02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

در karaoke فناوری سیستم های صوتی به چه معناست

سارینا سلیمی 14 /آذر/ 1400
در karaoke فناوری سیستم های صوتی به چه معناست

کارائوکه karaoke چیست ؟

یک ابزار بسیار سرگرم کننده برای کسانی که به خوانندگی و آواز خوانی علاقه مند هستند کاربرد بسزایی دارد . این دستگاه دارای یک نمایشگر و یک میکروفون جهت ضبط صدا می باشد و قادر است موسیقی بی کلام آوازهای مشهور را پخش کند  همراه آن خوانندگی کنید ، حالت ( karaoke) امروزه در سیستم های صوتی پیشرفته و سینما خانگی ها نیز به کار برده شده است .


خوانندگی با کارائوکه

کارائوکه پر از شادی و هیجان است و این امکان را به شما می دهد که مانند یک ستاره ی واقعی آواز بخوانید و برقصید ، همچنین حس جدیدی را تجربه کنید . فقط کافی است که آهنگ مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید تا به صورت بی کلام پخش شود . این کار با حذف صدای خواننده ی اصلی و پخش موسیقی متن انجام می شود و شما میتوانید از روی متن آهنگ را بخوانید و محیط شادتری را ایجاد کنید و بیشتر لذت ببرید . اشعار موزیک بر روی نمایشگر دستگاه نشان داده می شود و با استفاده از میکروفون صدای شما ضبط میشود و حتی این امکان را برای شما فراهم می کند که صدای شما با خواننده اصلی مقایسه شود و به شما امتیاز بدهد . با استفاده از این دستگاه می توانید در مهمانی های دوستانه ی خود مسابقه خوانندگی برگزار کنید و لحظات شادی را با دوستان خود سپری کنید و خاطره ایی برای خود به ارمغان آورید .


کارائوکه در ایران

کارائوکه « karaoke » برای اولین بار توسط شرکت آیوا به کاربران ایرانی معرفی شد ، این شرکت آهنگ های محمد اصفهانی و چند خواننده ی دیگر را در این دستگاه قرار داد که در آن زمان نتوانست بین مردم ایران محبوبیت زیادی بدست بیاورد و به استقبال آنها نرفتند . اما امروزه شرکت ال جی آهنگ های محبوب زیادی را در این سیستم پیاده کرده است که مورد استقبال مردم ایران قرار گرفت و کارائوکه به یک وسیله ی سرگرمی محبوب در میان مردم ایران تبدیل شد و جای خود را بین مردم موسیقی دوست و علاقه مند به خوانندگی باز کرده است .


پیدایش و تاریخچه قابلیت کارائوکه

کارائوکه از دو واژه ی ( کارا  به معنی خالی ) و ( ئوکه  به معنی ارکستر ) است  که برای اولین بار در سال 1979 در انگلیس مشهور شد . همچنین در سال 1971 توسط یک موسیقی دان ژاپنی به نام دایسوکه اینوئه معرفی شد و بعدها در سال 1980 در مناطق دیگر شرق و جنوب شرق آسیا رواج پیدا کرد و شور وشوق باورنکردنی را به مردم الهام بخشید .


استفاده از این فناوری

شما به راحتی توسط این دستگاه می توانید صدای خود را به چالش بکشید و جو خوشحال کننده ایی را ایجاد کنید ، این یعنی شما با کمک این وسیله می توانید آهنگ خواننده های معروف را بخوانید و این وسیله صدای خواننده ی اصلی را حذف کرده و با نمایش متن آهنگ روی صفحه نمایش خود به کاربر اجازه می دهد مانند یک خواننده ی حرفه ای آهنگ ها را اجرا کنید .
پخش آهنگ های تلفن و یا لپ تاپ کاربر، توسط این دستگاه از ویژگی های خاص فناوری کارائوکه می باشد و میتوانید بسیاری از آهنگ های مورد علاقه تان پخش کنید . این وسیله همچنین صدای کاربر را به کمک میکروفون ضبط  کرده و با صدای خواننده ی اصلی مقایسه می کند و قادر است به او شما امتیاز بدهد . با کمک این دستگاه شما می توانید یک محیط مفرح و شاد برای خود و اطرافیانتان بسازید و به کمک این دستگاه حتی مسابقه ی خواننگی بگذارید که کدام یک از شما خواننده ماهری هستید .  


در نتیجه =

فناوری کارائوکه یکی از وسیله هایی می باشد که در کنار ایجاد یک محیط مفرح و شاد برای کاربران ، به علاقه مندان موسیقی و خوانندگی کمک می کند در هر سنی که هستند با تمرین کردن در این زمینه استعداد خود را شکوفا کنند مورد تمرین و آزمایش قرار دهند . این دستگاه مزیتی که به نسبت سایر مدل های مشابه خود دارد این است که در مدل های مشابه فقط صدای خواننده تا حدی محو می شود و هیچ کدام نمی توانند جایگزین کارائوکه شوند .
این دستگاه خاص و ویژه امروزه روی تعداد زیادی از شیک های خاص تولیدی شرکت های سونی و ال جی موجود در بازار مثل  شیک 1440 وات سونی مدل V72D، شیک 2400 وات سونی مدل X70D، شیک 720 وات سونی مدل V42D، شیک 1800 وات سونی مدل X30D و شیک 1440 وات سونی مدل V82D استفاده شده است و دارندگان این شیک ها به راحتی می توانند از این قابلیت لذت ببرند . 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha