02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چگونه یک جاروبرقی را عیب یابی کنیم؟

ادیبه کریم پور 29 /آبان/ 1402
چگونه یک جاروبرقی را عیب یابی کنیم؟

چگونه یک جاروبرقی را عیب یابی کنیم؟


تمیز نگه داشتن خانه و عاری از گرد و غبار برای یک محیط زندگی سالم ضروری است. جاروبرقی ابزار ارزشمندی برای دستیابی به این امر است. با این حال، زمانی که مشکلاتی مانند نیروی مکش کم، سر و صدای زیاد و خروجی های پاکسازی ناکارآمد برای جاروبرقی شما اتفاق می افتد، می تواند ناامید کننده باشد. خوشبختانه، به جای دور انداختن دستگاه یا پرداخت هزینه زیاد برای تعمیر، می توانید برخی از روش های دستی را برای تعمیر جاروبرقی خود بدون دردسر امتحان کنید. ما بررسی خواهیم کرد که چرا جاروبرقی شما ممکن است کار نکند و اطلاعاتی در مورد راهنمای جداسازی جاروبرقی ارائه دهیم. علاوه بر این، ما 6 راه حل آسان برای تعمیر جاروبرقی به تنهایی گردآوری کرده ایم.


چه چیزی باعث می شود جاروبرقی ها کار نکنند


بهتر است قبل از اقدام به تعمیر جاروبرقی علت دقیق مشکل را شناسایی کنید. در اینجا برخی از مشکلات رایج ناشی از خرابی جاروبرقی آورده شده است:


گرفتگی و انسداد: انسداد در فیلترها، کیسه جاروبرقی شکسته، سر کف، گردن، شلنگ یا برس مسدود شده، همگی می ‌توانند منجر به کاهش قدرت مکش و در نتیجه کاهش راندمان تمیز کردن شوند.
تسمه های شکسته: جاروبرقی هایی با غلطک های برس تسمه ای ممکن است دچار شکستگی یا لغزش تسمه شوند که منجر به کاهش اثربخشی تمیز کردن می شود.
سطل زباله یا کیسه کامل: اگر سطل زباله یا کیسه پر باشد، جریان هوا را می توان محدود کرد که منجر به کاهش مکش و احتمالاً خاموش شدن جاروبرقی می شود.
گرمای بیش از حد: استفاده مکرر می تواند باعث گرم شدن بیش از حد جاروبرقی شود. علاوه بر این، یک موتور خراب می تواند مسئول گرم شدن بیش از حد باشد.  
مشکلات برق: اگر جاروبرقی به درستی به منبع برق متصل نباشد یا به درستی کار نکند، ممکن است کار نکند.
سایش مکانیکی: ساییدگی و پارگی در اجزای مختلف مکانیکی می ‌تواند در طول زمان جمع شود و بر عملکرد کلی و قابلیت اطمینان خلاء تأثیر بگذارد.
توجه: برای اطمینان از عملکرد و طول عمر بهینه جاروبرقی، رسیدگی سریع به این مسائل مهم است.


انواع مختلف جاروبرقی: نحوه جدا کردن آن ها


به طور کلی، برای تعمیر جاروبرقی، بهتر است روش صحیح جدا کردن دستگاه را درک کنید. اما توجه داشته باشید که روش های جداسازی جاروبرقی ایستاده و کنیستر می تواند متفاوت باشد. راهنمای زیر را بررسی کنید تا به ترتیب هر دو نوع جاروبرقی را جدا کنید. قبل از شروع، ابزارهای که لازم است عبارتند از پیچ گوشتی، انبر، مولتی متر می باشند.


جدا کردن جاروبرقی ایستاده: جاروبرقی ایستاده نوعی جاروبرقی متداول با طراحی عمودی است که دارای دسته و نازل است که به آن اجازه می دهد در حالت عمودی بر روی زمین استفاده شود. مرحله 1: جاروبرقی ایستاده را از برق بکشید و پیچ دسته پایینی را باز کنید تا دسته جدا شود. اگر دستگاه شما مجهز به شلنگ است، آن را نیز خارج کنید. مرحله 2:  از پایین جاروبرقی، پیچ های پوشش بالایی را پیدا کنید و آن ها را بردارید تا درب آن جدا شود. مرحله 3: حالا برس غلطکی و تسمه محرک را از جاروبرقی خارج کنید. در مرحله بعد، پیچ های مورد استفاده برای محکم کردن گیره موتور را باز کنید. سپس موتور را با دقت بیرون بکشید. توجه: مراقب باشید که در هنگام جدا کردن یا نصب به واشر طرف دیگر موتور آسیب نرسانید.


جاروبرقی کنیستر را جدا کنید: جاروبرقی کنیستر که به عنوان جاروبرقی سیلندر نیز شناخته می شود، دارای طراحی جداگانه ای است که از یک واحد اصلی و یک شلنگ، دسته و نازل انعطاف پذیر تشکیل شده است. مرحله 1: جاروبرقی را از برق بکشید و مستقیماً شلنگ ها، کیسه گرد و غبار و فیلتر را از دستگاه خارج کنید. مرحله 2: پیچ های روی بدنه جاروبرقی را باز کرده و پوشش را از روی آن جدا کنید. به راحتی می توانید موتور و اجزای الکتریکی داخل پاک کن را ببینید. مرحله 3: اکنون برای تعمیر موتور جاروبرقی یا برس های آن، تمام پیچ ها را بردارید و موتور را از بدنه جاروبرقی خارج کنید. مرحله 4: برای تعمیر برس غلتکی، گرد و غبار و زباله ها را از نازل تمیز کنید و سپس به درپوش بالایی بروید تا آن را جدا کنید.


راهنمای تعمیر جاروبرقی: 6 مرحله برای تعمیر


اکنون، هنگامی که جاروبرقی را جدا کردید و اجزای دقیق منجر به مشکلات را ارزیابی کردید، می توانید راهنمای گام به گام زیر را دنبال کنید تا به صورت دستی تعمیرات جاروبرقی را انجام دهید. 


دستگاه کوبنده وکیوم را بررسی کنید: میله همزن یک غلتک گرد با الیاف برس است که در لبه جلوی جاروبرقی قائم و قوطی قرار می گیرد. به دلیل اینکه اولین جزء در تماس با زباله است، ممکن است در هنگام استفاده از جاروبرقی برای مو یا تمیز کردن لکه های سرسخت، خطر درهم تنیدگی و فرسودگی را افزایش دهد. بنابراین، تعویض آن راه مناسبی برای تعمیر جاروبرقی است. مراحل زیر را می توان دنبال کرد: مرحله 1: جاروبرقی را وارونه قرار دهید و گیره های دو طرف پاک کننده را بردارید تا تسمه محرک را جدا کنید. سپس می توانید به میله کوبنده دسترسی پیدا کرده و آن را بالا ببرید. مرحله 2: سپس درپوش و فلنج را در دو طرف میله همزن بردارید تا از جاروبرقی خارج شود. مرحله 3.  وضعیت میله همزن را بررسی کنید تا برس، کلاهک، فلنج یا کیس متناسب با آن تعویض شود. همچنین می ‌توانید مستقیماً یک کوبنده جدید را جای گذاری کنید.


تسمه جاروبرقی را تعویض کنید: تسمه جاروبرقی یکی از ملحقات وکیوم ضروری است  که با میله کوبنده متصل می شود. این کار می کند تا نیروی موتور را به میله کوبنده منتقل کند و جاروبرقی را قادر می سازد تا خاک را پاک کند. هنگامی که متوجه شدید که تسمه جاروبرقی فرسوده شده است و نیاز به تعویض دارد، می توانید با راهنمای اینجا این کار را انجام دهید: مرحله 1: راهنمای بالا را دنبال کنید تا ابتدا میله را بردارید و سپس تسمه جاروبرقی را باز کنید تا از جاروبرقی خارج شود. مرحله 2: از یک تسمه جاروبرقی جدید استفاده کنید تا دوباره روی میله و اطراف قرقره موتور بلغزید. مرحله 3: میله را دوباره داخل جاروبرقی قرار دهید و تسمه را تنظیم کنید تا به خوبی نصب شود.


کیسه جاروبرقی را خالی یا عوض کنید: برخی از جاروبرقی ها مجهز به کیسه های جاروبرقی هستند تا از ورود کثیفی و گرد و غبار به اجزای داخلی دستگاه ها جلوگیری کنند. از این رو، برای جاروبرقی کیسه ‌ای، می ‌توانید کیسه جاروبرقی را خالی یا تعویض کنید تا جاروبرقی زمانی که به درستی کار نمی ‌کند تعمیر شود: جاروبرقی را از برق بکشید. سپس گیره ها را شل کنید تا کیسه جاروبرقی باز شود. پس از آن، یقه مقوایی کیسه را بیرون بکشید تا بتوان آن را از جاروبرقی جدا کرد تا آن را جدا کند. کیسه جاروبرقی تمیز شده یا جدید را بگیرید و روی پلاستیک آن بکشید تا پاکسازی یا تعویض کیسه جاروبرقی کامل شود.


فیلتر جاروبرقی را تمیز یا تعویض کنید: اگر فیلتر جاروبرقی چیزی است که برای تعمیر جاروبرقی باید با آن سر و کار داشته باشید، 3 نوع اصلی فیلتر جاروبرقی (فیلترهای فوم، کاغذ چین دار یا کارتریج مصنوعی، و فیلترهای هپا) را تشخیص دهید و راهنمای مناسب را برای پردازش آن دنبال کنید:


فیلترهای فوم: فیلتر را با آب گرم و دو قطره محلول تمیز کننده در مایع مخلوط شده قرار دهید. با فشار ملایم فیلتر برای تمیز کردن  تمام گرد و غبار آن انجام دهید. در نهایت از یک حوله میکروفیبر برای جذب آب استفاده کنید و فیلتر را قرار دهید تا کاملا خشک شود.


کاغذ چین دار یا کارتریج های مصنوعی: نیازی نیست کاغذ و فیلترهای مصنوعی را در آب خیس کنید یا آبکشی کنید زیرا این کار می تواند به آن ها آسیب برساند. به سادگی آن را زیر یک جریان آب جاری نگه دارید تا گرد و غبار از بین برود، سپس آن را خشک کنید و تمیز کردن فیلتر انجام می شود.


فیلترهای هپا: فیلترهای هپا را می توان به راحتی با شستشو با آب خنک یا ضربه زدن مستقیم به آن ها برای پاک کردن مقداری گرد و غبار تمیز کرد.


گرفتگی شلنگ را رفع کنید: اگر شیلنگ به طور دائم به جاروبرقی متصل نیست، می توانید مستقیماً آن را جدا کنید تا گرفتگی های داخل آن برطرف شود. در جلوی جاروبرقی قرار می گیرد و از غلتک پایینی به مخزن/کیسه متصل می شود. در اینجا شما را راهنمایی می کند که چگونه آن را باز کنید: انتهای شلنگ را بگیرید و آن را از پایه جاروبرقی بیرون بکشید. از جاروها برای بیرون آوردن تمام گرفتگی هایی که در شلنگ گیر کرده اند استفاده کنید. از آنجایی که شلنگ ممکن است عمیق باشد و برخی گرفتگی ‌ها وجود دارد که مستقیماً نمی ‌توان به آن ها دسترسی پیدا کرد، از سیم یا سیخ استفاده کنید تا آن را بچرخانید و همه آن ها را بیرون بیاورید تا شلنگ باز شود. در نهایت، 1/2 فنجان جوش شیرین بریزید و با سرکه مخلوط کنید تا با جدا کردن تمام کثیفی های چسبنده داخل شلنگ، شلنگ را تمیز کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha