02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه استفاده از شارژر وایرلس چگونه است؟

ادیبه کریم پور 1 /خرداد/ 1402
نحوه استفاده از شارژر وایرلس چگونه است؟

نحوه استفاده از شارژر وایرلس چگونه است؟


بسیاری از دستگاه های پیشرفته ی امروزی از جمله گوشی های هوشمند، ساعت های هوشمند، ایرپادها و... از قابلیت شارژ وایرلس بهره می برند که به شما و کاربران امکان می دهد بدون داشتن سیم های اضافی، به راحت ترین شیوه، گوشی خود را شارژ کنید. برای اینکه بتوانید گوشی و دیگر دستگاه ها را به راحتی شارژ کنید، می توانید از پد شارژرهای وایرلس استفاده کنید که مدل های متفاوتی توسط شرکت های تولید کننده در سراسر دنیا، عرضه ی بازار می شود. پدهای شارژر وایرلس در مدل های مختلفی در سایت اولان کالا موجود هستند که می توانید با توجه به نیاز خود، بهترین کیفیت را با قیمتی مناسب دریافت کنید. نحوه استفاده از شارژر وایرلس بسیار آسان است و در ادامه ی مطلب برای شما توضیح می دهیم که چگونه از پد یا استند شارژر وایرلس خود استفاده کنید.


شارژ بی سیم چیست؟


شارژ بی سیم را می توان در انواع لوازم جانبی تلفن یافت. به طور کلی، یک شارژر بی ‌سیم اغلب یک پد یا استند است که فاقد کابل‌ های زیاد و شلوغ است و که می توانید یک دستگاه با قابلیت شارژ بی‌ سیم را روی آن قرار دهید. هر دو گوشی های آیفون و اندروید می توانند با شارژ بی سیم کار کنند، با توجه به اینکه قطعات داخلی و فناوری لازم برای این کار را دارند. این یک روش شارژ واقعا ساده و در عین حال موثر است که در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. شارژر بی سیم با ایجاد یک میدان مغناطیسی، امواج را به سیم پیچ گوشی انتقال می دهد و این سیم پیچ، امواج را به شارژ باتری تبدیل می کند.


نحوه استفاده از شارژر بی سیم 


مرحله 1: مطمئن شوید که یک گوشی یا دستگاه با قابلیت وایرلس دارید تا بتوانید آن را با پدهای شارژر وایرلس شارژ کنید. داشتن قابلیت وایرلس به این معنی است که سیم پیچ داخلی برای گوشی یا ساعت هوشمند طراحی شده است. 


مرحله 2: یک پد یا استند شارژر وایرلس را خریداری کنید تا با همه ی گوشی های هوشمند و سایر دستگاه ها سازگار باشد. اکثر دستگاه های هوشمند از استاندارد مشترک Qi استفاده می کنند، بنابراین اکثر شارژرهای بی سیمی که پیدا می کنید باید کار کنند. با این حال، شارژرهای جدیدتر از سرعت شارژ سریع ‌تر پشتیبانی می ‌کنند. همچنین می توانید شارژرهایی دریافت کنید که می توانند چندین دستگاه را به طور همزمان شارژ کنند که یک میز کار مرتب و بدون سیم شلوغ را می توان داشته باشید. 


مرحله 3: پد شارژ خود را به برق وصل کنید و گوشی یا ساعت هوشمند یا ایرپاد خود را در بالای آن قرار دهید و پشت آن رو به شارژر باشد. هنگامی که شارژر به دستگاه متصل شد، باید یک چراغ نشانگر روشن شود. ممکن است مجبور شوید دستگاه را تا زمانی که این چراغ نشانگر روشن شود تغییر مکان دهید. باید سیم پیچ های مغناطیسی شارژر وایرلس و گوشی با هم در یک راستا قرار گیرند تا پد شارژر بتواند شارژ را به باتری گوشی انتقال دهد. 


مرحله 4: صبر کنید تا گوشی یا دستگاه های دیگر شارژ شوند. در حالی که شارژرها متفاوت هستند، یک چراغ نشانگر قرمز یا آبی ثابت معمولاً به این معنی است که چیزی هنوز در حال شارژ است و چراغ سبز به معنای پایان شارژ دستگاه است. همچنین قدرت و توان هر دستگاه شارژر وایرلس متفاوت است و برخی از پدهای شارژر می تواند در مدت 30 تا 40 دقیقه یک گوشی را به سرعت شارژ کنند و برخی دیگر ممکن است بیشتر از 50 دقیقه طول بکشد.


نکات مفید برای شارژ وایرلس


شارژ بی سیم ساده است، اما چند نکته وجود دارد که همه باید بدانند تا این فرآیند تا حد امکان راحت باشد.


نکته ی اول: شارژ بی سیم می تواند روی برخی از قاب های گوشی اما نه همه آن ها کار کند،. قاب‌ های نازک ‌تر به شارژ بی‌ سیم اجازه کار می‌ دهند، اگرچه ممکن است لازم باشد موقعیت بالای سیم‌ پیچ شارژ را دوباره بررسی کنید. کاورهای ضخیم تر می توانند با مشکلاتی مواجه شوند، به خصوص اگر قاب های شما دارای طراحی های ضخیم و برجسته یا پاپ سوکت ها و لوازم جانبی است. این ها می توانند از انتقال شارژ به باتری گوشی جلوگیری کنند. برخی از قاب های گوشی به طور خاص برای شارژ بی سیم طراحی شده اند که می توانید در سایت اولان کالا آن ها را به راحتی برای گوشی خود پیدا کنید. یکی از دلایل اصلی عدم کارایی شارژ بی سیم با قاب، ضخیم بودن بیش از حد قاب گوشی است. با این حال، اگر ضخامت این قاب‌ های محافظ 3 تا 5 میلی ‌متر یا بیشتر باشد، ممکن است در شارژ وایرلس با مشکلاتی مواجه شوید.


نکته ی دوم: شارژرهای وایرلس معمولاً در یک نقطه می ‌مانند، به این معنی که باید مدتی را صرف انتخاب مکان مناسب متناسب با عادت ‌های روزانه خود کنید. برخی شارژرها را در کنار تخت خود ترجیح می دهند، جایی که دستگاه ها می توانند هنگام خواب شارژ شوند. دیگران آن ها را روی میزها یا دفاتری ترجیح می دهند که دستگاه ها می توانند در حین کار شارژ شوند. گاهی اوقات یک مکان مرکزی روی پیشخوان یا قفسه ورودی ایده آل است. شما باید آن ها را با توجه به سلیقه و نیاز خود در خانه یا محل کار خود قرار دهید.


نکته ی سوم: اگر در کنار تخت خود شارژ می کنید، مراقب چراغ های نشانگر روشن باشید. برخی از LED های نشانگر نور کمی دارند و شما را اذیت نمی کنند، اما برخی دیگر نور زیادی دارند و اگر می خواهید بخوابید می توانند آزاردهنده باشند. اگر پد شارژر خود را تهیه کرده اید، می توانید چراغ نشانگر پر نور را با یک تکه نوار بپوشانید تا مزاحمت برطرف شود.


نکته ی چهارم: وات شارژر نشان می دهد که با چه سرعتی می تواند دستگاه ها را شارژ کند. در حال حاضر، برای سریع ‌ترین سرعت ممکن، شارژر بی ‌سیم خود حدود 10 تا 15 وات نیاز دارد. توجه داشته باشید که برای شارژرهای چند دستگاهی، وات معمولا بین سیم پیچ های شارژ مختلف تقسیم می شود، بنابراین سرعت شارژ می تواند کمی کمتر هنگام شارژ چند دستگاه، کندتر شود.


از پاوربانک های با شارژ وایرلس استفاده کنید


شما نمی توانید همیشه نزدیک یک استند یا پد شارژر وایرلس باشید، اما راه حل دیگری برای آن وجود دارد. می ‌توانید از پاوربانک هایی استفاده کنید که از قابلیت شارژ وایرلس پشتیبانی می کنند. این پاوربانک ها به گوشی های شما اجازه می ‌دهند تا در هر مکان و موقعیتی از آن برای شارژ کردن وسایل های خود استفاده کنید. این بدان معناست که می‌ توانید در حین حرکت برای دستگاه خود یا دستگاه دوستانی که رو به اتمام است، به ‌صورت بی ‌سیم شارژ کنید. شما می توانید پاوربانک با فناوری شارژ وایرلس را در سایت اولان کالا به راحتی پیدا کنید. برای راه اندازی آن کافی است پاور بانک را روشن کنید و آن را روی پد وایرلس آن قرار دهید تا شارژ به طور بی سیم شارژ شود. 


چند نوع شارژر وایرلس وجود دارد؟


شارژر های وایرلس در مدل های متفاوتی با قابلیت های مختلف در بازار موجود هستند. شارژر های وایرلس با طراحی های مختلفی که دارند می توانند قدرت و توان مختلفی را نیز ارائه دهند. برخی از شارژر های وایرلس تک کاره یا دو سه کاره هستند و یا می توانند دستگاه های بیش از ۴ دستگاه را به طور همزمان شارژ کنند. شارژر های وایرلس بیشتر به صورت پد یا استند طراحی می شوند که بتوان گوشی خود را روی آن ها قرار داد و یا در هنگام شارژ با آن ها کار کار کرد. شما می توانید در سایت اولان کالا، پد شارژر وایرلس تک کاره یا دو کاره را انتخاب کنید و یا استندهای سه کار و بیشتر را جهت شارژ کردن بیشتر دستگاه هایتان خریداری کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha