02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه استفاده از پاوربانک

ادیبه کریم پور 3 /خرداد/ 1402
نحوه استفاده از پاوربانک

نحوه استفاده از پاوربانک


همراه داشتن پاوربانک می تواند بسیار راحت باشد، به خصوص زمانی که از پریز برق دور هستید. پاوربانک ‌ها تضمین می ‌کنند که دستگاه‌ های شما شارژ به راحتی شارژ می شوند. با این حال، برای شارژ دستگاه های خود در برون از خانه، از پاور بانک خود استفاده کنید. پاور بانک ها را می توان به راحتی با لپ تاپ یا پریز برق شارژ کرد. هنگامی که پاوربانک شما به طور کامل شارژ شد، می توانید آن را از برق بکشید و دوباره از آن استفاده کنید.


پاور بانک چیست؟


پاور بانک یک شارژر قابل حمل است که برای شارژ مجدد دستگاه های الکترونیکی شما در هنگام حرکت و بیرون از خانه طراحی شده است. در اندازه های مختلف از دستگاه های باریک جیبی تا پاوربانک های بزرگتر و با ظرفیت بالاتر در بازارهای جهانی یافت می شود. همچنین می توان از آن ها برای شارژ گوشی های هوشمند، تبلت ها، گوشی ها، ساعت های هوشمند، هدفون و ایرپاد و سایر لوازم جانبی تلفن همراه استفاده کرد.


نحوه ی شارژ کردن پاوربانک


برای اینکه بتوانید از پاوربانک خود به درستی استفاده کنید، باید چند مراحل را به درستی انجام دهید تا بتوانید به بهترین شیوه از آن استفاده کنید. برای اینکار کافی است که پاور بانک خود را به برق وصل کنید و چراغ های LED را بررسی کنید تا ببینید چه زمانی پاور بانک شما نیاز به شارژ دارد. در حالی که یک پاور بانک را می توان در هر زمانی شارژ کرد، شارژ غیر ضروری ممکن است طول عمر آن را کاهش دهد. اکثر پاوربانک ها دارای 4 چراغ LED در کناره هستند. با کم شدن باتری، چراغ ها خاموش می شوند. صبر کنید تا پاوربانک خود را شارژ کنید تا فقط 1 یا 2 چراغ روشن شود. در صورت امکان پاور بانک خود را به پریز برق وصل کنید. پاور بانک شما باید همراه با کابل USB و آداپتور برق باشد. انتهای بزرگتر کابل USB را به آداپتور وصل کنید. سپس انتهای کوچکتر را به پاور بانک خود وصل کنید. سپس پاوربانک را بگذارید تا شارژ شود. همچنین پاور بانک خود را نیز می توان به عنوان جایگزین آداپتور به رایانه یا لپ تاپ وصل کنید. برای اینکار کافی است انتهای کوچکتر کابل USB را به پاور بانک وصل کنید. سپس، انتهای بزرگتر کابل USB را به پورت USB رایانه یا لپ تاپ خود وصل کنید . اما به یاد داشته باشید که شارژ یک پاوربانک در رایانه بیشتر از شارژر دیواری طول می کشد.


شارژ شدن درست پاور بانک


دستورالعمل های سازنده خود را برای تخمین زمان شارژ بررسی کنید. شما نباید پاوربانک خود را بیش از حد لازم در حال شارژ نگه دارید. دستورالعمل های سازنده شما باید به شما اطلاع دهد که تقریباً چه مدت طول می کشد تا شارژ شود. اکثر پاوربانک ها در عرض 1-2 ساعت شارژ می شوند. به محض شارژ کامل شارژر را جدا کنید. هنگامی که شارژر به برق وصل است، به صورت دوره ای آن را بررسی کنید. به محض روشن شدن همه چراغ های LED، شارژر را از برق بکشید. چراغ‌ های پاوربانک شما نیز ممکن است تا زمانی که کاملاً شارژ شود، چشمک بزنند و خاموش شوند، در این مرحله چراغ روشن می ‌ماند. اگر چراغ های LED شما کار نمی کنند، پس از گذشت زمان تخمینی شارژ، شارژر را از برق بکشید. سپس بررسی کنید تا مطمئن شوید که پاوربانک به درستی شارژ شده است. پس از شارژ کردن پاور بانک، یکی از دستگاه های الکترونیکی خود را با استفاده از کابل USB به پاوربانک متصل کنید. اگر پاوربانک به درستی شارژ شود، دستگاه باید شروع به شارژ کند. اگر دستگاه شارژ نشد، آن را به پریز دیگری وصل کنید. اگر پاور بانک شما همچنان شارژ نمی شود، ممکن است خراب باشد یا باتری آن کند شده باشد.


تضمین کارایی و عملکرد بهتر آن


در بیشتر موارد از پریز برق استفاده کنید. به طور کلی، پریزهای برق دیواری پاوربانک را سریعتر از رایانه یا لپ تاپ شارژ می کنند. پاوربانک خود را از طریق پریز شارژ کنید مگر اینکه فقط لپ تاپ یا رایانه در دسترس داشته باشید. برای شارژ فقط از کابل همراه پاور بانک استفاده کنید. پاوربانک باید دارای کابل شارژ با پورت USB و آداپتور دیواری باشد. از استفاده از کابل شارژ متفاوتی که برای پاوربانک طراحی نشده است خودداری کنید. از شارژ بیش از حد پاور بانک خود خودداری کنید. مطمئن شوید که پاور بانک خود را برای مدت طولانی به برق وصل نگذارید. شارژ کردن بانک برای ساعت ها می تواند باعث کاهش عمر باتری آن شود. پاوربانک خود را فقط تا زمانی که لازم است شارژ کنید تا چراغ های LED چشمک نزنند. همچنین دستگاه الکترونیکی و پاور بانک خود را به طور همزمان شارژ کنید. در حالی که پاور بانک شما در حال شارژ است، هر وسیله الکترونیکی را که معمولاً با پاوربانک خود شارژ می کنید، به پریز دیواری وصل کنید. دستگاه های شارژ باتری پاوربانک را می خورد. اگر دستگاه های الکترونیکی خود را همزمان شارژ کنید، پس از شارژ شدن پاوربانک به سرعت از آن استفاده نخواهید کرد. این باعث افزایش عمر باتری آن می شود.


چه چیزی را می توانم با پاور بانک شارژ کنم؟


از پاور بانک خود برای شارژ هر چیزی که معمولاً با پورت USB شارژ می شود، استفاده کنید، مانند: گوشی های هوشمند، ساعت هوشمند، دوربین، ایرپاد و هندزفری های بلوتوثی، هدفون، تبلت، دستگاه بازی، اسپیکر و... را می توان به راحتی با آن شارژ کنید.


چگونه گوشی خود را سریعتر شارژ کنم؟


گوشی را خاموش کنید و سپس به حالت هواپیما بروید. سعی کنید هنگام شارژ از آن استفاده نکنید و از کابل سازنده گوشی خود استفاده کنید. همچنین گوشی خود را روی یک سطح صاف به دور از شلوغی قرار دهید و نیز از پریز دیواری استفاده کنید. همچنین می توانید برای گوشی خود یک شارژر سریع را خریداری کنید تا بتوانید آن را سریع تر شارژ کنید، اما توجه داشته باشید که باید گوشی شما از قابلیت شارژ سریع بهره ببرد تا به باتری گوشی شما آسیب وارد نشود.


نحوه نگهداری از پاور بانک


نخست اینکه هر 3 ماه یک بار پاور بانک خود را شارژ کنید تا باتری آن خراب نشود. همچنین باتری خود را در دمای اتاق (68 درجه فارنهایت/20 درجه سانتیگراد) نگهداری کنید. تا باتری از کند شدن و کاهش کارایی، به دور باشد. نیز می بایست پاور بانک خود را در یک کیسه یا کیف قرار دهید و پاور بانک خود را دور از رطوبت نگه دارید.


چگونه عمر پاور بانک خود را افزایش دهیم


دمای مکان را در نظر بگیرید، پاور بانک نباید در دمای کمتر از 5 درجه شارژ شود و در دمای بیش از 40 درجه نباید شارژ شود. پاور بانک را در معرض دمای شدید نور خورشید قرار ندهید و در چنین مکان هایی، پاوربانک خود را با لباس یا پارچه بپوشانید. پاور بانک را پرت نکنید، زیرا پاور بانک حاوی یک برد مدار و سایر اجزای شکننده داخل آن است. همیشه مطمئن شوید که آن را با دقت مدیریت کنید. آن را نیندازید یا پرتاب نکنید. همچنین شارژر پاور بانک خود را به محض شارژ کامل آن را جدا کنید حتی اگر از آن استفاده نمی کنید، پاور بانک خود را شارژ کنید. اما از شارژ کامل پاور بانک خودداری کنید. برای بهترین عملکرد و طول عمر بیشتر، پاور بانک خود را فقط تا 80 درصد شارژ کنید و فقط تا 20 درصد شارژ کنید. اکثر پاور بانک ها دارای نشانگر وضعیت شارژ هستند. برای اینکه پاور بانک را در شرایط کار خوب نگه دارید، باید حداقل هر سه ماه یکبار آن را شارژ کنید. پاور بانک خود را در جیب یا کیف با اشیاء فلزی قرار ندهید و همیشه بهتر است مراقب باشید و مطمئن شوید که آنها هرگز در موقعیتی قرار نگیرند که اجسام فلزی بتوانند خروجی را کوتاه کنند. از پاور بانک هنگان شارژ شدن استفاده نکنید. به دلیل تولید گرمای بیش از حد در هر دو نوع شارژ، سلامت باتری پاور بانک ها را تحت تاثیر قرار می دهد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha