02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نکات و ترفندهایی برای افزایش ظرفیت پاوربانک و عمر باتری

ادیبه کریم پور 4 /خرداد/ 1402
نکات و ترفندهایی برای افزایش ظرفیت پاوربانک و عمر باتری

نکات و ترفندهایی برای افزایش ظرفیت پاوربانک و عمر باتری


پاور بانک ها امروزه یکی از مفیدترین لوازم جانبی هستند. می توانید آن ها را به عنوان شارژرهای سیار در نظر بگیرید که باتری های کوچکتر دستگاه های شما را تغذیه می کنند. می توانید آن ها را در هر مکانی حمل کنید و در مواقعی که نیاز به شارژ دارید از آن ها استفاده کنید. با این حال، مجبور نیستید اغلب از آن ها استفاده کنید زیرا می توانید دستگاه های خود را در خانه یا نزدیک یک منبع انرژی مانند پریز برق شارژ کنید. علاوه بر این، سازندگان باتری ‌های جدید را برای جلوگیری از شارژ مکرر دستگاه‌ های شما در طول روز با دوام بیشتری ساخته ‌اند. بنابراین حتی اگر اغلب از پاوربانک خود استفاده نمی کنید، باز هم زمانی که در بیرون از خانه هستید بسیار ارزشمند است و مراقبت از پاوربانک ها تضمین می کند که می توانید برای مدت طولانی از آن ها استفاده کنید.


چگونه ظرفیت پاور بانک و عمر باتری را افزایش دهیم


هرگز آن را بیش از حد شارژ نکنید: پاور بانک ها شارژرهای قابل حملی هستند که دستگاه های شما را در بیرون از خانه شارژ می کنند. با این حال، استفاده نادرست از پاور بانک ها می تواند منجر به کاهش عمر و ظرفیت باتری شود. یکی از خطاهای رایجی که اکثر کاربران مرتکب می شوند شارژ بیش از حد پاور بانک هاست. وقتی پاوربانک خود را شارژ می کنید، آن را بیش از 80 درصد شارژ نکنید. شارژ کردن پاور بانک تا 100 درصد باعث کاهش طول عمر و کاهش ظرفیت آن می شود. ناگفته نماند، این عمل فقط هدر دادن برق است. بنابراین دفعه بعد که می خواهید پاوربانک خود را شارژ کنید، آن را روی 80 درصد توقف کنید تا طول عمر آن افزایش یابد.


از قرار دادن پاور بانک در جیب خودداری کنید: بسیاری از مردم متوجه نمی شوند که این دستگاه های مفید به اشیاء فلزی حساس هستند. اگر پاوربانک خود را در یک کیس یا جیب حاوی قطعات فلزی کوچک نگه دارید، ممکن است خروجی آن را کوتاه کرده و کارایی آن را تحت تاثیر قرار دهید. بنابراین اگر می خواهید پاور بانک شما به درستی کار کند، بهتر است از نگهداری آن در هر چیزی که از فلز ساخته شده است خودداری کنید. بهتر است پاوربانک شما آن را در یک جعبه غیر فلزی نگه دارید. بنابراین دفعه بعد که با پاوربانک خود به بیرون می روید، مطمئن شوید که فلز را در خانه بگذارید یا آن ها را با هم در یک جیب قرار ندهید.


از پاور بانک به طور مداوم استفاده نکنید: مانند بسیاری از مردم، وقتی در بیرون از خانه هستید، برای شارژ نگه داشتن دستگاه های خود به پاوربانک خود متکی هستید. اما آیا می دانستید که پاور بانک ها برای عملکرد صحیح نیاز به مراقبت و نگهداری منظم دارند؟ مانند تلفن همراه یا لپ تاپ شما، پاوربانک ها باید به طور منظم برای حفظ عمر باتری استفاده شوند. اگر یک پاوربانک برای مدت طولانی بدون استفاده بماند می تواند طول عمر آن را کاهش دهد. بنابراین اگر می خواهید پاوربانک شما در بهترین حالت باقی بماند، به طور منظم از آن استفاده کنید. 


از کابل های USB خوب استفاده کنید: هنگام خرید کابل USB به کیفیت کابل خود توجه کنید. ممکن است زیاد به آن فکر نکنید، اما استفاده از یک کابل ارزان یا ضعیف می تواند تأثیر منفی بر تلفن و پاور بانک شما بگذارد. به ویژه، کابل های با کیفیت پایین بیشتر در معرض آسیب حرارتی هستند که می تواند عمر باتری شما را کوتاه کند و به طور بالقوه مشکلات دیگری ایجاد کند. بنابراین، یک کابل USB با کیفیت بالا انتخاب کنید تا دستگاه های خود را در شرایط خوبی نگه دارید.


کمتر از ویژگی شارژ سریع استفاده کنید: مردم همیشه برای انجام کارها از جمله شارژ کردن باتری گوشی خود عجله دارند. در حال حاضر بسیاری از گوشی ها دارای ویژگی شارژ سریع هستند که به کاربران امکان می دهد در مدت زمان کوتاه تری شارژ کامل را دریافت کنند. شارژ سریع به باتری های پاوربانک فشار وارد می کند و می تواند کارایی آن ها را در طول زمان کاهش دهد.علاوه بر این، می تواند عمر باتری گوشی شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین اگر می خواهید پاوربانک شما عمر بیشتری داشته باشد، بهتر است از گزینه شارژ سریع خودداری کنید یا کمتر از آن استفاده کنید.


کنترل دما در هنگام شارژ: هنگام شارژ پاوربانک، دما بسیار مهم است. شما باید از گرما و سرمای شدید اجتناب کنید، زیرا این امر می تواند به باتری آسیب برساند و طول عمر آن را کاهش دهد. در عوض، دمای متوسط بین 5 تا 40 درجه سانتیگراد را هدف قرار دهید. این به افزایش عمر باتری و اطمینان از شارژ بهینه کمک می کند. بنابراین دفعه بعد که پاوربانک خود را شارژ می کنید، مراقب دما باشید.


هرگز در هنگام شارژ از گوشی یا دستگاه دیگر استفاده نکنید: رایج است که شارژ کردن دستگاه های شما در یک شب ایده بدی است. اما آیا می ‌دانستید استفاده از پاوربانک هنگام شارژ کردن حتی بدتر است؟ به نظر می رسد که شارژ کردن پاوربانک شما گرمای زیادی تولید می کند و استفاده از آن در حین شارژ می تواند کارکرد آن را کوتاه کند و آسیب بیشتری به بار آورد. بنابراین، لطفا از استفاده از پاور بانک خود در حین شارژ اجتناب کنید.


محدودیت شارژ: این دستگاه‌ های کوچک و مفید می ‌توانند به تلفن شما تقویت بیشتری را بدهند که برای کار در طول روز نیاز دارد. اما ممکن است ندانید که همه پاوربانک ها برابر نیستند. اکثر آن ها از جریان شارژ 2 آمپر پشتیبانی می کنند، اما افزایش جریان می تواند بر باتری های پاوربانک تأثیر بگذارد. علاوه بر این، اگر پاوربانک شما دارای حالت شارژ با جریان کم است، باید آن را دنبال کنید و جریان محدودی را ارائه دهید. علاوه بر این، ظرفیت پاور بانک شما را بهبود می بخشد و پتانسیل آن را برای افزایش عمر آن تقویت می کند. بنابراین دفعه بعد که پاوربانک شما رو به اتمام است، در مقابل تمایل به حداکثر کردن جریان شارژ مقاومت کنید.


آسیب پذیر بودن پاوربانک ها: پاوربانک ها به خاطر سطح لغزنده خود بدنام هستند و گرفتن آن ها در دست دشوار است. هنگام افتادن از ارتفاع ممکن است پاوربانک شما خط بیافتد و آسیب ببیند، اما برخی از پاوربانک ها دوام بیشتری نسبت به سایرین دارند. به هر حال باید بیشتر مراقب آن ها باشید. این ضربه می تواند به PCB و سایر قطعات آسیب برساند و استفاده مجدد از پاوربانک را دشوار کند. برای جلوگیری از این اتفاق، با احتیاط از پاور بانک خود استفاده کنید. و اگر پاوربانک بر روی زمین افتاد، به یاد داشته باشید که قبل از استفاده مجدد، آسیب دیدگی را بررسی کنید. هنگامی که پاور بانک شما کثیف می شود، این فقط یک موضوع زیبایی شناختی نیست. کثیفی به دلیل وجود عناصر فلزی مضر می تواند باعث بروز مشکلات مختلفی شود. بنابراین برای جلوگیری از چنین مشکلاتی باید پاوربانک خود را مرتب تمیز کنید. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که درگاه ‌های USB پاور بانک شما تمیز باقی می‌ مانند، زیرا در برابر آلودگی و زباله آسیب‌ پذیرتر هستند. تجمع کثیفی می تواند کارایی شارژ را مختل کند، بنابراین تمیز نگه داشتن آن ها ضروری است. این مراحل ساده کمک می کند تا پاور بانک شما را در بهترین حالت نگه دارید.


پاور بانک را در جای خنک نگه دارید: محصولات الکترونیکی به گرما حساس هستند که مشکلات متعددی را در PCB ایجاد می کند. هنگام خرید پاوربانک، مطمئن شوید که دارای تهویه محیطی است و آن را در مکانی خنک ‌تر قرار دهید. سرما برای پاوربانک شما برای دوام آن بسیار مهم است. گرما بر جریان و مقاومت پاوربانک تأثیر می گذارد و منجر به آسیب دائمی می شود. آب و هوای بین 20 تا 30 درجه را برای پاوربانک خود فراهم کنید تا کارایی آن را افزایش دهد. یکی از نکات کلیدی که باید به خاطر بسپارید این است که نباید آن ها را در اتومبیل رها کرد. در تابستان آفتاب دمای داخل خودروها تا بیش از 50 درجه سانتیگراد افزایش می یابد و در زمستان خودروها وقتی از آن ها استفاده نمی شود گرمایشی ندارند، بنابراین دما در برخی نقاط می تواند بسیار پایین بیاید. هر دو مواقع برای باتری لیتیومی خوب نیستند.


شارژ قبل از اولین استفاده: سازندگان همیشه توصیه می کنند که یک پاوربانک جدید را قبل از استفاده کاملا شارژ کنید. مدارهای داخلی شارژ اضافی را قطع می کنند، اما همیشه عاقلانه است که قبل از شروع استفاده، آن را کاملا شارژ کنید.


نتیجه گیری


پاوربانک یک دستگاه حیاتی برای کاربران تلفن همراه است و مراقبت از آن برای حفظ عمر باتری آن ضروری است . رعایت این نکات می تواند ظرفیت پاوربانک شما را افزایش داده و آن را روان نگه دارد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha