02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نکاتی که باید قبل از خرید پاور بانک بدانید

ادیبه کریم پور 30 /اردیبهشت/ 1402
نکاتی که باید قبل از خرید پاور بانک بدانید

نکاتی که باید قبل از خرید پاور بانک بدانید


این روزها پاوربانک ها بسیار محبوب هستند. اگرچه پاوربانک ها در نگاه اول دستگاه های ساده ای به نظر می رسند، اما دارای ویژگی های زیادی هستند که ممکن است اکثر خریداران از آن بی اطلاع باشند. با داشتن مدل های متفاوتی از آن ها، انتخاب پاوربانک مناسب برای استفاده شما ممکن است دشوار باشد. دانستن اینکه مشخصات مختلف به چه معناست و اینکه آیا آن ها بر عملکرد در روشی که شما از آن استفاده می کنید تأثیر می گذارد یا خیر، ممکن است واضح نباشد. بنابراین ما در اولان کالا، ویژگی و قابلیت های مهم پاور بانک ها را بررسی می کنیم تا شما بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید. 


انتخاب انواع پاور بانک


پاور بانک ها در اشکال و اندازه های مختلف و با تنوع زیاد در اندازه ها، ظرفیت ها و همچنین انتخاب فناوری باتری نیز وجود دارد. همه این عوامل به این معنی است که هنگام خرید پاوربانک مناسب برای استفاده کارهای خود باید چندین نکته را در نظر بگیرید.


راهنمای خرید بهترین پاور بانک


هنگام خرید پاوربانک باید به نکات مختلفی توجه کرد. در اینجا نکات کلیدی انتخاب پاوربانک عبارتند از:


مطابقت با ظرفیت های شارژ: یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید یا انتخاب پاوربانک باید به آن توجه کرد، ظرفیت مورد نیاز است. به این فکر کنید که چه چیزی باید شارژ شود، زیرا یک تبلت بیشتر از یک گوشی هوشمند و غیره نیاز دارد. همچنین برخی از گوشی های هوشمند نسبت به سایرین شارژ بیشتری دارند. برای اینکه متوجه شوید به مشخصات گوشی هوشمند خود نگاهی بیندازید. ظرفیت باتری در قسمت مشخصات باتری نشان داده می شود. شارژ در میلی آمپر ساعت (AMH) اندازه گیری می شود. بنابراین یک باتری هزار میلی آمپر ساعتی یعنی 1 آمپر را برای یک ساعت تامین می کند. تلفن های قدیمی احتمالاً ظرفیت کمتر از 1000 میلی آمپر ساعت داشتند، اما تلفن های جدید می توانند تا 3000 میلی آمپر ساعت ظرفیت داشته باشند. به عنوان مثال یک iPhoneX دارای ظرفیت باتری 2716 میلی آمپر ساعت است. برای شارژ کامل، ظرفیت پاوربانک باید کمی بیشتر از ظرفیت دستگاهی باشد که باید شارژ شود. همیشه بهتر است مقداری اضافی داشته باشید تا مطمئن شوید دستگاه به طور کامل شارژ می ‌شود. شایان ذکر است که باتری ‌های تبلت‌ ها دارای باتری‌ های بسیار بزرگ ‌تری هستند، بنابراین اگر می‌ خواهید تبلت را شارژ کنید، به پاوربانک با ظرفیت بیشتر‌ی نیاز خواهید داشت.


جریان شارژ خروجی پاوربانک: هنگام خرید پاوربانک، مهم است که به سرعت شارژ آن نیز فکر کنید. این روی زمان شارژ تاثیر می گذارد. می‌ توانید از شارژرهایی که همراه دستگاه ارائه می ‌شوند، می توانید بفهمید که چه مقدار شارژ را به دست می آورید. بسیاری از دستگاه های USB کوچک فقط جریان شارژ حدود نیم آمپر را انتظار دارند، تلفن ها ممکن است حدود یک آمپر و تبلت ها حدود 2.5 آمپر شارژ داشته باشند. اگر هر چیزی دارای قابلیت شارژ سریع باشد، جریان بیشتری مصرف می کند، که احتمالاً 3 آمپر در ساعت باشد. معمولاً پاوربانک ها به شما اطلاع می دهند که چه جریانی را می توانند ارائه دهند. هرچه حداکثر جریانی که می تواند ارائه کند کمتر باشد، شارژ دستگاه بیشتر طول می کشد. برخی از پاوربانک های بزرگتر دارای چندین خروجی هستند و هر خروجی مشخص شده و اغلب روی پاور بانک نوشته می شود. با این حال توجه داشته باشید که اگر دستگاهی چند خروجی داشته باشد، ممکن است نتواند حداکثر جریان را به طور همزمان به همه خروجی ها برساند. بنابراین اگر می ‌خواهید زمان شارژ سریع داشته باشید، یک پاوربانک با جریان خروجی بالا بخرید. اگر تلفن یا دستگاه نمی تواند حداکثر جریان را دریافت کند، نگران نباشید، فقط آنچه را که می تواند تحمل کند، مصرف می کند.


تعداد پورت ها: پاوربانک های اولیه فقط یک پورت خروجی داشتند، اما با توجه به اینکه مردم بیشتر و بیشتر از آن ها استفاده می کنند و می خواهند چندین دستگاه را به طور همزمان شارژ کنند، بسیاری از پاور بانک های بزرگتر دارای دو و گاهی اوقات چندین درگاه هستند. فقط بررسی کنید که قابلیت های جریان خروجی برای هر پورت چقدر است و آیا این کافی هستند؟ همچنین به یاد داشته باشید که اگر چندین دستگاه به طور همزمان شارژ شوند، ممکن است پاوربانک حداکثر جریان را به هر پورت ندهد، ممکن است حداکثر جریان خروجی کلی وجود داشته باشد که بین خروجی ها تقسیم می شود و سرعت شارژ دستگاه ها را کاهش می دهد.


اندازه و وزن: اندازه و وزن یکی از نکات مهم در هنگام خرید پاوربانک است، به خصوص اگر قرار است در سفر از آن استفاده کنید. هرچه ظرفیت پاوربانک بیشتر باشد بزرگتر و سنگین تر خواهد بود. همه ی پاور بانک ها دارای طراحی جمع و جوری هستند تا بتوانید از آن در بیرون از خانه و در مسافرت های خود استفاده کنید، اما وزن آن ها در برخی از مواقع می تواند اذیت کننده باشد.


لیتیوم یون در مقابل لیتیوم پلیمر: دو فناوری باتری اصلی برای پاوربانک ها استفاده می شود که لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر هستند. اگرچه از بسیاری جهات بسیار مشابه است، چند تفاوت جزئی نیز وجود دارد. لیتیوم یون چگالی توان بالای آن‌ ها، فقدان آنچه که اثر حافظه نامیده می ‌شود (زمانی که شارژ باتری‌ ها در طول زمان سخت‌ تر می‌ شود) و هزینه بسیار پایین ‌تر آن‌ ها نسبت به لیتیوم پلیمر است. باتری ‌های لیتیوم پلیمری عموماً قوی ‌تر و انعطاف ‌پذیرتر هستند، به ‌ویژه وقتی صحبت از اندازه و شکل ساخت آن ها می ‌شود و عمر طولانی ‌تری دارند. آن ها همچنین سبک وزن هستند، مشخصات بسیار پایینی دارند و شانس کمتری برای نشت الکترولیت دارند. برخی از مشخصات پاوربانک بیان می کنند که لیتیوم یون یا لیتیوم پلیمر هستند و می توان از این طریق آن ها را انتخاب کنید.


کانکتورهای شارژ: اگرچه خروجی در پاوربانک ها تقریباً به طور کلی USB نوع A است. پورت USB بزرگی که برای اتصال با شارژرهای USB، درایوهای فلش مموری و غیره استفاده می شود، کانکتور مورد استفاده برای شارژ پاور بانک متفاوت است. معمولاً این یک میکرو USB و گاهی اوقات یک mini-USB است، اما برخی اخیراً یک کانکتور لایتنینگ را تعبیه کرده ‌اند تا بتوان آن را با شارژر اپل و با شارژر اپل شارژ کرد و تعداد سیم ‌های مختلف مورد نیاز را کاهش داد.


نحوه شارژ پاور بانک: شایان ذکر است که باید خود پاوربانک را شارژ کنید. هرچه ظرفیت بیشتر باشد، زمان بیشتری طول خواهد کشید. اگر فقط یک شارژر 1 آمپر دارید و پاوربانک ظرفیت 5000 میلی آمپر ساعتی دارد، پنج ساعت طول می کشد تا شارژ شود، زیرا تمام شارژی که وارد پاوربانک می شود به شارژ ذخیره شده تبدیل نمی شود. ضریب کارایی احتمالاً 80٪ یا بیشتر است، بنابراین زمان بیشتری طول خواهد کشید.


کابل ها: هنگام خرید پاوربانک، کابل ها را فراموش نکنید. همه پاوربانک ها دارای کابل همراه خود نیستند، چه برای شارژ دستگاه ها از پاور بانک و چه برای شارژ خود پاور بانک بتوان استفاده کنید. به خصوص پاوربانک های مقرون به صرفه ممکن است با کابل به همراه نداشته باشند، با این حال باید از کابل های جداگانه ی خود استفاده کنید.


چراغ های نشانگر: برخی از پاوربانک ها دارای چراغی هستند که به دستگاه اضافه می شود. این اغلب پس از یک یا دو بار فشار دادن دکمه روشن/خاموش، روشن می شود و بر این اساس می توان از آن به عنوان یک نشانگر با یک باتری بزرگ در پشت آن استفاده کرد. این قابلیت ها سلیقه ای است و شما می توانید از آن به عنوان یک قابلیت اضافی استفاده کنید.


یک هشدار: هنگام استفاده از پاوربانک های بزرگ در مسافرت ها مراقب باشید. با توجه به سطح چگالی توان بسیار بالا و مشکلاتی که در نوع خاصی از تلفن همراه ناشی از مشکلات باتری لیتیومی آن رخ داده است، برخی از خطوط هوایی کاملاً هوشیار هستند و فقط تعداد و اندازه خاصی از باتری های لیتیومی مصرف می کنند. از جمله پاور بانک ها بنابراین هنگام استفاده از پاوربانک های بسیار بزرگ در سفرهای خود مراقب باشید.


پاوربانک ها اقلام مفیدی هستند، مخصوصاً اگر زیاد از تبلت گوشی هوشمند یا دستگاه دیگری استفاده می کنید، بسیار عالی هستند. همیشه دسترسی به منبع تغذیه برای شارژ از پریز برق امکان پذیر نیست، بنابراین داشتن یک پاوربانک قابل حمل یک راه حل ایده آل است. از آنجایی که پاوربانک های زیادی در بازار وجود دارد، درک این مسائل مفید است تا بتوانید بهترین پاور بانک را برای کارهای خود خریداری کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha