02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزیت هایی که هنگام استفاده از سرخ کن بدون روغن دریافت می کنید

ادیبه کریم پور 29 /آبان/ 1402
مزیت هایی که هنگام استفاده از سرخ کن بدون روغن دریافت می کنید

مزیت هایی که هنگام استفاده از سرخ کن بدون روغن دریافت می کنید


سرخ کن های رژیمی بدون شک یک محصول فوق العاده هستند. مردم در حال رقابت برای خرید سرخ کن بدون روغن خود هستند و از سرخ کردن با روغن زیاد به سرخ کردن بدون روغن حرکت می کنند. سرخ کن های بدون روغن روشی را تغییر داده اند که می توانیم از غذاهای مورد علاقه خود لذت ببریم. ما می توانیم طعم عالی مرغ سرخ شده را با همان تردی تکرار کنیم و در عین حال آشپزی سالم تری را ترویج کنیم. این در حال تبدیل شدن به یک وسیله معمولی آشپزخانه خانگی است. بسیاری می‌ خواهند از روش ‌های آشپزی که قبلاً استفاده می ‌شد دوری کنند تا کارایی و سلامتی را در بر بگیرند. قبل از خرید سرخ کن بدون روغن باید به نکاتی توجه کرد که بسیاری از آن ها سودمند هستند. وقت آن است که سرخ کردن روغنی را متوقف کنید و به برخی از مزایای فراوان سرخ کن بدون روغن نگاهی بیندازید. غذاهای سرخ شده را کنار بگذارید و از فرآیند پخت و پز استفاده کنید که با کالری کمتر سلامت انسان را ارتقا می دهد.


سرخ کن های بدون روغن چگونه کار می کنند


برای تصمیم گیری در مورد انتقال غذای سرخ شده در هوای گرم به جای غذاهای سرخ شده در روغن، مهم است که بدانید فرآیند پخت و پز چگونه کار می کند. اولین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که سرخ کن بدون روغن در واقع غذا را سرخ نمی کند. برخلاف فرهای معمولی که برشته یا پخته می ‌شوند، یا سرخ ‌کن‌ های روغنی که از انبوه روغن اضافی برای سرخ کردن استفاده می‌ کنند، سرخ کن بدون روغن با دمیدن هوای گرم شده در اطراف غذا، غذا را می ‌پزد. دمای بالا در سرعت پخت غذای شما ضروری است. این تضمین می کند که تمام قسمت های مواد غذایی شما به طور کامل و پیوسته پخته می شوند. سرخ کن های بدون روغن دارای یک کشوی قابل جابجایی با یک دسته، حاوی یک سبد پخت و پز، یک قفسه گریل تابه که در آن غذا قرار می گیرد. هنگامی که سرخ کن بدون روغن روشن می شود، هوای گرم به سمت پایین و اطراف غذا سرازیر می شود. گردش سریع هوا به غذا اجازه می دهد تا به طور یکنواخت و سریع بپزد و طعم سرخ شده لذیذ را ایجاد کند، اما کالری کمتری دارد و روغن اضافی ندارد.


انتخاب سرخ کن بدون روغن


برای اینکه واقعاً از مزایای سلامتی سرخ کن بدون روغن برخوردار شوید، یافتن سرخ‌ کن مناسب ضروری است. طیف گسترده ای از سرخ کن های بدون روغن وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید، بنابراین می توانید در کمترین زمان شروع به سرخ کردن بدون روغن به سمت غذاهای سالم کنید. هنگام پیدا کردن یک سرخ کن جدید، باید چند نکته را در نظر بگیرید:
فضای پیشخوان: سرخ کن رژیمی ممکن است کوچک باشد اما همچنان به فضای آشپزخانه شما نیاز دارد.
ظرفیت پخت و پز: بیشتر سرخ کن های بدون روغن دارای اجزای داخلی با اندازه مشابه هستند، اما مطمئن شوید که بر اساس نیازهای آشپزی خود بررسی کنید.
روش های پخت: سرخ کن های مختلف، قابلیت های متفاوتی دارند. برخی نیز می توانند گریل، کباب، پخت و سرخ کنند، بنابراین مطمئن شوید که مناسب برای روش پخت و پز مورد علاقه خود را پیدا کنید.


مزایای سرخ کن بدون روغن


1. غذاهای سرخ شده بدون روغن سالم هستند


مسلماً سرخ کردن در هوای گرم جایگزین سالم تری برای سرخ کردن روغنی است. چه مرغ سرخ شده، چه سیب زمینی سرخ کرده یا پیاز حلقه ای، سرخ کن های رژیمی، روغن و چربی های غیر ضروری اضافه شده در طول فرآیند پخت معمولی را حذف می کنند. هنگامی که تصمیم می گیرید غذاهای سرخ شده را با غذاهایی که در سرخ کن رژیمی سرخ می کنید جایگزین کنید، کالری زیادی را که در طی یک روش پخت معمولی سرخ کردنی دریافت می کنید، کاهش می دهید. سرخ کردن بدون روغن باید به عنوان یک روش جایگزین برای پختن غذاهای سرخ شده مورد علاقه خود استفاده شود.

آیا غذاهای سرخ شده در سرخ کن رژیمی برای شما بهتر است؟


غذاهای سرخ شده در هوای گرم می توانند از نظر کاهش چربی های اضافه شده با غذاهای سرخ شده برای شما بهتر باشند. علاوه بر این، سرخ کردن در این دستگاه ها به طور چشمگیری نیاز به روغن را کاهش می دهد، بنابراین اگر می خواهید غذاهای سالم بپزید، دستگاه عالی است. البته، شما باید از تمام غذاها در حد اعتدال لذت ببرید، بنابراین فقط به این دلیل که غذاها در هوا سرخ می شوند، به این معنی نیست که همه غذاهای سرخ شده در هوا سالم تر هستند. همیشه بهتر است رژیم غذایی متنوعی از پروتئین ها، کربوهیدرات ها و سبزیجات داشته باشید. همیشه باید توجه داشته باشید که اگر می ‌خواهید غذاهای کم‌ چرب را در سرخ‌ کن خود بپزید، نمی ‌توانید فقط سیب زمینی سرخ کرده و ناگت مرغ بپزید.


برخی از غذاهای معمولی سرخ شده در سرخ کن کدامند؟


پخت و پز با استفاده از سرخ کن بدون روغن امکان تطبیق پذیری زیادی را فراهم می کند، به این معنی که امکانات واقعا بی پایان هستند. از بال مرغ یا سیب زمینی سرخ شده گرفته تا سینه مرغ یا گوشت قرمز و کیک و پیتزا می توانید داخل آن بپزید. تعداد زیادی از دستور العمل های ساده در سرخ کن در سایت اولان کالا موجود دارد که می توانید از آن برای تهیه ی یک غذای خوشمزه کمک بگیرید. همه غذاهایی که قبلاً در روغن سرخ شده بودند و معمولاً در سرخ کن ها پخته می شدند، می توانند در سرخ کن بدون روغن شما پخته شوند.


طعم غذای سرخ شده در سرخ کن رژیمی چگونه است؟


غذاهایی که در سرخ کن بدون روغن طبخ می شوند از نظر طعم متفاوت است. یک سرخ کن بدون روغن خوب، غذای لذیذی با ظاهری ترد تولید می کند و در عین حال داخل آن را مرطوب نگه می دارد. طعم غذای شما هنگام سرخ شدن در هوای گرم نیز به مدت زمانی که می خواهید آن را بپزید متفاوت است. می توانید هم یک سینه مرغ آبدار یا پوست سیب زمینی ترد سرخ کنید، اما فقط به زمان پخت توجه کنید.


2. پخت و پز با سرخ کن رژیمی از نظر انرژی کارآمد است


مقدار انرژی مورد نیاز یک سرخ کن بدون روغن بسته به نوع مدلی که خریداری می کنید تغییر می کند. سرخ کن های بدون روغن به دلیل سازگاری با محیط زیست نسبت به سایر وسایل آشپزی شهرت دارند. استفاده از سرخ کن به طور قابل توجهی سریعتر از سایر روش ها است، به این معنی که انرژی مصرفی شما نیز به میزان قابل توجهی کمتر خواهد بود.


3. سرخ کن های بدون روغن شما را قادر می سازد تا غذاها را به سرعت بپزید


هنگام پخت و پز در سرخ کن بدون روغن، هوای گرم مورد استفاده در فرآیند سرخ کردن با هوا به این معنی است که غذا بسیار سریعتر از سرخ کردن در روغن داغ یا پختن در فر پخته می شود. همانطور که هوا در گردش است، گرما به تمام قسمت های غذا اعمال می شود، به این معنی که غذا به طور یکنواخت و به روشی سالم تر پخته می شود.


4. هنگام استفاده از سرخ کن بدون روغن نیازی به پیش گرم کردن نیست


هنگام استفاده از سرخ کن رژیمی، نیازی به گرم کردن نیست تا غذا به طور یکنواخت بپزد. برای غذاهایی مانند گوشت خام، ترجیحاً این کار انجام نشود، زیرا هوای گرم بیرون را خیلی سریع می پزد. همین امر در مورد غذاهای لطیف که خیلی سریع ترد می شوند نیز صدق می کند. سرخ کن با گردش هوای گرم بسیار سریعتر از فر معمولی پخته می شود، بنابراین گرم کردن از قبل ضروری نیست. تنها زمانی که باید از قبل گرم کنید این است که می خواهید یک رویه ی ترد یا سوخاری روی غذای خود داشته باشید.


5. استفاده از سرخ کن های بدون روغن آسان است


شما می توانید با زمان پخت کوتاه، یک وعده غذایی متعادل که طعم خوشمزه ای خواهد داشت و همچنین با قوام عالی پخته می شود، درست کنید. بیشتر سبدهای سرخ کن رژیمی با استفاده از مواد نچسب ساخته می شوند و مطمئن می شوند که غذای شما بدون نیاز به روغن پخت و پز به داخل سرخ کن نمی چسبد. همچنین تمیز کردن به طور قابل توجهی آسان تر و سریعتر از وسایلی مانند سرخ کن یا ماهیتابه است. هنگامی که غذای پخته شده خود را بردارید، سبد قابل جابجایی است و تمیز کردن قطرات ریز روغن را آسان تر می کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha