02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

یک پاور بانک خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

ادیبه کریم پور31 /اردیبهشت/ 1402
یک پاور بانک خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

یک پاور بانک خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟


امروزه که نیاز به شارژ دستگاه های مختلف دارید، ابزاری مانند پاوربانک یک چیز ضروری است. شارژرهای سیار یا پاوربانک ها نه تنها برای سفرهای طولانی یا تعطیلات مفید است، بلکه برای هر منطقه ای که پریز وجود ندارد نیز مفید است. با وجود داشتن تعداد زیادی از دستگاه های الکترونیکی هوشمند، نیاز به شارژ مجدد همه وجود دارد. از این گذشته، دیگر فقط یک تلفن همراه نیست که باید شارژ شود، اکنون بسیاری از دستگاه های دیگر مانند هدفون، ساعت هوشمند، اسپیکر، تبلت و حتی اسباب بازی ها نیز با پاوربانک شارژ می شود. با توجه به عمر باتری ناکافی اکثر دستگاه ها، می توان آن ها را در موقعیتی که منبع تغذیه وجود ندارد، شارژ کرد. و اکنون پاوربانک چیست؟ یک ابزار شارژ قابل حمل است که برای شارژ هر گونه تجهیزات سازگار طراحی شده است. اصولاً این دستگاه با کابل USB استفاده می شود که سازندگان در بسته بندی آن را در نظر می گیرند. همچنین فناوری شارژ بی سیم برای گوشی های هوشمندی که از این فناوری پشتیبانی می کنند وجود دارد. پاور بانک دارای طراحی سبک و جمع و جوری است که کاربران دوست دارند از آن استفاده کنند.


خصوصیات یک پاور بانک خوب


ظرفیت پاوربانک


مهمترین چیزی که در مورد یک پاور بانک به ذهن ما می رسد ظرفیت آن است. ظرفیت یک پاوربانک بر حسب میلی آمپر ساعت اندازه گیری می شود. ظرفیت پاوربانک بیشتر، تعداد دفعاتی که می تواند تلفن همراه یا تبلت شما را شارژ کند، بیشتر می شود. به بیان ساده، یک پاوربانک با 10000 میلی آمپر ساعت باید بتواند تلفن همراه شما را با ظرفیت باتری 2500 میلی آمپر ساعتی 4 بار به طور کامل شارژ کند. بهتر است پاوربانکی بخرید که ظرفیتی بالاتر از ظرفیت واقعی باتری گوشی ارائه دهد. بنابراین، اگر تلفن شما دارای ظرفیت 2500 میلی آمپر ساعتی است، باید سعی کنید پاوربانکی با حداقل ظرفیت 5000 میلی آمپر ساعتی داشته باشید. این به گوشی شما امکان می دهد حداقل دو بار شارژ شود. وقتی ظرفیت پاوربانک را بر ظرفیت گوشی هوشمند یا تبلت تقسیم می کنید، می توانید محاسبه کنید که چند بار می توانید گوشی هوشمند خود را با یک پاوربانک کاملا شارژ شده شارژ کنید. علاوه بر ظرفیت پاوربانک، آمپراژ نیز بسیار مهم است. آمپر (A) به شما می گوید که پاور بانک با چه سرعتی دستگاه های الکترونیکی شما را شارژ می کند. یک پاوربانک معمولی دارای آمپر بین 1 تا 3.5 آمپر است. هر چه آمپر بیشتر باشد، پاوربانک سریعتر دستگاه های شما را شارژ می کند.


درگاه های ورودی و خروجی


داشتن پورت های بیشتر باعث افزایش کارایی پاوربانک شما می شود. پاوربانک ها در بسیاری از مواقع، ضروری هستند و از آنجایی که ممکن است در نهایت از آن برای دستگاه های مختلف استفاده کنید، باید با تمام گجت های معمولی سازگار باشد و بتواند همه آن ها را در زمان تعیین شده شارژ کند. اگر بخواهید هر دوگوشی های ایفون و سامسونگ را شارژ کنید و اگر پاور بانک شما از دستگاه سامسونگ شما پشتیبانی نکند، در این صورت ممکن است پاور بانک شما بی فایده باشد. بنابراین به دنبال پاور بانکی باشید که گزینه های اتصال کافی را ارائه می دهد. می توانید یک پاور بانک با تعداد پورت های مختلف از یک تا چهار یا حتی بیشتر تهیه کنید. ممکن است بخواهید همزمان بیش از یک دستگاه را شارژ کنید. بنابراین، تعداد پورت ‌های USB موجود در پاوربانک را بررسی کنید. همچنین ممکن است پاوربانک های شارژ وایرلس را امتحان کنید که ممکن است برای شما راحت تر باشد.


و اما پورت های ورودی که برای شارژ کردن پاوربانک می توان استفاده کرد. توان ورودی قدرتی است که پاوربانک هنگام شارژ آن را می پذیرد. بنابراین همه ی کاربران می خواهند پاور بانک های خود را در سریع ترین زمان ممکن شارژ کنند. یک پاوربانک با ورودی بالاتر به آن اجازه می دهد تا به سرعت شارژ شود تا در صورت نیاز بتوان از آن استفاده کرد. این به ویژه برای پاوربانک هایی با ظرفیت باتری بالاتر ضروری است. همچنین برخی از سازندگان گزینه شارژ سریع را ارائه می دهند که می تواند به شما کمک کند آن ها را در کمترین زمان ممکن شارژ کنید. پس زمانی که از پاوربانک شارژ سریع استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که از کابل USB استفاده می کنید که امکان فناوری شارژ سریع را نیز فراهم می کند. از طرف دیگر توان خروجی میزانی است که پاوربانک شما می تواند دستگاه را با آن شارژ کند. مقادیر آمپر خروجی معمولاً 1 یا 2 آمپر هستند. با این حال، برخی از پاوربانک ها قدرت خروجی بالاتری را نیز برای شارژ سریعتر گوشی شما ارائه می دهند. دستگاه های اندروید، آیفون و آیپد همگی به توان خروجی متفاوتی نیاز دارند. اما این موضوع باعث نگرانی نیست، زیرا پاوربانک توان های متفاوتی ارائه می دهد. اگر از پاوربانکی استفاده می ‌کنید که دارای فناوری شارژ سریع است، باید از درگاهی استفاده کنید که گزینه شارژ سریع را ارائه می‌ کند.


ابعاد و اندازه


استفاده از پاوربانک در مواقعی که پریز برق در دسترس نباشد و مجبور باشید وسایل الکترونیکی خود را در مسیر رسیدن به مقصد شارژ کنید بسیار آسان است. توجه به اندازه پاوربانک بسیار مهم است زیرا باید پاور بانک را با خود حمل کنید. یک پاور بانک برای گوشی هوشمند یا تبلت شما می تواند در جیب شما جا شود. پاوربانک هایی که باتری با ظرفیت بیشتری دارند معمولا سنگین تر و بزرگ تر از پاوربانک با ظرفیت کمتر است.


قیمت و کیفیت


اگر به دنبال پاوربانک مناسبی هستید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد، باید فراتر از دستگاه خود خریداری کنید. قبل از خرید به مشخصات پاوربانک نگاهی بیندازید و تصمیم بگیرید که چه مشخصاتی برای استفاده شما از پاوربانک مهم است. یکی دیگر از دلایلی که باید به نسبت قیمت به کیفیت نگاه کرد، اضافه بار است. برخی از پاوربانک ‌های ارزان قیمت می ‌توانند به دستگاه‌ های الکترونیکی شما آسیب وارد کنند.


استفاده از پاور بانک


پاوربانک را می توان برای بیشتر از یک دستگاه استفاده کرد. دانشجو می‌ تواند از پاوربانک در راه رسیدن به دانشگاه استفاده کند، زمانی که پریز در دسترس نباشد، یک کوهنورد می ‌تواند از پاوربانک برای استفاده از گوشی هوشمند خود در مواقع ضروری استفاده کند. همچنین بسیاری از افراد دیگر مانند پلیس و امداد که ماموریت های بین جاده ای دارند، استفاده از پاور بانک توصیه می شود.


پاوربانک را در زمان عدم استفاده، شارژ کنید

وقتی پاوربانک را شارژ نکنید ممکن است باتری خود را از دست بدهد. حتی زمانی که از پاوربانک برای چند ماه یا حتی سال های زیاد استفاده نمی کنید، باید هر چند وقت یک بار آن را شارژ کنید. همیشه باید پاوربانک خود را زمانی که مدت زیادی از آن استفاده نکرده اید شارژ کنید. در این صورت طول عمر پاوربانک خود را افزایش خواهید داد.


پاوربانک با قابلیت شارژ وایرلس


شارژرهای وایرلس یا بی ‌سیم این روزها رایج هستند، و یک پاوربانک قابل حمل با یک پد شارژ بی ‌سیم بر روی سطح آن، یک راه منظم به معادله گوشی ‌های هوشمندی است که از شارژ وایرلس پشتیبانی می‌ کنند. معمولاً با استفاده از استاندارد Qi، این شارژرها، شارژ بی سیم را در یک طرف سطح همراه با انواع پورت های شارژ ارائه می دهند. پاوربانک بی سیم Qi نه تنها دارای درگاه USB است، بلکه از شارژ بی سیم Qi نیز پشتیبانی می کند تا کاربران بتوانند گوشی خود را مستقیماً بالای سطح آن قرار دهند تا به سرعت و به راحتی بدون سیم شارژ شود.


قابلیت های اضافی 


چراغ قوه: از یک چراغ قوه داخلی روی یک پاوربانک قابل حمل برای کارهای خود در تاریکی و یا چراغ خواب استفاده کنید، برخی از پاوربانک ها قابل حمل عملکرد را دوبرابر می‌ کنند، و از آن ها می توان برای شارژ کردن دستگاه های خود استفاده کنید و همچنین از چراغ قوه آن برای کارهای خود مانند پیدا کردن شی یا تعمیر ماشین در جاده ها استفاده کنید و یا هنگام دوچرخه سواری از آن به عنوان روشنایی استفاده کنید.


نشانگرهای LED: چراغ ‌های LED به شما کمک می‌ کنند وضعیت پاوربانک در حال شارژ یا استفاده برای شارژ دستگاه دیگری را شناسایی کنید. فهمیدن وضعیت شارژ آسان تر است زیرا چراغ های نشانگر میزان شارژ باقی مانده در آن را به شما نشان می دهند. بدون نشانگرهای LED ممکن است تشخیص اینکه چه زمانی باتری پاوربانک به پایان رسیده است دشوار باشد. اکثر پاوربانک ها، هرچند تعداد کمی، دارای نشانگر وضعیت شارژ هستند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha