیجات بهتر عمل می ‌کنند و آب میوه ‌ای تولید می ‌کنند که مدت زمان بیشتری تازه می ‌ماند. آن ها حتی می توانند برای برخی از غذاها به غیر از میوه ها و سبزیجات استفاده شوند، مانند تبدیل آجیل به کره آجیل یا تهیه غذای کودک و... تهیه کرد. به نظر می ‌رسد که اجماع کلی در میان آب ‌میوه‌ گیری‌ های اختصاصی این است که آبمیوه‌ گیری‌ های پرس سرد بسیار برتر از آب‌ میوه‌ گیری‌ های دیگر هستند، اما سطح بالاتری دارند و به زمان و تعهد پولی بیشتری نیاز دارند. برای آبمیوه گیری های روزانه، ممکن است انتخاب خوبی باشند. برای کسانی که هر چند وقت یک بار به چند فنجان آبمیوه علاقه دارند، ممکن است این سرمایه گذاری نتیجه ندهد.


فواید:
آبمیوه برای مدت طولانی تری تازه تر می ماند.
مواد مغذی بیشتری در آب میوه شما حفظ می شود.
بازدهی بالای آب میوه نسبت به مقدار میوه و سبزیجاتی که در آن قرار می دهید.
مدل ها نسبت به سایر انواع آبمیوه گیری کم صداتر هستند.
با میوه ها و سبزیجاتی کار می کند که آبمیوه گیری ها با آن ها مشکل دارند، مانند سبزیجات برگ دار، سبزی ها و علف گندم.
نکته: آبمیوه گیری زمان بیشتری می برد. این مدل ها معمولا گران تر هستند. تمیز کردن دستگاه سخت تر و وقت گیرتر است. واحدها معمولا بزرگتر هستند، فضای پیشخوان بیشتری را اشغال می کنند و ذخیره آن سخت تر است.


4. آبمیوه گیری دو دنده


اگر آبمیوه گیری های پرس سرد مخصوص آبمیوه گیری های اختصاصی هستند، آبمیوه گیری های دو دنده ای برای "علاقه مندان به آبمیوه گیری" با طعم های بالا هستند. این نوع آبمیوه گیری ها که اغلب به آن آبمیوه گیری های تراش دهنده یا آبمیوه گیری دو دنده می گویند. قیمت بیشتری نسبت به آبمیوه گیری های جونده دارد، اما آبمیوه هایی با سطوح بالاتر مواد مغذی تولید می کند. آن ها میوه ها و سبزیجات را بین دو چرخ دنده به هم پیوسته فشار می دهند با سرعت کمتری نسبت به آبمیوه گیری های پرس سرد انجام می شود تا آب میوه های غنی از مواد مغذی بیشتری از محصول استخراج کنند.


فواید:
آب میوه برای مدت طولانی تری تازه می ماند.
این نوع آبمیوه گیری ها معمولاً آرام هستند.
آب میوه به خصوص غنی از مواد مغذی است.
بازدهی بالایی از آب میوه برای مقدار میوه و سبزیجات تولید می کند.
این نوع آبمیوه گیری با طیف گسترده ای از میوه ها و سبزیجات کار می کند.
می توان از آن برای برخی مصارف دیگر مانند تهیه ماکارونی یا نان استفاده کرد.
نکته های مهم: این ها می توانند بسیار گران باشند. ممکن است تمیز کردن آن دشوارتر باشد. کندتر از انواع دیگر آبمیوه گیری های دیگر است. بزرگ و سنگین. فضای زیادی را اشغال می کند و در صورت عدم استفاده، ذخیره آن سخت تر است. برای آبگیری مرکبات مناسب نیست و برای میوه های نرم بسیار قدرتمند است.


6 ویژگی که باید قبل از خرید آبمیوه گیری خود در نظر بگیرید


درک آنچه از آبمیوه گیری می خواهید به شما کمک می کند تا گزینه های خود را به بهترین گزینه محدود کنید. در اینجا برخی از ویژگی های اصلی وجود دارد که باید در هنگام خرید به خاطر داشته باشید.


1. قیمت


مانند بسیاری از لوازم خانگی ، شما تمایل دارید بین هزینه اولیه آبمیوه گیری و کیفیت آبمیوه گیری خود ارتباطی پیدا کنید. بسیاری از مدل‌ های سطح بالاتر، آبمیوه‌ گیری بیشتری را ارائه می ‌کنند و مواد مغذی بیشتری را دست نخورده نگه می‌ دارند، اما برخی از گزینه‌ های مقرون‌ به ‌صرفه ‌تر برای آبمیوه‌ گیری معمولی شما با انتظارات اساسی ‌تر به اندازه کافی خوب هستند. با این حال، به خاطر داشته باشید که آبمیوه گیری در صورتی که به طور منظم آن را انجام دهید می تواند به یک عادت گران قیمت تبدیل شود. انتظار داشته باشید که مقدار زیادی میوه و سبزیجات بخرید تا فقط کمی آب میوه تولید کنید. اگر قصد دارید چندین بار در هفته آب میوه بگیرید، بازدهی بالاتری که از آبمیوه ‌گیری گران‌ تر به دست می ‌آورید می ‌تواند به سرعت جواب دهد.


2. مواد مغذی


نکته آبمیوه گیری برای بسیاری از خریداران بهبود سلامت است. همانطور که قبلاً بحث کردیم، انواع مختلف آبمیوه ‌گیری نتایج متفاوتی را در مورد چگونگی حفظ مواد مغذی آبمیوه به میان می‌آورند. همچنین باید در نظر داشته باشید که آنچه آبمیوه می گیرید اهمیت دارد. مخلوط کردن سبزی ها و سبزیجات با مواد مغذی بالا، به جای آبگیری میوه ها، برای به دست آوردن هر یک از فواید سلامتی که به دنبال آن هستید، مهم است. اگر هدف اصلی شما سلامتی است، تحقیقات خود را انجام دهید و از قبل ایده روشنی در مورد انواع سبزیجاتی که می خواهید به طور منظم آب میوه بگیرید، به دست آورید. شما باید مراقب باشید که آبمیوه گیری را انتخاب کنید که بتواند بدون دردسر از اقلامی مانند کلم بروکلی و کرفس استفاده کند و در صورت امکان یکی از انواع آبمیوه گیری را که بیشترین مواد مغذی را حفظ می کند، در نظر بگیرید.

3. تمیز کردن


تقریباً همه آبمیوه ‌گیری ‌ها تمیز کردن دردسرساز هستند و مدل‌ های سطح بالاتری که بهترین آبمیوه ‌گیری را انجام می ‌دهند، بدترین ‌ها در این زمینه هستند. اگر تمیز کردن ساده برای شما یک اولویت است، بدانید که آبمیوه گیری هایی که به آن ها نگاه می کنید چند قطعه مختلف دارند. هرچه قطعات بیشتر باشد، تمیز کردن بیشتری باید انجام دهید.


4. سر و صدا


آیا وسایل پر سر و صدا شما را اذیت می کند؟ بسیاری از آبمیوه ‌گیری ‌های گریز از مرکز معمولاً صدای زیادی دارند، در حالی که دستگاه ‌های پرس سرد و آب ‌میوه ‌گیری‌ های دو دنده بی ‌صداتر هستند. می ‌توانید آبمیوه ‌گیری ‌هایی را بیابید که به‌ طور ویژه برای بی‌ صدا بودن طراحی شده‌ اند، در صورتی که این ویژگی برای شما مهم است.


5. سرعت


به طور کلی، آبمیوه ‌گیری‌ های پرس سرد و آب ‌میوه‌ گیری‌ های دو دنده با سرعت کمتری نسبت به آب‌ میوه ‌گیری ‌های گریز از مرکز کار می ‌کنند، که به آن ‌ها امکان می ‌دهد به طور موثرتری آب میوه‌ ها و سبزیجات را استخراج کنند. از یک طرف، این بدان معنی است که با مواد مغذی بیشتر، عملکرد بالاتری خواهید داشت. از سوی دیگر، آبمیوه گیری را به تعهد زمانی بیشتری تبدیل می کند. متوجه خواهید شد که صرف نظر از نوع آبمیوه گیری که خریداری می کنید، میوه ها و سبزیجات مختلف با سرعت های مختلف آبمیوه گیری بهتری دارند، بنابراین قبل از خرید باید گزینه های سرعت متفاوتی را که آبمیوه گیری ارائه می دهد در نظر بگیرید.


6. اندازه و طول سیم


در اکثر آشپزخانه ها فضای پیشخوان یک کالای با ارزش است. آبمیوه گیری ها متاسفانه مقدار زیادی از آن را به خود اختصاص می دهند. اطمینان حاصل کنید که قبل از خرید آبمیوه گیری مورد نظرتان فضایی برای آبمیوه گیری دارید و اینکه سیم از فضایی که در نظر دارید به خروجی برسد. بسیاری از آبمیوه گیری ها سیم های قابل تنظیم دارند، بنابراین ممکن است در آن نقطه انعطاف پذیری داشته باشید. اگر انتظار دارید آبمیوه گیری خود را در کابینت نگه دارید و برای هر بار استفاده آن را بیرون بکشید، لازم نیست نگران فضای پیشخوان باشید، اما باید مطمئن شوید که وزن آبمیوه گیری مشکلی ایجاد نخواهد کرد. و البته، اندازه بر میزان آبمیوه شما تأثیر می گذارد. بزرگی آب ‌گیر تعیین می ‌کند که چقدر زمان آماده ‌سازی برای تهیه آبمیوه صرف می ‌کنید. برای یک آب ‌گیر کوچک ‌تر باید خرد کردن بیشتری انجام دهید. اندازه ظرف برای گرفتن آب میوه، حد معمول شما برای هر جلسه آب میوه گیری خواهد بود. با توجه به اینکه آبمیوه زمانی بهتر است که آن را بلافاصله پس از تهیه آن بنوشید، یک ظرف کوچک ممکن است چیز بدی نباشد. اما تعهد زمانی برای تهیه آبمیوه به اندازه کافی قابل توجه است که ممکن است از اینکه بتوانید مقداری را برای فردا کنار بگذارید قدردانی کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha